Telegram Web Link
Робітничий Фронт України | РФУ
Photo
Неправильний капіталізм. Ймовірно, ви часто чуєте цю фразу від захисників чинного суспільного ладу. «Система правильна, просто в НАС її реалізували не так» — ці байки жителі пострадянських країн чують уже понад 30 років. Зараз спробуємо дізнатися, звідки росте коріння цих слів!

Масова міграція, економічний занепад та справжнє вимирання колись розвинених країв закономірно відображаються на свідомості населення. Люди починають питати «чому так?», і тут на допомогу приреченій системі приходять ті, хто дають швидкі, прості, хоч і неправильні, відповіді.

“У нас капіталізм будували по «Незнайко на Місяці»”, — каже відома російська політологиня Катерина Шульман. Варто зазначити, що цей приклад є найвідомішим, але ніяк не специфічним лише для РФ. В усіх постсоціалістичних країнах є подібні публіцисти з аналогічними тезами.

Те, що ця думка ігнорує причинно-наслідкові зв’язки, де спочатку з’явилися реальні «виродки в циліндрах», а вже потім сатира на них у «Незнайко» — певно, зрозуміло. Більш актуальною є теза, що не всі буржуа є карикатурним злом у пенсне, а отже, і система не приречена.

Прихильники капіталу почнуть наводити приклади власних добрих роботодавців, казати про справедливість ринку й чесну конкуренцію, а коли черговий «патріот і людина слова» на посаді президента почне нову війну чи просто доведе країну до злиднів, у хід підуть «невипиті таблетки».

Вищевказані аргументи об’єднує несистемність. Як довго витримає чесний роботодавець у нечесній грі, де конкуренцію регулюють монополії? Скількох чесних людей обирала Україна, куди вони нас привели? Десь тут ринковики попросять вас зачекати й обрати нову правильну людину. Усе.

Карикатурні буржуа з’явилися не з порожнечі. Слово «олігарх» сприймається негативно з-за системного явища пригнічення можновладцями народу. Заміна облич при владі буде лише косметичною зміною, яка ніяк не вплине на закон капіталістичної системи — постійне збільшення прибутку.

Капіталізм був, є та буде таким, яким ми бачимо його в нашому сьогоденні. Можна скільки завгодно сміятися з «наївності радянської агітки», але від цього яхт та віл, куплених за наш рахунок, у чиновників менше не стане. Карикатурні буржуа є саме уособленим образом цілої системи.

Гарною демонстрацією сказаному є вірш русинського поета Дмитра Вакарова «Многим». Як бачимо з тексту, навіть на задвірках міжвоєнного Закарпаття приватне власництво перетворювало можновладців на «карикатурне зло», а робітників на пригнічені маси рабів.

Не треба шукати вихід із ситуації в рамках системи, що 100 років тому відправила народи світу на загибель у двох світових війнах, а сьогодні, закономірно, веде до нас третьої. Переділ майна та розширення власних сфер впливу не є міфом. Це наша дійсність — реалії капіталізму.

Зміною президента тут не допоможеш. Потрібне корінне перетворення ладу та побудова суспільства, що існує не на засадах збагачення одиниць, а заради спільного життя мільярдів. Заклик об’єднатися трударям світу зрозумілий, але як конкретно досягти мети?

На жаль, ми не можемо дати Вам короткої та швидкої відповіді, «панацеї», як це роблять політологи типу пані Шульман. У нас є важчий, але по-справжньому дієвий шлях. Він передбачає початок роботи майже тут і зараз. Для цього потрібно доєднатися до набору гуртка РФУ!

Лише збагатившись теорією та об’єднавшись одне з одним ми здатні єдиним пролетарським фронтом піти проти системи, що зробила наше життя суцільним жахом. Шлях цей справді доволі тернистий, але досить бути осторонь — час брати життя у свої руки! Разом до світлого майбутнього!


Радимо підписатися на наші Instagram та Facebook, де нові подібні дописи публікуються в першу чергу, а також є інші цікаві рубрики.

#культура #инстаграм_рфу #фейсбук_рфу
🔎 Події 1917 сьогодні намагаються зобразити суто як черговий розпад імперії, на місці якої поневолені народи здобувають свою незалежність. Це тлумачення дозволяє видавати всіх борців за українську державність героями, навіть якщо насправді боролися вони явно не за «українське».

🤥 Маніпуляція тут полягає в повному ігноруванні подій всесвітнього масштабу, пов’язаних із першою робітничою революцією. «Комуністи лише чергова російська партія». Аби в пересічного громадянина не з’явилися сумніви щодо цього, героїзуються такі персони, як Павло Скоропадський.

☠️ Ад’ютант Миколи II, російський вояка з ніг до голови, німецька шавка та просто «борець за свободу й волю України» — ось класичний герой, яким має пишатись уся Вкраїна. Поширення симпатії до цього персонажу зовсім не є випадковим.

🍞 Як подвиги Скоропадського обмежені абстрактною свободою нації на тлі крадежу останньої крихти хліба для потреб Центральних держав, так само й сьогодні правлячий клас має досягнення лише у сфері власного збагачення шляхом знищення народу. Герой героя бачить здалеку, не інакше.

🔖 Аби простий робітник не помітив дивної закономірності, що всі герої можновладців нехтували народом на користь власності, у безодню було відправлено не лише історичні факти, але й культурну спадщину. Сьогодні згадаємо, як бачили «правого гетьмана» українські митці 20 століття.

📕 1935 року світ побачила перлина українського соцреалізму — роман у новелах Юрія Яновського «Вершники». Твір поділено на вісім новел, об’єднаних темою боротьби українських робітників за право бути суб’єктом, а не гвинтиком суспільного процесу.

📖 Починає історію драматична новела «Подвійне коло», що досліджує важку й серйозну тему сімейних стосунків по різні сторони барикад. Чи можуть зватися братами люди, коли один із них відстоює право більшості, а другий — за експлуататорську меншість?

🎥 Складна морально-етична дискусія та її вирішення лягли в основу екранізації роману Ігорем Савченком, що побачила світ у передвоєнний 1939 рік. Фільм бере від Яновського ідею та зосереджує його саме на тлі протистояння українського народу та пронімецького режиму Скоропадського.

📽 Вершники Ігоря Савченка змушують не відриватися від перегляду до самого кінця, демонструючи напружені реалії підпільної боротьби. Реалістичність зображених подій, завдяки властивій фільмам того періоду театральності, робить у межах технічних можливостей авторів дивовижні речі.

🎞 Стрічка гарно демонструє сутність політики останнього гетьмана: народ повинен віддати все, влада віддає достатньо. Певно, у кожного на цьому моменті з’явилося деяке дежавю. Ще більше такого відчуття буде після повного перегляду фільму та читанні роману-першоджерела.

🤬 Герої, що працюють на перемогу, не змінились, бо не змінилася система. Поки існує капітал, існуватимуть і ті, хто піде на будь-які злочини заради прибутку, навіть якщо цей злочин полягатиме в знищенні власного населення — чи то через вилучення хліба, чи то через бусифікацію.

💸 Скоропадський, Петлюра, Бандера, Шухевич — їх будуть подавати вам як «героїчних предків», тому що йшли вони тим самим шляхом, що й наша Верховна Рада. Українець має пишатися не тими, хто віддав життя за свободу народу, а тими, хто відправляв українців на смерть за капітал.

📍 Але ми пам’ятаємо справжніх героїв, справжню суть 1917 року, коли робітники різних націй та віросповідань зупинили криваву світову війну шляхом революції. Зрозумівши, куди привели світ визволителі з палаців, народ пішов єдиним дієвим способом проти деспотизму можновладців.

🚩 Ми закликаємо вас не бути байдужими та долучатися до боротьби за життя мільйонів! Єдиним освіченим фронтом трударів ніякі жандарми, «власні» чи іноземні, не будуть здатні спинити рух історії. Приєднуйтесь до набору гуртка РФУ — разом, власними руками збудуємо нову цивілізацію!


Рекомендуємо підписатися на наш X (Twitter), де схожі пости публікуються в першу чергу, а також є інші цікаві рубрики.

#культура #твиттер_рфу
Нещодавно інтернетом пройшлася новина про розбазарювання державних грошей на фортифікації. Сума розбазарювання досить значна — 20 млрд гривень. Але фігурантів справи, яких спіймали на корупції, і до цього теж неодноразово підозрювали в подібних справах. Що це були за справи? І головне: хто ж отримав вигоду із цієї історії? На всі ці запитання постараємося відповісти.

Почнемо з головної теми — розбазарювання державних грошей на фортифікаціях. Усе почалося з того, що Порошенко 4 березня сказав, що має бути створена Тимчасова слідча комісія (далі ТСК) з питань фортифікацій. А 20 травня фракція Порошенка «Європейська Солідарність» оголосила про свою готовність блокування роботи Верховної Ради, доки не буде вирішено питання з ТСК щодо фортифікацій і дронів. 21 травня нардепи фракції заблокували трибуну ВР. І вже 22 травня Верховна Рада створила цю ТСК. Звісно, не варто думати, що сам Порошенко і його фракція робили все це з «доброї волі». Було це все суто заради підняття рейтингу. Уже 10 червня було відкрито 30 справ із питання розбазарювання коштів на фортифікаціях.

Схема розбазарювання банально проста й нам її описав секретар ТСК: «Як аргументує Держспецзв’язку, їм дозволяється закуповувати без класифікації. Тобто вибирати фактично на свій розсуд цей виріб і в кого його купувати. Коли ми запитали, хто є замовником — це напряму ГУР, СБУ, бригади. Фактично вони й вказують, у якого виробника Держспецзв’язок має закуповувати. Тому ми із цим ще будемо розбиратися. Суми, які Держспецзв’язок зараз має, які мають надійти до кінця року — це 42 мільярди з 2024 року. Це 16 мільярдів перехідних від 40 мільярдів із 2023 року. І 5 мільярдів — це зі спецфонду. Тобто загалом — це 63 мільярди». Різні військові структури прямо вказують, де і як закуповувати фортифікації, що вже є хорошим підґрунтям для корупції. Держспецзв’язку є посередником між бригадами й іншими військовими структурами та продавцями необхідних речей для військових. Самі ж відповідальні особи за ці структури, виходить, теж розбазарюють державні гроші й замість того, щоб закупити якомога дешевше, закуповують якомога вигідніше для себе. Але головне у всій цій історії це розкриття самого факту корупції.А також того факту, що одним із головних фігурантів справи є навіть не профільне агентство, а незрозуміла контора, яка може закуповувати ті чи інші товари в будь-кого на свій розсуд, а різницю, очевидно, привласнювати собі. Мабуть, із цієї контори й почнемо.

Знайомтеся з першим фігурантом цієї справи — Держспецзв’язку. Це спеціальне агентство, яке було створено відповідати за кібербезпеку України та все, що із цією сферою пов’язано. Принаймні це було основним напрямом до жовтня 2022 року. Приблизно в той самий час Зеленський підписав закон, що Держспецзв’язку має «виконувати функції уповноваженого органу з питань захисту критичної інфраструктури». А ще пізніше, на початку 2023 року, підписав закон про уповноваження в закупівлі БПЛА. Ось так можна коротко описати повноваження Держспецзв’язку.

Почнемо з новини про 200 тис. дронів для української армії за рік. Наведемо цитату для розуміння ситуації: «Якщо говорити про розвідувальні дрони, то в середньому за добу наші Сили безпеки й оборони втрачають 40–45 дронів. Це й найпростіші Mavic, Matrice, і великі професійні дрони українського та іноземного виробництва. Тому ними неможливо забезпечити такою кількістю одночасно, їх стільки не виробляють ні у світі, ні в Україні», — сказав голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь. Він додає, що вже в українську армію надійшло 15 тисяч дронів. Постає питання, а як стільки дронів могли надійти до ЗСУ, якщо їх навіть по 40–45 на день у всьому світі не виготовляють? Далі ще цікавіше. Щиголь заявляє, що вже 15 тис. дронів поставили на фронт, а ще 22 тис. законтрактували, на все про все пішло 25 млрд гривень.
До того ж за рік планується закупити 200 тис. дронів. Тут відразу можна поставити кілька запитань. По-перше, а що, власне, за дрони будуть постачатися? Ніде про це, на превеликий жаль, Щиголь не згадує. Якщо говорити про Mavic і Matrice, то вони не коштують так дорого. А про ціну «більш професійних дронів» ми знати не можемо, бо пан Щиголь не спромігся згадати про них. По-друге, а де власне знаходяться ці дрони? Де звіти про їх постачання? З фронту новин про постачання дронів рідною державою давно не чути, військові або отримують їх від волонтерів, або самі закуповують, або, у найгіршому випадку, самі майструють, але переважна більшість військових ніколи й не бачили такої колосальної допомоги від держави. Щиголь, найімовірніше, навмисне недоговорює таку важливу інформацію, щоб ввести людей в оману.

Але «недовго музика грала», і, хто б міг подумати, головне керівництво Держспецзв’язку звинуватили в корупції. Юрія Щиголя та його колегу Віктора Жору звільнили з керівних посад у структурі. Їм висунули обвинувачення у зв’язку з розбазарюванням 62 млн гривень на закупівлі ПЗ ще аж 2020 року. Суть схеми отримання грошей проста: ПЗ, яке повинно було коштувати 223 млн гривень, купили за 285 млн гривень, а різницю забрали собі в кишеню. Також виявилися цікаві факти під час розслідування. Наприклад, 3 млрд гривень, отриманих від Кабміну для закупівлі дронів, витрачали на купівлю дронів, м’яко кажучи, сумнівної якості. Також ВАКС узяв під варту Щиголя з можливістю застави у 25 млн гривень і Жору з можливістю застави в 10 млн гривень. Пізніше за Щиголя внесли заставу і він вийшов на свободу.

Ми поговорили про діяльність Держспецзв’язку у сфері дронів і кібербезпеки, але, як ми говорили раніше, Держспецзв’язку так само відповідає і за фортифікації. І тут ми зустрічаємо другого фігуранта справи — Агентство відновлення, разом із яким Держспецзв’язку й будували ці фортифікації. Звичайно ж, про це Агентство відновлення є що сказати. Наприклад, саме воно займалося будівництвом фортифікацій на Трипільській ТЕС, а його голова стверджував, що ТЕС відмінно захищена. Після її руйнування ж… почав говорити, що її було неможливо захистити, хоча гроші на її захист чомусь не соромився витрачати. А ще згодом почав шукати відмовки, що, ось, мовляв, наше агентство взагалі не займалося захистом Трипільської ТЕС і ми тут ні до чого.

Незабаром Мустафа Найєм, голова цього агентства, покинув свій пост, щоби бути тут ні до чого. Кілька слів про самого Найєма. Найєм — еталон майданівця, а не якийсь там паразит клану Зе, але все одно корупцією займатися не соромився. Із цього ми можемо зробити висновок, що незалежно від клану сучасні політики так чи інакше займаються корупцією. Повернемося до його звільнення. На виправдання свого звільнення він навів деякі цікаві висловлювання, наприклад: «Нам повністю скасували бюджет на проекти з відновлення та утримання доріг». Скасували повністю аж настільки, що звідкись з’явилося 500 мільйонів гривень на будівництво мосту на Донбасі, а також 2 мільярди гривень на транспортну розв’язку в Миколаєві. А раптом фінансування з утримання доріг скасували зовсім незадовго до звільнення Найєма? Сам же Найєм жодної інформації із цього приводу надати не спромігся. Далі він додає ще кілька цинічних тез про те, що, по-перше, працівникам зарплату не платили в повному обсязі, а, по-друге, її постійно затримували.

Що ж ти, друже, раніше це питання не підіймав? Чи для тебе зниження зарплат працівникам і несвоєчасні виплати це тільки хороший привід прикрити себе в «такі складні часи», а тоді це що, було «не на часі»?
Як ми бачимо, панам байдуже до робітників, чи то до «своїх рідненьких», чи то до всього трудящого народу України. А наша влада замість того, щоб у нас була одна цілісна система, яка змогла б виконувати закупівлю фортифікацій, задовольняється купою дрібних корумпованих контор, які пилять бюджет, що спонсорується народом України. Воно й не дивно, адже за нинішнього суспільного ладу інакше й бути не може. Кінця цьому не буде видно, доки існуватиме гноблення людини людиною. Лише тоді, коли ми, трудящий народ України, згуртуємося проти наших гнобителів і встановимо владу робітників, тільки тоді можна буде говорити про ефективне використання державного бюджету.

Радимо підписатися на наші Instagram та Facebook, де нові подібні дописи публікуються в першу чергу, а також є інші цікаві рубрики.

#новости #инстаграм_рфу #фейсбук_рфу
«Всё, кина не будет, электричество кончилось…»

Ну що, громадяни сучасної європейської держави, як вам живеться? Мабуть, взимку буде трошки темно, судячи з того, в найспекотніші літні дні світло давали десь на 9 годин на добу, а в подекуди його не було й декілька діб поспіль.

Здавалося б, що іще потрібно для щастя? Побороли «совок», збудували капіталізм та «національну державність», успішно поширюємо «національну свідомість» та проводимо (буцімто) справжні «демократичні вибори». Але виявляється, що розвитку та процвітанню країни такі зміни тільки заважають.

В телемарафоні за старою звичкою звинуватять у всіх наших бідах агресивного сусіда з північного сходу. Але чомусь не згадають, як усю історію незалежності деградувала наша промисловість, котра могла б забезпечити нас ППО та потужностями для відновлення. Бо тоді стало очевидним, що ракетні обстріли РФ, лише викрили реальний стан справ у державі та прискорили закономірний колапс.

Енергетична галузь деградувала трохи повільніше за інші, бо приносила в кишені олігархів багато грошей за такими схемами, як, наприклад, Роттердам+. Та коли перед державою постала необхідність відновлювати енергетичну інфраструктуру, можновладці спромоглися тільки стояти з простягнутою рукою перед західними партнерами та випитувати черговий Patriot.

Такі от очікувані наслідки перетворення України на “аграрну імперію”.

А поки українці сидять у пітьмі в них є час подумати та прийти до зовсім небажаних для нашої влади висновків. Вони можуть здогадатись, що світло в їх домівках, медицина, освіта та інші блага цивілізації – майже повністю заслуга того суспільного устрою котрий “свідомі патріоти” зламали в 1991-му. Його залишки 30 років проїдала “незалежна” Україна та приватизували олігархи.

Тож перед нами постає нагальне питання – що робити далі, аби не замерзнути взимку, не спектися влітку?

З надією реанімувати свою популярність в народі матріарх української політики Юлія Тимошенко взялася роздавати життєві поради, як вийти з данної ситуації. Прагматичніші буржуазні спікери, такі як виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, закликають українців “розраховувати тільки на себе” в майбутній зимі, та стверджують, що “роблять усе можливе”...

Ми не сумніваємося в тому, що керівництво ДТЕК робить “усе можливе” аби зберегти мільярди Ахметова і не витрачати їх на відновлення. Вони вже задрали тарифи й переклали цей тягар на плечі простих людей. Ми усіляко поділяємо заклик брати ситуацію під власний контроль. Але зовсім не так, як це пропонує пан Сахарук.

Окрім закупівлі павербанків та іншого обладнання на випадок блекаутів, кожен має поставити собі питання: яким ви бачите майбутнє нашої країни? Чи вірите ви в те, що капіталістична держава під п’ятою олігархів, буде піклуватися про ваш добробут? Чи здатна така влада повернути вам цивілізовані умови життя? Риторичні питання, але на них доведеться собі відповісти рано чи пізно.

І чим швидше усі ми дамо на них відповідь, та зрозуміємо усю деструктивну природу капіталістичного устрою (котрий породжує олігархів), тим швидше почнемо організовано боротися за ним. Тим легше буде подолати наслідки 30 років безроздільного панування капіталу. Тим легше буде зійти зі шляху руйнування, та повернутися на шлях відновлення та розбудови усіх сфер нашого життя.

Тільки поборовши внутрішніх ворогів, ми зможемо захиститися від зовнішніх. Тільки спільними зусиллям робітничого класу України та Росії, ми зможемо захистити себе від взаємного знищення на користь класу капіталістів. А до тих пір кожна ракета з потворної олігархічної РФ буде дзеркалом, в якому відображається потворність олігархічної України.

Поки що справжня народна революція тільки зріє в головах небагатьох, але сама дійсність робить необхідною боротьбу проти капіталізму. Бо це — запорука виживання всіх людей, не тільки українців. Тому історичною задачею кожного свідомого трударя, що зрозумів необхідність такої боротьби, стає організована, колективна революційна діяльність разом з товаришами.

#едкий_комментарий
Польские студенты борются за право на жильё

В новой статье РФУ: студенты против бизнес-центра, оккупация общежития Йовита, анархистский профсоюз и парламентские «Левые».

Время чтения: ~54 минуты.

🇺🇦 Читайте на сайте  

#политика
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/09/29 16:31:47
Back to Top
HTML Embed Code: