Telegram Web Link
23-річний старший солдат Олег Федькович, позивний Сімба, загинув 12 грудня 2023 року в районі села Кліщіївка, що під Бахмутом на Донеччині. Виконуючи бойове завдання, отримав смертельне вибухово-осколкове поранення голови.

Олег родом із села Суховоля Львівської області. Закінчив Львівське ПТУ №20, де опанував фах слюсаря з ремонту автомобілів. Потім вступив на заочне відділення НУ «Львівська Політехніка», де навчався на спеціальності «Локомотивне господарство». У мирному житті працював на «Новій пошті».

Із початком повномасштабного російського вторгнення чоловік став на захист України. Служив у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді ЗСУ. Був розвідником-радіотелефоністом розвідувального відділення розвідувального взводу. За час служби був нагороджений медалями «За зразкову службу» та «Ветеран війни».

Поховали десантника в рідному селі.

В Олега залишилися батьки Наталя та Іван, брат Вадим і сестра Роксолана.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⛓️~25 тисяч бранців Кремля утримує Росія

▪️У політвʼязня Кремля Різи Омерова значно погіршився зір внаслідок утримання в колонії суворого режиму 


Кримський політв’язень Різа Омеров, засуджений у 2020 році до 13 років позбавлення волі в справі «Хізб ут-Тахрір», розповів про проблеми із зором та авітаміноз. На візиті із сімʼєю політвʼязень розказує про чорні плями, які він бачить, а також про утворення плівки на очах. Крім цього, на тілі Різі Омерова зʼявились білі плями, повʼязані з авітамінозом через неякісне харчування в колонії. 

▪️Адміністрація колонії в Хакасії чинить тиск на громадського журналіста Ремзі Бекірова

Громадський журналіст Ремзі Бекіров, засуджений на 19 років позбавлення волі, зазнає тиску з боку адміністрації виправної колонії.
Адміністрація установи забороняє ув'язненому писати листи та телефонувати рідним. Через відстань у 4.5 тисячі кілометрів сімʼя політвʼязня не може приїхати з візитом до Ремзі. Також з моменту переведення Бекірова в колонію його кілька разів необґрунтовано переміщали у «виправний» ізолятор.

▪️Окупаційний верховний суд Криму не задовольнив скаргу на неодноразове видворення в ізолятор Ельдара Кантімірова

Окупаційний верховний суд Республіки Крим залишив без задоволення апеляційну скаргу юриста Рустема Кямілєва і його підзахисного Ельдара Кантімірова, засудженого в справі «Хізб ут-Тахрір». Політвʼязень подавав скарги на неодноразове безпідставне видворення в ізолятор в'язниці № 1 Димитровграда Ульяновської області. 
Наглядачів ульяновської в'язниці не влаштовувало, що політв'язень не застебнув ґудзик, не прибрав руки за спину, а також вийшов по матрац в утеплених підштанниках замість штанів від роби, за що його перевели в карцер. 

▪️Росія увʼязнила українського військового ГУР МО, що потрапив у полон під час операції в Криму

Олександра Любаса — військовослужбовця спецпідрозділу ГУР МО — 3 вересня 2024 року засудили до 20 років увʼязнення в колонії суворого режиму. 
Любас потрапив у російський полон у жовтні 2023 року під час операції ГУР МО в Криму. Протягом операції український військовий отримав поранення та впав у воду, втім зміг доплисти до берега, де його захопили росіяни. 

▪️Двох українських військовополонених увʼязнили в окупованому Донецьку 

Сергій Рудик та Микола Величко були увʼязнені окупаційними судовими органами в Донецьку. Обидва потрапили в полон у Маріуполі. 
Микола Величко, засуджений до 25 років увʼязнення в колонії суворого режиму, був командиром третього відділення снайперів 36 окремої бригади морської піхоти ЗСУ. Сергію Рудику, військовослужбовцю «Азову», присудили 18 років колонії суворого режиму. 
Його звинувачують у нібито жорстокому поводженні із цивільним населенням, а також у вбивстві, скоєному групою осіб. 

▪️Свідка Єгови із Джанкоя відпустили з-під домашнього арешту

Представники Свідків Єгови — забороненої в РФ релігійної організації — із Джанкоя Віктора Урсу відпустили з-під домашнього арешту. 
59-річного чоловіка затримали в липні 2023 року. У будинку провели обшук та вилучили всі електронні пристрої і носії інформації. Два тижні Урсу пробув у слідчому ізоляторі. Проти нього порушили кримінальну справу за статтею про організацію діяльності екстремістської організації.

Деталі даних справ та про умови утримання бранців Кремля читайте на сайті.
🔴На Херсонщині поранено 11 людей, серед них — дитина

На Херсонщині під ударами росіян опинилися Херсон, Антонівка, Придніпровське, Кізомис, Садове, Велетенське, Білозерка, Токарівка, Михайлівка, Ольгівка, Нововоронцовка, Львове, Одрадокам'янка, Миколаївка, Бургунка, Трудолюбівка, Довгове, Нова Кубань, Зарічне, Осокорівка, Червоний Маяк, Ольгине, Козацьке.
Пошкоджено пункт незламності, 11 приватних будинків, приватні автомобілі. 11 людей дістали поранення, серед них — одна дитина.

Про обстріли інших регіонів читайте на нашому сайті.
Фото дня (12.09.2024) за версією Свідомих
Десантник Артур Яровий, позивний Yarik, помер від поранень 6 травня 2023 року. Під час виконання бойового завдання в місті Бахмут. 7 червня бійцю виповнилося б 33 роки.

Артур народився в селі Городківка Вінницької області. Навчався у місцевій школі. Потім вступив на заочне відділення Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, де опановував професію вчителя історії. Під час навчання проходив службу за контрактом у місті Бердичів на Житомирщині, отримав звання молодшого сержанта.

Коли почалася повномасштабна війна, чоловік повернувся на Батьківщину та згодом долучився до війська. Служив у 77-й окремій аеромобільній бригаді Десантно-штурмових військ ЗСУ. Був розвідником-сапером розвідувального відділення розвідувального взводу розвідувальної роти.

Посмертно молодший сержант Яровий Артур Сергійович нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали воїна в селі Городківка на Вінниччині.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🇺🇦🇪🇺Один голос має значення для всієї країни: Український інститут запустив у Європі кампанію подяки

До річниці Дня Незалежності Український інститут організував комунікаційну кампанію вдячності європейській спільноті за підтримку України. На екранах аеропортів показали відео з подяками українців у соціальних мережах, а в європейських містах пройшли масові акції.

Ще однією частиною кампанії стали мініатюрні газети й маленькі «газетні кіоски», які творці кампанії розповсюджували у кафе та місцевих бізнесах країн Європи. 

Свідомі розповідають, як минула кампанія у європейських країнах і чому голос однієї людини має значення для всієї України.
⚫️На Донеччині росіяни вбили чотирьох осіб, серед них — трьох представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста

Внаслідок обстрілу з артилерії та скиду КАБів росіяни вбили одну особу в Красноярському та трьох представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста у Віролюбівці. Ще десять осіб отримали поранення, серед них —одна дитина в Сухій Балці.

На Харківщині росіяни обстріляли з артилерії, авіації та БпЛА Харків, Купʼянськ та Курилівську, Борівську, Дергачівську, Вовчанську, Золочівську громади. Внаслідок атак четверо осіб загинули в Боровій, ще 19 осіб постраждали в області, серед них — одна дитина.

Детальніше про обстріли інших регіонів читайте на сайті.
Лінк на опитування тут
👤🇺🇦Старі міністри — нові міністри. Як деградувала підзвітність Кабміну і чому монобільшість дозволяє ґвалтувати Парламент

Минулого тижня відбулися великі перестановки в Кабінеті Міністрів України. Верховна Рада, не завжди з першої спроби, таки відправила у відставку третину уряду. На вакантні місця призначили нових, а подекуди старих урядовців, перетасувавши частину людей між посадами.

Здавалось би, що не так? Обрана влада в особі президента разом з командою більшості в Парламенті має право і політичну відповідальність за формування уряду, у тому числі зміни у команді. Але питання виникає не так до того, кого звільняють чи призначають, а те, в який спосіб це відбувається. Детальніше читайте в колонці Романа Лозинського.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (13.09.2024) за версією Свідомих
Старший лейтенант Андрій Донченко загинув 30 квітня 2022 року в бою з росіянами в районі села Руська Лозова, що на Харківщині. Офіцеру було 28 років.

Андрій народився в селі Ядути Чернігівської області. Навчався у сільській школі. У 2013-му проходив строкову військову службу в Криму. Після окупації півострова разом із в/ч виїхав до Запоріжжя. Наступного року вступив до Національної академії Національної гвардії України та згодом розпочав службу. Жив із родиною в Харкові. Вільний час проводив із донькою, обожнював співати в караоке та захоплювався всім, що повʼязане зі зброєю.

Служив молодий офіцер у 3-й бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана, що в складі НГУ. Був командиром взводу роти оперативного призначення. З перших днів повномасштабної війни разом із побратимами боронив Україну

Поховали нацгвардійця на Алеї Слави кладовища №18 у Харкові.

Вдома на Андрія чекали дружина і донька. 

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⚫️У Сумській області загинули двоє людей, дев’ятьох поранено, серед них — дитина

На Сумщині російська армія обстріляла Миропільську, Юнаківську, Лебединську, Великописарівську, Краснопільську, Есманьську, Білопільську, Дружбівську, Новослобідську, Ямпільську, Середино-Будську, Глухівську, Путивльську, Шалигинську, Свеську, Хотінську громади. Пошкоджено адміністративну будівлю, школу, аптеку, магазин, банківську установу, два трактори, автомобіль, багатоквартирні житлові будинки, лікарню. У результаті атаки загинули двоє людей, дев’ятьох поранено, серед них — дитина.

Детальніше про обстріли інших регіонів читайте на сайті.
Фото дня (14.09.2024) за версією Свідомих
41-річний солдат Олександр Бєлоусов, позивний Кіт, загинув 29 березня 2022 року біля села Олександрівка на Херсонщині. Отримав поранення, коли виконував бойове завдання. Через неможливість транспортування був залишений побратимами з надією на швидке повернення, яке так і не відбулось. Вважався зниклим безвісти до жовтня 2023 року, поки результати тесту ДНК не підтвердили його смерть.

Олександр родом з Одеської області. Закінчив професійно-технічне училище та опанував професію тракториста-механізатора. Працював за фахом на фермерському господарстві «БОН».

Під час повномасштабного вторгнення чоловік воював за свою Батьківщину у лавах Збройних Сил України. Служив кулеметником у 28-й окремій механізованій бригаді імені Лицарів Зимового Походу.

«Завжди готовий був допомогти будь-кому, просто хороша людина», — зазначила подруга  сім'ї загиблого Владислава Орлинська.

Поховали захисника в рідному селі Арчепитівка Одеської області.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⚫️На Одещині через російську атаку загинуло подружжя, ще одна людина поранена

Через обстріл Одещини ракетами «Іскандер-М» загинули двоє людей, ще одна жінка госпіталізована до лікарні у стані середнього ступеню важкості.

Про наслідки обстрілів у інших регіонах читайте на нашому сайті.
Фото дня (15.09.2024) за версією Свідомих
Сержант розвідувальної роти, 36-річний Михайло Мирунко, позивний Циган, загинув у селі Роботине Запорізької області. 17 серпня 2023 року під час виконання бойового завдання він отримав травми, несумісні з життям.

Михайло був родом із Житомира. Закінчивши місцеву школу №7, вступив до вищого професійно-технічного училища №17.

У вільний час любив рибалити та полювати, був зі зброєю на «ти».

Із першого дня повномасштабного вторгнення Михайло добровільно став на захист України, долучившись спершу до Сил територіальної оборони, а потім – 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Пройшов навчання у Німеччині, а згодом служив у 116-тій окремій механізованій бригаді. Був сержантом розвідувальної роти.

Позивний Циган, за словами рідних, він отримав тому, що на думку його побратимів цигани — гарні. 

Поховали загиблого на Смолянському військовому кладовищі у Житомирі. 

У Михайла залишилися дві донечки, сестра, батько. 

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🎓«СтудМентор»: як в Україні розвивають інтелектуальне волонтерство

Окрім зовнішніх чинників, таких як пандемія та повномасштабне вторгнення, українська освіта зазнала впливу ще й внутрішніх чинників — нестачі кадрів. Молодь усе рідше обирає освітню сферу, в українських школах бракує вчителів. Натомість дітям необхідна підтримка та дорослий, який стане для них опорою. Програма студентського менторства вже давно популярна у світі та довела свою ефективність.

«СтудМентор» — це ініціатива від ГО «Навчай для України» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та за фінансування Глобального партнерства заради освіти (GPE), де молоді люди підтримують школярів шляхом академічного менторства. 

Більше про ініціативу — у матеріалі.
⚫️На Харківщині внаслідок російської атаки постраждали 47 людей, серед них — чотири дитини. Одна людина загинула

У Харківській області Росія обстріляла Харків, Піски-Радьківські, Стогнії, Куп’янськ, Шийківку, Руську Лозову, Верхній Салтів, Вербівку, Циркуни, Кіндрашівку, Сенькове, Курилівку. Пошкоджено 22 багатоквартирні будинки, 21 автівку. Знищено магазин, ангар, металевий контейнер і господарчу споруду. Горіли складське приміщення, ферма, шість господарчих споруд, два будинки, нечинний магазин, нечинна АЗС, великі ділянки трави. Постраждали 47 людей, серед них — чотири дитини. Одна людина загинула.

Про руйнування та постраждалих внаслідок російських обстрілів в інших областях України читайте на сайті.
2024/11/17 10:41:45
Back to Top
HTML Embed Code: