Telegram Web Link
📍В період війни надзвичайно важливою є адаптація податкового законодавства до нових реалій, а також фінансовий захист та підтримка представників бізнесу, споживачів, військових та інших категорій осіб, які цього потребують.

🔸До вашої уваги основні податкові новації, пільги, стимули, гарантії захисту бізнесу та військових, які вже діють в Україні.

Детальніше в інфографіці:
На спецрахунку для потреб військових залишилося 86 млн грн – потрібна подальша підтримка
(ENG below)

Національний банк інформує про стан спеціального рахунку для допомоги Армії та рахунку Міністерства соціальної політики для гуманітарних потреб.

Про спецрахунок для допомоги Армії:
Станом на 17 березня 2022 р. залишок коштів на спецрахунку, який Національний банк відкрив для підтримки Збройних Сил України, становить близько 86 млн грн.

Загалом Національний банк вже перерахував на потреби військових понад 11,9 млрд грн.
Усього з дня відкриття спецрахунку на нього було перераховано близько 12 млрд грн в еквіваленті. Зокрема майже 3,6 млрд грн у еквіваленті надійшло з-за кордону у іноземній валюті (долари США, євро, фунти, канадські долари, китайські женьміньбі, японські єни, швейцарські франки, польські злоті, австралійські долари).
Кошти надходили як від громадян та підприємств в Україні, так і від міжнародної спільноти (зокрема зі США, Великобританії, Німеччини, Польщі, Швеції, Фінляндії, Китаю, Франції, Канади, Австралії та ще багатьох країн світу).
Нагадаємо, що для допомоги Українській Армії перерахувати кошти можна як за реквізитами, так і за допомогою платіжної картки: https://bank.gov.ua/ua/about/support-the-armed-forces

Про рахунок для гуманітарних потреб:

Залишок коштів на рахунку Міністерства соціальної політики, який Національний банк відкрив для гуманітарних цілей, становить 282,4 млн грн станом на 17 березня 2022 р.
Станом на 17 березня 2022 року залишок коштів на рахунку Міністерства соціальної політики, який Національний банк відкрив для гуманітарних цілей, становить 282,4 млн грн.

Саме таку суму загалом було перераховано на рахунок з дня його відкриття (01 березня 2022 року). Зокрема майже 143 млн грн у еквіваленті надійшло з-за кордону у іноземній валюті (долари США, євро, фунти).

Отримувачем та розпорядником коштів, які надходять на рахунок, відкритий Національний банком для гуманітарних цілей з України та з-за кордону, є Міністерство соціальної політики України.

Нагадаємо, що для допомоги громадянам, які потерпають від війни, перерахувати кошти можна як за реквізитами, так і за допомогою платіжної картки: https://bank.gov.ua/ua/about/humanitarian-aid-to-ukraine

Більше інформації на сайті НБУ за посиланням: https://bit.ly/3u727pH


Only UAH 86 million remains in the special account for the Military. More support is required https://bit.ly/3CYbgVS
Forwarded from Сергій Бабак
Станом на сьогодні, в Україні 439 закладів освіти зазнали пошкоджень внаслідок обстрілів та бомбардувань, з них 63 повністю знищені. За останню добу пошкоджено 28 закладів освіти.
Сьогодні Україна отримала 300 млн євро фінансової допомоги Європейського Союзу, що є другою частиною першого траншу у рамках нової програми макрофінансової допомоги ЄС загальним обсягом 1,2 млрд євро.

З урахуванням отриманих Україною 11 березня 2022 року 300 млн євро, у цілому перший транш в рамках нової програми макрофінансової допомоги ЄС становить на сьогодні 600 млн євро.

Детальніше: https://bit.ly/3CPmlZf
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#CloseTheSky

109 Ukrainian kids have been killed by Russians since day one of the full-scale Russian invasion.

This is the price of war that Ukraine is paying today.

Share this with the world!
📈 Україні сьогодні необхідний сильний економічний фронт. Значну допомогу в його формуванні нам надають міжнародні фінансові організації.

Днями керівники найбільших міжнародних фінансових інституцій оприлюднили спільну заяву, де анонсували програми підтримки України.

📍 Світовий банк анонсував пакет підтримки на 3 млрд доларів у найближчі місяці. Банк уже мобілізував більш ніж 900 млн доларів для швидкої підтримки бюджетних потреб. Понад 300 млн надійшли в Україну.

📍 Міжнародний валютний фонд надав 1,4 млрд доларів. Перемовини щодо отримання нових коштів продовжуються.

📍 ЄБРР прийняв програму підтримки України на 2 млрд євро для забезпечення термінових потреб. Крім того, банк підкреслив, що готовий долучитися до відновлення України одразу після нашої перемоги.

📍 Європейський інвестиційний банк так само прийняв програму підтримки на 2 млрд євро зі швидким виділенням 700 млн. Перші 400 млн вже надійшли.

📍 Європейський Союз уже надав 600 млн євро з анонсованих 1,2 млрд євро.

Вся ця фінансова підтримка робить наш економічний фронт набагато сильнішим.

Ми вдячні нашим партнерам. Весь світ згуртований навколо України, адже бачить, що за нами правда. А це означає, що перемога так само буде за нами.

Тримаємо стрій. Працюємо над тим, аби наблизити цю перемогу.
❗️Друзі, нагадуємо про зміни до надання фінансової державної підтримки аграріям❗️

У зв’язку з численними з зверненнями громадян України, затверджено зміни до надання фінансової державної підтримки аграріям під час посівної.

🔴 Як відомо, навесні аграрії завжди потребують додаткового фінансування на період посівної. На жаль, окрім цього, сьогодні с/г виробники не мають можливості реалізувати зібраний торік врожай на експорт, оскільки вся портова інфраструктура країни заблокована агресором 😠
🔻Як наслідок, сьогодні в аграріїв криза ліквідності обігових коштів для с/г діяльності.

Нагадуємо, що прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо забезпечення кредитної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам».

Яку саме підтримку держава надасть для аграріїв у 2022 році:
🔸Виключно малим та середнім аграрним виробникам з оборотом не більше 20 мільйонів євро в рік, що є еквівалентом підприємства, яке оброблює до 10 000 га.
🔸Компенсація відсоткової ставки за залученими кредитами.
🔸Максимальна сума кредиту на який поширюється компенсація відсоткової ставки становить 50 млн грн.
🔸Кредитування надається для здійснення сільськогосподарської діяльності (посівної) на період дії воєнного стану.
🔸Для отримання кредитування суб’єкт підприємництва також повинен бути сільськогосподарським товаровиробником у значенні, наведеному в Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України».
🔸Термін дії кредиту становить 6 місяців.
🔸Встановлено максимальний розмір державної гарантії за портфельними кредитами до 80%.
Forwarded from PwC Tax&Legal Insights
Кабмін значно спростив процедуру митного оформлення гуманітарної допомоги в Україні, аби забезпечити її безперешкодний пропуск через кордон в умовах воєнного стану. Як це відбувається на практиці? Як працюють спрощення та на що варто звертати увагу при ввезенні такої допомоги з-за кордону? Дізнайтеся у експертній колонці Віти Мірошниченко, керівниці практики Митного регулювання та міжнародної торгівлі PwC в Україні, для Економічної Правди
​​Завтра, 22 березня, відбудуться аукціони з продажу військових облігацій.

Валюта: гривня
Строк: 1 рік

Залучені кошти підуть на забезпечення проведення пріоритетних видатків держбюджету України в умовах військового стану.

Хочете підтримати державу інвестуючи в державні цінні папери, але все ще не розібрались, як саме можна придбати державні військові облігації?

Ми зібрали для вас список банків-первинних дилерів та лінцензованих брокерів, які активно допомагають громадянам України інвестувати в військові ОВДП.

Деталі за посиланням https://bit.ly/3ipSddr
‼️ ДПС України роз’яснює особливості застосування єдиного податку третьої групи за ставкою 2% для платників ПДВ ‼️

⚙️Застосування ставки податку у розмірі 2 відсотків доходу передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку (як у випадку застосування ставки єдиного податку у розмірі 5 відсотків доходу).

⚙️Суб’єктам господарювання, які обирають третю групу єдиного податку зі ставкою 2 відсотків доходу та на час переходу на спрощену систему оподаткування перебувають у статусі платника ПДВ, у відповідності до положень підпунктів 9.5 та 9.9 пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу реєстрація платника ПДВ не анулюється.

‼️ Наслідки для платників ПДВ при автоматичному відновленні правил нарахування та сплати ПДВ після завершення воєнного стану

У податковій звітності за перший звітний період після завершення дії воєнного, надзвичайного станів платник ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу повинен нарахувати податкові зобов’язання на вартість товарів, послуг, необоротних активів використаних в операціях, що не є об’єктом оподаткування (реалізованих в період дії воєнного, надзвичайного стану), суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту на дату переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 відсотки:

📌 за товарами/послугами – виходячи з вартості придбання таких товарів, послуг,
по необоротних активах, які фактично використані (реалізовані) в період перебування такого платника на спрощеній системі оподаткування за ставкою 2% доходу –виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції.

⚙️Враховуючи порядок автоматичного відновлення правил нарахування та сплати ПДВ після завершення воєнного стану у платника ПДВ зберігається право на використання сум ПДВ, включених (що підлягали включенню) до складу податкового кредиту на підставі, зареєстрованихв ЄРПН податкових накладних,на дату переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 відсотки, за товарами/послугами не реалізованими у період дії воєнного стану, при обчисленні податкових зобов’язань з ПДВ у податковій звітності за перший звітний період після завершення дії воєнного, надзвичайного станів та подальші звітні періоди.

https://www.tg-me.com/tax_gov_ua/1968
Сьогодні Мінфін розмістив військові облігації на суму понад 6 млрд гривень.

Дякуємо всім, хто підтримує державу інвестиціями! Слава Україні! 🇺🇦

Деталі: https://bit.ly/3IAPyrT
⚡️Наш податковий Комітет ВРУ щойно схвалив анонсовану раніше «митну реформу» №7190⚡️

Серед іншого законопроект передбачає звільнення імпорту від мита та ПДВ, а також призупинення реєстрації платником ПДВ для нових «спрощенців» замість анулювання.
🚧 Основні зміни для імпортерів
1. Ввезення товарів імпорту звільняється від мита. Норма не розповсюджується на товари з РФ, РБ та ТОТ.
2. З 1 квітня 2022 до завершення воєнного стану звільняються від ПДВ операції з ввезення товарів «спрощенцями» 1-3 груп
3. Для переліку товарів, визначених Кабміном, скасовується обов'язок подавати дозвільні документи, необхідні при імпорті (санітарні, екологічні та інші)
📮Основні зміни для платників ПДВ при переході на спрощену систему оподаткування на період воєнного стану:
4. Реєстрація платником ПДВ призупиняється (НЕ анулюється)
5. Забороняється торгувати товарами із РФ, РБ та ТОТ;
6. Датою переходу на спрощену систему є дата зазначена у заяві;
7. За всі товари, придбані з ПДВ до переходу на спрощену систему і використані під час перебування на спрощеній системі, після закінчення воєнного стану треба буде нарахувати ПДВ.
🏢Основні зміни для власників нерухомості:
8. За 2021 та 2022 роки не сплачується податок на житлову нерухомість, розташовану на територіях бойових дій.
9. З 1 березня 2022 року до 31 грудня року, в якому буде скасовано воєнний стан, не сплачується податок на нежитлову нерухомість, розташовану на територіях бойових дій.
Інші новації законопроекту – на моєму FB.
Наступний крок – голосування в залі. Щось мені підказує, що підтримка бізнесу зайде одразу за основу та в цілому:)
🚛 Максимально спрощуємо проходження гуманітарної допомоги із закордону.

🔹️ Сьогодні на засіданні Уряду прийняли постанову, згідно з якою для завезення гуманітарної допомоги потрібен лише один документ — декларація, яка заповнюється дуже швидко. Вказуємо відправника, отримувача, фактичне місце розвантаження, вид допомоги. Це все. 

🔸️ Якщо це гуманітарна допомога державі Україна, то спрямувати її можна на ВЦА чи профільне міністерство. Якщо конкретній громаді — вказуйте її отримувачем і везіть тому, кому ця допомога призначена.

🔹️ Скасовуємо також перелік товарів, які визнавалися гуманітарною допомогою. Це означає, що можна везти всі легальні товари, які ви заявляєте, як гуманітарну допомогу. Без будь-яких обмежень. Тепер не потрібно отримувати будь-які довідки від ВЦА чи інших органів влади, аби завезти гуманітарний вантаж. Це ще більше заощадить час на доставці.

🔸️ По міжнародній лінії маємо домовленості з 14 європейськими країнами щодо бездозвільного проїзду для перевізників гуманітарних вантажів в Україну. Наразі це Польща, Словаччина, Австрія, Угорщина, Румунія, Німеччина, Італія, Литва, Латвія, Естонія, Словенія, Молдова, Чехія та Туреччина. Йдеться про звільнення українських перевізників від будь-яких додаткових умов, зокрема необхідності оформлення дозволів на міжнародні вантажні перевезення через вказані країни. Низка країн ЄС також звільнили українських перевізників від сплати за користування дорогами своїх країн.

🔹️ Дякуємо тисячам водіїв, пакувальників та волонтерів, які щодня працюють, аби гуманітарні вантажі отримували наші люди по всій країні. Разом ми сила. Разом ми переможемо.
Forwarded from PwC Tax&Legal Insights
Податкова роз’яснила деякі питання з ПДВ для платників єдиного податку

22 березня 2022 року податкові органи опублікували на власному офіційному сайті роз’яснення щодо окремих аспектів застосування нового законодавства. Нижче наводимо основні висновки.

➡️При переході на третю групу єдиного податку зі ставкою 2% від доходу реєстрація платником ПДВ не анулюється, а вважається призупиненою. Всі операції під час перебування на цій системі оподаткування не вважаються об’єктом ПДВ.
➡️Після повернення на попередню систему оподаткування платник ПДВ повинен нарахувати компенсуючі зобов’язання з ПДВ (відповідно до п.198.5 Податкового кодексу України) на необоротні активи, а також товари/послуги, щодо яких суми ПДВ були включені до податкового кредиту ТА які були фактично реалізовані чи використані в період перебування на системі єдиного податку.
➡️Забороняється бюджетне відшкодування за податкові періоди, в яких платник податків реалізовував пальне за ставкою ПДВ 7%.
​​Як ще фінансово підтримати державу окрім пожертв?

Дуже просто - придбати військові облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) під 11% річних. 11% - це така ж дохідність, під яку випускали облігації до повномасштабної війни.

Якщо ви ніколи не пробували інвестувати в ОВДП - то зараз чудова нагода спробувати цей інструмент (без комісій) та підтримати країну.

Військові облігації випускали різні країни у стані війни починаючи з Першої світової.

Ці гроші йдуть у державний бюджет, і далі ними розпоряджаються виходячи з реальних потреб.

Зараз українці це можуть зробити навіть через телефон, мінімальний поріг - 1 тисяча гривень.

За понад три тижні уряд залучив більше 20 млрд грн та майже 12 млн дол.

Більшість облігацій викупили банки, водночас понад 2 тисячі громадян придбали облігацій на 4 млрд грн та 742 тис. дол

Для країни та її громадян вигідніше, або основними покупцями стали саме приватні інвестори.

Річ у тім, що витрачені на купівлю паперів кошти НБУ просто надрукує. Це збільшить грошову масу, тобто прискорить інфляційні процеси, а інвестування коштів приватним сектором абсорбує грошову масу і стримає зростання цін.

Детально про це радимо почитати у матеріалі Економічної правди.

Як купити?

Придбати облігації можна через банки або брокерів навіть через телефон. Повний список варіантів ось тут.

Деякі установи дозволяють придбати ОВДП починаючи від 1 тис. грн (Укрексім, Альфа, ICU, Dragon Capital тощо) інші від 50 тис. грн (Ощадбанк) чи 100 тис. грн (Приват) і більше.

P.S яскравих афіш щодо українських військових облігацій не знайшли, ось приклад реклами war bonds у США під час Другої світової.
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Більше ніколи, прошу вас, ніколи не кажіть нам, що наша армія не відповідає стандартам НАТО. Ми показали, на що здатні наші стандарти. І як багато ми можемо дати загальній безпеці у Європі та світі.
Завтра, 29 березня, відбудуться аукціони з продажу військових облігацій. Залучені кошти підуть на забезпечення проведення пріоритетних видатків держбюджету України в умовах військового стану.

Строк пропонованих ОВДП - 6 місяців та 1,3 роки.

Дивіться список банків-первинних дилерів та лінцензованих брокерів, які активно допомагають громадянам України інвестувати в військові ОВДП за посиланням: https://bit.ly/38bOpuJ
‼️В первый день приема заявлений на переход на уплату 2%ного единого налога, налоговая служба приняла более 50 000 заявок ‼️
Сьогодні Мінфін розмістив військові облігації на суму понад 3,3 млрд гривень.

Дякуємо всім, хто підтримує державу інвестиціями! Разом до перемоги! 🇺🇦

Деталі: https://bit.ly/3LpEAaQ
2024/11/20 07:14:58
Back to Top
HTML Embed Code: