Telegram Web Link
Що таке авторське право? Сьогодні ми рідко над цим замислюємося, зараз у людей інші турботи. Читаючи книги, дивлячись фільми чи відео на Ютубі, ми не думаємо про авторське право, яке постійно знаходиться поруч. Хоча це — ціла сфера, де кожного дня працює величезна кількість людей по всьому світу. Вони отримують зарплати, гранти, проводять життя розвиваючись і працюючи над цим. То для чого ж потрібне авторське право?

14 серпня 1967 року було створено Всесвітню організацію інтелектуальної власності. До цього моменту авторське право вже існувало, але регулювалося місцевими нормами, не маючи єдиного світового стандарту. Причиною появи такої організації називали «турботу про авторів». Мовляв, завдяки такому закону в авторів ніхто не вкраде їхню працю, і не зможе скопіювати їхні твори. Насправді в безпеці після таких законів опинилися лише правовласники, а це — не завжди самі творці. Захист авторського права не означає захист прав авторів. Авторам, як і до цього, могли заплатити смішні гроші за право розповсюджувати їхні твори, а вже тоді, коли права належать компаніям, набирає чинності авторське право. Воно гарантує, що в компаній ніхто не забере їхній прибуток із продажу чи реалізації мистецтва.

Водночас такі закони вводять грошовий ценз на доступ до мистецтва. А головне, це штучне обмеження, яке в кращому випадку обмежує доступ до картин і книг, а в гіршому — до наукових розробок. Прямо зараз науковці не можуть отримати доступ до новітніх відкриттів, через що змушені інколи винаходити велосипед із нуля. Це не просто створює дискомфорт для окремих осіб, це сповільнює науковий прогрес усього людства.

За нинішнього стану справ науку та мистецтво корпорації намагаються поставити на конвеєр. Якщо сьогодні в автора буде творча криза, а в науковця не виходитиме стаття — уже завтра вони залишаться помирати без грошей, або з мінімальними виплатами, які можуть не покривати рахунки за житло. Автори, як і науковці, мають отримувати фінансування, якого буде вдосталь для життя на постійній основі. Ніхто не проти заохочення за досягнення в тій чи іншій сфері, уже зараз існують способи для людей прямо виразити підтримку. Донати творцям, які безкоштовно розповсюджують свої роботи — це варіант, за якого люди не втрачають доступ до новітніх досягнень через грошовий ценз, але водночас творець отримує підтримку та визнання.

Нам скажуть: «От у Радянському Союзі авторське право теж було!» Так, було. Але там воно було потрібне не для отримання прибутку монополіями, а для заохочення авторів. Коли митець створює книгу/картину/фільм, і цей твір стає популярним — немає нічого поганого в тому, щоб нагородити автора. У пізньому Союзі, чим ближче до 90-х, тим сильніше, спілка авторів поступово зводилася до боїв за підтримку керівників газет та студій, які б допомогли твору вийти в друк чи на екрани кінотеатрів або телевізорів. Але навіть тоді автори все ще були захищеними від голодної смерті, на відміну від сьогодення.

Як бачимо, авторське право — це черговий спосіб монополій отримати прибуток. Лише усуспільнивши засоби виробництва ми зможемо створити нове економічне підґрунтя для народження творчості, яка буде служити інтересам суспільства. Лише в такому випадку митець та науковець будуть творити не з-під палки, а зі справжньою свободою. Не боячись, що їхню діяльність задушать через критику владущої еліти чи невідповідність теми роботи трендам, створеним маркетологами. Така творчість можлива лише в суспільстві, у якому не буде місця експлуатації людини людиною. Тому приєднуйтесь до нас, записуйтесь на гуртки. Творімо нову цивілізацію разом!


Радимо підписатися на наші Instagram та Facebook, де нові подібні дописи публікуються в першу чергу, а також є інші цікаві рубрики.

#инстаграм_рфу #фейсбук_рфу
Шкільний фронт. Методичні рекомендації щодо викладання предмету "Захист України" в закладах загальної середньої освіти міста Києва із 2024 року

У новій статті РФУ: як навчити школярів захищати Вітчизну, боротьба з путінізмом у школах Києва, кулемети та гранатомети – в кожну школу.

Час читання: ~20 хвилин.

🇺🇦 Читайте на сайті

#образование #политика
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Издание ukr.net весьма забавно манипулирует заголовками 😂

Полюбуйтесь: «В Україні чверть переселенців стали бездомними через війну». И не сразу понятно, о чём речь, ведь первое, что приходит в голову — это то, что люди потеряли свои дома. Это печально, это вызывает сочувствие и ненависть к врагу, но…

Стоит дальше прочитать материал, и мы увидим, что речь идёт об исследовании благотворительной организации «Depaul Україна», которая проводила опрос бездомных, 22% из которых — это переселенцы.

По факту речь идёт о социальной катастрофе и об отсутствии поддержки беженцев, которых в наших краях политкорректно называют ВПО. Ты, дорогой украинец, живёшь в свободной и демократической (для бизнеса) стране. Тебе никто ничего не должен, и никого не волнует то, что ты ночуешь на улице.

Как говорят пропагандисты: «Не перекладывай ответственность». Путин виноват — с него и спрашивай 🤷‍♂. Более удачливые тебе вот посочувствуют благодаря таким заголовкам, которые мы вначале привели.


Робітничий Фронт України
Продолжая тему ВПО, также вспоминается заявление президента об угрозе атак на АЭС.

Ведь всем понятно, что такая угроза, если в неё поверить, вынуждает жителей целых областей задуматься о переезде. А куда переезжать?

Путь один – помойка. Почему все СМИ хором обсуждают пустопорожний "план перемоги", но умалчивают о зияющей дыре гуманитарной катастрофы? 🤐

Это риторический вопрос – как и всякий вопрос к власти, которая также плевать хотела на наши жизни.

А ведь удары по АЭС – это гипотетическая угроза, но реальная вероятность отключений зимой игнорируется не меньше.

О своей подготовке к блэкауту и размышлениях на эту тему можете писать в комментариях ⬇️


Робітничий Фронт України
В комментариях упомянули удар тактическим ядерным оружием из-за эскалации конфликта. Что ж, пожалуй, стоит кое-что прояснить. ☢️

Тактическое ядерное оружие — это очень специфическая штука. Как ни странно, армия ядерного удара, как и практически любого другого оружия массового поражения, не очень-то и боится. У военных есть специальная техника (любая бронемашина начиная с 50-х годов постройки), экипировка (миллионы противогазов и ОЗК) и инструкции, как действовать в таких условиях. Да, есть определенные сомнения насчет  готовности всего этого. Тем не менее, крайне маловероятно, что использование ТЯО может как-то радикально изменить ситуацию на поле боя.

Один удар тактическим ядерным оружием (10-20 кт), если повезет, выведет из строя один батальон. В ВСУ таких батальонов сотни, вывод из строя одного не решит ничего, потому тактических ядерных ударов по Украине ждать не стоит.

Впрочем, есть способ ситуацию на фронте переломить. Для этого нужно уничтожить тыл противника. Только тыл ВСУ не в Украине, тут надо наносить удар стратегическим оружием по США и Западной Европе, а это уже совсем другой коленкор. 🌍

Пожалуй, не стоить прогнозировать Третью мировую на основании весьма незначительных, на самом деле, факторов вместо реально глубоких противоречий. Подробнее о рисках ядерного конфликта мы говорили год назад в одном из наших видео. 🎥


Робітничий Фронт України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Повістки поштою отримають законослухняні громадяни, які оновили дані. Ті, хто переплив Тису, їх не отримають 🤷‍♂

Часто на відео, де ТЦКшники примушують громадян "виконати їхній обов'язок", люди говорять щось на кшталт: "це беззаконня", "ви не маєте права".

Звісно, ми розуміємо, що хочуть виразити ті, хто захищаються від "людоловів", але ми також маємо твердо сказати: ви не праві. Про це нам нагадують і з екранів.

Адже ТЦК, поліція та будь-які інші поплічники олігархів мають право вас бити, запхати в бус і тримати в підвалі. І тут треба не емоційно це заперечувати, а зрозуміти: хто їм дав такі повноваження?

У суспільстві, поділеному за майновим станом, право – це вираження волі правлячого класу, яким в Україні сьогодні є групка надбагатих бізнесменів. А їхня воля — відправити вас на війну.

Саме вони й дають повноваження ТЦК, і вони можуть ігнорувати норми власної конституції. "Але ж це основний закон..." Але чи має він відношення до дійсності – радимо перевірити на прикладі "законослухняних громадян".


Робітничий Фронт України
Дорогие читатели, возрадуемся! 🎉 Прогнозы более половины украинского бизнеса говорят о росте в 2025 году. Более того, целых 72% ожидают увеличения своих доходов в гривне.

Именно таковы результаты опроса, проведённого на недавнем форуме Европейской Бизнес Ассоциации. Цифр в опросе много, и все они говорят об одном – бизнес чувствует себя прекрасно и оживает семимильными шагами. А если бизнес растёт, значит, растёт и экономика, а следовательно, и благосостояние граждан... ведь так нам говорит современный неолиберальный нарратив?

Простые украинцы тем временем купаются в роскоши коммунальных долгов, которые бьют все рекорды. Средняя зарплата – целых 21 тысяча гривен! Правда, средняя стоимость аренды квартиры – 10-15 тысяч... А в качестве вишенки на торте СМИ обещают подорожание продуктов на 20-30%, в то время как украинцы уже тратят больше половины своих доходов на продукты питания и лекарства, согласно данным Приватбанка.

Хмм... Что-то не сходится... 🤔 Но ничего, ведь у рабочих всегда есть возможность стать частью успешной бизнес-семьи. Вон, на одну только программу 5-7-9% посмотрите. Если не хотите брать кредит, можно подать анкету на программу «Власна справа», которая предлагает гранты на сумму до 250 тысяч гривен. Только вот за 2 года работы этой программы гранты получили лишь 19,5 тысяч украинцев, что, несомненно, говорит о наличии шансов у всех и каждого.

Ветеранам повезло ещё сильнее — у них больше шансов на грант. Правда, сначала нужно попасть в плен или получить ранение, чтобы тебя таки списали со службы. Мелочи жизни, не так ли?

Ладно, картина складывается не очень радужная... Но ничего, мы поищем такие же оптимистичные прогнозы насчёт благосостояния населения, а вы, дорогие читатели, тем временем порадуйтесь за наш бизнес. 🎉

А пока мы ищем, вы можете показать свою радость за бизнес тройным «ура» в комментариях!


Робітничий Фронт України
Google не заплатит €1,5 млрд штрафа. Антимонопольный комитет 🇪🇺 облажался.

И это неудивительно, ведь мы живём не в сказочном мире 🦄, и свободная конкуренция давно уже не существует. Google тоже не собирается играть по "законным" правилам, потому что не хочет проигрывать в гонке за звание "самой дорогой компании в мире".

Как бы европейский бизнес рангом пониже ни пытался подавать иски против крупного монополиста, всё никак не удаётся добиться желаемого результата.

Даже Минюст 🇺🇲 не справляется, а лишь создаёт видимость борьбы, чтобы успокоить мелких игроков.

Часто борьбу с монополиями рассматривают как ослабление или принудительное разделение, но сегодняшние новости показывают: раздробить и остановить монополии силами любого буржуазного правительства невозможно.

Да и не станет никакое буржуазное правительство этим всерьез заниматься. Где это видано, чтобы пчелы против мёда были?


Робітничий Фронт України
👺 Енергетична інфраструктура України цілком та повністю була збудована за радянських часів. Певно, це ні для кого не буде новиною. Буквально все, від опор ЛЕП до атомних електростанцій, будувалося за часів кривавої диктатури, над якою, звісно ж, ніколи не сходило сонце.

🏗 Велика увага до енергетики була зумовлена водночас потребами зростаючого населення та промисловості. Саме загальний розвиток країни, а отже, і її населення, був головним стимулом для побудови ГЕС, ТЕС, АЕС та всього обладнання для вищевказаних споруд.

🌆 Вектор розвитку радянської системи визначався розробленням плану, що передбачав збалансований та продуманий розвиток. Перший історичний досвід планової економіки не був ідеальним, але його загальний успіх видно на прикладі енергетики: ми досі користуємось спорудами того часу.

❤️‍🔥 Величні подвиги УРСР втілювали мету збудувати краще життя для всіх трударів, за що й віддавали своє життя покоління революціонерів. Вірш, що нині обговорюємо, дуже влучно характеризує: «Вони [будови] омріяні в фортецях Шліссельбургу, під дзвін кайданників сибірського шляху…»

🚬 Звісно, усі тези вище наводились, аби порівняти економічні моделі на прикладі нашої Вітчизни. Агітаційний вірш Павла Усенка «Карти п’ятирічок» оспівує справжні досягнення СРСР міжвоєнного періоду після страшної Громадянської війни. А що може оспівати ринкова довоєнна Україна?

📉 За 19 років до Великої Вітчизняної Україна стала промисловим гігантом СРСР. За 30 років незалежності до повномасштабного вторгнення капіталістична Україна втратила майже всю промислову потужність, яка ой як знадобилася б успішній та вільній державі в протистоянні з ворогом.

💵 Як протистояння з РФ не є головною причиною невдачі «незалежної», так і столиця в Москві не є джерелом успіху УРСР. Справа саме в сутності систем. Капіталістичний хаос, що став основою пострадянських держав, функціонує лише на користь гаманців паразитичної меншості при владі.

😐 Усе, що робить ринок, це невміло привласнює досягнення пролетарської України, коли це потрібно. Каховська ГЕС у ЗМІ стала «чарівним морем» лише після знищення, а недобудована Чигиринська АЕС зараз є «нашою надією», яку, чомусь, 30 років згадували лише як «невдалий проект».

🎩 30 років усіх усе влаштовувало. Ба більше — влаштовує і зараз. Звичайно, є страх, що прийдуть бізнес-партнери зі сходу та заберуть якийсь смачний кусень, проте навіть так гріх не заробити! Увесь цей сюр зумовлено природою системи, що робить вищеописані обставини можливими.

🚩 Якщо ви є активним читачем наших ресурсів, вихід із цих обставин вам уже є відомим. В іншому разі — ми закликаємо ознайомитись із нашими медіа, де публікуються актуальні новини та аналітика! Приєднуйтесь до боротьби! Миру вам, Товариші!


Радимо підписатися на наші Instagram та Facebook, де нові подібні дописи публікуються в першу чергу, а також є інші цікаві рубрики.

#культура #инстаграм_рфу #фейсбук_рфу
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/10/01 22:37:09
Back to Top
HTML Embed Code: