Telegram Web Link
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (31.05.2024) за версією Свідомих
Старший сержант Михайло Макаров, позивний Макар, загинув 7 листопада 2022 року в бою з російськими окупантами в районі селища Озарянівка на Донеччині. 17 жовтня захиснику виповнився 41 рік.

Михайло народився у місті Яготин Київської області. Закінчив Яготинське ПТУ №11, де навчався за спеціальністю слюсаря-ремонтника, водія. Працював охоронником. Цікавився автомобілями, дуже любив риболовлю. У 2014-2015 роках брав участь в АТО.

На другий день повномасштабної війни, 25 лютого 2022 року, чоловік повернувся до лав Збройних Сил України, щоб знову захищати свою країну. Михайло служив у 30-й окремій механізованій бригаді імені князя Костянтина Острозького. Пройшовши навчання, обійняв посаду старшого стрільця мотопіхотного відділення.

Посмертно воїна нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Михайла в селі Засупоївка на Київщині, де він мешкав.

У захисника залишилися мама, двоє братів, сестра, рідні, друзі та побратими.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⚫️ У ніч на 1 червня Росія випустила по Україні 53 ракети різних типів і 47 «шахедів»

Повітряні сили України збили 35 ракет ат 46 ударних БпЛА, якими Росія атакувала у ніч на 1 червня. Серед 53 ракет, які випустили росіяни вночі, є ракети типу Х-101/Х-555, балістичні ракети «Іскандер-М» (із Криму), крилата ракета «Іскандер-К», крилаті ракети «Калібр», керовані авіаційні ракети Х-59/Х-69.

Про наслідки обстрілів у областях читайте на сайті
Фото дня (1.06.2024) за версією Свідомих
Десантник Віталій Мудрак загинув 5 січня 2023 року, прикриваючи відхід побратимів з оточеного міста Соледар на Донеччині. Воїн відмовився здаватися в полон та до останнього боровся з ворогом. За два місяці, 3 березня, захиснику виповнилося б 24 роки.

Віталій родом з міста Коростень Житомирської області. Закінчив Одеську юридичну академію. Планував залишитися жити в Одесі та працювати за фахом, але не встиг.

З початком повномасштабної війни чоловік добровольцем приєднався до лав захисників. Служив у 46-й окремій аеромобільній бригаді Десантно-штурмових військ ЗСУ. Разом із побратимами боронив Донеччину.

«Віталій був єдиним сином мого найменшого брата. Його батьки померли раніше. Коли він загинув, окупанти виклали в інтернет фотографію наших загиблих військових з підписом "Узнай хохла по чубу"», — розповіла тітка загиблого Ніна.

Посмертно солдат Мудрак нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Героя у рідному місті.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
📷 Розповідати про війну через фотографію. Українські фотографи про свої найвагоміші кадри

Світ бачить російсько-українську війну через кадри тих, хто попри небезпеку наважується знимкувати та документувати. Фотографія працює тоді, коли важко дібрати слова. Знімки розповідають історії, закарбовують факти й стають свідченнями воєнних злочинів.

Робота українських фотографів стала винятковою в час повномасштабного вторгнення. Їхні роботи не лише привертають увагу світу до жахів російсько-української війни, але й слугують доказами воєнних злочинів.

Історії українських фотографів про їхні найзнаковіші кадри читайте у матеріалі.
⚫️Десятеро людей отримали поранення, ще одна — загинула внаслідок російських обстрілів

У ніч на 2 червня росіяни атакували Україну крилатою ракетою «Іскандер-К», зенітною керованою ракетою С-300 та 25 ударними БпЛА типу «Shahed-131/136».

Українські оборонці знищили 24 «шахеди» у Миколаївській, Одеській, Херсонській, Київській, Хмельницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Вінницькій областях.

Детальніше про наслідки обстрілів в областях — читайте на нашому сайті
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇦У Києві попрощались із парамедикинею Іриною «Чекою» Цибух

Вчора їй мало виповнитись 26 років. Ірина загинула 29 травня під час ротації на Харківському напрямку.

Під час прощання на Майдані Незалежності українці заспівали пісні, які заповіла Ірина.
🎞«Жуйка та “Pepsi” — це лише антураж»: рецензія-розбір української трагікомедії «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової

З 30 травня в кінотеатрах розпочались покази нової української трагікомедії «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової. Це стрічка про підлітковість і дорослішання в останній рік існування СРСР, де головною героїнею є наївна та егоїстична 17-річна бунтарка Кіра. Фільм прискіпливо досліджує епоху розвалу СРСР, його повсякденність і стрімку руйнацію сталого порядку ХХ сторіччя.

Про що ця стрічка і в чому полягає її особливість — читайте в рецензії.
🇺🇦У Києві пройшла церемонія прощання з парамедикинею Іриною «Чекою» Цибух

Служба пройшла у Михайлівському золотоверхому соборі, а тоді охочі могли попрощатись з Іриною на Майдані Незалежності.

Ірина Цибух була громадською діячкою і журналісткою. Після Революції Гідності вона організовувала зустрічі з школярами на сході України. Останній рік Чека присвячувала свою діяльність, зокрема, політиці пам’яті.

Подробиці читайте на нашому сайті.
Розвідник Владислав Онищенко, позивний Поет, загинув 6 серпня 2023 року на бойовому завданні під час форсування річки Дніпро в районі села Козачі Лагері на Херсонщині. Захиснику назавжди 21 рік.

Владислав родом з міста Кропивницький. Там закінчив гімназію №9. Потім навчався на факультеті іноземних мов у Львівському національному університеті імені Івана Франка за спеціальністю «Німецький переклад і міжкультурна комунікація».

Коли почалася повномасштабна війна, хлопець був студентом 3-го курсу. Він залишив навчання та у лютому 2022-му приєднався до Львівської ТРО. У березні поїхав до Києва, де вступив у добровольчий батальйон «Реванш». Згодом став частиною штурмової бригади Головного управління розвідки Міноборони України. Був у найгарячіших точках: Енергодар, Бахмут, Запорізький напрямок.

Поховали Владислава на Лісовому цвинтарі в Києві.

У воїна залишилися батьки, брат, дівчина, рідні, друзі та побратими.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
👥Як і навіщо необхідно впровадити механізм протидії сексуальним домаганням та насильству в Збройних Силах України

У ЗСУ на майже мільйон військових — понад 62 тисячі це жінки. Жінки все активніше долучаються до Сил оборони, з наміром брати участь у війні проти Росії.

Та окрім загроз життю від російської армії, жінки у війську зіштовхуються з випадками дискримінації, несприйняттям, сексизмом, та насиллям.

У матеріалі разом з рухом «Veteranka» розповідаємо про механізм протидії насиллю в армії, та як і навіщо його необхідно впровадити.
2024/09/27 19:29:25
Back to Top
HTML Embed Code: