Telegram Web Link
Интересно, о чем этот мультик для вас?

С любовью, ваш психолог Людмила Шерстюк, тренер по телесно-духовному интеллекту.
#научись_любить_себя
НАСА( космічний науковий центр) висить плакат із бджолами, на якому написано:
"Аеродинамічне тіло бджоли не пристосоване літати ,але добре, що бджола про це незнає ".
Закон фізики , аеродинамічний принцип говорить, що ширина крил занадто мала, щоб утримати її величезне тіло в польоті, але бджола не знає, вона нічого не знає про фізику чи її логіку😂 і все одно летить.
Це те, що ми всі можемо робити, літати і перемагати в будь-який момент перед будь-якими труднощами та за будь-яких обставин, незважаючи на те, що вони говорять.
Будьте бджолами, незалежно від розміру крил, літайте і насолоджуйтеся життям". 💛
В наш неспокійний час та обмеження локдауну краще звертати увагу на себе, на свій внутрішній емоційний стан та саморозвиток. Пропоную притчу «Крупинки мудрості»
... Одного разу старого відлюдника запитали:
- Як тобі не набридає весь час бути одному?
І він відповів:
– В мене повно справ: я повинен навчити двох яструбів і двох орлів, заспокоїти двох кроликів, видресирувати змію, мотивувати осла і приборкати лева.
- Але ми не бачимо поруч з тобою ніяких тварин. Де вони?

Відлюдник відповів:
- Цих тварин ми носимо в собі.
🦅 Два яструба кидаються на все, що бачать – гарне чи погане, корисне чи шкідливе. Я повинен навчити їх це розрізняти. Бо це - мої ОЧІ.

🦇 Два орла своїми кігтями своїми кігтями ранять і руйнують все, до чого торкаються. Я повинен навчити їх служити та допомагати, не завдаючи шкоди. Бо це - мої РУКИ.

🐇Кролики повсякчас скачуть туди-сюди, бояться і ховаються. Я повинен заспокоїти їх, і навчити справлятися з важкими ситуаціями, а не тікати від проблем. Бо це мої НОГИ.

🐉 Саме складне – спостерігати за змією. Хоча вона надійно замкнені в щільній клітці, але завжди готова атакувати, вжалити і отруїти будь-кого, хто знаходиться поруч. Тому я повинен стежити за нею та дисциплінувати її. Бо це – мій ЯЗИК.

🦓 Осел, усім відомо, дуже упертий, вічно втомлюється і не бажає виконувати свою роботу. Бо це - моє ТІЛО.

🐅 І, нарешті, мені потрібно приборкати лева, який бажає бути королем і керувати всіма. Він гордий, пихатий і думає, що весь світ повинен крутитися навколо нього. І це - моє ЕГО.

- Як бачите, у мене дуже багато роботи ...

А як ви справляєтеся з собою?

Нагадую, що в групі є відео уроки, які допоможуть краще зрозуміти себе. Якщо виникають питання можете писати їх повідомленням і я буду відповідати.

З повагою, психолог студмістечка Людмила Шерстюк
КПІ в перший рік існування. Політехнічний парк буде висаджено пізніше.
СЛОВО НЕ ГОРОБЕЦЬ, НАЗАД НЕ ПОВЕРНЕШ...
#тема_для_роздумів

А чи задумувалися ви про суть сказаного вами? 🤔 Вміти сказати нас навчили, а ось нести відповідальність за сказане – не всі можуть.

Чи вважаєте ви що людина – це частина природи?

Якщо так, то розглянемо слова через цю призму. Природа складеться із стихій: повітря, вода, земля, вогонь.

🌏Тіло людини і все що можемо побачити, помацати – віднесемо до стихії земля.

☄️Слова не мають цих властивостей – так як і стихія повітря. Ці коливання фіксують вушні мембрани, а мозок розшифровує їх. Слова набувають зміст і викликають в нас емоцію.

🌦Емоції умовно віднесемо до стихії води. Вода може бути замерзлою, теплою, холодною, кип’ятком або паром. Іноді ми саме так говоримо про людей: «він холодний» або «він кипить»

🔥Щоб вода закипіла, що потрібно? Так саме вогонь. Коли ми активно рухаємось – тіло активно нагрівається. А що відчуваєте коли ви розізлилися? Також вас ніби жаром охоплює? А коли ви змагаєтесь, скоріш відчуваєте гаряче бажання досягнення?

Тож робимо висновок що вогонь – це рух, почуття агресії або бажання робити і досягати. З вогнем треба вміти поводитись, щоб не спровокувати пожежу.

Тепер проаналізуйте слова які ви кажете, куди направлені і що вони несуть? Слова з агресією це вогонь направлений на іншого чи на себе. До чого це призведе? Який результат ви хотіли отримати?

Можете залякати, але ви не отримаєте добре ставлення і повагу. Слова вилітають і назад не повертаються.

Якщо ви бачите людину яка в агресії (вона кричить слова образи, обличчя часто червоніє, кулаки стиснуті – це вона охоплена вогнем), подумайте що ви робите?!

Якщо будете повчати, показувати що ви розумніше. Ви своїм повітрям будете роздувати його вогнище і…? Завжди думайте за результат!

🔥🔥Конфлікт – це зіткнення двох вогнів, де кожний хоче доказати своє «зверху» - пожежа забезпечена.‼️Якщо ви впевнені в своїй правоті, то навіщо хочете доказати це іншому?

Якщо промовчати або сказати слова з емоцією води (ви у спокої, несете приємну інформацію) – заливаєте вогонь. Що отримаєте?

Коли вогнище потухле можна запитати, що так вивело людину із себе, що зачепило і що вона хоче.

Правда цьому треба навчатися. Свою рівновагу можна отримати тільки завдяки роботі з собою. Якщо просто прочитати, подивитися відео – це вилітає. Так же як вам прочитали лекцію, а ви не закріпили лабораторною. Треба не тільки сприймати інформацію, її треба застосовувати практично, тоді буде результат.

Є питання – задавайте.
Подивіться невелике відео про булінг. https://www.youtube.com/watch?v=fkcARKWnirg

З повагою, психолог студмістечка Людмила Шерстюк
Взяла с интернета без авторства. Статья про силу воли. Люди к сожалению чаще плачут и жалуются, ничего не делая для решения. С кого брать пример решать вам.🤔
💥💥💥
Бывает, что вас пытаются унизить. Оскорбить, осыпать насмешками, пренебрежительно и грубо обращаются к вам… И обычно стремятся унизить в тот период, когда у вас и так мало сил. И ваше положение шаткое и невыгодное. Унижают низкие люди. И выбирают удобное время. Время, когда у вас нет опоры и защиты.
Можно вспомнить историю президента Рузвельта. Он перенёс полиомиелит во взрослом возрасте. Это тяжёлая болезнь, в результате у Рузвельта отнялись ноги. А потом и руки стали слабеть. Он ездил в инвалидной коляске, превратился в беспомощного и слабого инвалида.
Руки политик стал разрабатывать ежедневными тяжёлыми упражнениями. А к ногам ему прикрепили железные пластины по 6 килограммов каждая. Благодаря этим пластинам он мог недолго стоять, шатаясь, держась за костыли. Это было огромное достижение – стоять. Ходить Рузвельт, конечно, не мог.
И вот однажды Рузвельта вызвали на съезд партии – его завистник настоял, чтобы Рузвельт непременно приехал. Он хотел унизить политика при всех. Чтобы все увидели слабого хилого инвалида в коляске; скрип-скрип колесики! Смотрите, какой хилый калека претендует на что-то! Это был подлый умысел – позвать больного человека и настоять на его личном присутствии.
Рузвельт приехал. Сидел в инвалидной коляске под насмешливыми и сочувствующими взглядами. А потом подозвал своих сыновей и прошагал через весь зал. Он за плечи сыновей держался стальной хваткой. И совершил огромное нечеловеческое усилие – встал и пошёл. На неходячих ногах, отмерших, парализованных – через весь зал. Усилием воли он смог пройти через зал.
И сыновья его преданно поддерживали. Вместо унижения получился триумф. Победа стальной воли и сыновней преданности над болезнью и попыткой унизить.
Когда пытаются унизить, надо приложить одно нечеловеческое усилие, встать, выпрямиться и пойти. Может, потом, дома, Рузвельт упал. И стонал от боли. Но публично унизить себя не дал.
Доброго дня, шановні студенти. Освітній Хаб пропонує лайфхаки-Як розвинути пам'ять та запрошує пройти безкоштовний курс "Розвиток пам'яті." https://eduhub.in.ua/courses/scorm-kurs-18-rozvitok-pam-yati

Як розвинути пам‘ять: лайфхаки ⚡️

1️⃣ Усвідомлення
Дотримуйтеся золотих правил обробки інформації: вибір пріоритетного, концентрація, аналіз логічних зв’язків. Залучайте якомога більше почуттів та емоцій у процес запам’ятовування інформації. Огляньте уявним зором основні пункти і зосередьтеся на найбільш значущих елементах і підказках.

2️⃣ Асоціація образів
Для кращого запам’ятовування асоціюйте інформацію з тим, що вам подобається, в чому ви добре орієнтуєтеся. Можна подумки розподілити частини запам’ятовуваного в своїй кімнаті та пов’язати їх з тим чи іншим предметом, а історичних діячів чи персонажів асоціювати з кимось із близьких знайомих. Що більше контекстів ви залучите, то краще для обсягу запам’ятовуваного матеріалу.

3️⃣ Паузи
Уникайте поспіху в судженнях і діях у повсякденному житті — робіть паузу, щоб обдумати та оцінити обставини. При запам’ятовуванні інформації вміння робити паузу допомагає виділити найголовніше і зосередитися на ньому, уникаючи того, що відволікає.

4️⃣ Особисті коментарі
Побудьте трохи експертом: залишайте свої коментарі до інформації, призначеної для запам’ятовування. Емоційне та інтелектуальне залучення до процесу допомагає запам’ятати інформацію і відчути себе ледь не співавтором.

5️⃣ Організація матеріалу
Щоб швидко згадати потрібну деталь, варто ще при запам’ятовуванні віднести цю інформацію до будь-якої категорії. Окрім шкільної класифікації знань можна придумати власні оригінальні, кумедні категорії.

6️⃣ Розслаблення
Перш ніж розпочати запам’ятовувати щось, варто позбутися стресу, що заважає концентрації уваги та блокує механізм пам’яті. Вправи на розслаблення, хоча б декілька розмірених вдихів та видихів, допоможуть досягти потрібного стану. У стані спокою інформація запам’ятовується краще і згодом згадується у потрібний момент без жодних зусиль.

7️⃣ Перегляд та часте використання матеріалу
Запам’ятовування без повторення не буває. Матеріал треба періодично передивлятися й використовувати в практичних завданнях. Повторюйте матеріал тоді, коли інформація найкраще закладається в довготривалу пам’ять (перед сном), а в ранкові та денні години виконуйте тести і практичні вправи.

Освітній Хаб міста Києва: знання, які потрібні кожному! #eduhub 🔥
Когда человек оказывается на своем месте, он - весь, целиком - внезапно обретает смысл. А человек, только что обретший смысл, плохо приспособлен к страданию, на таком все душевные раны зарастают мгновенно, как на собаке.

Макс Фрай, "Большая телега"
Forwarded from Anton
Ми всі стикаємось з проблемними ситуаціями, в яких важливу роль грає той, до кого ми звертаємося за допомогою. Довіряєте ви їх порадам? Кожна людина дає пораду зі свого досвіду та розуміння, а результат буде тільки ВАШ.
Кожен день життя нас вчить чомусь, а кризи – як іспит, який перевіряє наші вміння та знання. Пропоную подивитися чудовий мультик, та поміркувати на таку тему.
https://www.youtube.com/watch?v=8Sl-aBLR77k
З повагою, психолог Людмила Шерстюк
https://m.youtube.com/watch?v=6rt7OH0o-QE&feature=youtu.be
Цікаво спостерігати як природа показує приклади поведінки з іншими.

Коли зустрічаються два представника однакових по розміру - один хоче показати що він більший та сильніший.

А коли інший більше - то хочеться заховатися, втекти.

Так і людина веде себе в стрессовій ситуації: бий, втікай, замерти.

А як ви поводите у стрессовій ситуації?
Розумна людина може навчитися цим керувати.
Всі великі дороги починаються з одного маленького кроку.🚀
#тема_для_роздумів

Кожна людина періодично проходить через кризову ситуацію. І з кожної є вихід, і кожна грає важливу роль на шляху зростання особистості.

Що таке криза?

Це точка закінчення одного періоду та початок нового. Вересень показник не тільки закінчення літа, яке пов’язане з відпочинком це початок нового етапу.

Пам’ятаєш колись ти пішов у дитячий садочок?
Потім до школи?
І там ти стикався з такими кризовими моментами.
Як вони проходили?
Що відчував тоді?
Чого боявся?
Що допомогло пройти той період?
І як потім було?

Іноді студенти приходять в такі періоди і хочуть поїхати назад до дому, або перевестись в інший університет, куди поступили друзі...

Але ви не зможете весь час бігати за друзями. Пора починати свій новий етап і пройти його, це ваше життя. А справжні друзі залишаються друзями, їм не заважає відстань, тим паче зараз, коли є різноманітний зв'язок. Можете розповідати один одному новини та ділитися враженнями.

А ще це час нових знайомств. І ті хто напочатку хотів поїхати – залишилися і були дуже вдячні, що зуміли подивитися своїм страхам в очі.

Приймати рішення треба не зі страху, а з розуміння своїх потреб та бачення свого майбутнього.

Якщо вас щось хвилює, то думайте таким чином:
🤔 Цікаво, а як це буде?
🤔 Цікаво які нові друзі з’являться?

Ключове слово «ЦІКАВО» допомагає зняти тривогу.

Колись закінчиться навчання в університеті і почнеться новий етап пов'язаний з роботою. Кожна людина проходить свій життєвий шлях.

Завершити хочу цитатою Уінстона Черчилля «Песиміст в кожній можливості бачить перешкоду, оптиміст в кожній перешкоді бачить можливість».

Цікавих вам вражень та успіху у навчанні!

Психологічну допомогу можливо отримати в кабінеті психолога гуртожиток №19 (окремий вхід з вулиці) також online: skype, viber, telegram @Ludmila_psycholog, тел.(063)1480070

З повагою, психолог студмістечка Людмила Шерстюк
Forwarded from Пізнай Себе
Дорогі студенти, багато людей почувають себе невпевнено, але це можна змінити завдяки тренуванням.
Запрошую щочетверга о 17.00 на заняття «Вільний танець» де через рухи та музику вчимося розуміти своє тіло, емоції. На занятті ми не робимо рухи під команду, а прислухаємось до своїх почуттів і відчуттів. Ми знімаємо психологічну напругу та вчимося почувати себе вільними, впевненими, розслабленими, задоволеними. Цім навичкам необхідно вчитися.

Форма одягу вільна для рухів, на ногах носки або чешки.
Вхід до кабінету з вулиці гуртожиток 19 ліве крило. В каналі є фото входу
Є така дивовижна штука, називається crab bucket theory – «теорія відра з крабами». 🦂🦂🦂
#тема_для_роздумів

Якщо коротко, вона свідчить, що краби - настільки безглузді тварини, що поодинці кожен з них легко б вибрався з відра, але коли один з них намагається з відра вибратися, його ж родичі чіпляються за нього і затягують назад. 🦂

🦂Коли людина намагається кинути палити, а дружки говорять: «Забий, все одно не вийде» і простягають сигарету - це crab bucket.

🦂Коли ти стараєшся вчитися, а дружки голосно дивуються, навіщо тобі це потрібно, ти що «задрот» - це теж crab bucket.

🦂Коли твої власні батьки говорять тобі, що ти безглуздий, бездарний і нічого путнього з тебе не вийде - так-так, і це crab bucket.

💥 Це людська природа, і нічого з нею не поробиш, окрім одного - бути сильніше за відро і лізти вперед, навіть коли тебе тягнуть назад сто чоловік.
💥 Ще складніше, коли цих сто чоловік сидять в тобі у вигляді внутрішніх переконань і знецінюють усі твої наміри.

‼️Це - його величність Внутрішній Критик. Як бути з Внутрішнім Критиком і як чути своє істинне Я вчимося на тренінгах «Пізнай себе справжнього»

💥Відкривається набір в школу «Пізнай себе справжнього».

Для кого - для тих, хто хоче познайомитися з собою істинним, а не тим чином, який вважали собою

Що це дасть - ви почнете легко і із задоволенням управляти своїм життям, а не жити за чужим сценарієм, розуміння себе дає розуміння інших.

На зайнятті школи «Пізнай себе справжнього» проходитимемо теми:
Вчимося приймати свої почуття і ситуації.
Що означає «Любити себе і приймати себе таким, якими ви є».
Поговоримо про стосунки з протилежною статтю.
Правила виховання в собі лідерських якостей.
Визначимо свій тип особистості.
Самопрезентація, як позбавитися від невпевненості.
Способи визначення і досягнення мети.
Правила спілкування і рішення конфліктів.
Самооцінка і як вона впливає на життя.
Тайм-менеджмент - я керую своїм часом, умію виділяти головне.

Ви станете набагато впевненішим в собі, знатимете, що з будь-якою проблемою ви зможете впоратися. Проблема перестане бути трагедією, а стане деяким завданням, яке Ви вирішуватимете з цікавістю і азартом.

Основні правила в житті:
💥 Я головний автор і головний герой у своєму житті
💥 Я маю те - в що вірю
💥 Життя складається з результатів. Результат - критерій успішності, він або є, або його немає.
💥 Слухай зворотний зв'язок від оточення.
Якщо одна людина сказала, що ти кінь - забудь, якщо 5 - замислись, якщо 10 - йди купуй сідло.

На тренінгах мати блокнот і ручку, щоб записувати те, що дізнаватиметеся про себе.

Тренінги веде практичний психолог студмістечка ШЕРСТЮК Людмила Генріхівна.

Дата проведення: по середах з 29 вересня
Час проведення – 17.00
Місце проведення - кабінет психолога ліве крило гуртожитку №19
Запис для участі: особисто в кабінеті або @Ludmila_psycholog
2024/09/29 18:28:56
Back to Top
HTML Embed Code: