Amnesty International опубликовал доклад про сексуальное и домашнее насилие в условиях войны на Востоке Украины.


«Хоча офіційна статистика домашнього насильства є ненадійною та неповною, вона свідчить про зростання зареєстрованих випадків з початку конфлікту. Так, 2018 року в Донецькій області кількість адміністративних проваджень за статтею домашнє насильство збільшилася на 76%, а в Луганській — на 158% у порівнянні із середнім показником за попередні три роки»

«У багатьох випадках поліція відмовляється реєструвати скарги постраждалих від домашнього насильства, а поширена безкарність стримує багатьох жінок звертатися до правоохоронців.
У 10 із 27 випадків домашнього насильства, задокументованих у доповіді, постраждалі не повідомляли про насильство в поліцію Вони були переконані, що влада не реагуватиме адекватно або не реагуватиме взагалі»


«Доповідь Amnesty International свідчить, що жінки на Сході України продовжують зазнавати сексуального насильства з боку військовослужбовців, особливо в районах уздовж лінії зіткнення.

Amnesty International задокументувала 8 випадків сексуального насильства щодо цивільних жінок та дівчат з боку військовослужбовців: зокрема 2 зґвалтування, 1 замах на зґвалтування та 5 випадків сексуального домагання, вчинених військовими протягом 2017-2018 років у місцях проживання цивільного населення»
Министерству здравоохранения выделили из «коронавирусного фонда» 14 млрд гривень на организацию борьбы с пандемией COVID-19. Из них на медицинские нужды потрачено только 4,7 млрд, пишет в своем материале редактор отдела экономики Юлия Самаева.

В частности, из 100 млн грн на покупку аппаратов искусственной вентиляции легких потратили только 42 млн, из 3 млрд на оснащение лабораторий израсходовали всего 710 млн, из 4,7 млрд, предназначенных на покупку оборудования для опорных больниц, профинансировали чуть больше 180 млн грн.

«А 9 миллиардов лежат и ждут, когда же наконец Минздрав начнет подготовку к эпидемии. На дворе ноябрь, до конца бюджетного года — месяц с хвостиком, а число новых больных ежедневно прирастает на 10 тысяч. Мы потеряли 6% ВВП, а они не справились даже с такой простой задачей, как потратить выделенные деньги. Зато на последнем заседании правительства министр здравоохранения попросил выделить Минздраву еще 800 млн грн на оснащение больниц кислородом и почти 4 млрд — на содержание чиновников министерства и НСЗУ», — констатирует автор.
Forwarded from VOLYNETS (MykhailoVOLYNETS)
​​⚠️ Екологічну ситуацію на Донеччині та Луганщині планують дослідити з космосу.

Одна з головних екологічних проблем вугільних регіонів, визначена під час слухань «Проблеми затоплення шахт і забруднення питної води в межах Донецької та Луганської областей» у Комітеті з питань екополітики та природокористування - критичний рівень забруднення підземних вод по обидва боки лінії зіткнення через затоплення шахт ОРДЛО.

Є інформація, що Міндовкілля веде перемовини з Державним космічним агентством України щодо можливості отримання даних про екологічну ситуацію в сірій зоні та зоні бойових дій з космічних знімків. Звісно потрібно. Краще – ще вчора.

Але хотілося б нагадати Міндовкілля, що загроза отруєння вод, колодязів, ґрунту на підконтрольній Україні території не менша!

Протягом останнього року відбувається хаотичне знеструмлення вугледобувних підприємств, іноді з відключенням генераторів водовідливу… Завтра вчергове погрожують знеструмити Шахту ім.М.С.Сургая, 17 листопада – «Південнодонбаську-1». Про нестабільне енергопостачання повідомляють з шахти «Надія».

Крім того, урядом вже анонсовано консервацію економічно безперспективних шахт, і враховуючи рівень професіоналізму більшості з сьогоднішніх експертів, я б теж не випускав з уваги кожен з об’єктів, що підлягатимуть консервації.

Що важливо! Для моніторингу, контролю та дій щодо захисту довкілля вугільних регіонів України досягнення космічної галузі не обов’язкові. В принципі, достатньо бажання та авто.

Незалежна профспілка гірників України
Информация о долгах работникам шахт по Украине от КВПУ:
photo_2020-11-18_21-32-51.jpg
119.4 KB
Украина оказалась на 92 месте мирового рейтинга благополучия
«В Восточной Европе наблюдается наибольшее ухудшение личной свободы из всех регионов, несмотря на повышение социальной толерантности. Свобода собраний и ассоциаций особенно пострадала в Украине (93-е), Венгрии (101-е) и Польше (65-е), а в последних двух странах также снизилась свобода слова и доступа к информации», – говорится в отчете.

Авторы отчета также подчеркивают, что общий уровень безопасности в Восточной Европе ухудшился из-за войны в Украине. Отмечается, что за время войны погибли более 13 тыс. человек и более 1,6 млн украинцев стали внутренними переселенцами.

В рейтинге уровня личной свободы Украина заняла 85-е место, безопасности – 144-е, правительственного управления – 73-е, социального капитала – 147-е место, инвестиционной среды – 119-е, условий на предприятиях – 74-е, доступа к рынку и инфраструктуры – 77-е, качества экономики – 91-е, условий жизни – 69-е, здоровья – 115-е, уровня образования – 38-е, окружающей среды – 110-е место.
Хвала диалектике
(Из пьесы «Мероприятие»)

Кривда уверенным шагом сегодня идет до земле.
Кровопийцы устраиваются на тысячелетья.
Насилье вещает:
«Все пребудет навечно, как есть».
Человеческий голос не может пробиться сквозь вой власть имущих
И на каждом углу эксплуатация провозглашает:
«Я хозяйка теперь».
А угнетенные нынче толкуют:
«Нашим надеждам не сбыться уже никогда».
Если ты жив, не говори: «Никогда»!
То, что прочно, непрочно.
Так, как есть, не останется вечно.
Угнетатели выскажутся —
Угнетенные заговорят.
Кто посмеет сказать «никогда»?
Кто в ответе за то, что угнетенье живуче? Мы.
Кто в ответе за то, чтобы сбросить его? Тоже мы.
Ты проиграл? Борись.
Побежденный сегодня победителем станет завтра.
Если свое положение ты осознал,
разве можешь ты с ним примириться?
И «Никогда» превратится в «Сегодня»!



1930, Бертольд Брехт
Forwarded from MARKER
Вчора ввечері, 19 листопада, неонацисти побили лівого та екоактивіста Антона. Напад стався під його будинком у Львові. За словами активіста, там на нього чекали близько 15 людей, частина з яких була озброєна битами. В результаті Антона було госпіталізовано.

Це вже не перший напад на активіста. Влітку цього року його побила група ультраправих. Сталося це після того, як Антон зробив зауваження молодим людям, які співали нацистський гімн та зігували.
Антон пишет, что у него все ок. Желаем его наискорейшего прихода в себя и продолжение деятельности)
Аналитический центр Ульяны Супрун радуется тем, что "Україна має конкурентні переваги перед усіма країнами". Разумеется, имеется в виду то, что в Украине зарплаты ниже, чем в таких странах как Индия, Вьетнам или Мексика. И этот факт прекрасно действует в интересах компрадор-капиталистов, правящих Украиной: они могут выступать в качестве субподрядчиков богатых стран для сверхэксплуатации украинского труда.
статистика, приведенная в предыдущей статье. Статистика в долларах США.
Forwarded from Профспілкові новини | Trade Union News
Кінь вмер – злізь назнач його кудись.

Екс-міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (2019–2020), автор проекту неприйнятого трудового кодексу, який порушує конвенції МОП і позбавляє профспілки повноважень із захисту працівників Тимофій Милованов призначений радником керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака поза штатом. 🤷‍♀️
Раніше Милованов говорив, що й так уже деякий час дає Єрмаку поради.
Forwarded from VOLYNETS (MykhailoVOLYNETS)
​​📢‼️ Адміністрація КЗРК виношує плани скорочення додаткових відпусток за роботу у шкідливих умовах.

Зрозуміло, що працюють синхронно зі своїм чоботом – парою, адміністрацією ПрАТ «Суха Балка».

Обидві профспілки комбінату поки що тримають оборону – не погоджуються з планами керівництва, проте свіжо у пам'яті як протискували, пропихували ініціативу з урізання відпусток на «Сухій Балці». Коли адміністрація комбінату з кишеньковою профспілкою буквально зживали зі світу, намагалися підставити, оговорити
лідера Незалежної профспілки гірників України на підприємстві Сергія Барабашука, залякували членів НПГУ.

Проте попри все, активу НПГУ вдалося
захистити інтереси гірників «Сухої Балки», їхнє право на додаткові відпустки за роботу у шкідливих умовах!

Сама по собі ситуація непроста – адміністрації підприємств зі шкідлививими умовами праці намагаються зекономити на реальному поліпшенні умов праці, в тому числі ціною урізання додаткових відпусток. І Незалежна профспілка гірників України
дуже заважає їм своєю незговірливістю, небажанням танцювати під дудку власників та їхніх ставлеників. Тому адміністрації добувних підприємств Кривбасу сьогодні докладають чимало зусиль, щоб залякати та навіть підкупити окремих членів НПГУ.
Але це окремий прецедент, окремий злочин за який кожен з порушників окремо буде нести відповідальність.

Незалежна профспілка гірників України
Работники подобных служб сейчас представляются одним из самых незащищенных слоев населения, помимо непосредственных угроз в ходе работы, они более уязвимы в экономическом плане.
«Заріжемо, якщо не даси піцу», — обіцяють підлітки Олегу, кур’єру Glovo, направляючи на нього ніж.
Те, що тебе можуть обікрасти — лише одна з небезпек, що чекають на кур’єрів щодня. Гарантій, натомість, майже немає, адже статус працівників за кур’єрами компанія не визнає, вважаючи їх виключно користувачами власного ПО.

І хоча у світі завдяки профспілковому руху працівників цифрових платформ дедалі частіше визнають найманими працівниками, кур’єрська спільнота в Україні лише намагається робити перші кроки до об’єднання та колективної боротьби за трудові права.
Forwarded from VOLYNETS (MykhailoVOLYNETS)
​​📌20.10 президент: зп лікаря має бути не менше 20 тис грн.
📌24.11 очільник МОЗ: зп лікарів зростуть до 22 тис. грн.
📌26.11 уряд: підвищення зп медикам у бюджеті 2021 не передбачено.
​​В Україні – найдорожча електроенергія в Європі

В другому кварталі 2020 року найдорожча електроенергія в Європі була на оптовому ринку в Україні та в Польщі.

Як свідчить звіт ЄС про ситуацію на європейський енергоринках, середні оптові ціни на електроенергію на РДН в другому кварталі 2020 року в об'єднаній енергосистемі України становили 40 євро/МВт-год, на РДН в Буртинському енергоостарові – 50,4 євро/МВт-год. В Польщі – 40,1 євро/МВт-год.

Водночас в інших наших сусідів ціна на електроенергію була значно нижчою, ніж у нас. В Румунії – 26,9 євро/МВт-год, Угорщині – 26,3 євро/МВт-год, Словаччині – 21,3 євро/МВт-год.

В країнах західної Європи електроенергія коштувала ще дешевше через падіння споживання і ріст генерації відновлювальною енергетикою. В Німеччині – 20,3 євро/МВт-год, Франції – 18 євро/МВт-год, Бельгії - 18,6 євро/МВт-год, Великобританії - 26,9 євро/МВт-год.

Найдешевше електроенергія коштувала в Скандинавських країнах. Через карантин та збільшення генерації гідроелектростанціями оптова е/е в Норвегії та Швеції коштувала 4,8 та 12,3 євро/МВт-год відповідно.

На фото порівняння середніх оптових цін на електроенергію базового навантаження, другий квартал 2020 року.
​​Тарифні протести по всій Україні: з'явилася реакція влади:

У понеділок, 11 січня, відразу в кількох областях України пройшли мітинги проти підвищення комунальних тарифів. Люди виходили на центральні вулиці міст, перекривали дороги, штурмували облдержадміністрації та всіляко висловлювали свою незгоду щодо високих цін на газ.

Місцева влада нарешті звернула увагу на цю проблему. 

Івано-Франківськ
В Івано-Франківську збиратимуть підписи проти високих тарифів. Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків під час традиційного брифінгу, пише Місто.

«По всій Україні проходять протести проти збільшення тарифів. Я повністю підтримую. Ми починаємо з командою збір підписів (електронно й у наметах). І після локдауну готуємо акцію протесту, аби висловити свою позицію. Сьогодні люди й так виживають, а ще тарифи зростають у рази», – зауважив мер.

Чернівецька область
Мер Хотина Андрій Дранчук висловився проти підвищення тарифів на газ та електроенергію.

«На моє особисте переконання, підвищення тарифів для населення наразі є вкрай недоречним. Багато жителів нашої громади – це люди старшого покоління, які й так ледве можуть оплатити існуючі тарифи», – йдеться у його дописі у Facebook.

Зокрема, Андрій Дранчук зазначив, що Хотинська міська рада на боці громади й підготувала звернення до Кабміну та Зеленського. Також він закликав голів сусідніх громад готувати такі ж звернення.

Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко вважає «вимушеними кроками людей», які вдалися до акцій протесту, вимагаючи скасувати нові тарифи на постачання та споживання газу. Про це Олексій Бойко заявив у коментарі БукІнфо.

«Ми вже в цьому процесі. Зініціювали зустріч із головами громад, напрацьовуємо певні механізми і звернення у відповідні державні органи. Звичайно ті, які в нашій компетенції. Але точно скажу, що пасивну позицію не будемо займати й будемо на стороні простих буковинців», – сказав Бойко.

Житомирщина
Депутати міської ради під час позачергового засідання прийняли звернення  до президента України, Верховної Ради України та Кабінету міністрів України щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання природного газу та розподіл природного газу.

Також депутати просять Кабінет міністрів передати газові мережі до комунальної власності міста. Це дасть змогу зменшити вартість тарифу.

Полтавщина
Голова Полтавської ОДА Синєгубов написав в Telegram, що адміністрація готова чути громади, працювати з ініціативними групами, щоб сформувати позицію і донести її до керівництва держави. Однак тільки в умовах конструктивної роботи.

«У постанові НКРЕКП щодо встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу для газорозподільних підприємств Полтавщини тарифи були знижені: для ПРАТ «Гадячгаз» – на 7,5%, АТ «Лубнигаз» – на 8%, АТ »Полтавагаз» – на 7% і ПРАТ «Кременчукгаз» – на 9,4%», – додав він. 

Із Кременчука направили листа прем‘єр-міністру Денису Шмигалю стосовно підвищення тарифів на газ та послуги з розподілу природного газу. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook мер міста Віталій Малецький.

«Громада Кременчука, як і мешканці інших міст та сіл України, стурбована підвищенням тарифів на газ та послуги з розподілу природного газу для населення. Через карантинні обмеження знизився рівень доходів громадян. Зростання тарифів поставить людей на межу виживання», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський наказав уряду терміново розв'язати питання з тарифами на газ для населення. Відповідна енергетична нарада відбулася в Офісі президента.  Фракція «Слуга Народу» готує план антикризових заходів для вирішення проблем, які можуть виникнути через підвищення тарифів.
​​​​Санкції щодо Медведчука: які сигнали отримав Кремль та як реагує світ?

Президент України Володимир Зеленський увечері 20 лютого підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо застосування санкцій проти Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко, та ще шести фізичних осіб і 19 юридичних. США вітають таке рішення РНБО, тоді як Росія назвала дії української влади «загрозою для демократії».
Як на санкціії щодо Медведчука відреагували у світі? Які сигнали отримав Кремль та особисто Володимир Путін та якими можуть бути подальші кроки Росії щодо України?
Коли стало відомо про рішення РНБО, прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що введення санкцій проти Віктора Медведчука – «це тривожна інформація», яка може привести до військового вирішення на Донбасі. За його словами, в діях української влади Кремль вбачає репресії стосовно медіа, громадян та політиків.
Спікер Держдуми Росії В'ячеслав Володін заявив, що рішення української влади має бути засуджено іншими країнами, які виступають за права людини. За його словами, ці санкції стануть «серйозним викликом для демократії»
Санкції щодо Віктора Медведчука та його оточення мають два різні виміри – юридичний та політичний, зазначає Андрій Окара, політолог та кандидат юридичних наук. Загалом, каже Окара, історія з санкціями є «досить контраверсійною», оскільки, з одного боку, проукраїнське активне суспільство новину про санкції щодо Медведчука хоч і сприйняло позитивно, але з юридичної точки зору до цього рішення є питання.
«Юридичний аспект цієї ситуаціє є дуже незрозумілим, непрозорий і неочевидний. Юридична непрозорість створює додаткові проблеми, які можуть позначитися не лише в межах Віктора Медведчука, але й вплинути на все українське правове поле. Це створює додаткові виклики » – каже Андрій Окара. Адже наразі влада не дала чіткої відповіді, чому проти Медведчука та його оточення запровадили санкції, а не відкрили кримінальні справи за статтею «фінансування тероризму».
Раніше, коментуючи санкції стосовно телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK, секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що частина документів, на основі яких вводилися санкції, є засекреченими.
«Коли влада йде на такі кроки, як запровадження санкцій, навіть якщо вони користуються великою підтримкою громадянського суспільства, як в данному випадку, то потрібна абсолютна (юридична – ред.) прозорість»– зазначає Андрій Окара.
2024/06/29 05:57:13
Back to Top
HTML Embed Code: