Telegram Web Link
Фото дня (13.07.2024) за версією Свідомих
Розвідник Олександр Назаренко загинув 10 червня 2023 року на Запорізькому напрямку. Виконуючи бойове завдання, отримав смертельні поранення внаслідок прямого влучання снаряда в автомобіль. Воїну назавжди 29 років.

Олександр народився в селищі Михайлівка Запорізької області. У 2012 році вступив у Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ на факультет кримінальної міліції. Це було його мрією. Після навчання став працював у поліцейському відділку рідного селища.

У вересні 2021 року чоловік вирішив, що має стати на захист Батьківщини від ворога, тому підписав контракт із ЗСУ. Служив у 74-му окремому розвідувальному батальйоні. Виконував бойові завдання на території ООС. У складі свого підрозділу продовжував воював і під час повномасштабного вторгнення, виконуючи задачі і в тилу ворога.

Поховали Героя на Кушугумському кладовищі Запорізької області.

В Олександра залишилися бабуся, дідусь, сестри, інші рідні, друзі.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🏛️🎨Доля кримськотатарського мистецтва та культури у вирі імперських амбіцій

1783 рік — окупація Криму Російською імперією. Відбувається занепад культурного життя: росіяни спалюють книги, руйнують пам'ятки історії та культури, нищать мечеті й медресе.

2014 рік — окупація Криму Росією. Росіяни продовжують нищити кримськотатарську культуру, проводячи так звані «реставрації» та переслідуючи митців.

У матеріалі розповідаємо про кримськотатарське мистецтво та російські злочини проти культури Криму.
⚫️ За минулу добу внаслідок російських обстрілів загинули 13 людей. Ще 51 — отримала поранення

На Харківщині росіяни атакували Купʼянськ, Буда, Куп'янськ-Вузловий та Пристін. Буди росіяни влучили «Іскандером» в землю поблизу залізничного вокзалу. Пошкоджено 26 житлових будинків, девʼять адмінспоруд, два авто, будівлю вокзалу, три допоміжних споруди та залізничне полотно. Загинули двоє поліціянтів. Ще 25 людей отримали поранення, серед них двоє дітей. У Купʼянську двоє людей отримали поранення, а Куп’янську-Вузловому поранена одна жінка.

Про наслідки атак в інших областях — на сайті.
Фото дня (14.07.2024) за версією Свідомих
21-річний нацгвардієць Костянтин Рудчук, позивні Рудік і Космос, загинув 3 жовтня 2023 року, виконуючи бойове завдання біля села Вербове Запорізької області. Під час евакуації з побратимами потрапив під обстріл з мінометів та ПТРК. В результаті влучання в автомобіль, отримав смертельні уламкові поранення.

Костянтин народився і жив у Кривому Розі. У 2021 році закінчив місцевий технікум та здобув професію електрогазозварювальника. Потім був призваний на строкову службу. Після демобілізації вирішив залишитися у війську та підписав контракт із Національною гвардією України.

Його прикомандирували до 14-ї бригади оперативного призначення «Червона Калина», у складі якої він вирушив на передову. Весь час мав позивний Рудік, а пізніше отримав позивний Космос, бо першим помічав ворожі дрони.

Поховали воїна в рідному місті.

У Костянтина залишилися дружина та донька, яка народилася за кілька місяців до загибелі тата.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🔴Троє людей постраждало на Сумщині від російських обстрілів 14 липня

Росіяни обстріляли Хотінську, Білопільську, Краснопільську, Есманьську, Зноб-Новгородську та Дружбівську громади. У Білопіллі пошкоджено приватні будинки, школу, пекарню. Постраждало троє людей.

Про наслідки російських атак в інших областях читайте на нашому сайті.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (15.07.2024) за версією Свідомих
Сержант Олег Нарадовський загинув 28 листопада 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу міста Часів Яр. Воїну було 49 років.

Олег Петрович народився і жив у селі Іванківці Житомирської області. Закінчив Стрижівську середню школу. Середню спеціальну освіту здобув у Любарському професійно-технічному училищі. У 1992 році пішов на строкову службу в армію. Після повернення влаштувався в колгосп. Загалом упродовж життя працював у сфері сільського господарства. Обожнював голубів, розводив різні породи.

17 листопада 2022 року чоловік був призваний до лав ЗСУ. Службу проходив у 43-му окремому стрілецькому батальйоні, де
був старшим навідником. У серпні 2023 року був нагороджений відзнакою Головнокомандувача ЗСУ «Золотий хрест».

Поховали захисника в рідному селі.

В Олега залишилися мама, сестри, друзі, близькі та побратими.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🇽🇰Непомітний союзник. Як і навіщо Косово підтримує Україну у війні проти Росії?

Косово — невелика частково визнана балканська держава. У своєму проєвропейському русі Косово дотримується політики Євросоюзу. Тому з початку повномасштабного вторгнення держава підтримує Україну на міжнародному рівні, надає військову допомогу, а також впроваджує санкції проти Росії.

Попри це, Україна досі не визнає Косово як незалежну державу та не має там дипломатичного представництва.

Свідомі розповідають, як Косово підтримує Україну та як розвиваються українсько-косовські відносини.
🔴 16 людей отримали поранення внаслідок російських обстрілів минулої доби

На Харківщині під атакою росіян опинилися Липчанівка, Куп'янськ-Вузловий,  Кіндрашівка, Білий Колодязь,  Березове, Руські Тишки та Куп'янськ. Двоє людей травмовано. Пошкоджено житлові будинки та господарчі споруди.

Наслідки атак в інших областях читайте на сайті.
Фото дня (16.07.2024) за версією Свідомих
Солдат Олег Голомоз загинув 14 березня 2022 року під час виконання бойового завдання біля села Кошове Дніпропетровської області. Унаслідок зіткнення з ворогом та артилерійського обстрілу отримав смертельні поранення. За 5 місяців воїн мав би святкувати ювілей – 50 років.

Олег народився у селі Удачне Дніпропетровської області. Навчався у Дніпрі, де й залишився жити після одруження. Любив грати у шашки, нарди. Мав близько 10 свідоцтв про стрибки з парашутом і занурення з аквалангом. Із 1993 року був донором крові. У 2009 році отримав посвідчення почесного донора.

Коли почалася повномасштабна війна, чоловік пішов на фронт. Служив у 60-й окремій механізованій Інгулецькій бригаді. Обіймав посаду старшини. Виконував бойові завдання на межі Дніпропетровщини і Херсонщини. У середині березня з ним зник зв'язок. Через два місяці загибель Олега підтвердилася.

Поховали Олега на Алеї захисників України Краснопільського кладовища в Дніпрі.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🔴 Росія завдала ракетного удару по Херсону вдень 16 липня. Одна людина постраждала

По Корабельному району Херсона вдень 16 липня росіяни завдали ракетного удару. Пошкоджено багатоповерхівку, одна людина постраждала. Від обстрілів в інших населених пунктах Херсонщини пошкоджено дошкільний навчальний заклад, торговельні приміщення та вежу стільникового зв'язку, сім багатоповерхівок та 19 приватних будинків, ангарні приміщення та приватні автомобілі. Шість людей отримали поранення.

Про наслідки в інших областях читайте на нашому сайті.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (17.07.2024) за версією Свідомих
Солдат Сергій Калагарда загинув 18 травня 2022 року поблизу селища Питомник на Харківщині. У бою з окупантами отримав смертельні вибухові та осколкові поранення. 4 червня захиснику виповнилося б 34 роки.

Сергій – уродженець селища Іларіонове Дніпропетровської області. У дитинстві любив ліпити з пластиліну, цікавився електротехнікою. У цивільному житті працював слюсарем-ремонтником насосно-акумуляторної станції КПЦ ТОВ «Інтерпайп». Поза роботою робив ремонт у власному домі, будував плани на майбутнє. Захоплювався майнінгом, відеоіграми, вільний час любив проводити у колі родини та друзів.

У перші дні повномасштабного російського вторгнення чоловік поповнив лави ЗСУ. Службу проходив у Окремій президентській бригаді імені Богдана Хмельницького на посаді стрільця-санітара.

Посмертно воїна нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Сергія на Богданівському кладовищі рідного селища.

Вдома на нього чекали батьки і брат.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⛓️~25 тисяч бранців Кремля незаконно утримує Росія

▪️Апеляційний суд» затвердив штраф газеті «QIRIM» у розмірі 300 тисяч рублів

Головного редактора газети «QIRIM» Бекіра Мамутова звинувачували у дискредитації армії РФ та розповсюдження явно неправдивої інформації під виглядом достовірної.

▪️Політв'язня Різу Омерова етапували до колонії Чуваської республіки РФ

Його засудили до 13 років ув'язнення у справі «Хізб ут-Тахрір» у 2021 році. Перші два роки Різа Омеров мав провести у в'язниці Мінусинська, а наступні 11 — у колонії.

▪️Політв'язня Ескендера Абдулганієва перемістили з виправної колонії у Югрі Кемеровської області до колонії у місті Кемерово

У колонії в Югрі Ескендера Абдулганієва неправомірно направляли в ШІЗО за «схильність до постійних порушень». У результаті кримський татарин провів у ШІЗО п'ять місяців — з 14 лютого по 21 червня з перервою у п'ять днів.

Ескендер просив у адміністрації контакти уповноваженого з прав людини у Кемеровській області та представника Громадської наглядової комісії, а також хотів зустрітися з імамом (голова мусульманської громади, духовний керівник — ред.). Однак ці прохання було проігноровано. Після цього Ескендера відвезли із 41-ї колонії.

▪️Журналіста Сергія Цигіпу з Нової Каховки змушують отримати російський паспорт

Його тримають у ШІЗО колонії №3 міста Скопін Рязанської області. після викрадення у 2022 році за активну проукраїнську позицію та журналістську діяльність. 6 жовтня 2023 року верховний «суд» Криму засудив Цигіпу до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму, звинувативши його в «шпигунстві».

Подробиці читайте на нашому сайті
⚫️ Одна людина загинула внаслідок російських атак минулої доби. Ще 32 — отримали поранення

Уночі підрозділи ППО збили 16 ударних дронів Shahed та дві керовані авіаційні ракети Х-59/Х-69. ППО працювала у Дніпропетровській, Полтавській, Запорізькій, Київській та Харківській областях.

Про наслідки російських атак в областях читайте на сайті.
🩺 Серцево-легенева реанімація: навички, які можуть врятувати людину

Серцево-легенева реанімація (СЛР) — це комплекс дій, що поєднує компресії на грудну клітку (непрямий масаж серця) постраждалої людини та штучну вентиляцію легень. Як це працює? Під час непрямого масажу серця орган стискається між хребтом та грудиною — за належного виконання це дає змогу крові циркулювати. Штучна вентиляція при цьому наповнює кров постраждалого киснем.

Разом з «Бережи себе» розповідаємо більше про СЛР та як її робити.
2024/09/28 23:16:12
Back to Top
HTML Embed Code: