Telegram Web Link
⛓️~25 тисяч бранців Кремля незаконно утримує Росія

▪️«Суд» в окупованому Криму не погодив перевірку можливого втручання ФСБ в особисте листування Еміне Зекеряєвої

Її судять за «неповідомлення про злочин». У російській соцмережі «ВКонтактє» вона нібито спілкувалась із громадянкою України Мадіною Стряпчі. За версією російського «слідства», Стряпчі поїхала в Сирію, де вступила до «збройного формування».

Захист Еміне Зекеряєвої просив перевірити активність на акаунті Мадіни Стряпчі, геолокації та поширені дані. Захист хоче довести, що Мадіна Стряпчі — несправжня людина, а може бути «проєктом» ФСБ Росії.

▪️На тимчасово окупованій Луганщині українця Олександра Соколова «судитимуть» за нібито шпигунство на користь ЗСУ

Так звана прокуратура «лнр» скерувала до окупаційного «Верховного суду» кримінальну справу 51-річного Олександра Соколова. Вони вважають, що Соколов добровільно збирав відомості про переміщення та місця дислокації російських військовослужбовців, а також маршрути руху колон військової техніки на Луганщині. Дані він нібито передавав українським спецслужбам у месенджерах.

Олександру Соколову інкримінують статті за шпигунство та публічні заклики до ведення екстремістської діяльності. За цим обвинуваченням чоловікові загрожує до 20 років позбавлення волі.

▪️Мешканця окупованої Горлівки затримало ФСБ за нібито «розпалювання ненависті» проти росіян

За версією ФСБ «днр», 27-річний чоловік у період із лютого по березень 2024 року розміщував у соцмережах відеоролики та коментарі, які «принижували людську гідність громадян РФ».

Його затримали та взяли під варту. 

▪️Військовий суд у Ростові-на-Дону виніс вироки двом українцям у справі про нібито підготовку терактів у тимчасово окупованому Криму

Костянтина Євмененка з Ялти й Олександра Литвиненка з тимчасово окупованої частини Херсонської області звинуватили в «підготовці терактів групою осіб», «незаконному збереженні вибухових речовин» та «державній зраді». Їм призначили по 9.5 років колонії суворого режиму та 500 тисяч рублів штрафу.

▪️Станіславу Грудненку з тимчасово окупованого Токмака винесли вирок за нібито «підготовку теракту»

Південний окружний суд у Ростові-на-Дону засудив українця Станіслава Грудненка до п'яти років колонії суворого режиму за «підготовку до теракту» та «збереження вибухівки».

Російські слідчі органи встановили, що Грудненко нібито «передав місце збереження вибухової речовини» та «збирався влаштувати теракти у трьох місцях квартирування» російських військових у тимчасово окупованому Токмаку.

▪️Російський апеляційний суд залишив кримських татар із першої Джанкойської групи «Хізб ут-Тахрір» у СІЗО

Апеляційний суд у Московській області залишив кримськотатарського активіста Енвера Кроша, кореспондента «Кримської солідарності» Вілена Темер'янова, Ріната Алієва та Едема Бекірова під вартою до 29 серпня 2024 року. Ще один фігурант справи, Сеїтяга Аббозов, як і раніше, перебуватиме під домашнім арештом. Вони фігурують у справі першої Джанкойської групи «Хізб ут-Тахрір».

Їх заарештували у 2022 році у Джанкої. Російський окупаційний «суд» у Криму інкримінує кримським татарам «участь у терористичній організації». З того часу їх тримають у СІЗО. Сторона захисту вимагала переглянути утримання, яке є «необґрунтованим».

▪️Європейський суд із прав людини визнав, що Україна довела існування систематичних порушень прав громадян України з початку окупації Росією Криму в лютому 2014 року

ЄСПЛ 25 червня 2024 року одноголосно встановив, що Росія в тимчасово окупованому Криму жорстко та незаконно арештовує та утримує українців і кримських татар, поширює своє законодавство, закриває неросійські медіа, переслідує релігійних лідерів і громадських активістів, забороняє мирні зібрання, порушує права політичних в'язнів. 

Подробиці читайте на нашому сайті.
‼️Росіяни повністю знищили пам'ятку світового значення UNESCO Херсонес Таврійський у тимчасово окупованому Криму

На його місті звели новобудову, розповіла старша наукова співробітниця Інституту археології НАН України Евеліна Кравченко.

До Росії вивезли значну частину знайдених артефактів: фрески, посуд, предмети побуту та ікони. На місці залишків некрополя після цього збудували археологічний парк «Новий Херсонес».

Свідомі вже розповідали, як росіяни проводили незаконні розкопки у Херсонесі, та як і навіщо Росія знищує культуру та спадщину на тимчасово окупованих територіях України.
⚫️Росіяни ударним дроном атакували двох дівчат у Херсоні

Постраждали 12-річна дівчинка та її 15-річна сестра. Їх госпіталізували. До лікарів звернулись троє дорослих, які були разом із дівчатами.

Сили протиповітряної оборони в ніч на 27 червня знищили 23 із 23 ударних дронів типу «Shahed», чотири з чотирьох ракет типу «Калібр», одну ракету типу X-59/X-69. Російська армія також атакувала Україну ракетою типу «Кинджал».

Про наслідки обстрілів в інших областях читайте на нашому сайті.
🩺Як говорити з близькими про доказову медицину без маніпуляцій і сварок?

Якщо ви є постійним читачем або читачкою «Бережи себе», ви напевне також цікавитесь іншими ресурсами, як-от блогами доказових лікарів, новинами науки у сфері медицини тощо. Як правило, вам не потрібно пояснювати, що обстеження та лікування мають бути засновані на доказах, чому важливо розуміти механізм дії тих чи інших препаратів та чому більше не дорівнює краще, а навпаки — шкодить організму та гаманцю.

Проте, ймовірно, вам знайома ситуація, коли хтось із рідних не розуміє та не підтримує такого підходу, натомість за звичкою продовжує послуговуватися «народною» медициною й почасти каральними методами лікування. І переконати близьких відмовитися від цих практик вкрай важко. Як же говорити з людьми про доказовий підхід? А головне — чи потрібно? З’ясовуємо спільно з «Бережи себе».
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (27.06.2024) за версією Свідомих
30-річний молодший сержант Олександр Романов, позивний X3M (Екстрим), загинув 15 серпня 2022 року біля села Токарівка на Харківщині. Виходивши з тилу росіян після виконання завдання, група воїнів потрапила у засідку. Прийнявши важкий нерівний бій, Екстрим отримав смертельне поранення у шию. 

З початком повномасштабного вторгнення чоловік взяв до рук зброю та став на захист своєї країни. Спочатку воював у лавах 114-ї бригади ТрО. Згодом перевівся до підрозділу «Ахілл» ГУР МО.

Після бою побратими повернулися, щоб забрати тіло Олександра. Але не вийшло. Другу спробу вони здійснили через добу. Вона теж виявилася невдалою. Але згодом їм таки вдалося забрати тіло захисника і повернути додому. 

Поховали Олександра на Лісовому цвинтарі в столиці.

У нього залишилися дружина Тетяна і донька Мілана.

У 2023 році Олександр Олегович Романов посмертно отримав звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Без ротації з 2022 року — як військові безперервно несуть службу на нулі

Від початку російського повномасштабного вторгнення минуло більш ніж два роки. За цей період українські військові зазнали втоми: і фізичної, і психологічної.

«Важко. Усім хочеться додому, усім хочеться відпочити», — розповідає 22-річний протитанкіст Василь. Він каже, що наразі єдиний шанс потрапити додому надовго — отримати важке поранення.

Свідомі поговорили з військовими про те, як це — бути на передовій без тривалого відпочинку.
⚫️Росіяни вбили п'ять людей на Донеччині, 20 — отримали поранення під час обстрілу області

Протягом 27 червня російські війська обстріляли територію дев'яти областей України з мінометів, танків, артилерії, РСЗВ, БПЛА, ЗРК, тактичної авіації. Були атаковані 116 населених пунктів та 126 об’єктів інфраструктури.

Подробиці читайте на нашому сайті.
Фото дня (28.06.2024) за версією Свідомих
Солдат Владислав Медзенівський, позивний Шляхтич, загинув 12 червня 2023 року в районі села Мала Токмачка Запорізької області. Під час виконання службових обов’язків зазнав смертельних поранень внаслідок ворожого артилерійського обстрілу. За два місяці до цього, 2 квітня, воїну виповнився 21 рік.

Владислав родом з міста Славута Хмельницької області.

Під час повномасштабної війни хлопець взяв академічну відпустку в університеті, де вже навчався на 4-му курсі. 30 вересня 2022 року за власним бажанням вступив до лав Збройних Сил України. Службу проходив на посаді розвідника, номера обслуги розвідувального взводу механізованого батальйону 47-ї окремої механізованої бригади «Маґура». Проходив військові навчання за кордоном — у Великій Британії та Німеччині.
 
Поховали молодого захисника на новому кладовищі у рідному місті.

Вдома на Владислава чекали батьки, сестра, рідні та друзі.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⚫️Пʼятеро людей вважаються зниклими після російського удару по багатоповерхівці у Дніпрі

Одна людина загинула, 12 постраждали внаслідок атаки. Серед постраждалих — вагітна жінка і семимісячне немовля. Рятувальники всю ніч розбирали завали.

28 червня російські війська обстріляли територію 13 областей України. Про наслідки обстрілів читайте на нашому сайті.
💭Google Перекладач додав кримськотатарську мову до списку доступних перекладів

Згідно з класифікацією ЮНЕСКО 2010 року, кримськотатарська мова належить до мов, що перебувають під загрозою зникнення.

Свідомі писали матеріал про те, як кримськотатарська опинилась на межі зникнення, і що роблять, аби її зберегти.
🎧Сімʼя

Питання сім'ї є наскрізним у кримськотатарській та українській культурах. Два народи, які століттями хотіла знищити імперська машина через депортації, геноциди, етнічні чистки, тепер відновлюють тяглість свого роду. І що, як не сім'я, є рушієм цього відновлення? 

У четвертому епізоді подкасту «Пізнай QIRIM» ми розвіємо стереотипи, які сформувались навколо цієї теми, адже й досі є викривлений погляд на роль жінки в суспільстві чи на виховання дітей. 

Зібрали основні тези четвертого епізоду подкасту на нашому сайті.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (29.06.2024) за версією Свідомих
Десантник Михайло Богачик, позивний Миш, загинув 2 вересня 2023 року біля села Вербове Запорізької області. Виконуючи службові обов’язки, потрапив під мінометний обстріл та отримав смертельні поранення. У листопаді захиснику виповнилося б 38 років.

Михайло народився в селі Клішківці Чернівецької області. Після школи закінчив курси автомеханіка у Чернівецькому училищі. Потім пройшов строкову військову службу в ЗСУ. Після повернення працював на будівництві разом із батьком. У 2015 році брав участь в АТО на Донеччині.

25 лютого 2022 року чоловік повернувся до лав захисників. Боронив Україну в складі 1-ї аеромобільної роти 87-го окремого аеромобільного батальйону Десантно-штурмових військ ЗСУ.
 
Посмертно молодший сержант Михайло Богачик нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
 
Поховали Героя у рідному селі.
 
У Михайла залишилися батьки, троє дітей, рідні, близькі, друзі та побратими. 

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭 «Наша аудиторія — класні, відкриті, готові посміятися над собою, над іншими, над світом». Інтервʼю зі стендапером Кирилом Осадчим

Росія довгий час заміщувала через власні фільми, книги, музику українську культуру. Російський стендап теж заповнював український культурний простір до початку війни 2022 року, і через нього сюди потрапляли російські наративи.

Після початку повномасштабного вторгнення українськомовний стендап зайняв 100% української сцени. Українці емоційно розвантажуються через гумор, а також шукають у ньому розраду і переосмислюють війну.

Стендапер Кирило Осадчий розповідає про виступи під загрозою російських обстрілів, одеську ідентичність та жарти під час війни.
⚫️Семеро людей загинули внаслідок російської ракетної атаки на Вільнянськ на Запоріжжі. Серед них троє дітей

По Вільнянську росіяни завдали подвійного удару. 38 людей отримали поранення, серед них 12 у лікарні. У госпіталізованих осколкові поранення. У місті пошкоджені житлові будинки, крамниці, громадські будівлі, обʼєкт критичної інфраструктури та транспортні засоби.

Також на Запоріжжі під атакою перебували Гуляйполе, Залізничне, Преображенки, Верхня Терса, Новопавлівка, Мала Токмачка, Новоандріївка, Роботине, Малинівка та Левадне. Є 37 повідомлень про руйнування житлових будинків та об'єктів інфраструктури.

Про наслідки російських обстрілів в інших областях читайте на нашому сайті.
Фото дня (30.06.2024) за версією Свідомих
37-річний солдат Євген Терлецький, позивний Якобс, загинув 6 вересня 2023 року в бою в районі села Приютне Запорізької області. Під час ворожого штурму отримав смертельне поранення голови.

Євген народився в селі Новоградківка Одеської області. У ранньому віці втратив молодшого брата, згодом померла мати, а за нею — і батько. Хлопця виховувала бабуся, яка забрала онука до себе в село Ганьківці Івано-Франківської області.

Євген завжди мав багато друзів. Ще під час навчання в школі мусив почати працювати, щоб заробити на життя. Згодом померла бабуся. У Євгена залишилися тітка і двоюрідні сестри. Він продовжував працювати, брався за будь-яку роботу.

З початком повномасштабного російського вторгнення Євген приєднався до лав 102-ї окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України. Боронив Запорізький напрямок.

Поховали захисника у селі Ганьківці на Івано-Франківщині.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
2024/09/30 11:40:14
Back to Top
HTML Embed Code: