Telegram Web Link
⚜️Яке покоління українців виховує «Пласт»?

«Пласт» — найбільший рух української молоді у світі, що об’єднує понад 15 000 членів по всій планеті, сьогодні святкує свої 112 років.

За час повномасштабного вторгнення «Пласт» залучив для захисників і захисниць, а також постраждалих українців та українок допомоги на суму понад 920 млн гривень. А найголовніше — продовжив працювати з дітьми та молоддю.

Тож яке покоління сьогодні формує «Пласт», які важливі риси виховує — розповідаємо у матеріалі.
Свідомі
⛪️🇷🇺Як російський патріархат повторює наративи російської пропаганди «Духовні скріпи» — ідеологічна настанова в Росії, нібито пропагує «традиційні цінності», проте натомість часто використовується як підґрунтя для російської військової експансії. У 2014…
⛪️З початку повномасштабної війни СБУ викрила понад 80 представників УПЦ (МП), які працювали на Росію

Про це Свідомим повідомили в Службі безпеки України.

Серед викритих злочинів — посягання на територіальну цілісність та суверенітет України, держзрада, колабораціонізм, пособництво країні-агресору, виправдовування війни й заперечення агресії Росії проти України. Оголошено 37 підозр, вже є 23 обвинувальні вироки суду.

Раніше Свідомі розповідали про те, як Росія використовує церкву для поширення пропаганди та чому Україна століттями намагається викорінити російську церкву.
Фото дня (21.04.2024) за версією Свідомих
Солдат Володимир Романишин, позивний Вітер, загинув 15 липня 2023 року біля села Кліщіївка, що на Бахмутському напрямку Донеччини. Воїнові було 38 років.

Володимир народився в селі Божиків Тернопільської області. Навчався в місцевій школі. У 2006 році закінчив Зборівський фаховий коледж і пішов на строкову військову службу. У 2014 одружився та переїхав до села Озерна рідної області. Щоб забезпечити родину, їздив працювати за кордон.

Коли почалася повномасштабна війна, чоловік повернувся на Батьківщину та приєднався до Збройних Сил України. Володимир служив у 35-му окремому стрілецькому батальйоні. Був гранатометником.

Поховали захисника в селі Озерна на Тернопільщині.

Вдома на Володимира чекали мама, сестра, дружина, двоє дітей і любляча родина.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Хто і як має впроваджувати сексуальну освіту: школа чи батьки?

«Сексосвіта — це не уроки про те, як займатися сексом, а комплекс знань та навичок про аспекти дорослішання, гігієни, особистих кордонів, контрацепції, профілактики ЗПСШ (захворювання, що передаються статевим шляхом — ред.), безпеки тощо», — пояснює психологиня та засновниця блогу про сексуальну освіту «У трусах» Анастасія Забела.

Про значення впровадження сексосвіти в школах, з чого починати статеве виховання та яка роль батьків і вчителів у сексуальній освіті — читайте в матеріалі Свідомих та студії онлайн-освіти EdEra, яка займається дослідженням та лобіюванням цієї теми.
Фото дня (22.04.2024) за версією Свідомих
Головний сержант Ігор Бабінчук, позивний Махно, загинув 12 серпня 2023 року під час виконання бойового завдання у Запорізькій області. Воїну був 31 рік.

Ігор народився в селі Вістова Івано-Франківської області. З дитинства жив у селі Володимирці Львівської області. Там закінчив школу. Після строкової служби працював на заводі у місті Стрий. Згодом переїхав за кордон. Останні роки жив у Польщі.

На початку повномасштабного вторгнення Ігор займався волонтерською діяльністю. Згодом повернувся на Батьківщину. 5 березня 2022 року добровільно вступив до лав Збройних Сил України. Служив на посаді заступника командира взводу в 116-й окремій механізованій бригаді. З квітня 2022 впродовж 8 місяців боронив Сумщину. Під час виконання бойових завдань декілька разів отримував контузії, але все одно залишався на фронті.

Поховали Ігоря в селі Володимирці на Львівщині.

В Ігоря залишилися любляча родина, друзі та побратими.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🎞️Історія талановитих містерів Ріплі: розбір екранізацій романів Патриції Гайсміт про відомого вбивцю-афериста Тома Ріплі

4 квітня на стримінговій платформі «Netflix» відбулась прем'єра серіалу «Ріплі». Стрічка заснована на відомих романах Патриції Гайсміт про талановитого містера Ріплі — безсовісного й винахідливого вбивцю-афериста. Усього за 45 років є п’ять екранізацій про Ріплі — і от нарешті цей персонаж дійшов до телевізійно-стримінгового формату.

Про сутність романів Патриції Гайсміт, опис кожної з кіноекранізацій та особливості серіалу читайте в рецензії.
Фото дня (23.04.2024) за версією Свідомих
30-річний солдат Ігор Рибитва, позивний Гайтавер, загинув 25 вересня 2022 року під час звільнення міста Лиман на Донеччині. Під час штурму його підрозділ потрапив під щільний мінометний і танковий обстріл ворога. Ігор отримав численні поранення ніг і живота, самостійно пересуватись не міг. Повідомивши про це побратимам, залишився самостійно прикривати їхній відхід.
 
Ігор родом з міста Біла Церква Київської області.
 
На початку повномасштабного вторгнення чоловік приєднався до Територіальної оборони рідного міста. З 20 квітня 2022 року поповнив лави Збройних Сил України. Проходив службу на посаді навідника кулеметного взводу 66-ї окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго. Разом із побратимами боронив Донеччину, зокрема населені пункти Курахове, Щурове та Лиман.
 
Поховали воїна на Алеї Героїв Сухоярського кладовища у рідному місті.
 
Вдома на Ігоря чекали мама, дружина і син. 
 
Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💰План «Б» для економіки. Які методи акумуляції доходів може використати Україна, щоб покривати видатки на війну?

Видатки, закладені в бюджет України на 2024 рік, майже на половину перевищують закладені доходи. Усі отримані доходи Україна має витратити на оборону, а соціальні витрати — покрити допомогою країн-партнерів.

Проте допомога від партнерів не надходить системно, тому Україна буде змушена шукати інші варіанти фінансування економіки. Які потенційні сценарії? «Свідомі» розповідають у матеріалі.
🇬🇪Ні російському закону: що відбувається в Сакартвело?

Девʼять днів поспіль у Сакартвело тривають протести проти «закону про іноагентів».

Цей законопроєкт зобовʼязує неурядові компанії та медіа, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організація, що просуває представляє інтереси іноземної сили.

Що про цей законопроєкт кажуть у Сакартвело? Читайте у розборі ситуації від Свідомих.
Фото дня (24.04.2024) за версією Свідомих
Сержант Олександр Омельченко, позивний Жук, загинув 22 серпня 2022 року поблизу селища Опитне на Донеччині. Виконуючи бойове завдання, потрапив під російський артилерійський обстріл та отримав смертельні поранення. 30 серпня воїну виповнилося б 48 років.

Олександр народився у місті Ромни Сумської області. Здобув фах ветеринарного лікаря у Роменському фаховому коледжі. Працював старшим інспектором кінологічної служби у виправній колонії Бориспільського району Київської області №119. Любив рибалити та дресирувати собак.

З початком повномасштабного російського вторгнення чоловік приєднався до ТРО Київщини та брав участь в обороні області. Влітку 2022 поповнив лави Збройних Сил України. У складі 115-ї окремої механізованої бригади вирушив на фронт.

Поховали Олександра в селі Вороньків на Київщині, де він жив із родиною.

Вдома на захисника чекали мама, дружина, донька, люблячі рідні та друзі.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
~25 тисяч бранців Кремля утримує Росія

▪️Засуджений на вісім років політвʼязень Рефат Алімов вийшов на свободу

18 квітня його зустріли в Криму. Рефата Алімова затримали у 2016 році за звинуваченням в нібито «участі у терористичній діяльності».

▪️Окупаційний «суд» у Криму продовжив арешт у СІЗО шістьом активістам із Бахчисараю

Їх заарештували 24 серпня за підозрами в нібито «організації діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації». Йдеться про ісламську партію «Хізб ут-Тахрір», заборонену в Росії.

▪️Політв’язня Руслана Сулейманова етапували до в’язниці Челябінської області

Етапування Сулейманова зайняло 26 днів. Він повідомив рідним, що не скаржиться на самопочуття, але перебуває у «карантинній» камері.

▪️У тимчасово окупованому Криму провели два обшуки в будинках кримських татар

За перший квартал 2024 року Кримськотатарський ресурсний центр зафіксував 33 обшуки у тимчасово окупованому Криму, 28 — щодо кримських татар.

▪️На тимчасово окупованій Херсонщині затримали ще одного кримського татарина

Силовики затримали 66-річного мешканця тимчасово окупованої Новоолексіївки за підозрою в участі у «Кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана». Прізвище та ім’я затриманого не називають.

▪️У політвʼязня Амета Сулейманова почались проблеми із зором у російській вʼязниці

Сулейманов має хронічні захворювання серця, легень і суглобів. Його дружина зазначила, що у в'язниці чоловік сильно схуд, у нього з'явилися задишка, біль у легенях і почали набрякати ноги.

Подробиці читайте на нашому сайті.
💊Чи існують весняні «дефіцити» та як почуватися краще після зими?

Весна прийшла! Поки лише календарна. Ми все ще можемо очікувати холодні дні, та й до різноманіття фруктів та овочів ще теж треба почекати.

На початку весни люди особливо гостро можуть відчувати втому та пригніченість. Знайомо? Відповідальним за такий стан часто вважають так званий «весняний авітаміноз». Насправді — це, швидше, міф радянської медицини. Більше — у матеріалі.
Фото дня (25.04.2024) за версією Свідомих
Солдат Дмитро Гандзій загинув 7 лютого 2023 року під час виконання службових обов'язків біля села Первомайське на Донеччині. Захиснику було 37 років.

Дмитро народився в селі Студена Вінницької області. Закінчив Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, здобув спеціальність вчителя географії. У 2006-2018 роках працював старшим кінологом відділу охорони Піщанської виправної колонії управління ДПтС України у Вінницькій області. Потім став далекобійником. Дуже любив дорогу та свою роботу.

Під час повномасштабної війни чоловік захищав свою країну в складі Збройних Сил України. Служив у 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка. Був старшим навідником гранатометного відділення протитанкового взводу роти вогневої підтримки.

Поховали воїна у рідному селі.

Вдома на Дмитра чекали мама, дружина і син.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Ганна Бережна: «Тебе топлять, а ти вибираєшся з безодні — саме це відчуття було найтяжчим в окупації»

Ганна Бережна жила разом із дітьми та мамою в Херсоні, працювала адміністраторкою в ресторані та мала тату-салон.

Жінка наважилася розповісти команді Благодійного фонду «Схід SOS» про досвід життя в умовах російської окупації. Історію жінки читайте у матеріалі.
2024/09/28 11:18:56
Back to Top
HTML Embed Code: