Telegram Web Link
🕯️День памʼяті Василя Стуса

Із 47-ми років життя — 13 провів у радянських слідчих ізоляторах, карцерах, камерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, на каторжній роботі в шахті.

Рівно 20 років минуло між першим публічним виступом Василя Стуса — 4 вересня 1965-го в київському кінотеатрі «Україна» — тоді ще нікому не відомий поет виголосив протест проти арештів українських інтелігентів і його смертю 4 вересня 1985 року.

12 січня 1972-го і засуджений за «антирадянську агітацію й пропаганду» до 5 років позбавлення волі і трьох років заслання. Повернувшись до Києва, відмовився від радянського громадянства — «Бути радянським громадянином – значить бути рабом».

У травні 1980-го заарештований вдруге і засуджений на 10 років примусових робіт і 5 років заслання.

У ніч із 3 на 4 вересня 1985 — Василь Стус помирає у тюремному карцері за незʼясованих обставин (можливо, його вбивають, запобігаючи ймовірному висуненню поета на Нобелівську премію).

Текст: Аббабагаламага

@strichka_ua — будь в курсі подій
Strichka.UA
Врятуй життя військовому! Війна триває, а технології розвиваються. ЗСУ ефективно нищать русню дронами, але й ворог не пасе задніх. Саме тому проти ворожих дронів нашим пацанам необхідний захист. 21 ОБСп, що воює на Покровському напрямку, оголошує збір на…
Хлопці зняли частину коштів з основної банки та придбали два комплекси засобів РЕБ. Звітують, і продовжують збирати.

До закриття допоміжної банки залишилося 3 612,48 грн

Пачка цигарок коштує в середньому 100 з чимось гривень.
Чашка кави від 40-50
Хліб в середньому 25-30грн
Проїзд на маршрутці в Києві - 15грн, в муніципальному транспорті -від 6,5 проїзний 8грн звичайний.
Під час тривоги вхід до метро безкоштовний — зекономив - задонать 8 грн.

Писати про те, без чого ти точно обійдешся?

У скільки ти оціниш здоров'я та життя військового?

💳https://send.monobank.ua/jar/7BGRN3hbyZ
Ця міністр ветер(ин)ан(р)ів зіпсувалася. Давайте нову!...
Не знаю як виглядає ваша стрічка соцмереж, але моя з суцільних зборів міні банок.

Збирають на різне: Мавіки, РЕБи, тактична медицина, знову дрони, знову РЕБи. А ще є на реабілітацію військових...

Якщо ваша стрічка виглядає інакше, пора щось змінювати!

А зміни можна почати з донату.

Ось, наприклад, триває збір на РЕБи для 21 ОБСп Президентської бригади.

💳 https://send.monobank.ua/jar/7BGRN3hbyZ

Давайте закриємо дружню банку, а далі поділюся з вами іншими посиланнями і ще підкину музики чи дописів про мову, книжки, про житіє чи інші новини.
Читаємо нонфік

Нині триває Національний тиждень читання, присвячений нехудожній літературі або нонфіку.

Маємо підбірку чудових книг українських авторів👇

1. 🪨"Я змішаю твою кров з вугіллям" Олександр Михед.
Який насправді український Схід?
У 2016 році автор поїхав досліджував 6 міст Донецької та Луганської областей, щоб записати голоси місцевих жителів.  У книзі записані міські міфи, історичні факти, розповіді шахтарів. Усе це допомагає скласти якомога повніше картину українського Сходу.

@strichka_ua — будь в курсі подій
Strichka.UA
Читаємо нонфік Нині триває Національний тиждень читання, присвячений нехудожній літературі або нонфіку. Маємо підбірку чудових книг українських авторів👇 1. 🪨"Я змішаю твою кров з вугіллям" Олександр Михед. Який насправді український Схід? У 2016 році автор…
2.♀️♂️ "Тіло, секс, шлюб" Ірина Ігнатенко

Як кохалися українці?  Що робили на вечорницях? Як одружуватися? Яку білизну носили? Як доглядали за собою?  Як народжували дітей?
Що таке сороміцький фольклор і чому він є вагомою частиною нашої культури?
На всі ці запитання можна знайти відповідь у книзі Ірини Ігнатенко. У неї, до речі,  є книги про жіночу та чоловічу тілесність в українському фольклорі. 

@strichka_ua — будь в курсі подій
Strichka.UA
2.♀️♂️ "Тіло, секс, шлюб" Ірина Ігнатенко Як кохалися українці?  Що робили на вечорницях? Як одружуватися? Яку білизну носили? Як доглядали за собою?  Як народжували дітей? Що таке сороміцький фольклор і чому він є вагомою частиною нашої культури? На всі…
3.📚"Як читати класиків" Ростислав Семків

Книга є своєрідною інструкцією  у світі  читання   та розуміння текстів класичної літератури.  Дуже корисна книга-підказка для тих, хто хоче розуміти глибину текстів, а не лише сюжет.
У кінці приємний бонус - список книг, що є абсолютним каноном тобто книгами, які варто прочитати, щоб орієнтуватися світі літератури.

А що ви читаєте з українського нонфіку? Поділіться в коментарях

@strichka_ua — будь в курсі подій
Досі дивитеся "російські серіали", фільми, мульти і те, що випускає країна терорист, бо воно вам близьке і зрозуміле?

Досі вважаєте, що кіно поза політикою? А я знаю, що такі є, неодноразово стикалася. Навіть якщо було зроблене до 2022 року, все російське просякнуте пропагандою і кров'ю. Як і радянське... Привіт "совкодрочерам"...

В цей час на кінофестивалі у Венеції відбувається показ пропагандистських роликів, прям документальні матеріали з тим які "бідні росіяни, що воюють проти України".

От так і заявляють "єслі би нє я пашол, то маі дєті би ваєвалі". Це вже ми чули про "прєвєнтівний удар за 6 часов", пам'ятаєте?

Зайдіть на сторінки соцмереж фестивалю та коментуйте під дописом. Ми маємо боротися за правду на всі сторони, вести інформаційну війну та оборону.

І перш за все убийте любителя "руссого контенту" в собі!

🎥 Instagram: Михайло Пурушев — волонтер з Маріуполя.

@strichka_ua — будь в курсі подій
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Пам'ятаєте, у мене був збір на турнікети та такмед загалом?

Радо поділилася ними з ультрас рухом "Динамо Київ". На сектор ходила та активно катала на виїзда 7,5 років. Зараз футбол перейшов на далекий план.

Та знайомі з руху не можуть бути десь на далекому місці. Ми всі були й лишаємося великою динамівською родиною.

Насправді, хочеться, щоб турнікети не знадобилися. Але якщо вже така ситуація трапиться, то хай врятують життя.

Дякую вам за довіру!

Ваша RoMashka з Д у серці
У кожного є такий тіп, який не палиться, що він з військової розвідки.

Не палиться, отже гарно працює. А якщо навіть ви знаєте, що то він — тихо подякуйте. А краще підтримайте донатом збір на підрозділ ГУР МОУ.

💳 https://send.monobank.ua/jar/nFA1dp7WD

Зі святом вас, воїни!
Вічна шана тим, хто повернувся на щиті!
​​Документальна біографічна драма "Яремчук: Незрівнянний світ краси" це історія про життєвий шлях першої поп-зірки України Назарія Яремчука.

Чи може пісня змінити світосприйняття цілого покоління?

У 1971 році уся країна наспівувала хіт "Червона рута". Ансамбль навіть запросили на виступ до москви, де троє юнаків В. Івасюк, Н. Яремчук та В. Зінкевич у національному яскравому гуцульському вбранні гучно залунали на "Пісні року — 71".

Здійнялася небачена до того хвиля популярності української музики. ВІА "Смерічка" були своєрідними українськими "Бітлами" серед однотипних "партійних" колективів.

Важко переоцінити вклад колективу ансамблю та Яремчука загалом в розвиток культурної спадщини України. Ця кінострічка трішки розгортає наше світобачення та вносить ясність.

Продюсували фільм Максим Сердюк та Марія Яремчук. Родина Назарія надала особисті архіви артиста, його щоденники та листи, які стали основою фільму.

Записи концертів та інтерв’ю шукали по державних архівах. У фільмі містяться рядки з особистого щоденника співака. За допомогою штучного інтелекту створили звучання, максимально наближене до реального голосу пана Назарія.

Зокрема тут ми дізнаємося про його виступи в Чорнобилі, Афганістані, на міжнародній сцені та громадянську позицію щодо незалежності України.

На Суспільне Культура є цікава стаття варта вашої уваги https://suspilne.media/amp/culture/627079-skriz-vijni-i-skriz-zamisana-moskva-pro-dolu-dobre-serce-i-sodenniki-legendarnogo-nazaria-aremcuka/

Своїми спогадами про першу українську поп-зірку діляться також ті, хто працював з ним за життя та учасники ВІА "Смерічка".

Зараз проходять останні дні показу в кінотеатрі. З 11 вересня 2024 стрічка буде доступна на Netflix, а з 12 вересня — на "Київстар ТБ".

Наразі документальний фільм "Яремчук: незрівнянний світ краси" став найкасовішою стрічкою та зібрала понад 10 млн грн, а кількість проданих квитків більше 68 тис.

А ви вже бачили? Скільки пісень заспівали під час перегляду?
Strichka.UA
Чому змінився правопис? Частина 3 Мовознавці ніколи не зупиняються. Особливо українські. Після скасування Емського указу з’являються «Найголовніші правила українського правопису» – перший в історії України офіційний загальнодержавний правописний кодекс.…
Чому змінився правопис?

Частина 4

У період українізації мовознавці продовжують небезпечну роботу над створенням єдиної системи письма.

У1928 році з’являється Український правопис, який отримав неофіційну назву «харківський». Затверджує його нарком освіти усрр Микола Скрипник – активний провідник українізації Української срр.

Але зовсім скоро політику українізації згортають, а Скрипник, відчуваючи тиск, покінчує життя самогубством.

Діячі науки, культури зазнають репресій. Мова теж. Тому правопис змінюють на ідеологічно правильний. Логіка цілком зрозуміла – вилучити усе, що вказує на відмінність між «братськими мовами».

Здогадайтесь, яку букву вилучили першою? Звичайно "ґ".

Поновлено її лише у 1990 році. Тому не соромтеся ловити ґави поки п’єте каву вищого ґатунку вранці на ґанку, щоб крутитись цілий день як дзи́ґа. Бо за цю самобутню букву ґ вороги несамовито ненавиділи нас століттями і ненавидять досі.

Автор: @OleksandraBryhyda

@strichka_ua — будь в курсі подій
⚡️ЧАСІВ ЯР. Без них піхота би стала — прем’єра великого фільму про рембат 24 бригади!

Ремонтно-відновлювальний батальон — це «святая святих» будь-якого бойового підрозділу.

Це місце можна порівняти зі шпиталем, але для машин. Відео було записано в розпал оборони Часового Яру воїнами 24 ОМБр імені короля Данила.

Ми розкажемо не тільки про машини, але й про людей, які на них служать та обслуговують, і про тих, хто здатен на героїчні вчинки.

Ви зможете ексклюзивно побачити роботу рембату зсередини, подивитись на процес відновлення машин, а також послухати інтерв’ю з бойовими екіпажами.

Військовослужбовці рембату роблять титанічну роботу та відновлюють пошкоджену техніку в найкоротші строки, аби вона знову могла працювати на підтримку нашої піхоти.

Дивись прем’єру на нашому YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=86wSiWDAWDI

🦁24 ОМБр🇺🇦 | Facebook | Instagram | YouTube | Twitter | TikTok | Рекрутинг
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Strichka.UA
Не знаю як виглядає ваша стрічка соцмереж, але моя з суцільних зборів міні банок. Збирають на різне: Мавіки, РЕБи, тактична медицина, знову дрони, знову РЕБи. А ще є на реабілітацію військових... Якщо ваша стрічка виглядає інакше, пора щось змінювати! А…
Допоміжна банка закрита!

Оскільки хлопці знімали кошти та вже купували РЕБи (звіт вище), то сума збору зменшилася.

Загальний збір ще триває, але то окрема історія.

Дякую кожному, хто приєднався!
2024/11/20 08:43:15
Back to Top
HTML Embed Code: