Telegram Web Link
🇺🇦У Києві пройшла церемонія прощання з парамедикинею Іриною «Чекою» Цибух

Служба пройшла у Михайлівському золотоверхому соборі, а тоді охочі могли попрощатись з Іриною на Майдані Незалежності.

Ірина Цибух була громадською діячкою і журналісткою. Після Революції Гідності вона організовувала зустрічі з школярами на сході України. Останній рік Чека присвячувала свою діяльність, зокрема, політиці пам’яті.

Подробиці читайте на нашому сайті.
Розвідник Владислав Онищенко, позивний Поет, загинув 6 серпня 2023 року на бойовому завданні під час форсування річки Дніпро в районі села Козачі Лагері на Херсонщині. Захиснику назавжди 21 рік.

Владислав родом з міста Кропивницький. Там закінчив гімназію №9. Потім навчався на факультеті іноземних мов у Львівському національному університеті імені Івана Франка за спеціальністю «Німецький переклад і міжкультурна комунікація».

Коли почалася повномасштабна війна, хлопець був студентом 3-го курсу. Він залишив навчання та у лютому 2022-му приєднався до Львівської ТРО. У березні поїхав до Києва, де вступив у добровольчий батальйон «Реванш». Згодом став частиною штурмової бригади Головного управління розвідки Міноборони України. Був у найгарячіших точках: Енергодар, Бахмут, Запорізький напрямок.

Поховали Владислава на Лісовому цвинтарі в Києві.

У воїна залишилися батьки, брат, дівчина, рідні, друзі та побратими.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
👥Як і навіщо необхідно впровадити механізм протидії сексуальним домаганням та насильству в Збройних Силах України

У ЗСУ на майже мільйон військових — понад 62 тисячі це жінки. Жінки все активніше долучаються до Сил оборони, з наміром брати участь у війні проти Росії.

Та окрім загроз життю від російської армії, жінки у війську зіштовхуються з випадками дискримінації, несприйняттям, сексизмом, та насиллям.

У матеріалі разом з рухом «Veteranka» розповідаємо про механізм протидії насиллю в армії, та як і навіщо його необхідно впровадити.
⚫️Сили оборони України продовжують відбивати атаки російської армії на Покровському напрямку на Донеччині. В ніч на 3 червня Росія обстріляла дев'ять областей України

На Харківщині від російських обстрілів загинули двоє людей, семеро поранені, серед них — одна дитина. На Донеччині п'ятеро людей зазнали поранень.

Детальніше про наслідки обстрілів в областях — читайте на нашому сайті.
Фото дня (03.06.2024) за версією Свідомих
Молодший сержант Олександр Зуб, позивний Гідроб, загинув 18 жовтня 2023 року біля селища Придніпровське на Херсонщині. Під час виконання бойового завдання група бійців потрапила під авіаобстріл. Командир групи загинув одразу, тому Олександр взяв на себе його обов'язки. Він виводив групу з-під обстрілу.

Коли вже всі були в безпеці, залишився один на відкритому місці й отримав смертельні поранення. Допоки не втратив свідомість, продовжував виконувати завдання.

Олександр народився у місті Токмак Запорізької області.

Під час повномасштабного російського вторгнення чоловік воював за свою країну в складі Військово-морських сил ЗСУ. Олександр служив у 36-ій окремій бригаді морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

Поховали морпіха на Краснопільському кладовищі у Дніпрі.

В Олександра залишилися мама, кохана дружина та дві доньки, одна з яких вирішила продовжити справу батька та служити в ЗСУ.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⚫️Зранку росіяни атакували Дніпро — поранені одномісячна дитина та підліток

Сили ППО збили дві ракети над Дніпром зранку 4 червня. Внаслідок падіння уламків виникла пожежа, й отримали поранення семеро людей.

За добу російські війська обстріляли девʼять областей України.

Про наслідки обстрілів читайте на нашому сайті.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (4.06.2024) за версією Свідомих
Старший солдат Олександр Боднар, позивний Доріан, загинув 2 грудня 2022 року під час виконання бойового завдання в районі села Первомайське на Донеччині. Захиснику було 24 роки.

Олександр народився у місті Ладижин Вінницької області. Закінчив Черкаський університет пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Останнім часом жив в Одесі та працював у службі безпеки. Займався східними єдиноборствами, а саме – ушу.

Під час повномасштабної війни у липні 2022 року чоловік підписав контракт із ЗСУ та вирушив захищати свою країну. Службу ніс у лавах 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. Пройшов навчання у Британії та став був навідником ПТРК «Корсар». Разом із побратимами брав участь у звільненні Херсонщині, згодом вирушив на Бахмутський напрямок Донеччини.

Поховали воїна у рідному місті.

В Олександра залишилися батьки, сестра, рідні, друзі та побратими.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💰Звідки беруть і на що витрачають гроші політичні партії?

У 2020 році народні депутати призупинили подання фінансових звітів партій через ковідні обмеження. Звітування залишалось на паузі й коли почалась повномасштабна війна. У цей час партії продовжували отримувати кошти з держбюджету.

Верховна Рада відновила звітування минулого року. НАЗК уже отримало понад 22 тисячі звітів за 2020-2023 роки та перший квартал 2024.

У матеріалі ми разом із рухом «ЧЕСНО» показуємо, хто фінансує політичні партії та на що вони витрачають кошти.
⚫️Росіяни обстріляли дев'ять областей України. Дві людини загинули, 17 — поранені.

У ніч на 5 червня росіяни атакували Україну 27 ударними БпЛА типу «Shahed-131/136». ППО працювало у Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській, Сумській та Полтавській областях. У результаті збито 22 «шахеди».

Про наслідки обстрілів читайте на нашому сайті.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🎧Пізнай QIRIM. Бранці Кремля

Приблизно 25 тисяч бранців Кремля утримує Росія. Згідно з даними Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, стільки цивільних викрала Російська Федерація. Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим підтверджує 218 незаконно увʼязнених громадян України, 134 з яких — кримські татари.

Сьогодні кримських татар у Криму арештовують та увʼязнюють, звинувачуючи їх в екстремізмі чи тероризмі.

У першому епізоді подкасту «Пізнай QIRIM» співведучі Анастасія Бакуліна та Наджіє Аметова говорять про бранців Кремля. Зокрема, згадують про батька Наджіє — Казіма Аметова, якого російські силовики затримали у вересні 2017 року.

Слухайте перший епізод на усіх подкаст-платформах.
2024/09/29 23:27:23
Back to Top
HTML Embed Code: