Telegram Web Link
Найдавніший православний храм Харкова

Собор Успіння Пресвятої Богородиці є найстарішим православним храмом в Харкові і має велике історичне та мистецьке значення. Його сучасну будівлю звели у стилі бароко в 1771–1777 роках на кошти громади на місці зруйнованого храму XVII століття.

Дзвіниця собору, зведена у XIX столітті, має висоту 89,5 м.

Собор вдалося врятувати від руйнувань під час Другої світової війни, хоча багато інших споруд в його оточенні постраждали. У 1984 році фірма “Rieger-Kloss” з Чехословаччини на індивідуальне замовлення виготовила й встановила “вівтарний” орган відреставрованому соборі.

З того часу у Свято-Успенському соборі діє Будинок органної і камерної музики. Унікальна акустика споруди створює ідеальні умови для виконання класичних творів. З 1990 року собор служить місцем для регулярних богослужінь.

2 березня 2022 року окупанти атакували Свято-Успенський кафедральний собор артилерійськими снарядами. Ворожий обстріл призвів до пошкодження ікон та церковного обладнання, а також знищення зовнішнього та внутрішнього оздоблення, вибиття вікон і руйнування вітражів.

З початком повномасштабного вторгнення собор став прихистком для жителів Харкова, які шукали притулок від атак бомб і ракет.

📱 Kharkiv, Ukraine
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM

ВОДОСПАД БУРБУН

Якщо захочете відвідати цю локацію, то запасіться терпінням та хорошим авто
Дорога сюди не з кращих, але від побаченого віднімає мову

П’ятиметровий водоспад схований в гущавині каньйону і впадає в невелике озерце з блакитною водою.До речі, незалежно від погодних умов вода у цьому водоспаді завжди холодна

📍с. Лисець, Хмельницька область
автор @neznaiemska
🏞 Озеро Синевир: Синє око Карпат
У глибині Карпат, на висоті 989 метрів, заховалося озеро Синевир — справжня перлина Закарпаття, яку називають "Морським оком" України. Його вода настільки чиста й синя, що здається, ніби небо впало в обійми гір. Утворилося озеро 10 тисяч років тому після зсуву, який перекрив гірський потік, і тепер його глибина сягає 22 метрів!
Синевир оточує густий смерековий ліс, де панують тиша й тумани. Посеред озера — крихітний острівець, що з’являється лише за низької води, додаючи містики. Місцеві легенди кажуть, що озеро народилося з сліз графської доньки Синь за коханим Віром, якого зарубали за наказом її батька — звідси й назва. А ще тут водяться форель і раки, хоча купатися заборонено — це заповідник.
Дорогою до озера лежить Синевирський (або Міжгірський) перевал— між Міжгір’ям і селом Синевир. Схили перевалу вкриті ялинами й луками, а з вершини видно Боржавську полонину й гору Кам’янку (1578 м). Звідси починається маршрут до Синевиру через гору Озерну (1495 м), з якої озеро виглядає, як справжнє око.
Доїхати до озера можна з Міжгір’я (20 км ґрунтівкою).
Ну, а приїздити найкраще восени, коли ліс палає золотом, а Синевир дихає спокоєм.

Долини крокусів у Карпатах: коли і де шукати фіолетове диво? 💜

Щороку наприкінці березня – на початку квітня Карпати вибухають фіолетовими барвами. Шафран Гейфеля цвіте всього 2-3 тижні, тож не пропустіть момент, щоб побачити це природне диво!

📍 Колочава – Долина крокусів - (Кінець березня – початок квітня)
Найлегший маршрут для тих, хто хоче насолодитися шафраном Гейфеля без виснажливих підйомів. Відвідати цю долину крокусів в Закарпатті варто ще й через сам музей «Старе село», де дбайливо відтворено колорит минувшини.

📍 Дендропарк «Березинка» - (Цвітуть уже зараз)
Лише кілька кілометрів від Мукачева – і ви серед 300 видів унікальних рослин, де шафран Гейфеля цвіте поруч із тюльпановим деревом та японською криптомерією.

📍 Драгобрат та Свидовець - (Середина квітня – початок травня)
Якщо любите походи, вирушайте вище в гори. Крокуси тут з’являються пізніше, тож стежте за прогнозами!

📍 Чорногірський хребет - (Кінець квітня – травень)
Фіолетові галявини на висоті понад 2000 м! На вершині Піп Іван Чорногірський можна натрапити на крокуси навіть у травні.

📍 Гора Кукул (1539 м) - (Початок – середина квітня)
Знаходиться трохи на північ від масиву Чорногора.

📍 Гора Кострич (1586 м) - (Середина квітня)
Перевага цієї місцини в тому, що хребет розташовується паралельно до Чорногори та відкриває чудові краєвиди. Ніжно-фіолетові квіти Карпат тут здебільшого розташовуються на південних схилах.

📍 Гора Хом’як (1542 м) - (Початок квітня)
Крокуси в Карпатах можна шукати і в Горганах. Будьте готові до підйому через кам’янисті цекоти, але нагородою стане фантастичний краєвид.

📍 Урочище Чорний ліс - (Початок-середина квітня)
Знаходиться у Львівській області. Найпівнічніша популяція крокусів в Україні!

Пам’ятайте: шафран Гейфеля занесений до Червоної книги України. Милуйтесь, фотографуйте, але не рвіть квіти! Давайте берегти це весняне диво 💜


📱 juli_berk utah_names nyouto4ka
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from History Porn
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Допомагаю зі збором.

Для підрозділу РУБпАК"NEBULA" 119бр.
Лиманський напрямок
▪️ Дуже необхідний пікап
-задача максимум Toyota Hilux
-задача мінімум Mitsubishi-L200
▪️ЗАГАЛЬНА ЦІЛЬ 600тис.000грн

Приват 5168752138219889

Моно 4441 1111 2189 6470

посилання на збір https://www.instagram.com/reel/DGc3k3XteHz/?igsh=YTNtNG01MnZzcWlp
2025/04/06 20:20:09
Back to Top
HTML Embed Code: