Telegram Web Link
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (16.06.2024) за версією Свідомих
36-річний солдат Богдан Пацьора, позивний Старий, загинув 9 квітня 2023 року в бою з окупантами в районі Бахмута на Донеччині. Встиг надати домедичну допомогу побратимам, та на позиції отримав вогневе поранення голови.

Богдан народився в селищі Чорнобаївка Черкаської області. Зростав у місті Бар на Вінниччині, куди переїхав з батьками. Чоловік мав невеликий бізнес — займався торгівлею. Планував відкрити магазин, а згодом розширитися до торгової мережі. У вільний час любив відпочивати з сім'єю і друзями. Захоплювався футболом.

З початком повномасштабного вторгнення, 26 лютого 2022 року, Богдан став на захист Батьківщини. Службу ніс у лавах 120-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ. Був стрільцем 170-го батальйону.

Посмертно захисника нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали військового у місті Бар на Алеї Слави міського кладовища.

Вдома на Богдана чекали батьки, сестра, дружина, донька, рідні та друзі.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🔴На Харківщині поранено вагітну жінку, а у Херсонській області загинув чоловік

На Донеччині десятеро людей зазнали поранень від російських ударів керованими авіабомбами.

Про наслідки російських обстрілів в інших областях читайте на нашому сайті.
🎧Опір у депортації: конспект другого епізоду «Пізнай QIRIM»

Депортація — один із найдраматичніших епізодів в історії кримських татар. Але навіть у місцях виселення киримли не переставали мріяти про повернення додому.

Так, спершу надія була сильнішою, і деякі кримські татари навіть не зводили собі будинки у місцях виселення. Але з часом все більше людей розуміли, що радянська влада не збирається повертати народ до Криму.

Що ж відбувалося у проміжку між 1944 і 1991, коли кримські татари були у депортації?
🇺🇦 Як Україна провела перший саміт миру та чи піде Росія на український мир?

15 та 16 червня Україна та Швейцарія провели Глобальний саміт миру. Його метою було узгодження перших трьох пунктів формули миру, яку розробила Україна для «справедливого завершення війни». Учасниками саміту стали 92 країни та вісім міжнародних організацій.

Свідомі пояснюють, що погодили учасники першого саміту миру у Швейцарії та як реакція Росії на проведення саміту вказує на готовність піти на мир з Україною.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (17.06.2024) за версією Свідомих
Солдат Євгеній Осипков, позивний Директор, загинув 3 серпня 2023 року поблизу селища Північне на Донеччині. Під час виконання службових обов’язків потрапив під ворожий артилерійський обстріл та отримав смертельні поранення. Воїну назавжди 46.

Євгеній народився та жив у Києві. Там закінчив школу та училище. У мирному житті працював директором одного з ресторанів мережі фаст-фуду «МакДональдз Юкрейн». У вільний час любив мандрувати. У 2015-2016 роках брав участь в АТО.

З початком повномасштабної війни чоловік знову пішов захищати свою Батьківщину. Служив у 101-й окремій бригаді охорони Генерального штабу ЗСУ імені генерал-полковника Геннадія Воробйова. Обіймав посаду стрільця.

Посмертно захисник нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Євгенія на Алеї Слави Лісового цвинтаря столиці.

Вдома на нього чекали дружина, донька і син.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭 «Після війни Україні прийдеться боротися з корупцією та зіткнутися з власною історією», — професор Єльського університету Джейсон Стенлі

У травні професор філософії Єльського університету та автор книжок «Як працює пропаганда» і «Як працює фашизм» Джейсон Стенлі провів серію лекцій у Київській школі економіки.

Стенлі — прихильник лівих поглядів. Він пише про авторитаризм та пропаганду для провідних світових медіа — The New York Times, The Washington Post, The Guardian.

Свідомі поговорили з професором про поширення фашизму в Росії та інших країнах світу, а також про його бачення України після війни.
🔴22 людини отримали поранення через російський ракетний удар по Полтаві

17 червня російські війська вдарили крилатою ракетою Х-59 по цивільній інфраструктурі Полтави. 22 людини звернулись по медичну допомогу, серед них троє дітей. Пошкоджено кілька багатоповерхових будинків, приміщення дитячого садка, електролінії та гаражі.

Більше про обстріли в інших обсластях читайте на сайті.
Фото дня (18.06.2024) за версією Свідомих
21-річний солдат Олександр Гладунов, позивний Мєлкій, загинув 26 січня 2023 року на Миколаївщині. Під час виконання бойового завдання зазнав смертельних поранень у результаті активізації дистанційної вибухівки. Разом із ним загинули ще троє побратимів. Рідний брат Віталій, з яким вони служили, отримав важкі поранення.

Олександр народився у Звягелі Житомирської області. Навчався в Житомирському вищому професійному училищу №17. Вів активний спосіб життя.

У 19 років хлопець отримав повістку і розпочав військову службу. Під час повномасштабної війни Олександр воював в лавах 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького. Боронив Донеччину, Луганщину та інші гарячі напрямки фронту.

Посмертно воїн нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Олександра у рідному місті. Захиснику присвоєно звання «Почесний громадянин Звягеля».

В Олександра залишилися батьки, брати, сестри, друзі та дівчина.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⚫️Одна людина загинула внаслідок російських обстрілів минулої доби. Ще 11 отримали поранення

Під ранок Повітряні Сили збили 19 дронів типу «Shahed» у Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Хмельницькій та Львівській областях.

Про наслідки ударів у областях — читайте на нашому сайті.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🎧«Пізнай QIRIM». Як ми втрачали Крим

Тема стосунків України та Криму до 2014 року є доволі неприємною та досі не достатньо висвітленою. Залишається актуальним запитання: коли Україна втратила Крим — у 2014-му чи задовго до цього?

Водночас за останні роки тема Криму та кримських татар викликає чимало думок і дискусій. Багато людей досі не усвідомлює позицію народів Криму, а будь-яку можливість дати їм суб’єктність сприймає як загрозу.

У третьому епізоді подкасту «Пізнай QIRIM» говоримо про зв’язки Криму з Україною, дії української влади для збереження півострова та перспективи його розвитку після деокупації.

Слухайте епізод на усіх подкаст-платформах.
Фото дня (19.06.2024) за версією Свідомих
Солдат Павло Демков, позивний Тихий, загинув 6 травня 2023 року в бою біля села Первомайське на Донеччині. Внаслідок артилерійського обстрілу отримав смертельні поранення. У червні воїну виповнилося б 48 років.

Павло родом з міста Вінниця. З 6 років виховувався у дитячому будинку. Згодом закінчив Вінницьке професійне училище №7 та здобув будівельну професію. Пройшов строкову військову службу. Працював за фахом..

У 2014-2017 роках чоловік брав участь в АТО. У 2016 був нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції». З початком повномасштабного вторгнення, 26 лютого 2022 року, Павло повернувся на фронт. Боронив Україну в лавах 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

За 5 днів до загибелі військовий був нагороджений медаллю «За хоробрість в бою».

Поховали Героя на Алеї Слави міського кладовища Вінниці.

У Павла залишилися дружина та двоє дітей.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⛓️~25 тисяч бранців Кремля незаконно утримує Росія

▪️Верховний суд РФ залишив у силі вирок Вадиму Бектемірову

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

11 лютого Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив вирок кримськотатарським політв’язням Зекір’ї Муратову та Вадиму Бектемірову, засудивши їх відповідно до 11,5 та 11 років позбавлення волі за нібито членство у терористичній організації.

▪️Суд продовжив запобіжний захід шістьом кримськотатарським активістам. Вони залишаться у СІЗО до листопада

Суд відхилив усі клопотання сторони захисту, зокрема щодо повернення справи прокурору, та не врахував доводи захисту про запобіжний захід активістам і залишив їх під вартою за клопотанням прокурора.

​​▪️Співробітники ростовського СІЗО №1 застосували насильство щодо політвʼязня Екрема Кроша

Насильство застосували без вагомої причини. Ймовірно, це сталось через захоплення ізолятора арештантами 16 червня. Тоді у СІЗО провели обшуки та допитали співробітників та ув'язнених. Екрем Крош заявив про насильство під протоколом судового засідання.

▪️Бердянці, яких незаконно судять у Ростові за нібито «тероризм», не мають повноцінної можливості спілкуватись з адвокатами

Обвинувачуваними у цій справі є українці Даміан Омеляненко, Артур Шашенко та Олексій Макаренко, які не мають повноцінної можливості спілкуватись з адвокатами.

До суду в Ростові нібито надіслали заяву Даміана Омеляненка й Артура Шашенка з проханням взяти участь у судовому процесі через відеоконференцзвʼязок.

Подробиці читайте на нашому сайті
🔴 У ніч на 20 червня росіяни завдали ударів по енергооб'єктах України

Сили ППО збили 27 ударні безпілотники, чотири ракети типу Х-101/Х-555 та одну ракету типу Х-59 у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Миколаївській, Херсонській, Харківській, Київській, Черкаській, Полтавській та Вінницькій областях.

Про наслідки ударів у областях — читайте на нашому сайті.
🧂Просто додай дрібку для смаку! З’ясовуємо, чи робити страву більш солоною завжди хороша ідея

Сіль використовували в сиву давнину (ще до нашої ери) передусім для збереження їжі. Солоне середовище не є придатним для росту та розмноження бактерій, адже сіль витягує воду, яка так необхідна для життя бактерій.

Разом з «Бережи себе» розповідаємо більше про сіль та її вплив на організм.
Фото дня (20.06.2024) за версією Свідомих
Матрос Олег Артемчук, позивний Медоїд, загинув 1 серпня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу села Макарівка на Донеччині. Захиснику було 37 років.

Олег народився і жив в Одесі. Здобув середню освіту у місцевій школі. Пройшов строкову військову службу. Працював торговим представником. У вільний час любив грати у футбол та комп'ютерні стратегічні ігри.

Під час повномасштабної війни, у квітні 2022 року, чоловік пішов добровольцем на фронт. Олег служив у 35-й окремій бригаді морської піхоти піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського. Обіймав посаду механіка-водія БМП. У складі свого підрозділу брав участь у звільненні Херсонщині, потім вирушив боронити Донеччину.

«Олег був хоробрий, кмітливий, коханий чоловік і добрий, веселий тато», — розповіла дружина загиблого.

Поховали Олега на Західному цвинтарі рідної Одеси.

Вдома на морпіха чекали дружина та донька, якій на момент загибелі тата було 4 роки.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
2024/09/28 20:46:22
Back to Top
HTML Embed Code: