Telegram Web Link
💭Не лише читати, а й слухати: онлайн-медіа «Свідомі» запустило аудіоверсію текстів

Відтепер онлайн-медіа «Свідомі» додаватиме до текстових матеріалів аудіоверсію. Таким чином редакція має на меті зробити контент доступним для ще більшої кількості аудиторії.

Новий формат є частиною глобальних змін у редакції, що стартували у жовтні 2023 року. Тоді «Свідомі» стали slow media: відмовилися від стрічки новин і сфокусувалися на аналітичних матеріалах і репортажах.

Усі текстові матеріали «Свідомих» можна слухати в аудіоформаті на сайті медіа або у Spotify, підписавшись на сторінку «Свідомі тексти».
Фото дня (01.04.2024) за версією Свідомих
Молодший сержант Руслан Петров, позивний ASLAN, загинув 8 липня 2023 року поблизу села Макарівка на Донеччині. Захиснику було 46 років.

Руслан народився у місті Кривий Ріг. Закінчив автотранспортний коледж та Гірничо-електромеханічний фаховий коледж Криворізького національного університету за фахом зварювальника. Також навчався у Запорізькому національному університеті за спеціальністю «Менеджер організацій».

2017 року чоловік уклав контракт на проходження військової служби у лавах Десантно-штурмових військ ЗСУ. Брав участь в АТО/ООС на Донеччині та Луганщині.

24 лютого 2022 року Руслан знову став на захист України. Служив у 7-му батальйоні «Арей» 129-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ. Був старшою військовою посадовою особою на південному напрямку.

Посмертно молодший сержант Петров Руслан Ігорович нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Героя на Центральному кладовищі у рідному місті.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Тепер без новин: онлайн-медіа «Свідомі» змінює формат

Привіт, свідомі!

Ми до вас із невеликими новинами. Свідомі змінюють фокус із новин на репортажі, розслідування та експлейнери, аби більше сфокусуватись на дослідженні сенсів.

Оновлення формату почалося у жовтні 2023 року, тоді ми повернулись до формату slow media. Попри це, ми продовжували висвітлювати найголовніші новини в соцмережах, а також запровадили рубрику «Розбір ситуації».

Наразі основним каналом комунікації залишиться Instagram, однак медіа частіше скеровуватиме читачів на сайт для можливості прочитання текстів повністю.

Рубрику «Розбір ситуації» ми залишаємо. Обіцяємо більше цікавих тем для дослідження.

Нагадаємо, що всі статті тепер можна прослухати в аудіоформаті.
🎶Музика, яку ви могли пропустити: добірка від «СЛУХ»

Щомісяця медіа про музику та культуру «СЛУХ» шукає альбоми, пісні та кліпи, які не опинилися в хіт-парадах та пройшли повз слухачів. Разом із ними публікуємо добірку української музики, яку ви маєте почути.
Фото дня (02.04.2024) за версією Свідомих
34-річний молодший лейтенант Ілля Федоренко загинув 8 серпня 2023 року в районі села Роботине Запорізької області. Під час штурму ворожих позицій українські воїни потрапили під танковий обстріл. Офіцер отримав смертельні поранення.

Ілля народився в Угорщині. Жив в Херсоні. Здобув вищу освіту у Національному торговельно-економічному університеті. Був учасником Революції Гідності. Був одружений, виховував доньку.

Коли почалася повномасштабна війна, він вивіз родину, а сам пішов до військкомату. Згодом Ілля був мобілізований до лав Десантно-штурмових військ ЗСУ. Проходив службу на посаді командира взводу 46-ї окремої аеромобільної бригади. Воював за Херсонщину (Велика Олександрівка, Мала Олександрівка) та Донеччині (Курдюмівка, Озарянівка, Соледар).

За час служби офіцер був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, відзнакою Головнокомандувача ЗСУ «Сталевий Хрест» та посмертно — орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
Фото дня (03.04.2024) за версією Свідомих
30-річний молодший лейтенант Олександр Балашов, позивний Балаш, загинув 10 серпня 2023 року неподалік селища Урожайне на Донеччині. Виконуючи бойове завдання, внаслідок російського обстрілу отримав смертельне осколкове поранення голови та вибухову травму.

Олександр народився в селі Іванчі Рівненської області. Жив у селищі Квасилів рідної області. Закінчив Національний університет «Острозька академія» за спеціальністю «Економічна кібернетика».

У вересні 2022 року чоловік приєднався до лав Військово-морських сил ЗСУ та вирушив захищати свою країну від росіян. Олександр проходив службу в 35-й окремій бригаді морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського. Був командиром роти снайперів.

Поховали офіцера в селі Полиці на Рівненщині.

В Олександра залишилися батьки, молодший брат, дружина, доньки-двійнята, рідні, друзі та побратими.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⛓️~25 тисяч бранців Кремля утримує Росія

▪️У тимчасово окупованому Криму «суд» оштрафував незалежну мусульманську громаду «Ескі Кирим» на 100 тисяч рублів

Ці книги знайшли в мечеті «Аз-Зубейр» у Старому Криму. Йдеться про книги творів Саїда Нурсі «Рісале-і Нур», «Мунаджат (Молитва).Третій промінь», а також про книгу Такіудіна ан-Набхані «Система ісламу».

▪️У Сімферополі росіяни затримали чоловіка, який нібито співпрацював з українськими спецслужбами

Росіяни стверджують, що уродженець Вінницької області нібито отримав кошти з українських спецслужб і намагався вчинити замах на так званих працівників окупаційної адміністрації Запорізької області.

▪️Кримськотатарського активіста Тофіка Абдулгазієва перевели з реанімації до палати інтенсивної терапії

Дружина політв’язня каже, що Тофіку Абдулгазієву важко пересувається, виглядає виснаженим і схуд майже на 40 кілограмів.

▪️П’ятьох кримських татар етапували до нових місць відбування покарань

Разом з Османом Аріфмеметовим у різні міста також етапували інших учасників його справи — Рустема Шейхалієва, Руслана Сулейманова та Енвера Аметова. Спочатку всі вони прибули до Воронєжа, потім Аметова відправили до Липецька, решту — до Самари.

Зекіра Муратова етапували з в'язниці Балашова Саратовської області до виправної колонії № 5 Нижнього Новгорода

▪️Кримського політв'язня Руслана Зейтуллаєва випустили зі штрафного ізолятора через 40 діб

За словами адвоката, Зейтуллаєв провів в ізоляторі близько 40 діб. Його випустили 31 березня. На стан здоров'я політв'язень не скаржиться.

Подробиці читайте на нашому сайті.
💭Чи існує «швидкий» і «повільний» метаболізм? Головне про обмін речовин і його вплив на вагу

«Я легко набираю вагу — у мене повільний метаболізм». Фрази про «повільний» або «швидкий» обмін речовин у різних інтерпретаціях казала чи чула майже кожна людина

Проте що ховається за терміном «метаболізм»? Чи дійсно є люди, які «їдять усе та не набирають вагу» та які міфи про обмін речовин і досі тримають нас в омані?
Фото дня (04.04.2024) за версією Свідомих
Капітан 3-го рангу Роман Рябко загинув у перший день великої війни, 24 лютого 2022 року на Миколаївщині. Ворог завдав авіаудару по військовому порту міста Очаків, де захисник виконував свої службові обов'язки. Рівно за місяць йому виповнилося б 34 роки.

Роман народився у місті Карлівка Полтавської області. Закінчив Полтавську обласну гімназію-інтернат для обдарованих дітей. Потім вступив до Академії Військово-морських сил імені Нахімова. Після випуску поїхав служити у Севастополь. У лютому 2014 року чоловік не зрадив військовій присязі та залишив окупований Крим. Згодом проходив службу в Одесі на десантному кораблі «Кіровоград».

З 2021 року офіцер виконував бойові завдання на території ООС.

Посмертно Романа Рябка нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали офіцера в селі Яреськи на рідній Полтавщині, де він провів дитинство.

У Романа залишилися батьки, дві сестри, дружина, син та донька.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭«Вмираю тисячу разів». Шлях біженців на польсько-білоруському кордоні у фільмі «Зелений кордон»

З 2014 року розвиток війни в Сирії та насильство в Афганістані стали найбільшим двигуном міграції до країн Європейського Союзу. Події 2011 року в Сирії розгорнулися на тлі так званої «арабської весни»

Реалії біженців на кордоні між Польщею та Білоруссю зобразила режисерка Аґнєшка Голланд у стрічці «Зелений кордон». В український прокат фільм вийшов 21 березня.

Зазирнімо у так званий «зелений кордон», прикордонні ліси, через які біженці з Близького Сходу й Африки намагаються потрапити до Євросоюзу. Чому саме через Білорусь і що стає з їхніми життями — читайте у матеріалі.
⚫️12 людей загинули внаслідок російських обстрілів протягом 1-5 квітня

Протягом тижня росіяни обстріляли понад 23 населених пункти Харківщини. Пошкоджено житлові будинки. Шість людей загинули, ще дев'ятеро — поранені.

Детальніше про обстріли впродовж тижня читайте на нашому сайті
Фото дня (5.04.2024) за версією Свідомих
Старший солдат Ярослав Мікрут, позивний Рекрут, загинув 19 жовтня 2022 року біля села Новогригорівка на Херсонщині. Виконуючи бойове завдання, отримав смертельні поранення під час ворожого обстрілу. Воїну назавжди 36.

Ярослав народився і жив у місті Новоукраїнка Кіровоградської області. Здобув середню освіту в школі №3. Працював на місцевому кар'єрі. У вільний час любив займатися спортом. Захоплювався нумізматикою. У 2015-2016 роках брав участь в АТО.

З початком повномасштабного російського вторгнення чоловік знову став на захист держави. Служив у 178-му батальйоні 121-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ.

«Мій чоловік був найкращим, дуже любив свою родину. Був в АТО та з перших днів повномасштабного вторгнення пішов до військкомату. Нам його дуже не вистачає», — розповіла дружина загиблого.

Поховали захисника у рідному місті.

Вдома на Ярослава чекали дружина Наталя, син Ярослав і донька Поліна.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🎬 «Всі ми в якомусь сенсі загублені»: рецензія-розбір блокбастер-серіалу «Проблема трьох тіл»

21 березня на стримінговій платформі «Netflix» вийшли вісім епізодів нового науково-фантастичного серіалу «Проблема трьох тіл».

Стрічка заснована на вкрай популярній трилогії романів китайського фантаста Лю Цисіня під загальною назвою «Пам'ять про минуле Землі» — ці книги стали бестселерами не тільки в Китаї, але й на Заході.

Якою вийшла чергова екранізація Девіда Беніоффа і Ді Бі Вайсса та як саме вона пов’язана з літературною трилогією Лю Цисіня — читайте в рецензії.
🎓Фінансування укриттів, бордингові школи та українці за кордоном: як уряд планує подолати освітні втрати України

Пандемія COVID-19, повномасштабна війна та дистанційне навчання суттєво вплинули на освіту українських школярів. Навчання онлайн спричинило втрати у психосоціальному розвитку дітей, у їхніх комунікаційних здібностях, спроможності працювати в команді.

Тому Міністерство освіти та науки поставило у пріоритет повернутись до очного навчання.

Про те, як МОН працюють над безпечним очним навчанням, розповідаємо у новому матеріалі.
Фото дня (06.04.2024) за версією Свідомих
2024/09/28 19:32:07
Back to Top
HTML Embed Code: