Telegram Web Link
🎧Пізнай QIRIM. Бранці Кремля

Приблизно 25 тисяч бранців Кремля утримує Росія. Згідно з даними Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, стільки цивільних викрала Російська Федерація. Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим підтверджує 218 незаконно увʼязнених громадян України, 134 з яких — кримські татари.

Сьогодні кримських татар у Криму арештовують та увʼязнюють, звинувачуючи їх в екстремізмі чи тероризмі.

Більше про це у конспекті першого епізоду подкасту «Пізнай QIRIM».

Епізод доступний на усіх подкаст-платформах.
Фото дня (08.06.2024) за версією Свідомих
Солдат Володимир Хлопонін, позивний Кот, загинув 7 липня 2023 року внаслідок російських штурмових дій неподалік Авдіївки на Донеччині. Захиснику був 51 рік.

Володимир родом із Полтави. У мирному житті був підприємцем — мав власний магазин. Захоплювався археологічними розкопками, колекціонував старовинні речі. 

На початку повномасштабної війни чоловік у лавах добровольців охороняв територію біля Свято-Успенського собору в Полтаві, був у складі ДФТГ №1 та №3. З 7 березня 2023 року перебував у ЗСУ. Служив у 110-й окремій механізованій бригаді імені генерал-хорунжого Марка Безручка. Спочатку був стрільцем роти охорони, а 7 травня 2023 року переведений на посаду номера обслуги мінометного розрахунку мінометного взводу мінометної батареї механізованого батальйону.

Поховали воїна на Рибчинському цвинтарі у Полтаві.

У Володимира залишилися мама Людмила, дружина Вікторія, донька Марія, інші рідні, друзі та побратими.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⚫️Три людини загинули внаслідок обстрілів Харківщини, Донеччини та Херсонщини

За добу російська армія атакувала дев'ять областей України з мінометів, артилерії, танків, РСЗВ, БпЛА та тактичної авіації. Атаковано 103 населені пункти та 93 об'єкти інфраструктури.

Про наслідки обстрілів читайте на нашому сайті.
Фото дня (09.06.2024) за версією Свідомих
Військовослужбовець Юрій Кушніревський, позивний Дід, загинув 1 серпня 2023 року під час контрнаступу в районі села Новоданилівка Запорізької області. 28 серпня захиснику виповнилося б 56 років.

Юрій народився і прожив усе життя в місті Богуслав Київської області. Здобув фах електрика у Богуславському професійно-технічному училищі. Упродовж життя працював за спеціальністю на місцевій суконній фабриці ПП «Ярослав». Любив проводити час біля річки, ходити на риболовлю.

З початком повномасштабного вторгнення, у березні 2022 року, чоловік приєднався до Збройних Сил України, щоб захистити рідний дім від ворога. Служив у 118-й окремій механізованій бригаді на посаді водія-електрика. У складі свого підрозділу боронив Київщину, Чернігівщину, Донеччину, Харківщину та Запорізький напрямок.

Посмертно солдат Кушніревський Ю.Ф. нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Поховали захисника на Алеї Слави цвинтаря в рідному місті.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🏛Стирання культурної ідентичності. Як росіяни знищують культуру в окупації?

Росіяни вивозять колекції музеїв і проводять так звану реконструкцію памʼяток. Після підриву Каховської ГЕС культурна спадщина також зазнала затоплення.

Про те, як росіяни знищують культурні памʼятки в Криму, розкрадають музей у Херсоні та затопили музей в Олешках — у матеріалі.
⚫️Одна людина загинула на Донеччині, на Херсонщині та Дніпропетровщині є постраждалі

За добу Росія обстріляла дев'ять областей України з мінометів, артилерії, танків, РСЗВ, БпЛА та тактичної авіації.

Про наслідки обстрілів читайте на нашому сайті.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇪🇺Між ультраправими та Угорщиною. Чого очікувати Україні після виборів до Європейського парламенту?

9 червня в Євросоюзі завершилися вибори до Європейського парламенту. Радикальні праві сили набирають достатньо голосів, аби посісти як мінімум четверте місце та впливати на політику ЄС наступні п’ять років.

У липні в Раді ЄС розпочне головувати Угорщина. Це означає, що вона координуватиме роботу Ради з Європарламентом та Єврокомісією.

Чого очікувати Україні від головування Угорщини та нового Європейського парламенту — читайте в розборі ситуації.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (10.06.2024) за версією Свідомих
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚫️Росіяни скинули авіабомбу на житловий квартал у Костянтинівці

Пʼятеро людей отримали поранення.

Протягом доби російські війська обстріляли території десяти областей України. Армія РФ атакувала 45 населених пунктів та 31 об'єкт інфраструктури.

Про наслідки обстрілів читайте на нашому сайті.
Фото дня (11.06.2024) за версією Свідомих
23-річний десантник Денис Бондар, позивний Горобець, поліг 2 лютого 2023 року під час бою за місто Соледар, що на Донеччині.

Денис народився у місті Коростень Житомирської області. Навчався у Київському національному транспортному університеті. Захоплювався спортом, займався карате.

Коли почалася повномасштабна війна, Денис вирішив, що стати на захист своєї країни — це його обов’язок, адже з дитинства мав загострене почуття справедливості. Згодом він поповнив лави Десантно-штурмових військ ЗСУ. Став навідником у 46-й окремій аеромобільній бригаді.

Мама загиблого Оксана Бондар важко переживає втрату й часто пише послання синові на своїй сторінці у фейсбуці.

Посмертно молодого захисника нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Дениса в селі Домолоч на Житомирщині.

На честь воїна в місті Коростень перейменували провулок, де він народився і виріс.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🇺🇦Розбудова українського півдня: які цілі переслідували росіяни та чому був знищений Великий Луг?

Український південь — це досить широкий регіон, який сягає низки областей: Запорізької, Херсонської, Миколаївської й Одеської. Фактично він сягає від сучасного Маріуполя до сучасного Буджаку, що в Подунав'ї.

Існує міт, що до приходу Російської імперії на півдні була «пустка». Однак це не так.

Свідомі розповідають про те, яким був південь до приходу російської та радянської влад та ключові моменти розбудови українського півдня.
🔴13 людей отримали поранення внаслідок російських обстрілів минулої доби

Вранці 12 червня росіяни атакували Україну ракетами та дронами. Повітряні Сили збили одну аеробалістичну ракету Х-47М2 «Кинджал», чотири крилаті ракети Х-101/Х-555, а також 24 безпілотники.

На Київщині внаслідок падіння уламків одна людина поранена. Також є пошкодження будинків, АЗС, складського приміщення. На одному із промислових обʼєктів виникла пожежа.

Про наслідки російських атак в інших областях читайте на сайті.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🎧Пізнай QIRIM. Рух опору

Депортація — один із найдраматичніших епізодів в історії кримських татар. Але навіть у місцях виселення киримли не переставали мріяти про повернення додому.

Так, спершу надія була сильнішою, і деякі кримські татари навіть не зводили собі будинки у місцях виселення. Але з часом все більше людей розуміли, що радянська влада не збирається повертати народ до Криму.

У другому епізоді подкасту «Пізнай QIRIM» співведучі Анастасія Бакуліна та Наджіє Аметова говорять про рух опору кримських татар у депортації. Зокрема, розмовляють з Мустафою Джемілєвим та згадують історію батька Наджіє — Казіма Аметова.

Слухайте другий епізод на усіх подкаст-платформах.
⚖️Судді з російським паспортом Богданові Львову відмовили в поновленні на посаді судді Верховного Суду

12 червня Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив Богданові Львову в поновленні на посаді судді Верховного Суду та нарахуванні йому заробітної плати за вимушений час прогулу.

Історія із суддею тягнеться вже понад півтора року, відколи журналісти проєкту «Схеми» зʼясували, що в 1999 році Львов отримав російське громадянство. До того ж на той час він вже працював суддею в Україні.

У матеріалі згадуємо про деталі слідства та аналізуємо можливі наслідки рішення апеляції.
2024/09/29 00:22:59
Back to Top
HTML Embed Code: