Telegram Web Link
#війна

Заправки путіна. Частина ІІІ. сябри їбучі

БНК - Білоруська нафтова компанія - мала представництво в Україні. Чим воно займалось питання не банальне. З одного боку це був трейдер, але трейдер який не встановлював ціну і власне був не конкурентним в опті.

Проте вони підписували усі документи по термах (довгих контрактах) на постачання білоруських нафтопродуктів. Тобто обігові кошти на їх рахунках мали 9-10 значні цифри.

З початку війни увесь офіс БНК з вул. Жилянської в столиці втік до Львову. І навіть встигли там перереєстрацію зробити вже в квітні.

Головне інше, якимсь чином держкомпанія лукашенка встигає вивести усі гроші з рахунків. Бо в свіжому рішені суду, на рахунках БНК вдалось арештувати €455 тис. Це навіть не чайові. Для контори, яка проганяла сотні мільйонів долларів через себе, є запитання.

До речі, в Україні були АЗС під брендом БНК. Білоруські символи спішно познімали. Проте ця мережа не має юридичного відношення до БНК, належіть українській компанії Укрпалетсистем (бренд UPG). Про цих напишу в ІV частині рубрики.

PS до речі через 2 дні після посту - https://www.tg-me.com/shitovayaa/1601 - про SHELL, вони почали інколи продавати бензин в народ. Це їх не робить меншими кацапами, проте..
#війна

Вкравший крадене Курченком може сісти в Британії

Днями слідом інформаційних нечистот на поверхню виплив Сергій Тищенко.

До 2014 він був типовим регіональним трейдером, приторговував білоруським паливом в Коростені, тримав зо два десятки АЗС в Житомирській області під брендом Фактор.

Весною-літом 2014 завдяки однокласнику-депутату-Пашинському прийшла масть.

Тоді через фірми Тищенка пропустили 110 тис. т нафтопродуктів Курченка вартістю 1,2 млрд грн (!). За курсом ₴14/$. Бюджет від продажу арештованого палива отримав приблизно ніхєра.

Укройлпродукт Тищенка заплатив держпідприємству Укртранснафтопродукт лише третину вартості пального. А Укртранснафтопродукт (УТНП) з менеджером Тищенка на чолі поклав ці кошти в банк Тищенка Фортуна. А банк Фортуна зовсім скоро збанкрутів.

СБУ офіційно заявило про збитки від схеми в 250 млн за рахунок заниженя вартості нафтопродуктів. Та й все по тому.

В 2019 Тищенко став першим українцем, який оголосив про банкротство як фізична особа. Йому насипали вимог під 2 млрд грн в основному кредитори банку Фортуна.

Тоді ж почався процес в Лондоні. Про який писав до речі лише я. https://www.tg-me.com/shitovayaa/1401

Дивно, але ми звикли відпускати старі гріхи великим крадіям. А тим часом на спижене Тищенком можно було б купити 16 Байрактарів. І на відміну від 🐔 він сидить не в масква-сіті.

А процесуальні питання до нього є лише у британської юрисдикції.

Безкарність породжує бажання створювати нові прокладки для освоєння енергопродуктів з примітивними абревіатурами в назвах: ЄЕСУ, РУЕ, ВУ, ВЄТЕК, УТНП etc.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#війна

В JKX Oil&Gas новий керманич

Ну як новий. Власне якщо ви цінуєте феїричні кульбіти життя, то цей випадок з красивих.

На відео присутні акціонери JKX та новий СЕО.

2015

Sound on 🔊🔊🔊
#війна

Є реальна можливість експорту української нафти

Кременчуцький НПЗ давно зупинений. І не зрозуміло коли його можна відремонтувати.

Нафта, яку видобуває Укранафта, має приносити гроші і може бути використана в толлінгових схемах з європейськими НПЗ - нафта в обмін на нафтопродукти. Цей експорт можливий по трубі+залізниці.

На скільки мені відомо, зараз на Кабміні розглядається пропозиція щодо нафтотранспортної інфраструктури, яка не дозволить такий експорт. Поки що без деталей.

Укрнафта, при всій любові до її власника, може заробляти $70+ млн на місяць від експорту нафти. Ціни дозволяють. В Європі нафта конче потрібна.

Або УН може отримувати понад 80 тис. т бензинів, дизпалив, автогазу, бітуму, авіапалива etcпо толлінгу.

Зупинка видобутку Укрнафти буде дуже неприємною подією.
#війна

Волошенюк Назарій Михайлович з села Побережжя Тисмянського району на Прикарпатті провернув кращу угоду з часів куріци 🐔

Назарій власник стартапу Трансоілгаз, виключно завдяки трейдерському таланту, підібрав весь пропан-бутан напівдержавної компанії Укрнафта. В квітні він напилососив 7 000 тонн по 28 000 грн/т коли всі інші купували такий же СПБТ по 52 000 грн/т. Трейдерський Оскар! Нобіль! Грамота від ОТГ!

Дисконт був настільки вражаючим, що навіть калькулятор ДБР і ГПУ не зміг порахувати «понятно».

7 000 тонн арештували. На початку липня Укрнафта хотіла збити арешт, але аргументи, про трейдерській геній суд не вразили.

Щоправда довести в суді нечистоплотність трейдерських талантів Волошенюка буде складно.

Аукціон певною мірою легалізували ОККО, БРСМ, Автотранс і інші «рукопожатні» трейдери. Вони багато років приймають участь в цій режисованій виставі. А потім жаліються. Бо шо? Бо терпіли.

А Назарію хтось напишіть телеграму. Він має знати, що він моща.
#війна

Повісити цю карточку на стінах кабінетів в Кабміні, Укренерго та НКРЕКП

Подивиться на ці ціни. Порахуйте різницю. Ми Саудівська Аравія але зразка 40-х років. Коли ресурсу купа, а везти його хіба що верблюдами.

Кожен чиновник в енергетичній сфері має прийняти експорт як національну ідею.

Перефразуючи колишнього началніка на московіі: «Прокинувся - подумай, що ти зробив для збільшення експорту».

Кожен день без збільшення доступного перетину - втрачені десятки мільйонів. HIMARS в день! Працюймо!
#війна

Коли тобі дозволили продавати пальне за будь-які ціни.

Коли тебе не змушують робити стратегічні запаси чи вкладатись в стабільність.

Коли ти викинув на ринок довоєнні запаси після штучноі паузи, яку назвали дефіцитом.

Коли зробив все можливо і не можливе для тотальної залежності країни від імпорту.

Коли навколо не спокійно - ідеальне місце для джихаду проти дефіцита - Швейцарія.

Радує хоч, що після публікацій в Щ, не треба пітляти і робити вигляд що живеш у Львові.

https://www.tg-me.com/shitovayaa/1511
#війна

Хочешь зробити українцю боляче - цитуй скабєєву, хочешь дуже боляче - скажи «приватизація»

В українській економіці 2 нещастя – ОПЗ і Центренерго.

Обидва символи корупції і того, що відбувається з активами без приватизації, але в руках «крєпкіх хозяйственніков».

Вперше про приватизацію Центренерго (далі - ЦЕ) оголосили в 2003. Наступні 19 років робилося все що завгодно, але продавати ніхто не збирався.

За цей час всі решта генеруючих компаній ТЕС були продані, ЦЕ залишився заповідником корупції. Та за ЦЕ можна писати літопис української корупції.

Днями Фонд держмайна придумав нову причину, щоб нічого не змінювати – навісти до лоту неліквід у вигляді вугільних шахт. Який шанс на успішний продаж компанії за таких умов знає кожний мій підписник.

Колись ЦЕ була «голубою фішкою», але потім потекло вугілля зі звичайних копанок, потім із копанок в зоні АТО, а потім нові управлєнци перевезли її в санаторій під Києвом і поставили на вході трактор.

Сьогодні ЦЕ належить 3 ТЕС. Одна з якийх – у Вуглегірську. Це Азовсталь в дещо меншому масштабі сьогодні. Дві інших – в Трипіллі під Києвом і на південний-схід від Харкова, в 30 км від позицій 🐖🦮.

Я б виписав грамоту усім керівникам ФДМ. За внесок в декарбонізацію звісно.
#війна

Дід знову в грі

Ігор Діденко – повернувся.

Щоправда не до природного газу.

Схеми з газом, як писала осінню 2011 суддя Царевич Діденко знав ще зі студентських років, а якщо точніше з 1986, коли проходив переддипломну практику в держплані УРСР.

Газ давно позаду. Царевич не судить в Печерському суді уже 7 років як, та і Діденко свій «випробувальний термін» по справі РосУкрЕнерго закінчив в 2014.

В червні 2022 Дід вирішив торгувати електроенергією.

10-го числа він створив ТОВ Інверсія Плюс. Судячи з назви, до її пошуку залучалися креативщики з Дніпра, обслуговуючі інтереси партнера Діденка з ТОВ Протон-21.

Відтак Інверсія Плюс стала учасником ринку електроенергії з єдиним видом ліцензійної діяльності. Щоправда трейдерську ліцензію НКРЕКП вона досі не отримала.

Того ж дня за тією ж адресою Діденко зареєстрував агро-компанію – Семілла Плюс. З іспанської, де у Діденко яхта і віла, Семілла - це насіння.

Дід посіяв. Спостерігаємо де взійде.
#війна

Нісан ("попутчик") Моісєєв та каліграфія

Пасажир медведчуківського Dassault Falcon 900EX, "ексклюзивний" постачальний 1/3 дизпалива до війни, "хранитель" мережі АЗС роснєфті в Україні - Нісан Моісєєв - вирішив вкластися в науку. Нейробіологія йопт.

"Ми — команда ентузіастів, об’єднаних, щоб створити позитивні зміни у світі, роблячи те, у чому ми кращі", - пише нікчемно як заведено нова фірма Нісана.

Фірму назвали PBFS SA - P + Brain for Future and Science. Слабкість к абревіатурам викрилась ще за появи назви GLUSco (в народі Глушко) що була першими літерами імен дітей Ніссана.

З тієї ж кафедри віртуозів "крєатіва" найвирогідніще найняли і дизайнерів.

Що в Proton Energy Group SA, що у PBFS SA - в логотипі одна і та ж каліграфічна літера "P".

Крім "P" дві фірми ділять один офіс в Женеві.

"Ми створюємо краще майбутнє", - пише фірма Нісана. Важко уявити що вже може бути кращим для Нісана за 2016-2019, коли через Proton в Україну завозили 2+ млн тонн ДП маршрутом сєчін-ніссан-медведчук.
#війна

Трофейна бурова флотилія має працювати

Суд арештував 4 бурових станки бєларуснєфті, які бурили свердловини в Україні на момент початку повномасштабного нападу.

Це відносно нові і якісні агрегати - два Drillmec 1500 HP, а також TD200 і BENTEC ESTA III - 450 T-ST-AC

Арештовано і все допоміжне обладнання, щоб станки могли далі продовжувати роботу.

Все майно передано на відповідальне зберігання АРМА. Ключове тут слово «зберігання».

В АРМА своїх буровиків немає, тому їх мають негайно передати в оренду українським сервісним компаніям. З єдиною умовою щоб вони працювали без зупинки.

Кожний куб газу це фактор вижанняння найближчою зимою. Ринкова ціна тисячі таких кубів може взимку досягти $3 000.

Таке майно має ПРАЦЮВАТИ.
#війна

АЗС Татнєфті в Україні НАКу вже не віддають

Арештовані АЗС і нафтобази расіянської Татнєфті суд передав в управління АРМА.

91 заправка, кілька нафтобаз і понад 100 бензовозів.

Агентство буде управляти цим майном до рішення про спецконфіскацію.

Оскільки за 3 місяці НАК так і не зміг запустити заправки Роснєфті (Glusco), для Татнєфті вибрали більш цивілізований шлях через АРМА.

У АРМА теж немає історій успіху з нафтогазовими активами. Був шанс на Херсонську нафтоперевалку Курченка, але там встигли засхематозити її на користь ОККО через виконавчу службу Мінюста в обхід АРМА.

Більше про активи Татнєфті в Україні - https://www.tg-me.com/shitovayaa/1592
#війна

Што ви, бандери, знаєтє про факєльниє шествія

Поки газпром жестом доброї волі гріє повітря, що я передрікав ще в березні, нафта повернулась до цін кінця лютого. Тобто 5-місячне дно.

Причини так собі, проте найцікавіше почнеться з 1 грудня коли кацапам закриють Європу.

І далі можна не лише газ на факелах палити, а ще й нафту використовувати в канонічних лікувальних цілях - втирати в сраку.

Тримаймося!
#війна

НАЕК Енергоатом збиткує 4,8 млрд грн за перші воєнні півроку

Причини:

📍падіння продажів на 17%

📍фіксовані державною ціни на електроенергію у т.ч. PSO

📍 валютні кредити і девальвація гривні

📍надзвичайно повільне розширення експорту

Головне - це війна.

Проте, друге півріччя - можливий і прибуток. Якщо полікувати пункти 2 і 3.
Жест доброї волі на шляху до Криму
#війна

Монополісти і АМКУ

Днями АМКУ видав переможний реліз - WOG заплатить 108 млн грн штрафу.

Те, що всі назвали WOG - це ТОВ Вог Рітейл, яке ще влітку 2021 виведено в процедуру банкрутства.

ТОВка давно кікнута з ринку і по суті немає жодного відношення до мережі АЗС, трейдингу і звісно будь-яких активів.

Крім 108 млн штрафу за монополізм 2013-2018, на Вог Рітейл висить 859 млн грн більш свіжих податкових зобов'язань.

Ще рік тому ОККО і WOG майже синхронно почали топити свої ТОВки, які нагрішили з ціновою змовою перед АМКУ і взагалі взяли на себе більше зобов'язань, ніж хотілось би обслуговувати.

«Платять лохи», - так заповів оксакал цього ринку.

1 млрд грн на кону. Для держави у стані війни. Чи не варто поборотись за те, щоб забовязання Вог Рітейл перекласти на нових юросіб, якими підмінили штучно збанкрочену?! Підказки від мене: 42663493.

Пара монополістів, до речі, готує нову лобістську змову. Про неї в понеділок 😉
#війна

Монополісти проти соціального палива

ОККОWOG через ручну асоціацію повернулися до спроб поховати автогаз. Націнка АЗС на газі 1-1,5 грн, тоді як на бензин ще до війни було 8 грн/л, а зараз страшно уявити. Ціна питання для акціонерів ОККО і WOG Антонова і Фірташа/Івахіва до 15 млрд грн в рік.

ОККОWOG хочуть в 2 рази підняти акциз на газ від довоєнного рівня. А на бензин — зменшити.

Кажуть «ввести єдину ставку акцизу». З підручника фізики відомо, що газ значно легший. Тобто при €100 євро за 1000 л, податок з 1 т бензину буде €120, а з газу – €189 (!)

Найбіднішим автовласникам потрібно платити +50%.

Коли бензинщики грались в дефіцит, газ можна було заправити від Харькова до Слов’янська.

Схему з «єдиним акцизом» штовхають в Раду. У монополістів є своя орієнтована в майбутнє депгрупа. У газовіків ніт. Якщо уряд не вийме калькулятор, то отримаємо новий акт подорожчання найдешевшого зі збереженням аморальної маржі для надойжорожчого.

Пропан, до речі, дає надію пройти зиму. В наступному пості поясню.
#війна

Саудіти купляють польський нафтопереробний завод…через українське АМКУ

Антимонопольний комітет України дозволив Saudi Aramco придбати частку в Гданському НПЗ Lotos.

Про купівлю арабами 30% одного з двох польських НПЗ оголосили в січні 2022. Продаж частки була однією з умов злиття (поглинання) Orlen активів Lotos.

Скоріше за все документи поступили до АМКУ, оскільки купівля стосується і компанії Lotos Asfalt, яка має дочірню структуру в Україні.

Saudi Aramco уклала контракт на постачання нафти в Польщу в 2016, витісняючи з ринку росію. В 2018 щомісяця Orlen отримумав до 300 тис. т суадівської нафти, що менше 10% потреб.

В 2019 поставки збільшили до 800 тис. т. В окремі місяці половина морських поставок в Польщу приходилися на Saudi Aramco. З 1 грудня із початком ембарго, вочевидь араби стануть найбільшим постачальником нафти в Польшу.

спіш, ботоксний?
2024/09/29 08:21:26
Back to Top
HTML Embed Code: