Telegram Web Link
⚫️Зранку росіяни атакували Дніпро — поранені одномісячна дитина та підліток

Сили ППО збили дві ракети над Дніпром зранку 4 червня. Внаслідок падіння уламків виникла пожежа, й отримали поранення семеро людей.

За добу російські війська обстріляли девʼять областей України.

Про наслідки обстрілів читайте на нашому сайті.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (4.06.2024) за версією Свідомих
Старший солдат Олександр Боднар, позивний Доріан, загинув 2 грудня 2022 року під час виконання бойового завдання в районі села Первомайське на Донеччині. Захиснику було 24 роки.

Олександр народився у місті Ладижин Вінницької області. Закінчив Черкаський університет пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Останнім часом жив в Одесі та працював у службі безпеки. Займався східними єдиноборствами, а саме – ушу.

Під час повномасштабної війни у липні 2022 року чоловік підписав контракт із ЗСУ та вирушив захищати свою країну. Службу ніс у лавах 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. Пройшов навчання у Британії та став був навідником ПТРК «Корсар». Разом із побратимами брав участь у звільненні Херсонщині, згодом вирушив на Бахмутський напрямок Донеччини.

Поховали воїна у рідному місті.

В Олександра залишилися батьки, сестра, рідні, друзі та побратими.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💰Звідки беруть і на що витрачають гроші політичні партії?

У 2020 році народні депутати призупинили подання фінансових звітів партій через ковідні обмеження. Звітування залишалось на паузі й коли почалась повномасштабна війна. У цей час партії продовжували отримувати кошти з держбюджету.

Верховна Рада відновила звітування минулого року. НАЗК уже отримало понад 22 тисячі звітів за 2020-2023 роки та перший квартал 2024.

У матеріалі ми разом із рухом «ЧЕСНО» показуємо, хто фінансує політичні партії та на що вони витрачають кошти.
⚫️Росіяни обстріляли дев'ять областей України. Дві людини загинули, 17 — поранені.

У ніч на 5 червня росіяни атакували Україну 27 ударними БпЛА типу «Shahed-131/136». ППО працювало у Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській, Сумській та Полтавській областях. У результаті збито 22 «шахеди».

Про наслідки обстрілів читайте на нашому сайті.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🎧Пізнай QIRIM. Бранці Кремля

Приблизно 25 тисяч бранців Кремля утримує Росія. Згідно з даними Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, стільки цивільних викрала Російська Федерація. Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим підтверджує 218 незаконно увʼязнених громадян України, 134 з яких — кримські татари.

Сьогодні кримських татар у Криму арештовують та увʼязнюють, звинувачуючи їх в екстремізмі чи тероризмі.

У першому епізоді подкасту «Пізнай QIRIM» співведучі Анастасія Бакуліна та Наджіє Аметова говорять про бранців Кремля. Зокрема, згадують про батька Наджіє — Казіма Аметова, якого російські силовики затримали у вересні 2017 року.

Слухайте перший епізод на усіх подкаст-платформах.
🎓 Між позицією МОЗ та студентів: що передбачають зміни до проходження інтернатури?

11 березня Міністерство охорони здоров'я опублікувало проєкт наказу, який передбачав зміни правил для вступу до інтернатури. Це викликало обурення у студентів-медиків — вони створили петицію із запитом переглянути проєкт.

Згідно зі змінами, студенти-контрактники перед розподілом на інтернатуру могли б одночасно і претендувати на бюджетні місця, і відмовитись від них, водночас бюджетників мали розподіляти лише на бюджетні місця без права вибору спеціальності.

Більше про зміни та думку студентів й експертів читайте у матеріалі.
Фото дня (05.06.2024) за версією Свідомих
Молодший сержант Борис Лановий, позивний КОРДОН, загинув 21 червня 2022 року під час виконання бойового завдання біля селища Новолуганське, що на Донеччині. Під час мінометного обстрілу отримав смертельні поранення. Наступного дня воїну виповнилося б 46 років.

Борис народився в селі Борушківці Житомирської області. Пройшов строкову військову службу в прикордонних військах в Ужгороді, де був кінологом.

У перші дні повномасштабної війни чоловік став на захист Батьківщини та своєї сім’ї від ворога. Борис поповнив лави 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Служив на посаді старшини мінометної батареї. Разом із побратимами боронив Київщину, потім вирушив на Східний напрямок фронту.

Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Героя у рідному селі.

Вдома на Бориса чекали дружина, донька, син, онуки, люблячі рідні та друзі.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⛓️Росія тримає в полоні щонайменше 32 українських журналістів
 
Росія ще з 2014 року — часу окупації Криму й частин Донецької та Луганської областей — арештовує й утримує в полоні українських журналістів. Так у полоні утримувалися Станіслав Асєєв, Валерія Карпиленко, Євген Шибалов, Сергій Лефтер, Ірина Дубченко тощо. 
 
Це лише деякі історії загиблих та полонених журналістів. Їх точна кількість залишається не відомою.
 
Журналіст та активіст Максим Буткевич приєднався до лав захисників України в лютому 2022 року. У червні 2022 року він потрапив у полон до росіян у тимчасово окупованій Луганській області. «Верховний суд лнр» засудив Буткевича до 13 років позбавлення волі за «жорстоке поводження з мирним населенням та військовополоненими» у березні 2023 року. З серпня 2023 року Буткевич нібито перебуває в колонії у Луганській області.
 
Росіяни затримали журналістку «РІА Мелітополь» Анастасію Глуховську 20 серпня 2023 року. ЇЇ звинуватили в «закликах до терактів, держзраді, шпигунстві». Журналістці загрожує до 20 років позбавлення волі. 29 жовтня 2023 року російські пропагандистські медіа опублікували сюжет, звинувативши Анастасію в тероризмі. З того моменту про неї нічого не відомо.
 
Шостого травня 2023 року росіяни викрали Ірину та Георгія Левченків у тимчасово окупованому Мелітополі. Ірина була українською журналісткою, та на момент початку повномасштабного вторгнення пішла на пенсію. Російська окупаційна влада звинуватила їх «у тероризмі» та розділила й утримує окремо. З того часу про їхню долю нічого не відомо.
 
Журналіст медіа «Українські новини» Олександр Петраковський зник безвісти під Часовим Яром у червні 2024 року. З перших днів вторгнення він пішов у ТрО боронити рідний Ірпінь. За два роки війни Петраковський став молодшим лейтенантом. У нього залишилась дружина та діти.
 
У квітні 2023 року в Херсоні загинув український продюсер італійської газети «La Repubblica» Богдан Бітік. Він був одягнений лише в жилет із написом «Преса». Журналісти «La Repubblica» потрапили в засідку російських снайперів біля Антонівського мосту, коли вийшли з машини. 
 
Максим Левін, український фотограф, зник у Вишгородському районі під Києвом у березні 2022 року. Після звільнення Київщини поліція знайшла його тіло з вогнепальним пораненням. Репортери без кордонів розслідували його загибель і дійшли до висновку, що російські військові взяли Левіна в полон і стратили його між 13 та 31 березня. У журналіста залишились четверо дітей та дружина.
⚫️На Донеччині від обстрілів загинули четверо людей, ще 14 отримали поранення

Повітряні сили збили 17 ударних дронів типу «Shahed» у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій і Хмельницькій областях.

Про наслідки обстрілів читайте на нашому сайті.
⛓️~25 тисяч бранців Кремля утримує Росія

▪️До військовополонених із бригади «Азов», яких судять у Ростові-на-Дону, застосовують насильство під час конвоювання з СІЗО

Під час конвоювання утримуваних жорстоко б’ють, зокрема, одному з них розбили голову. У СІЗО №1 Ростова-на-Дону в камері, розрахованій на чотирьох людей, одночасно перебувають понад 20 полонених. 

▪️Жителя Генічеського району на Херсонщині засудили за начебто участь у батальйоні імені Номана Челебіджихана

Росіяни засудили жителя Генічеського району на три з половиною роки з відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму за підозрою в участі у Кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана. 

▪️У кримськотатарського активіста Яшара Муєдінова погіршився стан здоров'я 

Яшар Муєдінов повідомив, що у камері, де він перебуває, дуже сиро. Через це його стан здоров'я погіршився — почала сильніше хворіти права рука. Також 
він зазначив, що після етапування співробітники в'язниці застосували фізичну силу. 

▪️У РФ суд залишив чинним вирок кримському татарину Аппазу Куртамету за нібито «фінансування» батальйону «Крим»

У Росії касаційний суд у Краснодарі залишив чинним вирок жителю Новоолексіївки на Херсонщині, кримському татарину Аппазу Куртамету, якого так званий суд у Криму засудив до семи років позбавлення волі за нібито «фінансування» добровольчого батальйону «Крим».

Подробиці читайте на нашому сайті.
Фото дня (06.06.2024) за версією Свідомих
Старший солдат Іван Мусійчук загинув 2 серпня 2023 року, обороняючи Куп'янський район Харківщини. Пряме влучання снаряду в танк у бою з росіянами обірвало життя воїна. 12 серпня йому виповнилося б 25 років.

Іван родом з селі Тур Волинської області. Навчався в місцевій школі. Потім здобув професію монтажника. У 2017-2020 роках служив за контрактом у Збройних Силах України, брав участь в АТО/ООС у Донецькій і Луганській областях. У 2019 році був нагороджений відзнакою «Козацький Хрест» III ступеня. Після звільнення працював за кордоном.

З початком повномасштабного вторгнення, 28 лютого 2022 року, чоловік повернувся до війська, щоб знову боронити Україну. Іван ніс службу в лавах 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого. Був навідником танкового взводу танкової роти танкового батальйону.

Поховали військового у рідному селі.

Вдома на Івана чекали мама, брат і дві сестри.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🤰«У нас буде дитина, проте його немає поруч через війну»: як себе підтримати в цей період?

Невизначеність майбутнього, страх втрати та постійна туга за партнером можуть викликати почуття безпорадності та відчаю. Відсутність можливості регулярно бачити або торкатися свого партнера своєю чергою може призвести до почуття самотності й ізольованості.

На жаль, емоційний вплив небезпек війни та фізичної розлуки з близькою людиною може бути досить глибоким. І ще глибшим він може бути в особливо вразливий період життя жінки — період вагітності.

Як підтримати себе в цей період, з’ясовуємо спільно з психологинею Юлією Джежелій.
⚫️За добу через російські обстріли загинули дві людини. Ще 13 отримали поранення

Уранці 7 червня російські війська атакували Україну пʼятьма крилатими ракетами Х-101/Х-555 і випустили 53 ударні БпЛА «Shahed-131/136». Повітряні сили збили усі ракети та 48 дронів. ППО працювала у Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Херсонській, Одеській, Харківській, Київській і Хмельницькій областях.

Про наслідки російських обстрілів у всіх областях читайте на сайті.
🇺🇦🪖Як Херсонщина діяла й реагувала на окупацію Криму у 2014 році?

У 2022 році Херсонщина однією з перших опинилася у російській окупації. Дотепер російська армія контролює лівий берег регіону. Однак небезпека для області існувала ще з 2014-го, коли росіяни незаконно окупували Крим. Тоді російські військові також перетнули адміністративну межу Херсонської області.

Як Херсонщина після окупації Криму у 2014-му готувалася чи не готувалася до можливої ескалації — читайте в матеріалі.
Фото дня (07.06.2024) за версією Свідомих
22-річний штурмовик Павло Гуранда, позивний Рудий, загинув 1 вересня 2023 року біля села Роботине Запорізької області. Виконуючи бойове завдання, отримав смертельні поранення внаслідок артобстрілу.

Павло народився і виріс у місті Світловодськ Кіровоградської області. Потім вступив до Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

З першого дня повномасштабної війни Павло разом із братом-близнюком Олексієм приєднався до лав добровольчого формування територіальної оборони Києва. Згодом, після з
вільнення Київщини, хлопці перевелися у 47-му окрему механізовану бригаду «Маґура». Навіть в окопах брати продовжували навчання в університеті. Після війни Павло планував закінчити магістратуру і відкрити громадську організацію для підтримки військових.

Поховали молодого воїна на Лісовому кладовищі в Києві.

У Павла залишилися любляча родина, друзі та побратими.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🇺🇦🛂З маскувальними сітками й тепловізорами: як українські чоловіки незаконно перетинають кордон?

Утекти через ліс, переплисти Тису, перейти кордон у горах — такі завдання можуть постати перед героями пригодницького роману. Або ж перед українцями, що вирішили незаконно перетнути кордон. До того ж постійно з’являються нові схеми втеч, а також люди, що, бажаючи заробити, допомагають їх реалізувати.

Про те, як наживаються на ухилянтах, чим це зазвичай закінчується та чому зростає кількість чоловіків, що намагаються перетнути кордон — читайте в матеріалі.
2024/11/18 17:29:30
Back to Top
HTML Embed Code: