Telegram Web Link
⚫️За тиждень від російських обстрілів загинули 17 людей

Ще 112 — отримали поранення.

Близько 125 населених пунктів перебували під обстрілами.

Про наслідки російських обстрілів читайте на сайті.
🔍Міністра агропромисловості України підозрюють у корупційній справі. Що сталося?

23 квітня антикорупційні органи вручили підозру чинному Міністру аграрної політики та продовольства Миколі Сольському в заволодінні державною землею на 291 млн грн і спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн.

Сольський подав у відставку з посади міністра, а суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави 75 млн грн, яку за міністра уже внесли.

Справа стосується 2017-2021 років, коли Сольський ще не був міністром. Про те, що відбувається та яка позиція Сольського — читайте у розборі ситуації.
Фото дня (26.04.2024) за версією Свідомих
Солдат Євген Турчаненко, позивний Турча, загинув 22 березня 2023 року поблизу селища Новоселівське на Луганщині. Під час виконання бойового завдання отримав смертельні поранення внаслідок російського мінометного обстрілу. Воїну назавжди 33.

Євген родом із Запорізької області. Жив у Запоріжжі. Закінчив Таврійський державний агротехнологічний університет, здобув професію інженера-механіка. У мирному житті був металургом, працював на Запорізькому заводі феросплавів. Займався спортом, був кандидатом у майстри спорту з гандболу.

Під час повномасштабної війни, 12 квітня 2022 року, чоловік був мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив у 92-й окремій механізованій бригаді імені кошового отамана Івана Сірка.

Посмертно боєць нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали воїна на кладовищі Святого Миколая у Запоріжжі.

Вдома на Євгена чекали мама, дружина і донька.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Як військові та правозахисники реагують на новий законопроєкт про мобілізацію?

11 квітня 2024 року Верховна Рада України після понад чотирьох тисяч правок ухвалила законопроєкт про мобілізацію. Кабмін подав його ще наприкінці січня.

Серед усіх правок із законопроєкту вилучили норму про демобілізацію військових після 36 місяців служби.

Чому врегулювання демобілізації відкладають, що про це думають військові, а також що ще регулює новий законопроєкт — читайте у матеріалі.
Фото дня (27.04.2024) за версією Свідомих
Старший сержант Олександр Антипюк, позивний Антип, загинув 13 серпня 2022 року під час виконання службових обов’язків в районі міста Білозерське на Донеччині.

Олександр народився в селі Лук’янці Харківської області. З 2011 року служив за контрактом у ЗСУ. З 2014 брав участь в АТО/ООС.

24 лютого 2022 року Олександру виповнився 30 років. На той момент він був командиром танка у 14-й окремій механізованій бригаді іменя князя Романа Великого. Того ж дня разом із побратимами він вирушив обороняти столицю від росіян. Після звільнення Київщини їхній підрозділ поїхав боронити інші гарячі точки. За час служби Олександр неодноразово був відзначений нагородами, зокрема медаллю «За оборону рідної держави» та нагрудним знаком «Знак пошани», а також грамотами й подяками.

Поховали воїна в селі Бережці на Волині, де він жив із родиною.

В Олександра залишилися батьки, брати, сестри, дружина, двоє синів і донька.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭«Коли в тебе дитина з аутизмом, у кишені — нуль гривень, борги в школі, й твій чоловік іде на війну, ти не розумієш, що робити». Історія волонтерки Олесі Корженевської

Олеся Корженевська волонтерить з 2013 року. Від початку повномасштабного вторгнення жінка працює з багатьма підрозділами, організовує збори, а її чоловік служить у війську в 411 окремому батальйоні аеророзвідки.

Окрім цього, Олеся — мати 12-річного Федора, який має розлад аутичного спектру, та засновниця школи, що є інклюзивним освітнім проєктом для дітей.

Як жінці вдається робити інклюзивну школу для сина й одночасно волонтерити для війська — читайте в матеріалі.
Фото дня (28.04.2024) за версією Свідомих
💭Дайджест матеріалів за тиждень

▪️Хто і як має впроваджувати сексуальну освіту: школа чи батьки?

▪️Історія талановитих містерів Ріплі: розбір екранізацій романів Патриції Гайсміт про відомого вбивцю-афериста Тома Ріплі

▪️План «Б» для економіки. Які методи акумуляції доходів може використати Україна, щоб покривати видатки на війну?

▪️Ні російському закону: що відбувається в Сакартвело?

▪️~25 тисяч бранців Кремля утримує Росія

▪️Чи існують весняні «дефіцити» та як почуватися краще після зими?

▪️Ганна Бережна: «Тебе топлять, а ти вибираєшся з безодні — саме це відчуття було найтяжчим в окупації»

▪️Міністра агропромисловості України підозрюють у корупційній справі. Що сталося?

▪️Як військові та правозахисники реагують на новий законопроєкт про мобілізацію?

▪️«Коли в тебе дитина з аутизмом, у кишені — нуль гривень, борги в школі, й твій чоловік іде на війну, ти не розумієш, що робити». Історія волонтерки Олесі Корженевської
Старший солдат Віталій Палій загинув 28 січня 2023 року поблизу села Роздолівка на Донеччині. Виконуючи бойове завдання, отримав смертельне осколкове поранення голови під час мінометного обстрілу. 8 лютого захиснику виповнилося б 39 років.

Віталій народився і жив у місті Горохів Волинської області. Закінчив місцеву школу №2. Потім навчався у Луцькому технікумі № 2. У мирному житті працював охоронником. У вільний час малював і займався спортом.

На початку повномасштабного російського вторгнення чоловік приєднався до ЗСУ. Служив у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді «Едельвейс» на посаді навідника.

«Царство небесне і вічний спокій нашому захиснику. Дуже хороша, добра і світла була людина. Щирі співчуття рідним і близьким», — написала знайома загиблого Ірина Андрієнко.

Посмертно боєць нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Віталія у рідному місті.

У нього залишилися дружина, двоє дітей, рідні, друзі.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Пошук нової сексуальності у поранених військових. Як працює сексуальна реабілітація?

Різні травми можуть призводити до змін в самосприйнятті, втрати відчуття себе чоловіком чи жінкою. З цих причин поранені можуть відмовлятись від інтиму. Близько семи тисяч українських військових зазнали поранень сечостатевої системи та потребують сексуальної реабілітації.

Свідомі поспілкувалися про шлях пошуку нової сексуальності з родиною пораненого військового, яким вдалося народити третю дитину та налагодити своє сексуальне життя.

Про подружжя, яке поверталося до сексуального життя, з чим загалом стикаються поранені військові та як влаштована сексуальна реабілітація в Україні — читайте в матеріалі.
Фото дня (29.04.2024) за версією Свідомих
Штаб-сержант Сергій Верета, позивний Ірокез, загинув 24 грудня 2022 року в бою біля Авдіївки. Під час відбиття довготривалого штурму потрапив під танковий обстріл. Закриваючи собою побратимів, сам отримав смертельне поранення. Воїну було 45 років.

Сергій народився і жив у місті Буча Київської області. Там здобув освіту. Працював у компанії «Дебют». Мав багато захоплень і хобі. Обожнював мотоцикли та велосипеди. Займався різними видами спорту, багато часу приділяв бодібілдингу.

З початком повномасштабної війни чоловік став на захист рідної Бучі. Офіційно служив у роті охорони місцевого військкомату, але був відкомандирований до підрозділу Головного управління розвідки Міноборони України, у складі якого і виконував бойові завдання. Після звільнення Київщини вирушив на інші гарячі напрямки фронту.

Поховали захисника у рідній Бучі.

У Сергія залишилися дружина, син, донька, рідні, друзі та побратими.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (30.04.2024) за версією Свідомих
Солдат Олександр Муравський, позивний Адвокат, загинув 22 червня 2023 року поблизу села Новомихайлівка на Донеччині. Під час виконання бойового завдання отримав смертельні поранення внаслідок артилеристського обстрілу. У травні захиснику виповнилося 37 років.

Олександр народився і жив у Рівному. Працював у ТОВ «Белавтодор Україна», де обіймав посаду керівника підрозділу.

Любив риболовлю та активний відпочинок у горах. Був учасником Революції Гідності, співзасновником та ідейним натхненником ГО «Автомайдан Рівне». Вільний час присвячував дітям.

З початком повномасштабного вторгнення Олександр одразу вирішив стати на захист Батьківщини. Службу проходив у Десантно-штурмових військах ЗСУ як старший навідник відділення гранатометного взводу роти вогневої підтримки 79-ї окремої десантно-штурмової бригаді, яка боронить Донецький напрямок.

Поховали воїна на Алеї Героїв кладовища у Рівному.

У нього залишилися дружина, син і дві доньки.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України
📑🔍Поліція досі перевіряє документи про освіту Спартака Субботи. Він судиться з МОН і продовжує проводити консультації

У квітні минулого року Свідомі опублікували розслідування психотерапевта Іллі Полудьонного про Спартака Субботу. Тоді це викликало суспільний резонанс, адже Спартак був відомим блогером, у якого медіа брали коментарі як у лікаря-психіатра та психотерапевта.

У розслідуванні Ілля Полудьонний дійшов висновку, що Спартак Суббота не має медичної освіти, не вчився у Національному медичному університеті імені О. Богомольця та не має визнаних в Україні документів, що він здобув магістерський ступінь в Université Côte d'Azur у Франції.

Саме останній пункт став приводом відкриття поліцією кримінального провадження щодо Спартака Субботи.

Проте що сталось із провадженням за рік?

Свідомі запитали про це у поліції, Міністерства освіти і науки та самого Спартака.
Фото дня (1.05.2024) за версією Свідомих
Солдат Олександр Бобровник загинув 4 червня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу села Володине на Донеччині. Воїну було 43 роки.

Олександр родом з села Федорівка Житомирської області. Здобув середню освіту в Гранітненському ліцеї. Працював у ТОВ «UNIGRAN». Захоплювався спортом, особливо любив біг на великі дистанції.

Під час повномасштабного російського вторгнення чоловік захищав країну в лавах Збройних Сил України. Служив у 31-й окремій механізованій бригаді на посаді стрільця-санітара.

«Мій вітчим був дуже доброю людиною. Ніколи не відмовляв у допомозі будь-якій людині. Він двох падчерок полюбив та виховував як своїх рідних дітей. Ми зобов'язані пам'ятати його як Героя України, тому що він цього звання гідний», — розповіла Анна Кельбах.

Поховали захисника на Алеї Героїв цвинтаря міста Малин Житомирської області.

В Олександра залишилися син, донька, дві падчерки, рідні, друзі та побратими.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⛓️~25 тисяч бранців Кремля утримує Росія

▪️Представництво Президента в Криму повідомляє про нові затримання мешканців півострова

Йдеться про Ідріса Сулейманова, Кудрявцеву Катерину, Дербенєва Юрія, Кочеткову Тетяну та Барбакар Крістіну. Російські силовики затримали жителів півострова та направили «справи» до окупаційного «суду».

▪️Кримська журналістка Данилевич відмовилася від участі у розгляді скарги на її вирок через хворобу

Касаційний суд відклав розгляд справи на 2 травня 2024 року. Данилевич подала клопотання про розгляд без її участі, бо вона не може захищати себе через відсутність лікування.

▪️Так званий «суд» продовжив арешт кримським татарам з «третьої Джанкойської групи» до 3 серпня

У СІЗО №2 у тимчасово окупованому Сімферополі залишаються Енвера Халіллаєва, Нарімана Аметова, Алі Мамутова, Арсена Кашка та Вахіда Мустафаєва.

▪️Російський суд зареєстрував справу проти восьми мешканців тимчасово окупованого Криму за нібито «тероризм»

У картці справи йдеться про Кирила Баранника, Сергія та Олену Войнаровських, Ігоря Зоріна, Сергія Кривошеїна, Дениса Петранова, Віктора Подвального та Ольгу Кравчук.

▪️У кримськотатарського активіста і журналіста «Кримської солідарності» Амета Сулейманова погіршився стан здоровʼя

Подробиці читайте на нашому сайті
2024/09/28 05:28:17
Back to Top
HTML Embed Code: