Telegram Web Link
23-річний матрос Микола Солярчик, позивний Ластівка, загинув 9 липня 2023 року в бою за місто Мар'їнку на Донеччині. Захисник отримав смертельні осколкові поранення внаслідок ворожого обстрілу.

Микола родом з міста Березівка Одеської області. Закінчив Березівський ліцей №2. Згодом вирішив присвятити своє життя військовій службі. З 2017 року брав участь в АТО/ООС у складі ЗСУ. Захоплювався військовою справою і прагнув у ній розвиватися.

Під час повномасштабного російського вторгнення Микола воював за свою країну в лавах 35-ої окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського. Був кулеметником десантно-штурмового відділення десантно-штурмового взводу.

Поховали морпіха на Алеї Слави цвинтаря в рідному місті.

У Миколи залишилися батько, дві сестри та племінник.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🇺🇦Від мітингів за європейські цінності до протестів проти російської агресії — за що виходили люди на Євромайдан у південних містах?

Під час Революції гідності протести відбувались у всіх українських містах, зокрема й на півдні. Люди в південних містах швидко визначались із власною ідентичністю та мусили її виразити активною діяльністю, а антиросійські протести в південних регіонах були сильніші ніж будь-де.

Свідомі поговорили з учасниками протестів в Одесі та Миколаєві про Революцію гідності у південних містах.
⚫️Троє людей загинули внаслідок російських обстрілів цієї доби. Ще 23 отримали поранення

Уночі армія РФ атакувала Україну балістичною ракетою та 22 ударними безпілотниками, 20 із яких вдалося збити силам ППО. Повітряна оборона працювала у Херсонській, Сумській, Житомирській і Чернігівській областях.

Під атакою опинилися енергооб’єкти «Укренерго» в Житомирській і Чернігівській областях. Через пошкодження обладнання без електрики були понад 68 тис. споживачів в окремих районах Житомирської та Київської областей. На ранок без світла залишались близько 30 тисяч. Триває процес відновлення енергопостачання.

Про подробиці обстрілів в областях читайте на нашому сайті.
🌳🦅Чи можна притягнути Росію до відповідальності за екологічні злочини?

Вбивства тварин, забрудення повітря, руйнування екосистем — від початку повномасштабного вторгнення Росія активно здійснює екологічні злочини на території України.

Свідомі разом з Docudays UA розповідають про можливості притягнення Росії до відповідальності за ці злочини.
Фото дня (26.07.2024) за версією Свідомих
Молодший сержант Владислав Сова загинув 5 червня 2023 року під час штурму в районі селища Велика Новосілка, що на Донеччині. Життя воїна обірвав артилерійський обстріл. Захиснику назавжди 20 років.

Владислав родом із селища Губиниха Дніпропетровської області. У 2020 році закінчив місцеву школу №2. Після школи вступив до Дніпровського коледжу залізничного транспорту та транспортної інфраструктури. Був активістом і старостою групи. 

Після 24 лютого 2022 року всі думки Владислава були лише про захист Батьківщини. Попри заперечення рідних він наполягав на вступі до лав ЗСУ. Тож 8 грудня 2022 року підписав контракт і приєднався до лав Військово-морських сил ЗСУ. Став бійцем 37-ї окремої бригади морської піхоти. Був командиром відділення.
 
Поховали молодого Героя в рідному селищі.

У Владислава залишилися батьки, молодший брат, наречена, дідусь і бабусі, а також інші рідні, друзі та побратими.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🎓🇺🇦«Україна 2030». Про освіту та виклики, які стоять перед нею

Війна та виклики, які вона формує, — одне з найважливіших питань для освіти. Йдеться про неможливість навчатися онлайн, безпековий фактор, коли школа розташована біля зони бойових дій, чи у містах, які регулярно обстрілюють та наявність укриттів.

«На одній шальці терезів безпека дітей, на іншій — довгострокова відсутність якісної освіти. Єдиний вихід, який ми бачимо зараз, продовження навчання в безпечних місцях. Але де знайти стільки безпечного місця для дітей. [Як] дійти до школи, якщо це прифронтове місто, яке постійно обстрілюють, як Херсон», — каже він.

Свідомі спільно з YouTube-проєктом «Україна 2030» розповідають про виклики освіти в умовах повномасштабного вторгнення та які зміни варто запроваджувати.
🔴Росія обстріляла Харківщину 24 керованими авіабомбами за 26 липня

У Бериславі на Херсонщині росіяни ударним дроном атакували карету швидкої допомоги. Водій отримав поранення. В інших населених пунктах області постраждали сім людей.

Про наслідки російських обстрілів в інших областях читайте на нашому сайті.
🪖Військові та громадські активісти публічно закликають звільнити командирів окремих бригад і угрупувань військ. Як на це реагують у Генеральному штабі?

Все частіше українські військові та громадські активісти закликають публічно звільняти певних командирів бригад та угрупувань військ. Військові пишуть петиції до президента, надсилають листи до правоохоронних органів, громадські активісти публікують пости у соцмережах та відео з закликами звільнити командирів військ. 

Свідомі розповідають, чому військові та громадські активісти публічно закликають звільнити командирів окремих бригад, та як Генштаб і верховний головнокомандувач реагують на подібні заклики.
Фото дня (27.07.2024) за версією Свідомих
Молодший сержант Олександр Пімєнов, позивний Лютий, загинув 7 березня 2023 року під час виконання бойового завдання на Херсонщині. Воїн потрапив у ворожу засідку та внаслідок обстрілу отримав смертельне поранення. Йому було 35 років.

Олександр народився і жив у місті Запоріжжя. Здобув середню освіту. У мирному житті працював будівельником. У вільний час любив ходити на риболовлю та займатися активним відпочинком.

З початком повномасштабного російського вторгнення чоловік взяв до рук зброю та вирушив на захист своєї країни. Служив в інженерно-саперному підрозділі 197-го батальйону 124-ї окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України.

«Мій чоловік був найсміливішою та мужньою людиною. Він пішов добровольцем на війну. Вірив у нашу перемогу», — розповіла Вікторія Завгородня.

Поховали захисника на цвинтарі Святого Миколая в рідному Запоріжжі.

В Олександра залишилися мама, дружина і син.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🎞«Якщо можеш не малювати — не малюй»: інтерв’ю з художницями й аніматорками сестрами Очередько

З 11 липня в кінотеатральному прокаті розпочались покази «Кріпачки» від режисерів і сценаристів Велчманів. «Кріпачка» — як і минула робота Велчманів «З любов’ю, Вінсент» — унікальне поєднання кінематографічних та анімаційних прийомів.

Для роботи над стрічками Велчмани об’єднались з аніматорами різних країн, зокрема й українками Катериною і Тетяною Очередько.

Станіслав Тарасенко поговорив з українськими сестрами-близнючками, художницями-мисткинями Очередько про роботу з двома фільмами Велчманів.
⚫️Росіяни атакували Глухів на Сумщині. Загинув 14-річний підліток

Ще 13 людей отримали поранення, серед них семеро дітей. 

Також армія РФ завдала ударів по Юнаківській, Миропільській, Білопільській, Краснопільській, Великописарівській, Новослобідській, Есманьській, Шалигинській, Середино-Будській і Ворожбянській громадах. Військові зафіксували 153 вибухи.  

Про наслідки російських атак читайте на нашому сайті.
Фото дня (28.07.2024) за версією Свідомих
29-річний Василь Кекіш, позивний Док, загинув 13 червня 2023 року біля селища Білогорівка, що на Луганщині.

Василь — уродженець міста Червоноград Львівської області. Закінчив місцеву спеціалізовану школу №8. Потім вступив на стоматологічний факультет Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, який закінчив у 2015 році. Працював стоматологом у клініці «SlaDent» у Тернополі.

З початком повномасштабної війни чоловік пішов до військкомату, щоб стати на захист своєї Батьківщини. 28 лютого 2022 року приєднався до лав 81-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ. Був старшим бойовим медиком роти. Брав участь у боях на Харківщині, Донеччині й Луганщині.

У січні 2023 року Василь був нагороджений відзнакою Головнокомандувача ЗСУ «Сталевий хрест» за вправне командування під час евакуації.

Поховали Героя в селі Бендюга на Львівщині.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🇺🇦Українське козацтво на півдні та його місце в історії

Українське козацтво посідає визначне місце в історії, культурі та літературі. Козацтво невіддільно повʼязане з півднем України, адже там існувала низка Січей, де мешкали козаки. До того ж саме з Січами на півдні пов'язано багато ключових історичних подій.

Свідомі розповідають про українське козацтво на півдні та його місце в історії сьогодні.
🔴На Херсонщині 11 людей постраждали від російських обстрілів, серед них — троє дітей

Російська армія атакувала Херсон, Золоту Балку, Приозерне, Комишани, Садове, Тягинку, Одрадокам'янку, Антонівку, Михайлівку, Микільське, Велетенське, Хрещенівку, Широку Балку, Нову Кубань, Львове, Новотягинку, Інженерне, Придніпровське, Берислав, Брускинське, Новоберислав.

Пошкоджено чотири багатоповерхівки та 58 приватних будинків, об'єкти критичної інфраструктури, освітній заклад, пункт незламності, дитячий майданчик та магазин, господарчі та складські приміщення, гаражі та приватний транспорт.

Про наслідки російських обстрілів в інших областях читайте на нашому сайті.
💭Сексуальне насилля в інтернеті. Як захистити дітей? Дискусія DOCUDAYS.UA

Сексуальне насильство в інтернеті — небажані пропозиції сексуальної близькості або надсилання зображень сексуального характеру, поширення відвертих зображень або відео з вами без вашої згоди, або сексуального примусу шляхом погроз, залякувань чи маніпуляцій. Серед постраждалих від таких дій є діти та підлітки.

Цьогоріч у межах правозахисної програми «RIGHTS NOW!» фестивалю «Docudays UA» відбулася дискусія про те, як захистити дітей від сексуального насильства в інтернеті. Про підсумки події — у матеріалі Свідомих.
Фото дня (29.07.2024) за версією Свідомих
Захисник Степан Худяк, позивний Тайсон, загинув 22 липня 2022 року в бою з росіянами поблизу села Івано-Дар’ївка під Бахмутом на Донеччині. Бійцю було 39 років.

Степан народився у селі Топільське на Івано-Франківщині. Закінчив школу в сусідньому селі Рівне. Працював у селищі Рожнятів на дробарці, їздив на заробітки в Польщу. Біля хати висаджував квіти і туї. Вільний час проводив із родиною, обожнював своїх дітей.

Під час повномасштабної війни, 28 лютого 2022 року, Степан приєднався до ЗСУ. Захищав Україну у лавах 108-го батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Був гранатометником.

Посмертно солдата Степана Худяка нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали захисника у рідному селі.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
2024/09/28 13:20:59
Back to Top
HTML Embed Code: