Telegram Web Link
Засмеялся - проиграл
Китай почав блокувати використання чіпів Intel і AMD у комп’ютерах Сі та його посіпак. Переходять на вітчизняне обладнання та програмне забезпечення. З’явилися нові вказівки, де прописано, що американські мікропроцесори Intel і AMD поступово мають піти з державних комп’ютерів і серверів. Усе через те, що Китай активно посилює свою кампанію із заміни іноземних технологій на китайські. Від Windows теж планують відмовлятися. На всіх китайських державних підприємствах відбувається локалізація.

У Штатах схожий двіж. Американці вводять санкції проти китайських компаній. І приймають закони, які мають тримати виробництво всіх технологій у США. Duke Energy, наприклад, виводила китайського виробника акумуляторів CATL зі своєї бази морської піхоти. CATL виробляв для Duke Energy батареї для зберігання енергії. Їх вирішили прибрати після того, як хтось з американської верхівки сказав, що китайські хакери поставили собі за мету критично важливу інфраструктуру Штатів. Енергосистему, наприклад. Так ось, продукцію CATL планують замінювати вітчизняними виробниками або закупати в країн-союзників.

Ідемо далі. Байдену не подобалися китайські крани в американських портах. Чому? Каже, що вони можуть становити загрозу національній безпеці. Тому він захотів інвестувати 20 млрд доларів в охорону портів і виробництво контейнерних кранів всередині країни. Адміністрація Байдена боїться, що програмне забезпечення ось цих китайських кранів може передавати всю інфу про американські судна Сі.

Ну і так, мікросхеми. Штати давно вже почали обмежувати експорт своїх мікросхем для ШІ в Китай. Цю програму розпочали ще за часів Трампа, коли він хотів пригальмувати технологічність китайської економіки. Ось ці мікрочіпи, які американці продають Китаю, дуже важливі у виробництві систем ШІ. І звісно, після запуску чятужпт це все посилили.

Не так давно Міністерство промисловості та інформаційних технологій і Міністерство фінансів дали свої рекомендації китайцям. Наказали всім державним установам і партійним органам Китаю закупати лише «безпечні та надійні» процесори і операційні системи.
Ну і китайці опублікували перший список цих «безпечних і надійних процесорів». Вгадайте що? Усі вітчизняні, звісно. Там були чіпи від Huawei, Phytium та інших китайських айтішників. Ці компанії входять до експортного чорного списку Вашингтону, до речі. Там взагалі десятки китайських компаній, у тому числі ті, що виробляють мікросхеми. Ось цей чорний список блокує доступ компаній до критично важливих товарів і програмного забезпечення Штатів.

У Китаї є Стратегічний план розширення внутрішнього попиту на 2022-2035 роки. Планують зробити акцент на xinchuang. Це інновації у сфері інформаційних технологій. І система закупівель, яка зараз є в Китаї, це частина цього плану. До 2027 китайці мають переключитися на вітчизняних провайдерів.

За планом, це має вдарити по американських компаніях у Китаї. Intel та AMD домінують серед виробників процесорів для ПК. Минулого року Китай був найбільшим ринком збуту Intel і дав їм 27% від 54 мільярдів доларів продажів. AMD отримав 15% від 23 млрд доларів продажів.

Президент Майкрософт Бред Сміт минулого року в Конгресі теж казав, що Китай забезпечив 1,5% доходів компанії. Говорив, що Майкрософт готовий допомогти трансформувати та діджиталізувати економіку Китаю. Майкрософт китайці беруть і зараз. Але є нюанс: ці закупівлі треба реєструвати і пояснювати. Звітуватись Сі, що, скільки й навіщо.

Аналітики Zheshang Securities сказали, що з 2023 по 2027 потрібно буде інвестувати 91 млрд доларів для заміни ІТ-інфраструктури в уряді, партійних органах і основних галузях промисловості. Ну, це якщо по дорозі не розкрадуть.

І так, підсумовуємо плани китайців на 2027:

👉 стати силою світового класу
👉напасти на Тайвань
👉перейти на вітчизняні комп’ютери

Амбіціям, звісно, можна лише позаздрити.
#прокитай
А пам’ятаєте як українців задовбували мінуваннями? Око за око…
Сучасна війна дуже сильно залежить від технологій. Техніку, навіть дороговартісну, часто легше замінити, ніж людей. А якщо казати про моральну сторону - то людські життя безцінні, на відміну від техніки.

Поряд з нескінченними окопами та бліндажами, що наче зійшли зі сторінок історичних книг, надзвичайно активно використовуються сучасні безпілотні та інші електронні системи війни.

Ми всі дуже тішимось вдалій роботі наших операторів систем БПЛА які палять янсур)) Але у ворога, на жаль, теж не мало подібних систем і ворог також активно користується БПЛА для нанесення ударів по хлопцях, техніці та позиціях.

Тож для успішної роботи потрібно прикривати і наших відважних воїнів нашими чудовими системами РЕБ на закупівлю яких зараз ведеться активний збір коштів!

Наші реквізити:

Банка: https://send.monobank.ua/jar/2tp42uZzyF
PayPal: [email protected]
Реквізити:
ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "РУХ ДЕМОКРАТИЧНА СОКИРА"
ЄДРПОУ 44986853
UA313052990000026000026229998
Щонайменше сім російських НПЗ зупинили потужності з переробки нафти через атаки українських БПЛА. І це тільки на перший квартал 2024 року. За оцінкою Reuters, таким чином зависли приблизно 4,6 мільйона тонн нафти або 7% від загального обсягу.

Очевидно, що нема переробки нафти і випуск нафтопродуктів непогано так скоротився. Такі дані можна підгледіти у росстату. За перші 11 тижнів 2024 у росії виробили на 0,4% менше автомобільного бензину, ніж за той самий час у 2023. А виробництво дизельного пального впало на 2,7%. Зауважте, що ці данні були до накладання безпілотних санкцій на Куйбишевський НПЗ 23 березня. Тобто майбутні перерахунки мають порадувати українців трохи більше.

А тепер до розцінок. За останні пару тижнів на Санкт-Петербурзькій товарній біржі оптові ціни на бензин виросли на 14%, на дизельне пальне – на 11%. Це перший такий високий стрибок з моменту введення ембарго на експорт. Дефіциту ще нема, бо поки проїдають старі запаси. Допомогти стабілізувати ситуацію має заборона на експорт бензину з 1 березня і до вересня. Або хоча б спробувати стабілізувати. Хто знає скільки ще БПЛА завітають в гості.

"Принятые решения направлены на поддержание стабильной ситуации на топливном рынке в период повышенного спроса, связанного с весенними полевыми работами, сезоном отпусков и плановым ремонтом нефтеперерабатывающих заводов".

Так виявляється усі проблеми через «весенние полевые работы» і «отпуски», а ремонти планові. Хороший план, подобається.
#прорусню
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Китай вирішив трохи повипробовувати американців у морі. Пару днів тому китайські патрулі берегової охорони обстріляли філіппінське судно. Обстріляли водними струменями (поки що). У Філіппінах і Штатах це назвали дуже агресивними діями, а Китай почав розповідати про «незаконне вторгнення» Філіппін. Відбувалося все це дійство в Південно-Китайському морі, а свідками були журналісти.

У 1951 Філіппіни та Штати підписали оборонний договір. За ним, якщо у Південно-Китайському морі нападуть на Філіппіни, американці мають їх захищати. Ну а приводом для захисту може стати напад на острівні території, збройні сили, державні судна і літальні апарати в Тихому океані. І начебто все сходиться, але ж офіційно Китай ні на кого не нападав.

Лінь Цзянь (речник МЗС КНР) сказав, що ці всі стрілялки це відповідь на підвищену активність Філіппін. Китайці продовжують використовувати свою тактику «сірої зони». Коли начебто і не нападали відкрито, але постріляли. Просто спостерігають за реакцією Штатів.

От з Тайванем відбувається те саме. Там така сама берегова охорона. І в якийсь момент вона може заворушитися, якщо Штати не зроблять цього першими.
#прокитай
А тепер про залізничні шляхи, які росіяни намагаються побудувати на окупованих територіях. Ось тут на схемі видно, що два відрізки вже майже готові (червона лінія). Один на 60 км між селищами Бурне і Маловодне. Інше – на 20 км від Амвросіївки у сторону російського кордону.

До цього у DeepState уже показували 30-кілометрову лінію з 2100 вагонів від Оленівки до Волновахи. Росіяни називають її «царський поїзд», побудували з рухомого складу, який украли. Що в принципі і не дивно.

А ще у вересні Гуськов (якийсь там міністр економічного розвитку окупованої частини Запорізької області) сказав, що вздовж узбережжя Азовського моря росіяни таки планують побудувати свою залізницю. Ось ця залізниця має з’єднати Крим з Ростовською областю через окуповані території Запорізької і Донецької областей. Має охопити Мелітопольський вузол, Бердянськ і вийти на Ростов.

Ще одне: росіяни починали будувати залізничний міст біля с. Гранітне через річку Кальміус. Щоб до прямого сполучення з Таганрогом і Ростовом включити гілку Маріуполь-Асланове-Кальчик-Волноваха.

Насправді з того ж Маріуполя до росії вже є залізничне сполучення. Але з 2014 воно перестало працювати. І зараз росіяни поступово це все відновлюють і добудовують.

Залізниця прям критично важлива для армії. По-перше, вдарити по тому, що по ній рухається, доволі важко. По-друге, залізницю можна відносно швидко відновити. По-третє, пропускна спроможність залізниці набагато вища, ніж у морських та автошляхів. Ну і ще в амбітних планах росіян об’єднати залізницю з портами. Так що кроки їхні цілком зрозумілі і логічні.
#прорусню
Forwarded from Не Алексей
Та да. Ця жахлива облога Санкт-Петербургу українськими військами. Ці несправедливі санкції. Ці нескінчені ракетні атаки, електрика по розкладу. Ленінградці дуже мучаться під час цієї війни.

Порівняно з ними, про українців навіть не треба писати. Нам ніяково, що наші копійчані негаразди порівнюються з тяготами простих росіян, які нічого цього не заслужили. Тільки про них і пишіть мабуть.
Виявилось, що Китай побудував військовий полігон, що дуже подібний до дорожньої мережі біля президентського палацу Тайваню. Підозрюють, що там скопійований навіть підземний хід палацу.

Судячи з того, що ця «інсталяція» знаходиться на рівному піщаному полі у Внутрішній Монголії – можна припустити, що Китай планує відправити десант для цього завдання в перші години вторгнення.

Отже, Китай планував і планує вдертися на Тайвань. Питання тільки в тому, коли вони вважатимуть момент слушним.
#прокитай
Питання онлайн-казино під час війни значно глибше, ніж здається.

Не відкрию секрет, якщо скажу, що деякі події, які відбуваються на території РФ (я не про «Крокус»), відбуваються руками самих росіян, які влізли в борги і готові на все аби їх закрити. Це вже неодноразово було в публічному просторі, про це говорять і самі росіяни потім на допитах.

Людина з боргами – найподатливіший інструмент для вербовки. І якщо ви думаєте, що цим інструментом користуємось тільки ми, то ви охуєнно помиляєтесь. Росіяни знають про це не гірше за нас, і користуються гіперактивно. А наш боєць з боргами – це просто подарунок для них. Прикладів не буде, але нажаль не через те, що їх немає. Вони є.

І це незважаючи на те, що я вже дохєра разів чув від пацанів історії про волонтерські теплаки, які продають бійці, що влізли в борги через програні кошти, про постійні конфлікти всередині підрозділів з лудоманами і все в такому ж дусі.

Я був і залишаюся прихильником вільного, нормально регульованого ринку для всього, включно з гральним бізнесом. Але під час війни, принаймні на територіях, що наближені до лінії фронту, доступ до онлайн-казино має бути обмежений так само, як і доступ до алкоголю. Бо шкода від цього величезна, хоча і не публічна.

Крапка.
росія постачає свою нафту напряму в Північну Корею. В обмін на зброю, звісно. Британський RUSI показав супутникові знімки. RUSI це найстаріший аналітичний центр з питань оборони та безпеки. На знімках видно танкери, які цього місяця забирали нафтопродукти зі Східного порту. Деякі з них пішли в порт Чхонджин і розвантажилися.

Один із тих самих експертів з RUSI сказав, що північнокорейські судна постійно плавають туди-сюди. Причому ті, які найбільші за вантажопідйомністю.

Тут Штати та Південна Корея прокинулись. Вирішили блокувати північнокорейську нафту. Створили нову робочу групу, яка має перебити Кімам закупки контрабандної нафти. У Вашингтоні було перше засідання Enhanced Disruption Task Force. Туди приїхало понад 30 різних чиновників з міністерств і відомств, які відповідають за дипломатію, санкції, розвідку і морське перехоплення. Обговорили, як можна пригальмувати цих двох бариг.

Нафта дуже важлива для Кімів з точки зору ядерних і ракетних розробок. У 2017 в Раді Безпеки ООН прийняли резолюцію 2375 і посилили санкції через ядерні випробування. Ще тоді поставки нафти до КНДР скоротилися на 30%. Ця резолюція мала б заморозити КНДР весь імпорт сирої нафти (4 млн барелів).

У 2022 OFAC уже полював на компанії, які допомагають постачати нафтопродукти в КНДР. Туди внесли сінгапурську Kwek Kee Seng, тайванську Chen Shih Huan та New Eastern Shipping Co Ltd, яка зареєстрована на Маршаллових островах. Усі вони були пов’язані з судном Courageous, що перевозило нафту. New Eastern Shipping Co Ltd, до речі, виявилася зареєстрованим власником Courageous. Кіми насправді використовують досить стандартні схеми обходу санкцій. Плавають кругами, відключають AIS, передають вантажі вночі.

Цього місяця група ООНівців, які мають стежити за виконанням санкцій, теж унюхала ці північнокорейські танкери. Сказали, що минулого року вони доставили понад 1,5 млн барелів нафтопродуктів. Ну і зараз росія, звісно, захоче накласти вето на продовження мандату цієї групи. Бо забирати у кремля це право ніхто не збирається.
#шуецькийаналіз
Чули вже про аудіо Юдіт Варги, яке підсвітило угорцям корупційні схемки Орбана і Фідесу в цілому? Трохи передісторії. Цього тижня Петер Мадяр злив на ФБ і Ютуб запис з голосом Варги. Петер Мадяр – дипломат, колишній чоловік Варги, був колись у Фідесі. Його зірковий час настав якраз після того угорського скандалу з помилуванням. Тоді Мадяр дав інтерв’ю каналу Partizan, де ще більше привідкрив угорцям внутряк Фідесу.

Так ось, про запис. Там Варга розповідає про те, як орбанівські урядовці змушували прокурорів прибрати з судових матеріалів докази корупційної діяльності своєї шайки. У цих справах замішаний колишній держсекретар міністерства юстиції Пал Волнер. У 2022 його звинувачували в отриманні хабарів від Дьордя Шадла. Шадл – колишній голова MBVK (Палата судових виконавців Угорщини).

Тоді теж вилізло багато телефонних розмов. Шадл платив Волнеру, щоб призначати на посади своїх знайомих. Тоді було так, що Шадл пропонував людей на посади, а Мінюст їх призначав. Ну і ще Шадл брав гроші за видачу ліцензій судовим виконавцям. Біля Варги він теж крутився.

За тими записами, що дав Мадяр, прибрати докази хотів ще Антал Роган, голова кабінету прем’єра. Роган мав багато тіньових справ, ця – одна з них. Тому він її намагався зам’яти і підроблював документи.

Після запису Мадяр спілкувався з прокуратурою, а потім під їхньою ж будівлею організував протест. Ну і вирішив створити власну партію та перетворитися на нормальну опозицію.

Варга все ж дала відповідь. Написала в себе на ФБ про те, що Мадяр змусив її це говорити під тиском і взагалі звинуватила його в домашньому насильстві. Ну коротше, розбірки колишніх вийшли на новий рівень.

А взагалі це все схоже на якісь мафіозні відголоски. Коли державні органи покривають різних мутних типів, а система правосуддя не працює як окрема одиниця.
У продовження про паливні проблеми росіян

Тепер вони вирішили імпортувати бензин з Білорусі. Це щоб на внутрішньому ринку не було дефіциту. Ну ми пам’ятаємо, незаплановані ремонти і все таке. Хороший перехід з експорту на імпорт вийшов.

Скоріше за все, росіяни просто збільшать кількість поставок сирої нафти в Білорусь, щоб отримати більше готових продуктів. З основних НПЗ Білорусі є Нафтан та Мозирський. Ні на що не натякаю, звісно.

#прорусню
❗️Скоро буде лонгрід. Заварюйте чайку чи інших птахів. Я попередив.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Чи є за терактами Ісламської Держави (а конкретно вілаяту Хорасан) в рф якась стратегія? Якщо є, то яка і які можуть бути наслідки для рф від реалізації такої стратегії?

Коротко. Ми не можемо точно знати стратегію Хорасану чи взагалі бути впевненими, що стратегія є. Я можу назвати щонайменше три варіанти. Лише деякі з цих варіантів будуть мати наслідки для рф, але суттєво вплинути на спроможність рф вести проти нас війну ті наслідки не будуть здатні.

Докладно та довго тут.
#швецкий_тероріум
2024/09/28 20:17:15
Back to Top
HTML Embed Code: