Telegram Web Link
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🏚 Неэффективные гулаги по-украински

Недавно УНН опубликовало статистику, которая вызвала немалый резонанс: в 2023 году расходы на содержание одного заключённого почти вдвое превышают минимальную зарплату. Такая ситуация продолжается уже не первый год, а бюджет на тюрьмы только растёт.

Но откуда такая щедрость? Может, украинские тюрьмы уже превратились в пятизвёздочные отели? Не спешите паковать чемоданы в надежде шиковать на казённых харчах, друзья. Оказывается, в эти "золотые" расходы входят не только харчи для зэков, но и зарплаты всей тюремной рати — от охранников до начальства. Из 8,7 млрд грн целых 70% идёт в карманы сотрудников, 11% — на коммунальные услуги (видимо, чтобы заключённым было тепло и уютно), а на самих "постояльцев" остаются крохи.

Конечно, журналисты и блогеры всячески манипулируют цифрами. Они вспоминают мизерные пенсии, подогревают тему несправедливости, показывая "врага", который грабит страну из застенков.

А вот сравнивать доходы олигархов и депутатов-коррупционеров с минимальной зарплатой никто не спешит. Всегда проще свалить всё на "неэффективные тюрьмы" и сказать, что их нужно либерализовать, диджитализировать, а главное сделать частными, соответственно, эффективными и т.д.

В идеале, вероятно, стоит брать пример с США, где заключённые, производящие товары на миллиарды долларов, получают за свой труд в 40 раз меньше минимальной зарплаты. Чем не мечта предпринимателя и образец социальной справедливости?

Робітничий Фронт України
Новый выпуск Новостей труда и капитала: бюджет – экономика дефицита для одних и экономика финансирования для других, зависимость от Запада, банки и их прибыли.

Время чтения: ~2 часа 5 минут.

🇺🇦 Читайте на сайте

#новости
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Ключові цифри останнього випуску НТК

1️⃣ Долар по 54 грн — не вигадка і не катастрофічний сценарій, а вимога МВФ до України. Політика НБУ веде до зростання доходів банків через валютні спекуляції. Як це впливає на ціни та вартість життя українців — у блоці №1

2️⃣ Золотовалютний резерв досяг рекордних за період незалежності $43,7 млрд на тлі дефіциту бюджету у 20% від ВВП. Чому гроші лежать без діла у ЗВР, коли не вистачає навіть на своєчасну виплату зарплат військовим — у блоці №2

3️⃣ Держава планує остаточно погасити борги перед фінансовими установами за ОВДП тільки у 2052 році. Водночас схема "ОВДП + ДС" уже принесла банкам надприбуток у 83,2 млрд грн попри 50%-ове оподаткування

Як працює золота жила фінансового сектору і хто її бенефіціар — у блоці №3

Робітничий Фронт України
💼 Підвищення ПДВ врятує економіку?

Нещодавно ми писали про нові податки, які наш потужний уряд та парламент планують ввести вже восени цього року. Нашу редакцію, як і багатьох українців, обурило, що основний тягар нових зобов'язань мають нести робітники: збільшення військового збору більш ніж у 2 рази загрожує забрати останні копійки у населення.

Виявилось, що не ми одні проти таких податкових змін: увесь "прогресивний бізнес" на чолі з депутатом Залізняком також критикує це рішення. Невже ми знайшли надійного союзника у боротьбі?

Так, вони справедливо заявляють, що військовий збір (ВЗ) платитимуть лише ті, хто працює "по-білому", тобто це "покарання для доброчесного бізнесу".

Звісно, ми погоджуємось, що в умовах зростання тіньового сектору новий податок тільки стимулюватиме появу "економічних ухилянтів", які будуть уникати надмірних державних зборів. Водночас, ми не згодні з думкою, що це удар по підприємцям.

Останні лише платять податки за своїх найманих працівників, а всі їхні переживання пов'язані з тим, що вони самі би хотіли привласнити цю частину зарплати робітника собі.

Тому бізнес кожного разу щиро обурюється, якщо уряд підвищує такого роду податки. Вони не за робітників переймаються — просто не люблять, коли уряд зазіхає на їхній шматок пирога. Але ж і покинути рідну країну в скрутні часи бізнес не може, тому висуває різного роду альтернативи.

Свої варіанти альтернативи підвищенню військового збору пишіть в коментарях 👇

Робітничий Фронт України
2024/09/30 14:23:53
Back to Top
HTML Embed Code: