Telegram Web Link
🗓Дайджест матеріалів за тиждень

▪️«СтудМентор»: як в Україні розвивають інтелектуальне волонтерство

▪️Путін кинув виклик Міжнародному кримінальному суду. Хто понесе відповідальність за те, що Монголія не заарештувала диктатора?

▪️«Тиснути росіянам руки й показувати свою повагу до них, як до спортсменів, ми не будемо», — інтерв’ю з олімпійською чемпіонкою Юлією Бакастовою

▪️Гарріс проти Трампа. Які стратегії використовували кандидати в президенти США на дебатах?

▪️~25 тисяч бранців Кремля незаконно утримує Росія

▪️«Тримати увагу стає дедалі складніше»: механізми концентрації і як її поліпшити

▪️Про амнезію громадянського суспільства

▪️Відбудувати Україну. Як це хоче робити уряд у законі «Про засади відновлення»?

▪️20 мільйонів збитків від російського обстрілу, фестивалі, «піратство» й культура читання в Україні: інтерв’ю з генеральною директоркою видавництва «Vivat» Юлією Орловою

▪️«Види милосердя: мейлдом, острів собак і секс-культ»: рецензія-розбір фільму Йоргоса Лантімоса
Фото дня (22.09.2024) за версією Свідомих
Солдат Андрій Пачковський, позивний Дрон, загинув 10 серпня 2022 року в селищі Курдюмівка Донецької області. Він отримав травми, несумісні з життям, унаслідок випущених касетних боєприпасів.

Андрієві було 43 роки. Він народився на Тернопільщині, здобув фах токаря-верстатника 3-го розряду у технічному коледжі. 16 років пропрацював касиром у ПАТ «Укрнафта», а пізніше став підприємцем. Відкрив у Тернополі піцерію, однак через рік у звʼязку з карантином її довелося закрити. Його хобі — будівництво альтанок, лазень із дерева. Мріяв збудувати житло для своїх доньок.

Під час повномасштабного вторгнення був мобілізований до лав ЗСУ. Проходив службу в 10-й гірсько-штурмовій бригаді. Обіймав посаду старшого навідника кулеметного відділення кулеметного взводу стрілецького батальйону. Отримав ордени «За мужність» ІІІ ступеня та «За заслуги».

Поховали Андрія у рідному селі.

В нього залишилися мама, дружина, доньки, зять, онуки і тесть.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України
📱🇬🇧Один фейк — і по всій країні заворушення. Як російська пропаганда впливає на Велику Британію?

У липні в британському місті Саутпорт вбили трьох дівчат. Сайт Channel3 Now опублікував фейк, нібито вбивцею був 17-річний нелегальний мігрант. Через це відбулися антимігрантські й антимусульманські заворушення в низці міст Великої Британії.

Британське Бюро розслідувальної журналістики підтверджує, що Youtube-канал «Channel 3 Now» створили 11 років тому як російський. Проте розслідувачі вважають, що поки доказів причетності Росії до фейку, який спровокував мітинги, замало.

Як російська пропаганда підбурювала антимігрантські заворушення у Великій Британії, намагалась перешкодити підтримці України та чи вдалося їй це зробити — читайте в матеріалі.
⚫️На Донеччині через російські обстріли загинули троє людей, ще десятеро — поранені

На Донеччині протягом доби через російські обстріли загинули троє людей, ще десятеро — поранені, в тому числі 16-річна дівчина. Пошкоджені 95 приватних осель, сім багатоквартирних будинків, гараж, сім автомобілів, об’єкт інфраструктури, лікарня та адмінбудівля.

Про наслідки обстрілів у інших регіонах читайте на нашому сайті.
Фото дня (23.09.2024) за версією Свідомих
Лейтенант Павло Щербина, позивний Марсель, загинув 15 грудня 2022 року біля селища Курдюмівка, що на Донеччині. У бою зазнав смертельних поранень під час мінометного обстрілу. Офіцеру назавжди 30 років.

Павло народився і жив у Львові. Навчався у школі №84. Потім закінчив географічний факультет Львівського національного університету імені І.Франка. Паралельно пройшов військову кафедру у Національній академії сухопутних військ. У цивільному житті мав власне кафе з кавою та бургерами. Планував розширюватися. Захоплювався футболом і гірським туризмом.

Із початком повномасштабного вторгнення приєднався до складу 28-ї окремої механізованої бригади ім. Лицарів Зимового Походу. Обіймав посаду командира гранатометного взводу. Брав участь у контрнаступі на Херсонщину, потім боронив Донеччину.

Поховали захисника на Марсовому полі Личаківського кладовища у Львові.

У Павла залишилися батьки, дві сестри та племінник.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Останнє літо в мирній Донеччині. Репортаж-ретроспектива

«Кілометри залізничних колій, піщана курява та скелясті кар‘єри з водою. Серед таких пейзажів інколи траплялись зовсім не райдужні історії. Село окупували в 2014, і відтепер усе, що в мене залишилось, — це спогади про той далекий час», — пише Данило Бумаценко, згадуючи Донеччину.

Про дитячі спогади Данила та літні історії з мирної Донеччини читайте в репортажі.
⚫️ Одна людина загинула, шестеро отримали поранення через російську атаку по Запоріжжю

У Запорізькій області росіяни завдали 321 удар по Запоріжжю, Кушугуму, Комишувасі та Левадному, Гуляйполю, Новоандріївці, Роботиному, Малій Токмачці, Малинівці. 314 житлових будинків та об'єктів інфраструктури зазнали руйнувань.

Про наслідки російських обстрілів в інших регіонах України читайте на нашому сайті.
Фото дня (24.09.2024) за версією Свідомих
Старший лейтенант Володимир Рижак загинув 13 березня 2022 року внаслідок ракетного удару по території Яворівського військового полігону, що на Львівщині. Офіцеру було 55 років.

Володимир народився в селі Хижинці Вінницької області. Закінчив Ачинське військове авіаційно-технічне училище. Після цього служив на Житомирщині та в Білорусі. У часи здобуття Україною незалежності звільнився. Згодом пішов на роботу в міліцію. Пізніше працював електриком на підприємствах. Згодом відкрив власну справу. Був першокласним автоелектриком.

З перших днів повномасштабного вторгнення пішов добровольцем до лав ЗСУ, щоб боронити рідну землю. Служив у 355-му навчальному механізованому полку, що в структурі 184-го навчального центру Національної академії сухопутних військ.

Поховали офіцера в селі Степанівка на Вінниччині.

В селі Хижинці перейменовано вулицю Гагаріна на вулицю Володимира Рижака.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🌍Колоніальні амбіції Росії в Африці: як Україна намагається протистояти експансії?

Росія продовжує традицію імперських і радянських часів та втретє намагається колонізувати африканський континент.

Видобуток цінних ресурсів у Судані, ЦАР, Конго та Зімбабве. Вербування місцевих студентів для війни в Україні. Підтримка військових хунт і державних переворотів. Це є лише частиною того, що Росія зараз робить в Африці

Натомість Україна проводить військові операції в Африці, надає безоплатне зерно та нарощує свій дипломатичний вплив. Війна за нашу незалежність уже вийшла за межі України — і набагато далі за територію Курської області. Новим полем боротьби є Африка. Більше про це — в аналітиці.
⚫️36 людей постраждали і троє загинули від російського обстрілу Харкова

У Харкові пошкоджено дев'ять житлових будинків, три заклади освіти, цивільне підприємство, цех розливу води. Також росіяни обстріляли на Харківщині Богуславку, Велику Комишуваху, Куп'янськ, Курилівку, Варварівку. Четверо людей постраждали, двоє загинули.

Про наслідки російських обстрілів в інших регіонах читайте на нашому сайті.
Підтримайте нашу редакцію, щоб ми і далі були вам за компанію!
Завчасно дякуємо за будь-який внесок, ми цінуємо кожен💛
Фото дня (25.09.2024) за версією Свідомих
Солдат Олександр Мулеса, позивний Оздарь, загинув 1 жовтня 2022 року під час звільнення Херсонщини. Поблизу селища Любимівка в ході штурму отримав смертельні поранення внаслідок артилерійського обстрілу. 12 жовтня воїну виповнилося б 33 роки.

Олександр родом із села Сімер Закарпатської області. Закінчив інженерно-технічний факультет Ужгородського національного університету. Працював автослюсарем і будівельником. Захоплювався автомобілями і технікою, любив їх ремонтувати. Також обожнював рибалити та ходити по гриби.

До ЗСУ чоловік приєднався 20 квітня 2022 року. Службу ніс у лавах 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Обіймав посаду водія польової лазні.

«Мій чоловік був найкращим у світі чоловіком, батьком, сином і братом», — додала Мирослава Мулеса.

Похований Герой в рідному селі.

В Олександра залишилися батьки, сестра, дружина та син.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⛓️ ~25 тисяч бранців Кремля незаконно утримує Росія

▪️ Касаційний суд у Росії залишив вирок політв’язню Яшару Шихаметову без змін

Кримського татарина Яшара Шихаметова «суд» у Росії звинуватив у «тероризмі» у справі Хізб ут-Тахрір до 11 років ув'язнення. Під час обшуків у нього знайшли нібито заборонену літературу. У 2023 році апеляційний суд у Власисі залишив вирок активістові чинним.

▪️ У тимчасово окупованому Донецьку засудили трьох українських артилеристів до 16 років в’язниці

Так званий «верховний суд днр» присудив 16 років колонії суворого режиму українським військовослужбовцям Данилу Верещаку, Артуру Шарамку та Артему Батюку за нібито жорстоке поводження з цивільним населенням та навмисне пошкодження чужого майна.

▪️ Полоненому азовцю Олексію Киркалову до довічного вироку додали ще 18 років у колонії

Його засудили за нібито розбій, викрадення чужого майна та жорстоке поводження з цивільним населенням на 18 років ув'язнення.

У травні 2023 року «суд» у Донецьку засудив Олексія Киркалова до довічного ув’язнення. Тоді його звинуватили в нібито вбивстві російського військовополоненого пострілом у потилицю. Сам військовополонений заперечував свою провину.

▪️ Українця Владислава Білого судитимуть в окупованому Генічеську за нібито шпигунство

Білому загрожує ув’язнення терміном від 10 до 20 років. У березні 2022 року він нібито збирав і передавав СБУ відомості про місця дислокації, час і пересування підрозділів окупаційних військ на території Херсонської області. Дані, які передав Владислав Білий, начебто могли використати українські військові для завдання ударів по місцях розташування армії РФ.

▪️ «Суд» у Криму визнав незаконною відмову виправної служби РФ у переведенні Арсена Абхаїрова ближче до дому

Кримського татарина Арсена Абхаїрова засудили за «приналежність до забороненої в РФ політичної організації» до 13 років у справі Хізб-ут Тахрір. Зараз він відбуває покарання у колонії у Бурятії — це близько семи тисяч кілометрів від Криму.

▪️ Політв'язень Олександр Сизиков перебуває у СІЗО Бахчисараю. Йому винесли покарання у вигляді 17 років позбавлення волі

Олександра Сизикова заарештували у 2020 році у справі Хізб-ут Тахрір. Через проблеми із зором його відправили під домашній арешт. 17 травня 2023 року Південний окружний військовий суд засудив незрячого Олександра Сізікова до 17 років позбавлення волі з відбуванням перших чотирьох років у в'язниці.

▪️ Політв'язня Ельдара Кантимірова готують до етапування до Бурятії

У 2021 році його звинуватили у терористичній діяльності у справі Хізб-ут Тахрір з відбуттям покарання у колонії суворого режиму. Зараз Ельдар Кантиміров перебуває у в'язниці в Улянівській області РФ. Як і коли його будуть етапувати до колонії у Бурятії — невідомо.

Детальніше читайте на нашому сайті
⚫️ Двоє людей загинуло і 16 поранено від російського обстрілу Краматорська

На Донеччині росіяни завдали 2 807 ударів по Вугледару, Гірнику, Костянтинівці, Краматорську, Лиману, Покровську, Сіверську, Новоекономічному, Богоявленці, Дібровій, Дронівці, Звіровому, Никанорівці, Новопавлівці, Олександро-Калиновому, Оріхуватці, Торському. У Краматорську пошкоджено 19 багатоквартирних будинків і 13 цивільних авто. 16 людей постраждало, серед них троє дітей. Двоє людей загинуло.

Від російських обстрілів одна людина загинула у Дронівці, У Гірнику одна людина отримала поранення, і ще одна людина загинула. Одна людина постраждала у Покровську.

Про наслідки російських обстрілів в інших регіонах України читайте на нашому сайті.
👤Ідеально або ніяк: що таке перфекціонізм та як він впливає на здоров’я людини?

Часто перфекціонізм сприймають як позитивну характеристику особистості — синонім успішності, високих стандартів якості та постійного самовдосконалення на шляху до ідеалу. Дійсно, перфекціонізм дійсно може мотивувати до результату, проте варто також розглянути його мінуси та «підводні камені» такого підходу. Адже, залежно від вираженості, перфекціонізм може суттєво впливати на психічне здоров’я, прийняття рішень, ставлення до себе, опановування нових навичок, самопочуття та на якість життя в довгостроковій перспективі.

Як розпізнати перфекціонізм? Що впливає на його розвиток? Та як можна собі допомогти? Розповідаємо разом з @berezhy_sebe
Фото дня (26.09.2024) за версією Свідомих
2024/09/30 20:38:15
Back to Top
HTML Embed Code: