Telegram Web Link
Присутність військ НАТО в Україні не є чимось нереальним, «бо йдеться про те, щоб боявся Путін, а не ми Путіна», заявив глава польського МЗС Радослав Сікорський.

— Захід має здійснити творчо продуману та асиметричну ескалацію, — сказав він.

Подписаться

©️ WASH
Süddeutsche Zeitung: Німеччина може поставити крилаті ракети Taurus у Велику Британію, а Лондон – додаткові ракети Storm Shadow в Україну.

Такий обмін запропонував міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон у відповідь на відмову канцлера Німеччини Олафа Шольца від прямих поставок ракет Україні.

Подписаться

©️ WASH
Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings оновило свій довгостроковий суверенний кредитний рейтинг і рейтинг емітента в іноземній валюті України.

Аналітики агентства понизили рейтинг до "CC" з "CCC" з прогнозом - "негативний".

"Ми очікуємо, що український уряд почне офіційні переговори про реструктуризацію боргу з приватними кредиторами в короткостроковій перспективі і завершить цей процес до середини поточного року.

Ми вважаємо практично безсумнівним, що Україна оголосить дефолт за своїми зовнішніми комерційними зобов'язаннями", - йдеться у повідомленні.

Подписаться

©️ WASH
За даними NV, весною повинно відбутися розформування щонайменше п'яти з 19 наявних міністерств, хоча в уряді для цього ще не створено жодних робочих груп. 

Деякі функції після скорочень відійдуть офісу прем'єра, тобто Центру уряду. За даними ЗМІ, про заміну самого Шмигаля мова зараз не йде. Він всіх влаштовує, а після взяття на себе відповідальності за виконання нових функцій його цінність лише зросте. 

Про скорочення уряду раніше вже говорили і Володимир Зеленський, і сам прем'єр Шмигаль. Президент причиною таких рішень назвав дефіцит грошей, а прем'єр анонсував ліквідацію третини міністерств. 

Раніше ЗМІ вже припускали, що під скорочення в уряді можуть потрапити Міністерство культури та інформаційної політики та Міністерство молоді та спорту. А Мінагрополітики можуть об’єднати з Мінекономіки.

Подписаться

©️ WASH
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що стратегія західних союзників щодо допомоги Україні «по краплях» більше не працює.

«Якщо все триватиме так, як зараз, то добром це не закінчиться ні для кого», ‒ зазначив очільник українського дипломатичного відомства.

Під час зустрічі у Вільнюсі, де були його балтійські та французькі колеги, Кулеба зауважив, що «епоха миру в Європі закінчилася, тому необхідно приймати сильні рішення, аби пришвидшити закінчення війни».

Подписаться

©️ WASH
Франція офіційно розпочала підготовку до створення альянсу, куди увійдуть країни Європи, які готові відправити війська в Україну.

Найбільше ідеї Макрона підтримують у Варшаві та столицях країн Балтії.

Проти вже виступили Німеччина та Чехія.

Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне у п'ятницю, 8 березня, перебував у Литві, де зустрівся зі своїми прибалтійськими та українськими колегами та обговорив з ними можливу допомогу іноземних військ у таких галузях, як розмінування.

Подписаться

©️ WASH
Затримка фінансування України з боку Заходу змушує українську владу розглядати не лише план Б, а й план С, заявила Financial Times депутат Верховної Ради, голова комітету парламенту з питань бюджету Роксолана Підласа.

"Ми фактично досягли межі своїх можливостей — усі внутрішні ресурси використовуються для фінансування армії", — сказала вона.

Подписаться

©️ WASH
США та Євросоюз мають досягти з РФ угоду про врегулювання конфлікту в Україні, яка водночас стане гарантією безпеки у відносинах між Москвою та Заходом на десятиліття вперед – таку думку висловив політичний радник прем'єр-міністра Угорщини.

Він зазначив, що кінець війні в Україні може бути покладено внаслідок переговорів між Москвою та Вашингтоном, який надає основну військову та фінансову допомогу нашій країні.

"Звичайно, у переговорах мають брати участь самі українці, а також європейці і, якщо буде потрібно, інші країни, але вирішальним фактором є підхід Сполучених Штатів", - сказав радник угорського прем'єра.

Подписаться

©️ WASH
Трамп має план припинення війни в Україні, заявив прем'єр Угорщини Орбан, який зустрічався з ним 8 березня.

В інтерв'ю телеканалу М1 угорський прем'єр сказав, що у екс-президента США "досить докладні плани", але особисто він не уповноважений розголошувати їх.

Подписаться

©️ WASH
Перші бойові вильоти українських пілотів на американських літаках F-16 можуть відбутися вже цього літа.

Наразі пілоти навчаються у Данії, Великій Британії та США. Але на той час в Україну поставлять лише шість літаків із обіцяних 45. І процес навчання йде повільніше через мовний бар'єр та відмінності радянської та західної військової тактик, пише The New York Times.

Подписаться

©️ WASH
Україна офіційно розпочинає переговори з регуляторами США та Євросоюзу щодо відновлення пасажирських авіаперевезень у країні.

Консультації відбуваються і з адміністрацією цивільної авіації Ізраїлю.

Міністр з розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков наголосив, що про терміни говорити рано, але ринок уже дивиться, як працювати в умовах бойових дій.

Подписаться

©️ WASH
На «виборах» в Росії Путіну планують намалювати більше 80%.

Подписаться

©️ WASH
Згідно з оновленими даними УВКБ ООН, кількість українських біженців у Європі станом на 15 лютого цього року оцінювали в 6,004 млн, а загалом у світі – у 6,48 млн, що відповідно на 29 тис. і 30 тис. більше, ніж на початок року.

У самій Україні, за даними ООН на 6 листопада, було 3,674 млн внутрішньо переміщених осіб порівняно з колишньою оцінкою 5,088 млн.

Згідно з даними Євростату, на кінець січня 2024 року основними країнами ЄС, які прийняли одержувачів тимчасового захисту з України, були Німеччина (1,27 млн осіб; 29,5% від загальної кількості), Польща (951,56 тис. осіб; 22,1%) і Чехія (381,19 тис. осіб; 8,9%). Сумарна частка цих трьох країн становить 60,5%.

Подписаться

©️ WASH
Грузія вимагає від української влади видати чиновників часів правління Михайла Саакашвілі, зокрема Зураба Адеїшвілі, якого офіційний Тбілісі намагався оголосити у міжнародний розшук.

Наразі він є радником Генпрокурора України.

Також грузія вимагає видачі заступника голови Служби контррозвідки України Георгія Лорткіпанідзе. В уряді вважають цей крок необхідним для нормалізацій відносин між Києвом та Тбілісі.

Грузинський уряд висловив сподівання, що українська влада перегляне рішення, які «грубо суперечать духу дружби між Грузією та Україною, а також між грузинським та українським народами».

Подписаться

©️ WASH
Польські протестувальники спільно із поліцією почали зупиняти та затримувати автобуси із пасажирами на кордоні України і Польщі, повідомив віцепрем’єр-міністр України Олександр Кубраков в Х.

Він зазначив, що  зупиняють автобуси, які прямують як до Польщі, так і з Польщі, а пасажирів затримують без будь-яких пояснень.

Подписаться

©️ WASH
Візит Емманюеля Макрона до Києва відкладається, оскільки французький президент хоче вирушити в Україну «з більш відчутними результатами», дізналося видання Politico.

Спочатку подорож планувалася на лютий, потім її перенесли на середину березня. Єлисейський палац повідомив, що візит Макрона до Києва відбудеться «найближчими кількома тижнями». Французький дипломат заявив, що президент хоче виділити більше часу на переговори з союзниками і домовитися про зобов'язання партнерів.

Подписаться

©️ WASH
Українська влада вимагає від Грузії зупинити відновлене у 2023 році авіасполучення з РФ та випустити з в'язниці колишнього грузинського президента Михаіла Саакашвілі для того, щоб нормалізувати відносини між Києвом та Тбілісі.

Про це заявив голова фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія.

Подписаться

©️ WASH
Євросоюз планує направити Україні перший прибуток від заморожених російських активів уже у липні, повідомили джерела Financial Times.

За інформацією видання, Україна може отримати €2–3 млрд.

Подписаться

©️ WASH
У Верховній Раді може з’явитись законопроєкт про економічне бронювання від мобілізації. Його планують зареєструвати уже в кінці березня.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Як зазначив нардеп, наразі розглядають дві моделі економічного бронювання.

«Одна модель – це, власне, модель, яка народилася в Офісі президента, про 35 тисяч гривень. І друга модель – це та, над якою ми працюємо з командою. Це модель про сплату додаткового військового збору за кожну заброньовану особу, незалежно від її посади, заробітної плати чи якихось інших критерій», – розповів Наталуха.

За його словами, розмір цього військового збору становитиме 20 тисяч гривень за кожну заброньовану особу.

Подписаться

©️ WASH
Генеральний прокурор Андрій Костін підтвердив, що «поправки Лозового» допомагають уникати відповідальності не тільки фігурантам корупційних проваджень Національного антикорупційного бюро, а й кримінальним групам.

Він зазначив, що ця норма законодавства створює сприятливі умови для злочинності, оскільки правосуддя це не лише про покарання, а й про стримування.  

Подписаться

©️ WASH
2024/10/06 18:21:11
Back to Top
HTML Embed Code: