Telegram Web Link
4 міфи про хороший менеджмент

Колись традиційне сприйняття керівника було суворо авторитарне. Але часи змінюються, а разом із ними й уявлення про те, яким насправді має бути хороший менеджмент.

1. Роботу виконує посадовий титул. Ви можете ефективно управляти та керувати незалежно від вашої посади. Багато людей на ролях окремих співробітників розвивають відмінні управлінські навички задовго до того, як вони матимуть посаду у званні менеджера. Саме ваші якості роблять вас ефективним менеджером, а не конкретний титул, який у вас є.

2. Делегування означає відмову від контролю. Делегування повноважень насправді є ознакою впевненості — як у власних силах, так і у здібностях вашої команди. Ви вибираєте найкращих людей із необхідними навичками для виконання роботи. Ви також даєте собі час зосередитись на потенційно складніших проєктах. Крім того, ви допомагаєте своїм співробітникам у їх кар’єрному зростанні.

3. Видатний менеджер може вирішити будь-яку проблему. Насправді навіть воістину феноменальні менеджери стикаються з проблемами, з якими вони не завжди готові впоратися. І це нормально. І ви робитимете помилки, і члени вашої команди будуть помилятися. Ваш підхід до вирішення цих проблем — ось що вас відрізняє. Вам доручено виховувати та спрямовувати свою команду, допомагаючи їй розвинути навички вирішення проблем у міру їх виникнення.

4. Аби уникнути мікроменеджменту, ви маєте надати співробітникам повну автономію. Делегування повноважень — це важливо, але для того, щоб бути чудовим менеджером, вам необхідно знайти баланс між наданням співробітникам певної незалежності та наданням рекомендацій, необхідних для виконання їхньої роботи. Не чекайте, поки до вас прийдуть співробітники — активно пропонуйте підтримку та ресурси. Дайте їм можливість досягти успіху, а якщо вони зіткнуться з труднощами — допоможіть їм із цим впоратися.
5 причин звільнити працівника

Для бізнесу звільнення працівника є великою втратою. Особливо якщо він має вузьку спеціалізацію і в нього вкладено багато сил щодо навчання. Проте бувають випадки, коли іншого виходу немає. Ось 5 головних причин, коли роботодавцю краще звільнити працівника.

1. Невиконання обов'язків. Є така категорія людей, які приходять на роботу, щоб просто відсидіти час чи поспілкуватися з колегами. Вони гадають, що роботодавець зобов'язаний їм платити за те, що вони побули в офісі з 9 до 18. При цьому вони будуть створювати імітацію бурхливої діяльності. Такий працівник знаходить купу виправдань, чому завдання не виконане.

2. Неправдиві доповіді й показники. Треба звільняти тих, хто навмисно звітує про свою діяльність з хибними показниками. Бо на основі неправильної статистики й даних приймаються неправильні управлінські рішення.

3. Невиконання правил. Звісно, у першу чергу для компанії важлива продуктивність працівника. Однак коли недотримання правил призводить до неможливості виконати свою роботу іншому співробітнику чи це впливає на імідж компанії, то потрібно або домовлятись, або прощатись.

4. Негативний вплив на колектив. Іноді людина повністю відповідає посаді, але дестабілізує атмосферу в колективі, не дотримується субординації чи хамовито себе поводить. Якщо втрати від негативу такого співробітника більші, ніж плюси від роботи, це є приводом для звільнення.

5. Неприйнятна поведінка. До цієї причини можна віднести зловживання алкоголем, перебування на роботі у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Це можуть бути крадіжки чи взяття хабарів. Або сексуальні домагання чи непристойна поведінка. Всі ці речі руйнують компанію.
4 корисних підказки для бізнес-лідерів від Джеффа Безоса

Голова Amazon не просто одна із найбагатших людей світу, а й дійсно геніальний підприємець, у якого є чому повчитися. Ось декілька корисних підказок про підхід до стратегії, генерування інновацій, а також — як йому вдається не потрапити до пастки повсякдення.

1. Концентруйтеся на майбутньому, а не на теперішньому. «Я рідко коли "застрягаю" в теперішньому, — сказав Безос в інтерв’ю для Forbes. — Займаюся тим, що віддалено від поточного моменту років на два-три — як, зрештою, і більшість членів моєї управлінської команди. Коли друзі вітають мене після публікації звіту про доходи за квартал, — вони кажуть "Блискуче! Який чудовий квартал!", — я ж відповідаю: "Для мене цей квартал завершився ще три роки тому"».

2. Розмежовуйте поточні справи і творчість. Джефф Безос опанував непросте мистецтво роботи не в бізнесі, а над бізнесом. Для цього він відокремив свою діяльність лідера від повсякденного операційного управління. «Бізнесом управляють інші керівники, — я ж придумую ідеї. Часто сидимо разом, продумуючи якійсь задум, а я за годину можу списати дошку 100 ідеями».

3. Системно робіть «малі ставки». Безос збудував свою компанію, знаходячи, як він любить казати, «кілька шляхів до "так"». Глибоко децентралізований процес прийняття рішень дає сотням менеджерів «зелене світло» на здійснення невеликих вдосконалень, які можна відмінити в разі, якщо щось не спрацює. А це відкриває шлях до генерування великої кількості нововведень, водночас мінімізуючи ризик.

4. Зважено робіть «великі ставки». Коли потрібно давати добро на прийняття великих рішень, які стосуються цілого бізнесу, Безос визначає свою роль як «директор з уповільнення». Ось критерії, якими від керується, приймаючи рішення: це має бути ідея, чітко відмінна від того, що є, — ідея, яку можна «розтиражувати» у великих масштабах. А крім цього, вона мусить принести хороший прибуток на інвестований капітал.
5 корисних функцій для бізнесу у сервісі «Дія»

Платформі та застосунку «Дія» вже більше двох років. За цей час вона стала помічником не тільки для пересічних громадян, а й для підприємців. Виділили найкорисніші функції.

Відкрити та закрити ФОП. Через застосунок «Дія» можна відкрити ФОП. Для цього потрібно пройти реєстрацію та увійти у свій акаунт на порталі. Після чого у розділі послуг вибрати «Відкриття ФОП» та заповнити форму. Після заповнення необхідних документів ви отримаєте повідомлення про відкриття ФОП. Також у «Дії» можна й закрити ФОП.

«Дія. Бізнес». На цьому спеціальному порталі підприємці можуть отримати аналітику українського бізнесу, каталог бізнес-ідей, кейси та іншу корисну інформацію.

Сплата податків. Зручна і корисна функція подання податкової декларації платника єдиного податку. Також користувачі можуть сплатити податки через цей сервіс.

Електронний підпис. Також у «Дії» можна отримати електронний підпис. Щоб його зробити потрібно придбати сертифікат кваліфікованого електронного підпису в одному з пунктів надання послуг. Після цього необхідно заповнити заяву з особистими даними.

Підписання документів онлайн. Ще однією корисною функцією є можливість підписати документи онлайн на порталі «Дія». Це можна зробити навіть без попередньої реєстрації. Для цього потрібно обрати у розділі послуг «Підписання документів». Далі відкриється сторінка, де потрібно завантажити кваліфікований або цифровий електронний підпис з комп'ютера.
Як досягти органічного зростання бренду

Намагаючись досягти органічного зростання бренду, бізнеси часто впираються в одну й ту ж саму проблему: споживачі не повертаються за новими покупками. Ось що варто врахувати у процесі побудови бренду, щоб цього уникнути.

Створюйте видатні продукти та послуги. Аби виділитися на сьогоднішньому перенасиченому ринку, потрібно запропонувати щось неординарне. Працюйте над тим, щоб стати компанією, яку клієнти сприйматимуть як лідера у своїй категорії. Проводьте ринкові дослідження та відповідно вдосконалюйте свою пропозицію.

Фокусуйтесь на споживчому досвіді. Сутністю бренду є відчуття, які він викликає в клієнтів. Якщо хочете здобути справжню прихильність споживачів — детально продумайте, якими мають бути їхні враження від бренду — до купівлі, під час та після неї.

Просіть клієнтів рекомендувати вас іншим. Найпростіше — це просто запитувати клієнтів, чи знають вони когось, кому може сподобатися або був потрібним ваш продукт. Запропонуйте якісь стимули — плату за рекомендацію чи знижку на наступну купівлю.

Сформулюйте послання, в якому послідовно доноситимете до споживачів суть вашого бренду. Люди люблять згуртовуватись навколо того, у що вірять, до чого хочуть бути безпосередньо причетними. Що чіткіше сформульоване ваше послання — то легше його комунікувати. Якщо клієнти не розумітимуть, чим ви займаєтесь та як ви розв’язуватимете їхні проблеми — вам не вдасться їх втримати.

Укладайте партнерства з тими, хто впливає на громадську думку. Таким чином легше вийти на нові чи більші ринки, які важко освоїти власними силами. Продумайте, яку цінність ви можете надати потенційному партнерові. Підготуйте план дій, в якому буде показано — які переваги отримає ця особа та її бізнес, співпрацюючи з вами.
4 правила ведення ділових переговорів з клієнтами

Спілкування — основа будь-якого успішного бізнесу. З переговорами стикається практично кожен підприємець. І зрештою вам доведеться вести переговори з клієнтами. Щоб вони пройшли успішно, використовуйте кілька порад.

Більше слухати, менше говорити. Почніть будь-які переговори, запитавши про очікування вашого клієнта. Дозволивши йому висловитися, ви зможете дізнатися про потреби. Ключ у тому, щоб зрозуміти, що дійсно хвилює клієнта, а не просто повторювати своє УТП знову і знову.

Складіть список цілей у порядку важливості. Знайте, від чого ви готові відмовитись. Професор Уортонської школи бізнесу Адам Грант рекомендує стратегію ранжування. Наприклад, довгострокова співпраця буде кращою за миттєвий прибуток. Якщо першої мети досягти не вдається, ви переходьте до другої.

Киньте якір. Ви повинні підходити до будь-яких переговорів з клієнтом, знаючи мінімальну ціну, з якою ви готові погодитися. Це і є ваш якір. Цифра є найменшою сумою, яку ви можете прийняти, покриваючи свої витрати та отримуючи прибуток. Коли переговори заходять у безвихідь, настав час кинути якір і відплисти.

Контролюйте емоції та не приймайте все за чисту монету. Прийоми, якими ви користуєтеся, можуть бути використані проти вас. Якщо клієнт нахвалює вас або дає вам відчути перевагу — це хитрий маневр. Не поспішайте поступатися.
5 пріоритетів для CEO під час кризи

Коли йдеться про управління кризовими ситуаціями єдиний спосіб впоратися з ними — це прийняти хаос. Ось п’ять пріоритетів антикризового управління, на яких керівники бізнесу мають сфокусуватися.

1. Проясніть свою місію. По-перше, з’ясуйте, як ваша компанія збирається реагувати на кризу. Почніть працювати зі своєю командою над вирішенням нагальних питань і відкладіть спроби вгадати, як це вплине на ваші довгострокові плани. Йдеться вже не про загальну картину, а про те, щоб втілити цю загальну картину, візію і свої великі цілі в даний конкретний момент.

2. Оцінюйте й аналізуйте. Керівники мають швидко оцінити вплив, який спричиняє криза, оцінити ресурси, з якими вони будуть працювати, і визначити, що їм знадобиться для виконання своєї місії. Ви повинні провести дослідження і з’ясувати, що насправді є реальним і який вплив ця криза насправді має, а не уявні, потенційні побоювання того, що може статися.

3. Проявіть креативність. Це також можливість для керівників проявити творчий підхід до вирішення проблем і випробувати нові ідеї. Це час, коли ми створюємо деякі з наших найбільш інноваційних рішень. Ми придумуємо нові процеси, коли людей підштовхують до того, щоб спробувати щось нове, чого вони ніколи не робили раніше.

4. Досягяйте узгодження замість домовленості. Знайшовши можливе рішення, керівники мають зосередитися на тому, щоб залучити до нього свою команду. Деякі члени команди можуть не погодитися з тим, чи буде воно успішним, але їхня участь є ключовою для реалізації. Ви ніколи не досягнете згоди всієї команди, особливо в умовах хаосу, але ви можете узгодити найкраще рішення на даний момент для виконання місії.

5. Дійте. Хоча виконання плану здається простим і очевидним, багато керівників вагаються, відкладаючи свою реакцію, щоб обміркувати інші можливості або спробувати спрогнозувати, чи спрацює їхнє рішення. У вас немає часу на розмови про це. Припиніть гаяти час і просто зробіть це. Кожен має зосередитися на рішенні, а не на проблемі.
Ефективне партнерство: типи та ролі бізнес-партнерів

Зазвичай партнерів залучають у трьох ситуація: спільний старт бізнесу, вихід на нові ринки або масштабування, коли потрібна експертиза, фінансування або інші види інвестицій. Залежно від ситуації та виду бізнесу і партнери можуть бути різними.

1. Операційний партнер. Постійно перебуває у компанії, інвестує капітал, час, робочу силу в діяльність підприємства. В курсі всіх подій підприємства, бо причетний до його щоденної роботи. Дуже часто будівельний, меблевий, ресторанний малий бізнес організований за такою схемою. Гарно функціонує, якщо ролі розподілені та звітність є прозорою. Операційні партнери зазвичай повинні домовитись про те, чи отримують вони заробітну плату, чи лише частку прибутку.

2. Неактивний партнер. Це той, хто фінансує бізнес або надає приміщення, має частку з прибутку, проте не бере участі в управлінні компанією. Він втручається лише тоді, коли фінансові результати є незадовільними або потрібні додаткові інвестиції. Часто салони красоти, приватні медичні заклади, заклади громадського харчування та навіть освітні установи мають таких партнерів-інвесторів.

3. Керівний партнер. Той, хто управляє бізнесом. Зазвичай така роль надається людині, яка робить меншу за обсягом фінансову інвестицію, але натомість гарно знає сферу та бізнес. Інколи керівний партнер може інвестувати виключно свій час, знання та навички. А ще така позиція може бути однією з кар’єрних сходинок ефективного працівника. Керівний партнер може отримувати заробітну плату.

4. Номінальний партнер. Не дає підприємству нічого, окрім власного імені або бренда. При цьому він не бере участі навіть у менеджменті. Таке партнерство часто використовується в консалтингу та сфері послуг, де потрібні гучні імена для старту та подальшої роботи. Номінальному партнеру потрібно розуміти, що він ризикує власним ім’ям, проте цей ризик оплачується.
4 етапи еволюції стартапу

Які етапи проходить стартап до моменту свого становлення як бізнесу? Цих етапів загалом чотири.

1. Ідея. Потрібно чітко сформулювати ідею, а також перевірити її на життєздатність, тобто здійснити її валідацію. Це означає, що необхідно зібрати підтвердження та докази того, що ідея буде затребувана на ринку. Для цього використовуються дослідження, експерименти. Цей етап є дуже важливим, оскільки дає змогу виявити, чи буде ця ідея прибутковою та чи матиме попит, ще до початку розроблення та випуску продукції. Потрібно проаналізувати ринкові умови й протестувати ідею, з’ясувати, чи є для неї ринок, яку саме проблему вирішуватиме ідея.

2. Концепція. Хорошої бізнес-ідеї недостатньо, потрібно розробити концепцію бізнесу, якщо таки є намір втілити ідею в життя. У бізнесі потрібен план. Концепція — це відчутне втілення ідеї. Часто йдеться про бізнес-план на цьому етапі. Очевидно, ви маєте бути готові до пітчингу, тобто, й обов’язково перевірте її на зовнішній аудиторії. Де взяти фінансування на цих двух стадіях? Відповідь очевидна — у себе в кишені. Якщо там порожньо, то звернутися до 3 F (friends, fools and family).

3. Мінімально життєздатний продукт. Це така версія продукту чи послуги, яка має базові функції, достатні для задоволення перших клієнтів. Повний набір функцій розробляється у процесі роботи на основі зворотного зв’язку користувачів. Фінансування можуть надати венчурні фонди, також цікавими можуть бути бізнес-інкубатори та бізнес-акселератори.

4. Масштабування. Це наступна стадія розвитку, коли стартап фактично припиняє бути стартапом, а стає працюючим бізнесом. На цій стадії з’являються нові продукти, стартап можна продати або вийти на ринок цінних паперів. Масштабування можуть прискорити інвестори, а також бізнес-акселератори.
Ефективне планування в умовах непередбачуваності

Війна скоротила довгий горизонт планування втричі: з 2-3 років до періоду менше року. Короткострокові плани міряються тижнями та місяцями та руйнуються через ситуації, які неможливо передбачити. Але планувати всеодно потрібно.

Думайте сценаріями. Прописуйте плани в чотирьох сценаріях: «зеленому» (коли все буде за звичним розкладом), «жовтому» (коли порушується звичний хід подій), «червоному» (коли починаються серйозні зміни та потрібно задіяти план Б, але ви все ще контролюєте ситуацію) та «чорному» (коли обставини керують вами і головне — вижити). Якщо спокійно розписати ці сценарії, у вас буде план.

Використовуйте творче планування. Придумайте і передбачте якнайбільше можливих реалістичних сценаріїв майбутнього. Наприклад, що буде, якщо світла не буде декілька діб? А якщо поряд впаде ракета? Далі необхідно виключити найбільш нереалістичні варіанти майбутнього та писати план дій у різних сценаріях.

Не керуйтеся емоціями під час планування. Загроза бʼє у найглибші страхи та тривоги, і люди відкладають планування. Але великі компанії завжди мають плани безперервної дії бізнесу.

Майте позитивні сценарії. Лідер повинен мати велику частку позитивних сценаріїв, щоб заряджати людей. Потрібно показати, що, наприклад, переваг від релокації підприємства більше, ніж від того, що бізнес залишається на місці. Менеджер має довести, що це сценарій не виживання, а дій, які з певною ймовірністю допоможуть зробити щось краще.
5 правил бізнесу від Генрі Форда

Генрі Форд — видатний підприємець та винахідник минулого сторіччя. Завдяки яким правилам йому вдалося побудувати легендарну компанію, яка досі успішно функціонує?

1. Не заощаджуйте на команді. На старті бізнесу багато хто думає, як би заощадити зайвий $. І роблять висновок, що економія на співробітниках — хороша ідея. Це не так. За енергію та час треба платити. У бізнесі є речі, на яких категорично не можна заощаджувати. Команда — одна з них.

2. Живіть майбутнім. Світ змінюється з приголомшливою швидкістю. Те, що працювало вчора, сьогодні може не працювати. Те, що працює сьогодні, може стати неактуальним уже надвечір. Тому думати про минуле просто немає часу. Ніколи не зациклюйтеся на тому, що вже сталося з вами. Робіть висновки та рухайтеся далі.

3. Інвестуйте в рекламу. «Навіть якщо реклама принесе мені $1 прибутку, я вкладу у неї гроші». Реклама — це фінансова машина. Якщо ви знаєте, як правильно з нею працювати, бізнес завжди приноситиме прибуток.

4. Використовуйте чужі очі. Мати свою тверду думку — правильно. Але щоб зробити об’єктивні висновки, однієї точки зору недостатньо. Вам потрібно навчитися дивитись на світ очима інших людей. Ставити себе на їхнє місце. Дуже важливі деталі, необхідні для успіху, іноді ховаються від ваших очей. Щоб побачити їх — використовуйте чужі очі.

5. Пам’ятайте, що літак завжди злітає проти вітру. Чорні смуги бувають у житті кожної людини. У такі моменти здається, що весь світ налаштований проти вас. Але пам’ятайте, що літак завжди злітає проти вітру. Люди та негативні думки роблять вас сильнішими. Сприймайте це, як своєрідне загартування для характеру.
2024/11/18 17:19:42
Back to Top
HTML Embed Code: