Telegram Web Link
⛓️~25 тисяч бранців Кремля незаконно утримує Росія

▪️У тимчасово окупованому Донецьку військовополоненого азовця Артема Синельникова засудили до 27 років позбавлення волі

Так званий верховний суд «днр» призначив покарання полоненому азовцю Артему Синельникову у вигляді 27 років ув’язнення. Чоловіка звинуватили у нібито жорстокому погоджені з цивільними та умисному вбивстві, скоєному групою осіб із мотивів політичної та ідеологічної ненависті. За вироком так званих суддів свій термін Артем мусить відбувати в колонії суворого режиму.

▪️Військовополонених азовців Євгена Назаровського та Михайла Суханюка ув’язнили на 27 років 

Незаконний «суд» у тимчасово окупованому Донецьку звинуватив оборонців Маріуполя Євгена Назаровського та Михайла Суханюка у нібито жорстокому поводженні з цивільними та вбивстві двох жінок. Українського командира Дмитрика, який нібито й віддавав здійснити невибірковий обстріл житлових будинків, росіяни заочно засудили на довічно та «оголосили в міжнародний розшук».

▪️Політв’язня Олександра Сізікова вивезли у невідомому напрямку 

13 вересня Апеляційний суд Власихи залишив вирок Південного окружного військового суду без змін. Олександра Сізікова засудили до 17 років позбавлення волі за нібито у причетності до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір». Наступного дня поліцейські забрали чоловіка з дому та вивезли у невідомому напрямку. Вдалося з’ясувати, що Олександр зараз знаходиться в ізоляторі тимчасового утримання в Бахчисараї.

▪️Федеральна служба виконання покарань відмовилася повідомити дружині Азіза Ахтемова про місце його перебування

Політв'язня Азіза Ахтемова перевели з в'язниці №2 у Єнісейську Красноярського краю.

За словами дружини Азіза, вона не може дізнатися, де перебуває її чоловік — телефони в'язниці №2 не відповідають. У відповідь на електронне повідомлення до закладу їй надійшла відмова у надані цієї інформації, аргументуючи це тим, що не мають права ділитися подібною інформацією з третіми особами.

▪️Верховний суд РФ залишив у силі вирок Ернесту Ібрагімову та Олегу Федорову

Верховний суд РФ у Москві розглянув касаційну скаргу на вирок у справі «другої Бахчисарайської групи» та залишив вирок Ернеста Ібрагімова та Олега Федорова. Чоловіки продовжать відбувати свої терміни ув’язнення — 13 років кожен, попри незаконність рішень першої та другої інстанцій, оскільки вони ґрунтуються на законі 2003 року, який втратив чинність. 

▪️Імам Раїф Февзієв заявив про відвід суддівського складу в апеляційній інстанції

На судовому засіданні політв'язень Раїф Февзієв подавав клопотання, в одному з яких просив перекладача з російської мови на кримськотатарську. Суд відмовив у задоволенні цього клопотання. Суддя Сергей Бутусов заявив, що Февзієв «правильно розуміє російську мову і може висловлювати нею свої думки». У відповідь на відмову у задоволенні клопотання кримський татарин Раїф Февзієв заявив відвід судовій трійці. 

▪️Під судового процесу дружина учасника «другої Джанкойської групи» розповіла, як правоохоронці підкинули їм книги під час обшуку 

Південний окружний військовий суд допитав свідків захисту у справі про «другу Джанкойську групу». У суді виступила дружина учасника справи Лемана Зекеряєва Зера Джелілєва розповіла що під час обшуку один з офіцерів дістав з-під верхнього одягу і підкинув дві книги подружжю. Крім того, Зера Джелілева вказала на інші порушення з боку силовиків під час обшуку. 

▪️Верховний суд Криму зобов'язав суд нижчої інстанції прийняти апеляційну скаргу у справі Еміне Зекеряєвої

Верховний суд Республіки Крим зобов'язав Кіровський районний суд Сімферополя прийняти апеляцію адвоката Еміля Курбедінова у справі Еміне Зекеряєвої, кримської татарки, оштрафованої на 50 тисяч рублів за «неінформування».

Раніше справи про неінформування були порушені проти чотирьох кримських татар — Ридвана Умерова, Айдера Кадирова, Айдера Аблякимова та Енвера Топчі.

Про деталі цих справ читайте на нашому сайті.
⚫️Десять людей отримали поранення на Донеччині через російські обстріли за 18 вересня

У ніч на 19 вересня Росія атакувала Україну 42 ударними дронами типу «Shahed», трьома зенітними керованими ракетами С-300/С-400 і керованою авіаційною ракетою Х-59/69. Сили протиповітряної оборони повідомили про збиття усіх 42 ударних дронів і керованої ракети типу Х-59/69 у Дніпропетровській, Київській, Вінницькій, Житомирській, Рівненській, Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській і Херсонській областях.

На Донеччині росіяни завдали 2723 удари по Дружківці, Костянтинівці, Кураховому, Лиману, Мирнограду, Покровську, Торецьку, Часовому Яру, Новоекономічному, Удачному, Малинівці, Марковому, Ставках.

Про наслідки російських обстрілів в інших областях читайте на нашому сайті.
🧠«Тримати увагу стає дедалі складніше»: механізми концентрації та як можна її поліпшити 

У сучасному світі, де інформаційний потік стає дедалі насиченішим, а кількість факторів, які «борються» за нашу увагу постійно зростає, здатність зосереджуватися набуває критичного значення.

Концентрація — це ключова навичка, що впливає на багато сфер життя: від професійної діяльності до особистісного розвитку. Успішне виконання робочих задач, навчання, розвиток нових навичок і навіть підтримка здорових стосунків вимагають вміння зосереджуватися. Реклама й соціальні мережі значно впливають на цю здатність, постійно відволікаючи увагу. Як наслідок — наша продуктивність зменшується.

Про те, що таке концентрація, якою вона буває та як можна її покращити — розповідаємо в спільно з експертками Центру когнітивно-поведінкової терапї.
Фото дня (19.09.2024) за версією Свідомих
Старший солдат Назар Мальований поліг у бою з росіянами 17 листопада 2023 року в районі села Кліщіївка на Донеччині. Боєць зазнав смертельної вибухової травми внаслідок російського обстрілу. Йому назавжди залишилось 23 роки.

Назар родом із Київської області. Навчався у Забірській загальноосвітній школі. Після цього пішов працювати. Пробував себе у різних сферах діяльності, швидко навчався. Здебільшого працював на будівництві. Одружився та створив родину, завжди прагнув забезпечити близьким комфортні умови життя.

27 лютого 2023 року чоловік приєднався до Збройних Сил України. Сумлінно проходив навчання і став одним із групи військових, направлених до Великої Британії для проходження базового курсу піхотинця. Повернувшись, обійняв посаду стрільця-снайпера в 5-й окремій штурмовій бригаді та вирушив на передову.

Похований захисник у селі Жорнівка Київської області.

Не дочекалися Назара батько, дружина і син. 

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Про амнезію громадянського суспільства

Громадянське суспільство та влада мають багато непорозумінь, але є твердження, з яким вони погоджуються (щонайменше публічно): олігархи — зло.

Однак щороку громадянське суспільство, представників влади, культурних діячів охоплює колективна амнезія, коли відбувається конференція YES, яку організовує олігарх Віктор Пінчук.

Більше — у колонці Анастасії Бакуліної.

Матеріали, опубліковані в розділі «Колонки», представляють думку автора чи авторки та можуть не збігатися з думкою редакції онлайн-медіа «Свідомі».
⚫️Унаслідок влучання в геріатричний пансіонат у Сумах загинула одна жінка, травмовані 14 людей

У Сумській області РФ обстріляла Сумську, Миколаївську, Хотінську, Юнаківську, Миропільську, Білопільську, Річківську, Краснопільську, Тростянецьку, Великописарівську, Путивльську, Новослобідську, Глухівську, Есманьську, Шалигинську, Дружбівську, Свеську, Середино-Будську громади. Внаслідок влучання в геріатричний пансіонат загинула одна жінка, травмовані 14 людей. Пошкоджено покрівлю, верхні поверхні будівлі, вікна, двері закладу. Трьох людей поранено під час атаки FPV-дронів.

Про руйнування та постраждалих внаслідок російських обстрілів в інших областях України читайте на сайті.
💭Відбудувати Україну. Як це хоче робити уряд у законі «Про засади відновлення»?

Від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Російська Федерація завдала Україні збитків на понад 155 млрд доларів. Зруйновані житлові будинки, школи, лікарні, підприємства, теплові електростанції, трансформатори, Каховська ГЕС.

Війна триває, і кількість знищеної української інфраструктури тільки зростає. Питання відновлення не просто стоїть на порядку денному — деякі постраждалі регіони, де не ведуться активні бойові дії, вже відбудовують за приватні, державні або грантові кошти. Та сама система відбудови зараз досить ускладнена різними підзаконними актами й урядовими розпорядженнями.

Тому в Міністерстві відновлення ініціювали урядовий законопроєкт «Про засади відновлення України».

«Свідомі» разом із медіамережею @recovery_window розповідають про те, чи зможе цей законопроєкт структурувати систему відновлення в Україні та які у нього є перспективи.
Фото дня (20.09.2024) за версією Свідомих
Солдат Олександр Борецький, позивний Бурий, потрапив під артилерійський обстріл поблизу села Мала Токмачка Запорізької області. 8 жовтня 2023 року, перебуваючи на бойовому завданні, він отримав осколкове поранення голови, несумісне з життям.

Олександр народився 23 червня 1988 року в Києві. Працював охоронником у Київській обласній прокуратурі.

На початку повномасштабного вторгнення доставляв гуманітарну допомогу та евакуйовував на своєму мікроавтобусі мирних мешканців, що на той момент опинилися на тимчасово окупованій території. Допомагав працівникам поліції з перепохованнями.

Став на захист України, долучившись до лав 3-го батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Обіймав посаду помічника кулеметника. Пройшов навчання за кордоном. 

Поховали воїна на Алеї загиблих Героїв кладовища у Петрівській громаді. 

В Олександра залишилися дружина та двоє доньок.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
📚💭20 мільйонів збитків від російського обстрілу, фестивалі, «піратство» та культура читання в Україні: інтерв’ю з генеральною директоркою видавництва «Vivat» Юлією Орловою

23 травня 2024 року чотири російські ракети влучили у друкарню «Фактор-Друк» у Харкові. Внаслідок удару загинули семеро людей і ще двоє були поранені. Компанія зазнала мільйонних збитків. Окрім того, у цій типографії друкувалися десятки інших українських видавців. Тож обстріл вплинув на всю книговидавничу справу.

Видавництво «Vivat» є частиною одного холдингу з «Фактор-Друк». «Свідомі» в інтервʼю з генеральною директоркою видавництва Юлією Орловою обговорили поточну ситуацію, актуальні проблеми видавничого ринку, книжкові фестивалі та плани «Vivat» на майбутнє.
Підтримайте нашу редакцію, щоб ми і далі створювали цікаві публікації!

Завчасно дякуємо за будь-який внесок, ми цінуємо кожен💛
⚫️ Росія вбила трьох осіб у Кривому Розі — двох пенсіонерів та одну дитину. Ще вісім осіб постраждали в області, серед них одна дитина

Унаслідок нічної атаки на Дніпропетровщині постраждав Кривий Ріг. Російський обстріл вбив трьох осіб — двох пенсіонерів та одну дитина. Ще троє осіб постраждали, серед них одна дитина. Були зруйновані чи ушкоджені приватні будинки, школа, гаражі та транспорт.

Також за добу 21 вересня збройні сили РФ атакували обласний центр і Нікопольщину. У Дніпрі під обстріл потрапив освітній центр. Троє осіб постраждали.
На Нікопольщині двоє осіб отримали поранення. Знищені чи пошкоджені приватні та багатоквартирні будинки, господарські споруди, АЗС та транспорт.

Про наслідки інших обстрілів за добу 21 вересня читайте на нашому сайті.
Фото дня (21.09.2024) за версією Свідомих
Головний сержант Денис Мудрик, позивний Мудрик, поліг 30 листопада 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Могриця в Сумській області. Йому назавжди залишилося 40 років.

Денис народився та мешкав у Кривому Розі на Дніпропетровщині.

Із початком повномасштабного вторгнення чоловік добровільно став до лав 129-ї окремої бригади територіальної оборони. Разом із побратимами боронив Україну на Криворізькому, Херсонському, Запорізькому, Донецькому та Сумському напрямках. За півтора року пройшов шлях від солдата до головного сержанта роти. Отримав шість нагород і чимало грамот, одна з яких — відзнака президента за оборону держави. Також був представлений до нагороди орденом «За мужність» ІІІ ступеня, який так і не встиг отримати.

Дениса поховали на Алеї слави центрального кладовища у Кривому Розі. 

У захисника залишилися дружина, двоє дітей від першого шлюбу та інші рідні. 

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🎞️«Види милосердя: мейлдом, острів собак і секс-культ»: рецензія-розбір нового фільму Йоргоса Лантімоса

З 12 вересня в українському кінопрокаті розпочались покази нової стрічки грецького режисера Йоргоса Лантімоса під назвою «Види милосердя» («Kinds of Kindness»). Фільм створено в непритаманній для Лантімоса формі альманаху — він складається з трьох окремих кіноробіт, лише умовно пов’язаних між собою.

Традиційно для режисера, «Види милосердя» вирізняються поєднанням чорного гумору та горорних прийомів, загальнолюдської сатири та незбагненного абсурду, ультражорстоких сцен і придуркуватих епізодів. Детальніше — в рецензії.
⚫️ Жінка та 12-річна дитина загинули від російських атак по Нікополю. Чоловік і 4-річна дитина в тяжкому стані

Унаслідок влучання дрона-камікадзе по цивільному авто в Нікополі загинула дитина 12 років і жінка. Чоловік і 4-річна дитина отримали поранення, остання в тяжкому стані з осколковим пораненням голови, верхньої кінцівки та передпліччя.

Також на Дніпропетровщині росіяни обстрілювали Червоногригорівську, Мирівську, Покровську та Марганецьку громади. Пошкоджені комунальне підприємство, АЗС, приватні будинки, господарські споруди, гаражі, ЛЕП, газогони та транспорт.

Детальніше про наслідки інших обстрілів за добу 22 вересня читайте на нашому сайті.
🗓Дайджест матеріалів за тиждень

▪️«СтудМентор»: як в Україні розвивають інтелектуальне волонтерство

▪️Путін кинув виклик Міжнародному кримінальному суду. Хто понесе відповідальність за те, що Монголія не заарештувала диктатора?

▪️«Тиснути росіянам руки й показувати свою повагу до них, як до спортсменів, ми не будемо», — інтерв’ю з олімпійською чемпіонкою Юлією Бакастовою

▪️Гарріс проти Трампа. Які стратегії використовували кандидати в президенти США на дебатах?

▪️~25 тисяч бранців Кремля незаконно утримує Росія

▪️«Тримати увагу стає дедалі складніше»: механізми концентрації і як її поліпшити

▪️Про амнезію громадянського суспільства

▪️Відбудувати Україну. Як це хоче робити уряд у законі «Про засади відновлення»?

▪️20 мільйонів збитків від російського обстрілу, фестивалі, «піратство» й культура читання в Україні: інтерв’ю з генеральною директоркою видавництва «Vivat» Юлією Орловою

▪️«Види милосердя: мейлдом, острів собак і секс-культ»: рецензія-розбір фільму Йоргоса Лантімоса
Фото дня (22.09.2024) за версією Свідомих
Солдат Андрій Пачковський, позивний Дрон, загинув 10 серпня 2022 року в селищі Курдюмівка Донецької області. Він отримав травми, несумісні з життям, унаслідок випущених касетних боєприпасів.

Андрієві було 43 роки. Він народився на Тернопільщині, здобув фах токаря-верстатника 3-го розряду у технічному коледжі. 16 років пропрацював касиром у ПАТ «Укрнафта», а пізніше став підприємцем. Відкрив у Тернополі піцерію, однак через рік у звʼязку з карантином її довелося закрити. Його хобі — будівництво альтанок, лазень із дерева. Мріяв збудувати житло для своїх доньок.

Під час повномасштабного вторгнення був мобілізований до лав ЗСУ. Проходив службу в 10-й гірсько-штурмовій бригаді. Обіймав посаду старшого навідника кулеметного відділення кулеметного взводу стрілецького батальйону. Отримав ордени «За мужність» ІІІ ступеня та «За заслуги».

Поховали Андрія у рідному селі.

В нього залишилися мама, дружина, доньки, зять, онуки і тесть.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України
2024/09/27 13:29:36
Back to Top
HTML Embed Code: