Telegram Web Link
🎬 «Всі ми в якомусь сенсі загублені»: рецензія-розбір блокбастер-серіалу «Проблема трьох тіл»

21 березня на стримінговій платформі «Netflix» вийшли вісім епізодів нового науково-фантастичного серіалу «Проблема трьох тіл».

Стрічка заснована на вкрай популярній трилогії романів китайського фантаста Лю Цисіня під загальною назвою «Пам'ять про минуле Землі» — ці книги стали бестселерами не тільки в Китаї, але й на Заході.

Якою вийшла чергова екранізація Девіда Беніоффа і Ді Бі Вайсса та як саме вона пов’язана з літературною трилогією Лю Цисіня — читайте в рецензії.
🎓Фінансування укриттів, бордингові школи та українці за кордоном: як уряд планує подолати освітні втрати України

Пандемія COVID-19, повномасштабна війна та дистанційне навчання суттєво вплинули на освіту українських школярів. Навчання онлайн спричинило втрати у психосоціальному розвитку дітей, у їхніх комунікаційних здібностях, спроможності працювати в команді.

Тому Міністерство освіти та науки поставило у пріоритет повернутись до очного навчання.

Про те, як МОН працюють над безпечним очним навчанням, розповідаємо у новому матеріалі.
Фото дня (06.04.2024) за версією Свідомих
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🎞️Пропаганда через мультфільми під час війн. Як Disney та інші студії просували політичні ідеї?

Мультфільм — це зображення персонажів у різних настроях, ситуаціях та костюмах. Це про дитяче захоплення та розваги, про щось безтурботне та хороше.

Однак часто мультфільми є інструментом впливу на дітей, щоб сформувати потрібну думку.

Як Disney використовувала мультфільми для впливу на дітей у час Другої світової війни, як це ж робила радянська пропаганда у час СРСР та про вплив мультиків на дітей читайте в матеріалі.
🎞️🏳️‍🌈Фестиваль квір-кіно «SUNNY BUNNY» оголосив частину програми: українські фільми та міжнародна програма

З 19 по 26 квітня в Києві триватиме перший ЛҐБТКІА+ фестиваль «SUNNY BUNNY», мета якого — нагадати, що представники ЛҐБТКІА+ спільноти мають право на справедливе ставлення від суспільства.

Якими є особливості фестивалю та які стрічки представлять на заході — читайте в матеріалі.

Свідомі є медіапартнером кінофестивалю.
Фото дня (07.04.2024) за версією Свідомих
Старший солдат Віталій Бережний, позивний Mahmud, загинув 27 квітня 2022 року в районі села Сороківка на Харківщині. Під час бойового завдання отримав смертельну вибухову травму. 16 квітня воїну виповнилося 28 років.

Віталій родом з села Коханівка Дніпропетровської області. З дитинства жив у місті Першотравенськ рідної області. У мирному житті працював шахтарем у копальні «Дніпровська» шахти ім. Сташкова. Згодом підписав контракт із ЗСУ.

Під час повномасштабної війни чоловік проходив службу в 92-й окремій механізованій бригаді ім. кошового отамана Іван Сірка. Був гранатометником, навідником-оператором. Боронив Харківщину.

«Наш Герой. Царство небесне тобі, ти завжди будеш в нашому серці», — зазначили близькі загиблого.

Посмертно старший солдат Бережний Віталій Вікторович був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали захисника у рідному селі.

Вдома на Віталія чекали мама, брати, сестри, дружина і донька.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭«Перше, що відбувається, — починаєш шалено цінувати час». Як пацієнти з раком передміхурової залози переживають свою хворобу

Рак простати входить до п’ятірки найпоширеніших онкологічних хвороб у світі.

Кількість випадків захворювання зростає здебільшого через те, що чоловіки запізно звертаються до медиків по допомогу та рідше проходять огляди у лікарів.

Свідомі поспілкувались з людиною з історією раку передміхурової залози про досвід діагностики та лікування й життя з раком.
Фото дня (08.04.2024) за версією Свідомих
Молодший сержант Ігор Замоцький, позивний Яшка Положенець, загинув 8 червня 2023 року поблизу села Благодатне на Донеччині. У липні йому виповнилося б 26 років.

Ігор родом з міста Кропивницький Кіровоградської області. Закінчив місцевий будівельний технікум. Навчався у Центральноукраїнському національному технічному університеті. Не встиг розпочати кар’єру в мирному житті, оскільки з 2016 року брав участь в АТО/ООС. Служив за контрактом у ССО ЗСУ.

Під час повномасштабної війни Ігор продовжував захищати Батьківщину. Служив у 3-му окремому полку імені князя Святослава Хороброго Сил спеціальних операцій ЗСУ. Обіймав посаду старшого оператора групи. У травні 2022-го бійця нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Посмертно захисника нагородили орденом «За мужність» ІІ ступеня.

Поховали Героя на Алеї почесних поховань Далекосхідного кладовища в рідному місті.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🎶🇺🇦Як розвивається українська музична індустрія під час великої війни?

З початком війни українська музична індустрія зазнала багатьох змін. Йдеться не лише про мову пісень, а й про тематику, жанри та панівні настрої. До того ж змінилися структура і принципи роботи музичної сфери.

У матеріалі разом з експертною радою премії «Jager Music Awards 2024» аналізуємо основні тенденції й особливості розвитку української музики зараз.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💭Будівництво військового меморіального кладовища: що відбувається між місцевими та Мінветеранів?

5 квітня мешканці села Мархалівка на Київщині вийшли на акцію протесту проти будівництва поблизу їхнього села Національного військового меморіального кладовища.

Чому місцеві мешканці протестують і якою була реакція влади на протест? Читайте у новому розборі ситуації.
Фото дня (09.04.2024) за версією Свідомих
Солдат Василь Козуб, позивний Бузок, загинув 31 травня 2022 року під час виконання бойового завдання неподалік селища Комишуваха на Луганщині. За місяць, 30 червня, йому виповнилося б 34 роки.

Василь народився у місті Павлодар Республіки Казахстан. У дитинстві переїхав з родиною до міста Новоукраїнка Кіровоградської області. Закінчив Київську академію міжнародної економіки і міжнародних відносин, де здобув фах економіста. Займався плаванням. Любив тварин. До великої війни працював керівником магазину «Єва» у Києві.

З початком повномасштабного вторгнення чоловік приєднався до лав столичної ТРО. Проходив службу в 112-й окремій бригаді територіальної оборони ЗСУ. Брав участь у звільненні та обороні Київщини, а потім вирушив на східний напрямок.

Поховали захисника на Алеї Героїв цвинтаря у Новоукраїнці. Посмертно йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Новоукраїнка».

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🇺🇦Літо, яке я провів на Донбасі

Протягом літа Макс Чорний працював перекладачем у волонтерській організації «Road to Relief» на Донбасі. За цей час він встиг не лише допомогти мешканцям прифронтових територій, а й по-новому відкрити для себе Схід України та потоваришувати з іноземними волонтерами.

У репортажі Макс Чорний ділиться історіями про діяльність організації, знайомства з іноземними волонтерами, взаємодію з місцевими й реалії війни.
Фото дня (10.04.2024) за версією Свідомих
Капітан Владислав Логвиненко, позивний Козак, загинув 6 серпня 2023 року на Херсонщині. Коли разом із побратимами повертався з бойового завдання, під час переправи через річку Дніпро, човен підірвався на міні.

Владислав народився у Павлограді Дніпропетровської області. З дитинства мріяв бути військовим. У 2012 році вступив у Київський військовий ліцей імені Івана Богуна. Після став курсантом Військово-юридичного інституту Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. Згодом — курсовим офіцером воєнно-юридичного факультету рідного вузу.

З перших днів повномасштабного вторгнення був на передових позиціях у складі угруповання військ «Харків». Брав участь в обороні міста, за що був нагороджений медаллю «За оборону міста-героя Харків».

Капітан Логвиненко посмертно нагороджений відзнакою ГУР МО України «За мужність при виконанні спецзавдань».

Поховали розвідника на Алеї Героїв Луганського кладовища у рідному місті.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України
⛓️~25 тисяч бранців Кремля утримує Росія

▪️Журналіста Сергія Цигіпу етапували з тимчасово окупованого Криму до Росії

Дружина політв'язня каже, що письменника та журналіста Сергія Цигіпу етапували із так званого Сімферопольського СІЗО №2 до Росії. Наразі його місце перебування невідоме.

▪️Так званий суд у Криму передав до суду Мордовії позов політв'язня Сулеймана (Марлена) Асанова

Кримський татарин просив визнати незаконними дії Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Росії, яка відмовила перевести його для відбування строку до виправної колонії ближче до будинку. Асанова утримують у колонії в Росії.

▪️У Криму «суд» залишив чинним штраф правозахисниці та журналістці Лутфіє Зудієвій

Росіяни звинуватили Лутфіє Зудієву в нібито зловживанні свободою масової інформації та оштрафували її на 500 рублів, що еквівалентно 208 гривням. На неї склали протокол за «поширення в медіа інформації про іноземних агентів без вказівки на статус іноземного агента».

▪️«Суд» у тимчасово окупованому Криму відмовився зарахувати кримському татарину Арсену Абхаїрову строк попереднього ув’язнення в строк покарання

Адвокат бранця Рустем Кямілєва заявив, що оскаржуватиме рішення апеляційної інстанції в касаційному порядку.

​​▪️Політв’язню Серверу Мустафаєву призначили обстеження серця лише після скарги правозахисників Front Line Defenders

Через тривале перебування в СІЗО у Мустафаєва виникли проблеми із серцем. Після звернення правозахисників Серверу зробили електрокардіографію, проте лікар-кардіолог правозахисника так і не оглянув.

▪️У Криму «суд» призначив один рік позбавлення волі кримському татарину «за мотивами політичної ворожнечі»

Оголошення вироку відбулося в закритому режимі, що суперечить принципу гласності судочинства. Салімов до рішення суду вже перебував під вартою та сплатив адміністративний штраф.

Детальніше на нашому сайті
2024/09/29 13:23:47
Back to Top
HTML Embed Code: