Telegram Web Link
💭День памʼяті страчених військовополонених. Чому в нас досі його немає?

28 липня 2024 року минуло два роки з дня масової страти в Оленівці, унаслідок якої загинуло близько 50 військовополонених, а близько 130 захисників України отримали поранення. У липні 2023 року представниця ГО «Спільнота Оленівки» створила петицію про започаткування на державному рівні днів скорботи та вшанування пам’яті захисників, страчених унаслідок теракту в колонії № 120 смт Оленівка. Ідея полягає в тому, щоб 28 або 29 липня згадувати всіх полонених, яких Росія закатувала чи вбила у полоні.

Чому в Україні досі не започатковано цей День памʼяті ГО «Спільнота Оленівки» розповідає у своїй колонці.

Матеріали, опубліковані в розділі «Колонки», представляють думку автора чи авторки та можуть не збігатися з думкою редакції онлайн-медіа «Свідомі».
⚫️У Богодухові четверо дітей постраждали від російських обстрілів

На Харківщині росіяни завдали ракетного удару по Богодухову та прилеглих населених пунктах ввечері 12 серпня. За даними Харківської обласної прокуратури, росіяни використали північнокорейські ракети KN-23/КN-24. Також росіяни обстріляли Вовчанськ, Москаленки, Заброди, Піски-Радьківські, Кіндрашівку. Семеро людей постраждали, серед них четверо дітей.

Про наслідки російських обстрілів в інших регіонах читайте на нашому сайті.
Фото дня (13.08.2024) за версією Свідомих
26-річний молодший сержант Іван Голубка, позивний Батько, загинув 5 червня 2023 року в бою з росіянами біля села Яковлівка, що на Донеччині. Захисник отримав смертельне осколкове поранення.

Іван народився в селі Дебеславці Івано-Франківської області. Пройшов строкову військову службу. В цивільному житті працював у сфері будівництва. Захоплювався конями та лижним спортом.

У травні 2022 року чоловік приєднався до лав захисників і вирушив на фронт. Іван служив у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді «Едельвейс» Збройних Сил України. Обіймав посаду заступника командира бойової машини, навідника-оператора.

Поховали воїна на Алеї Слави цвинтаря в рідному селі.

1 жовтня 2023 року на фасаді Дебеславцівської гімназії встановили меморіальну дошку на його честь. 

В Івана залишилися батько Василь, брат Василь, сестри: Мар'яна, Любов та Оксана, наречена Владислава, племінниці Еріка та Ангеліна.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Друзі всіх терористів. Як Росія  підтримує радикальні й екстремістські організації на Близькому Сході

Владімір Путін приходив до влади у 1999 році на хвилі боротьби з ісламістським екстремістським тероризмом. В Іраку правив диктатор Саддам Хусейн, Аль-Каїда набиралась сил для протистояння зі Сполученими Штатами Америки, в Африці вже відбулись терористичні напади на посольства тих же США. Росія своєю чергою розпочала Другу Чеченську війну, або, як говорив сам Путін, «контртерористичну операцію». Одна з причин — боротьба з «озброєними терористами».

Кремль прямо співпрацює з представниками Талібану, рятує режим Башара аль-Асада у Сирії та має прямі зв’язки з «ХАМАС» у Палестині.    

Свідомі розповідають, як Росія підтримує терористичні режими та організації на Близькому Сході, щоб дестабілізувати регіон і геополітичну ситуацію у світі.

Цей матеріал опублікований у рамках спецпроєкту «Як Росія підриває міжнародний порядок».
⚫️Унаслідок російських обстрілів Херсонщини шість осіб отримали поранення, серед них одна дитина

У Херсонській области внаслідок обстрілів шість осіб отримали поранення в Херсоні, Антонівці та Кіндійці, серед них одна дитина. Російські військові поцілили в об'єкт критичної інфраструктури, навчальний і медичний заклади, багатоповерхівки, приватні будинки, газопровід, господарські споруди.

Також внаслідок атак на Дніпропетровщині загинув чоловік, а також пошкоджена інфраструктура в Нікопольській, Марганецькій, Червоногригорівській, Покровській і Мирівській громадах.

Детальніше читайте на нашому сайті.
Фото дня (14.08.2024) за версією Свідомих
28-річний молодший сержант Вадим Кобзар загинув 29 жовтня 2023 року в Донецькій області. Після успішного виконання бойового завдання потрапив разом із побратимами у ворожу засідку та поліг у бою.

Вадим народився в місті Біляївка Одеської області. До вторгнення працював продавцем-менеджером на продуктовій оптовій базі.

Коли почалася повномасштабна війна, виїхав з міста разом із вагітною дружиною. Після народження доньки родина повернулася до Чернігова, а 27 липня 2022 року чоловік мобілізувався до Збройних Сил України. Службу проходив у 92-й окремій штурмовій бригаді імені кошового отамана Івана Сірка. Був командиром саперного відділення. Перебував у  найгарячіших точках — Куп'янський напрямок Харківщині, Сватівський — на Луганщині, Бахмут — на Донеччині.

Посмертно Герой нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Тіло воїна кремували.

У Вадима залишилися мама, дружина, донька, рідні, друзі та побратими. 

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⛓️~25 тисяч бранців Кремля незаконно утримує Росія

▪️У тимчасово окупованому Донецьку військовополоненого Леоніда Шкільнюка засудили до 21 року увʼязнення в колонії суворого режиму

«Верховний суд» «днр» визнав винним морського піхотинця 501-го окремого батальйону морської піхоти у нібито скоєнні замаху на вбивство організованою групою осіб із мотивів ідеологічної та політичної ненависті та жорстокому поводженні з цивільним населенням. Шкільнюк нібито розстріляв автомобіль із ручного кулемета Калашникова. Мирний житель не постраждав, оскільки вчасно покинув зону обстрілу.

▪️Жителя Генічеська засудили за нібито участь у батальйоні імені Номана Челебіджихана

«Генічеський районний суд» засудив місцевого підприємця Нарімана Аблязова до трьох із половиною років позбавлення волі. Його звинуватили у нібито участі у Кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана у 2015 році та водній, енергетичній і продовольчій блокаді Криму. 

▪️«Суд» у Криму відмовив політв'язню Марлену Асанову в переведенні до колонії ближче до Криму

Громадянського журналіста та колишнього підприємця Марлена (Сулеймана) Асанова засудили до 19 років позбавлення волі у 2020 році у справі «Хізб ут-Тахрір». Зараз він перебуває в колонії в Мордовії, це близько 1700 км від Криму. Адвокат Асанова подавав запит на переведення ближче до Криму, адже родина Марлена має труднощі з відвідуванням бранця у колонії. «Бахчисарайський районний суд» відмовив у проханні. 

▪️Бранця Едема Смаїлова вже понад сім місяців тримають у бараку суворих умов утримання в колонії в Костромській області

Колишнього голову релігійної мусульманської громади Топчикою Едема Смаїлова заарештували в Бахчисараї у 2018 році у справі «Хізб ут-Тахрір». У 2020 році його засудили до 13 років позбавлення волі. Через постійне перебування у бараку в Едема погіршується здоров'я. У нього падає зір, гіршає стан зубів. Він страждає від шуму в колонії. 

▪️60-річному політв'язню Руслану Нагаєву необхідна консультація лікарів

Руслана Нагаєва затримали 10 червня 2019 року у Криму. 16 серпня 2021 року «Південний окружний військовий суд» виніс йому вирок у справі «Хізб ут-Тахрір». Апеляційний військовий суд у Московській області залишив рішення чинним. Його етапували до Верхньоуральська Челябінської області РФ. Там він почав страждати від високого артеріального тиску, болю у нирках і не отримує необхідного лікування у в'язниці. Бранець звертався до адміністрації в'язниці з проханням надати лікарську допомогу, але його проігнорували.

Подробиці читайте на нашому сайті.
⚫️Унаслідок обстрілу на Харківщині загорівся 9-поверховий будинок

Також горіли приватний будинок, автомобіль, господарчі споруди.

У Луганській області внаслідок обстрілу з FPV-дрона загинули двоє медиків із «Госпітальєрів». Трьох цивільних поранено.

Про інші наслідки обстрілів Луганщини та ситуацію в інших областях України читайте на сайті.
💭«Всі люди ок, а я якась невдаха»: як не порівнювати себе з іншими?

Ми всі схильні порівнювати себе з іншими людьми: цінності та почуття, дії та якості. Часто ми навіть не усвідомлюємо цього. Відповідно до сучасної концепції теорії соціального порівняння люди мають різноманітні мотиви оглядатися на інших: як спосіб самовдосконалення (розвиток навичок та здібностей), захист самооцінки тощо.

Інколи ці мотиви можуть призвести до упередженого ставлення до себе та негативно впливати на психічне здоров’я. Соціальне порівняння може мати як висхідний (з тими, кого ми вважаємо «вищими» за нас), так і низхідний (з умовно «нижчими», на нашу думку, людьми) характер. 

Більше — у матеріалі «Бережи себе».
Солдат Геннадій Трум загинув 2 квітня 2023 року в районі села Макіївка на Луганщині. Виконуючи службові обов’язки, потрапив під мінометний обстріл та отримав смертельні поранення. Захиснику було 50 років.

Геннадій народився в селі Ясинець Рівненської області. Після закінчення школи здобув фах зварювальника та слюсаря у Дубровицькому професійному ліцеї. У мирному житті працював на будівництві як в Україні, так і за кордоном.

Під час повномасштабного російського вторгнення, у грудні 2022 року, чоловік приєднався до Збройних Сил України та вирушив на фронт, щоб захистити свій дім і рідних. Служив стрільцем у військовій частині А7181. 

Посмертно боєць нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Геннадія на новому кладовищі в місті Дубровиця Рівненської області, де він жив із родиною.

Вдома на нього чекали мама Раїса Дмитрівна, дружина Тетяна, доньки Ольга та Зоряна, а також інші рідні та друзі.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Історія жителя Маріуполя: «Подивився у дзеркало та не впізнав себе: борода була руда, а стала біла»

«Води, світла та газу не було. Люди готували їжу у дворах, все це під потужні обстріли з боку РФ. Я збирав гілки з дерев і приносив у двір. Сам не готував, ділився продуктами з молодим подружжям, а вони пригощали готовою їжею. Воду ми збирали з дахів, підставляли відра під труби. По питну я ходив до театру, туди міський водоканал привозив воду», — згадує житель Маріуполя.

Благодійний фонд «Схід SOS» від 2014 року збирає інформацію про воєнні злочини представників РФ, аби забезпечити правосуддя та право на правду. Історію Олексія Тимченка (ім'я змінене з міркувань безпеки) записала Марія Іванова, авторка тексту — Марія Білякова.
⚫️На Харківщині через російський обстріл загинули двоє людей, ще 12 — поранені

Через обстріли Куп’янського та Золочевського районів загинули двоє людей, ще 12 — поранені, серед них дитина. Також пошкоджені школа, будинок культури, центр надання адміністративних послуг, понад 30 приватних та одноповерхових будинків, енергомережі й склад.

Про наслідки обстрілів в інших регіонах читайте на нашому сайті.
Фото дня (16.08.2024) за версією Свідомих
44-річний солдат Володимир Власюк, позивний Йосип, загинув 16 лютого 2023 року поблизу села Невське на Луганщині. У бою отримав смертельні поранення під час танкового обстрілу.

Володимир родом із села Бистричі Рівненської області. Закінчив Бистрицький ліцей. Працював різноробочим. Близькі пригадують його вірним і надійним другом, доброю людиною, яка завжди приходила на допомогу. 

У квітні 2022 року чоловік добровільно приєднався до Збройних Сил України, щоб воювати за свою країну. Службу ніс у лавах 66-ї окремої механізованої бригади. Обіймав посаду старшого навідника гранатометного взводу.

Поховали захисника в рідному селі.

У Володимира залишилися дві сестри, брат, донька, інші рідні, друзі та побратими.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⚫️Росія завдала ракетного удару по Сумах вранці 17 серпня

Пошкоджено 10 автомобілів, два багатоквартирні будинки, будівлю торговельного центру. За даними поліції області, попередньо двоє людей постраждали. Рятувально-пошукові роботи тривають.

У ніч на 17 серпня 2024 року російські війська завдали удару крилатою ракетою «Іскандер-К» по місту Суми та 14 ударними БпЛА типу «Shahed». Сили протиповітряної оборони повідомили про знищення 14 ударних дронів типу «Shahed».

Про наслідки російських обстрілів в інших областях читайте на нашому сайті.
Фото дня (17.08.2024) за версією Свідомих
Солдат Олександр Волобой, позивний Маріман, загинув 4 липня 2023 року під час виконання бойового завдання біля села Григорівка на Донеччині. Рівно за місяць, 4 серпня, захиснику виповнилося б 48 років.

Олександр Васильович народився в селі Олександрівка Кіровоградської області. Працював трактористом. У 1993-1995 роках проходив строкову військову службу. Далі працював опалювачем, робітником з ремонту інвентаря  у дошкільному закладі «Ромашка» в місті Мала Виска, де оселився. З 2008 року став співробітником Новокостянтинівської шахти.

24 грудня 2022 року чоловік поповнив лави Збройних Сил України. Службу ніс у 56-й окремій мотопіхотній бригаді. Обіймав посаду водія-радіотелефоніста. Воював у Запорізькій і Донецькій областях.

Поховали захисника на центральному кладовищі міста Мала Виска Кіровоградської області.

Вдома на Олександра чекали мама, дружина і троє дітей.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🎞️«Це був хтось інший...»: рецензія-розбір детективно-процедурального серіалу «Презумпція невинуватості»

З 12 червня по 24 липня на стримінговій платформі «Apple TV+» були представлені вісім епізодів нового детективно-юридичного серіалу «Презумпція невинуватості» («Presumed Innocent»). Він отримав доволі позитивні відгуки критиків, а також акумулював велику аудиторію підписників «Apple TV+», завдяки чому стримінг оголосив про продовження «Презумпції невинуватості» на другий сезон ще до моменту закінчення дебютного сезону.

Серіал заснований на однойменному бестселері відомого юриста-письменника Скотта Турроу 1987 року — і це вже далеко не перша його екранізація.

Про що цей серіал, чим він схожий і чим різниться з фільмом 1990 року, яким він вийшов — про все це читайте в рецензії.
2024/09/28 09:28:24
Back to Top
HTML Embed Code: