Telegram Web Link
Інколи, одним з ключових елементів для досягнення успіху в якійсь справі, є розуміння того, як робити не варто. І маркетинг тут не виключення. Отож, давайте поговоримо про те, чому не варто намагатися сподобатися усім, покладатися лише на інтуїцію, цілитися не в ту аудиторію, та інші поширені помилки в маркетингу. Завжди краще уникати наступання на граблі, ніж потім заліковувати синці.
https://bit.ly/31l6oYN
​​Купи мене, де тільки зможеш

Функція Instagram Shopping - це можливість для користувачів цієї соцмережі купувати товари прямо з фото або відео власника профілю в будь-якому розділі програми. Ідеальна функція для тих, хто продає через Instagram, і це працює вже більш ніж в 50 країнах. В Україні така можливість поки недоступна, але коли вона з'явиться - це питання близького майбутнього.

YouTube на днях почав тестувати функцію автоматичного визначення товарів у відеороликах, яка дозволить користувачам отримувати більше відео та інформації про цікавий їм продукт на YouTube. Можливість проставляти мітки з можливістю замовлення товару прямо з відео, швидше за все теж не за горами.

Ключові платформи все більше розширюють можливості для малого бізнесу, що й не дивно, адже їхня аудиторія величезна і потенціал росту ще далекий від плато.

Функцій для монетизації буде з'являтися все більше, вони ставатимуть все більш доступними і ефективними. А той, хто почне працювати в цьому напрямі вже зараз, зможе випередити конкурентів і зняти вершки в числі перших.

Тому якщо ви все ще думаєте, чи потрібні вашому бізнесу Instagram, Facebook і YouTube - не треба думати. Варто починати працювати над цим вже зараз.
Квізи - цікавий і ще поки мало поширений інструмент, який можна використати для ефективної взаємодії з потенційними клієнтами. Ну або спробувати з їх допомогою перетворити просто зацікавлених людей в реальних замовників.
https://bit.ly/3wbLQ34
Точки контакту

В маркетингу є таке поняття як точки контакту з цільовою аудиторією (або точки дотику). Так називаються різноманітні ситуації і місця контакту клієнта з компанією. Кожен раз, коли клієнт будь-яким способом, в будь-який час тим чи іншим чином взаємодіє з компанією, виникає точка контакту.

Розуміння важливості нарощування кількості таких точок контакту з потенційними клієнтами, дозволяє зовсім по іншому поглянути на те, чому бізнес повинен бути присутня в онлайні всюди де тільки можна.

Ніхто не може передбачити, де саме і коли саме потенційний клієнт натрапить на інформацію про вас: на сайті, в публікаціях в ЗМІ, на сторінках форуму чи агрегатора, у відео на YouTube, чи пості в Instagram. Важливо те, щоб зробити все від вас залежне, щоб ви були там присутні.

Тут спрацьовує проста теорія ймовірності: чим більше таких точок контакту в онлайні у вас буде, тим більше уваги потенційних клієнтів ви привернете, в порівнянні з конкурентами. І можемо вас запевнити: досі існує більш ніж достатня кількість місць і маркетингових каналів, де конкуренція все ще на мінімальному рівні.

Просто треба не боятися пробувати.
Сайти зараз є практично у всіх. Але далеко не у всіх вони забезпечують достатню віддачу для бізнесу. Якщо ви підозрюєте, що ваш теж у цьому списку, перевірте, можливо на ньому бракує деяких важливих речей.
https://bit.ly/2PHcLU6
Дослідження від Deloitte

Представники Deloitte - однієї з провідних компаній світу в сфері консалтингових та аудиторських послуг - презентували результати свого дослідження “Споживчі настрої українців у 2020 році”, проведеного в грудні минулого року.

Звіт вийшов дуже інформативним і цікавим, а з врахуванням того, що перманентний карантин продовжується, можна не сумніватися, що виокремлені в ньому тенденції, в найближчі рік-два тільки будуть набирати обороти.

Ось декілька цікавих фактів з цього документу:

* У 2020 році 39% українців скоротили частоту здійснення покупок офлайн та 30% зменшили розміри витрат в офлайн-магазинах. В той же час 18% опитуваних збільшили частоту онлайн-покупок та 22% збільшили обсяг витрат на такі покупки.

* Зі збільшенням доходу у населення зростає схильність до онлайн-покупок і відмови від покупок в традиційних магазинах. І навпаки, зі зменшенням доходу українці на 10% рідше користуються онлайн-магазинами.

* Найбільше стали витрачати на онлайн-покупки люди у віці 16-29 років (на 9% більше, ніж люди у віці старше 45 років).

* Близько третини українців в найближчі рік-два мають намір збільшити покупки через Інтернет, а 20% мають намір менше робити покупки в звичайних магазинах.
Одним словом, все буде онлайн. І це питання вже близького майбутнього.

А ще в цьому документі є цікаві результати опитувань відносно взаємозвязку між брендовими товарами та імпульсивними покупками, середній чек, зміни вс структурі попиту, вплив COVID-19 на бізнес в різних нішах і ще багато всього іншого цікавого (110 гарно оформлених сторінок з картинками).

Це дослідження варте того, щоб його прочитати. Посилання на сторінку де його можна завантажити - по кнопці нижче.
Для того, щоб генерувати продажі і комунікувати з цільовою аудиторією в онлайні, класичний сайт компанії вже давно не є єдиним доступним для бізнесу рішенням. Більше того - далеко і не завжди, це буде рішенням оптимальним. Інколи звичайний односторінковий landing page - буде найкращим вибором. В яких саме ситуаціях це актуально - читайте в цій статті.
https://bit.ly/3mIXMVB
Діти знають, що незалежно від того, чим ти плануєш займатись у житті, завжди добре мати хорошу аудиторію
З самим терміном «воронка продажів» багато хто з вас напевно вже знайомий. А ось коли з’являється приставка «автоматична», це в корені міняє суть того, про що йде мова. Детальніше по темі – читайте в статті.
https://ag.marketing/avtomatichna-voronka-prodazhiv-dlya-biznesu/
​​Різниця в сприйнятті

Підприємцям буває непросто наважатися всерйоз зайнятися створенням сайту, найняти компанію для його просування, і в цілому, почати активно працювати в напрямку інтернет-маркетингу. Основна причина зазвичай доволі банальна: все це потребує вкладення часу і грошей, здебільшого немалих.

От тільки рости без цього кроку не вийде.

Щоб зняти цей психологічний блокер, можна скористатися простим лайфхаком: просто почати перестати рахувати вкладення в сайт та інтернет-рекламу виключно як витрати, а почати сприймати їх як інвестиції. Це як з навчанням в університеті або покупкою квартиру в домі, який ще тільки почали будувати.

Тоді все стає на свої місця, і починаєш розуміти, що майбутні вигоди цілком переважують поточні витрати чи інші незручності.
Content Is King. А яким саме він має бути, щоб ваша воронка продажів працювала на повну потужність - читайте в цій статті з нашого блогу. Розглядаємо різні типи контенту, які можна використовувати для воронки продажів, а також коротко розбираємося, в чому їх особливості. 
https://ag.marketing/11-tipiv-kontentu-dlya-voronki-prodazhiv/
​​Clubhouse і тренди

Шум навколо Clubhouse і те, чим все закінчилося — прекрасний приклад того, що не всі тренди варті уваги. А погоня за модою інколи закінчується даремно витраченим часом і грошима. Чи навіть відставанням від конкурентів, які в цей час займалися чимось більш корисним.

На піку хайпу, інвайтів у цю «ексклюзивну» соціалку не було хіба що у пенсіонерів з сусіднього двору, і то чисто тому, що у них телефони кнопочні.

З професійної точки зору вердикт простий: Clubhouse затухнув по чисто фізичним причинам, оскільки аудіо не дає можливості швидкого сканування і оцінки корисності контенту, як у випадку з текстом. А бажаючих витрачати власний час на прослуховування всілякої малоцінної говорильні, з кожним разом ставатиме усе менше.

Врешті-решт, цінність аудиторії, а відповідно і бізнес-потенціал проекту, визначається платоспроможністю учасників. І тут спрацьовують прості істини: доросла і платоспроможна аудиторія навряд чи має час годинами залипати за прослуховуванням чужих аудіозаписів. А людина, яка може собі дозволити такий формат проведення часу, швидше за все особливою платоспроможністю не відзначається. Ось і все.

А на фоні останніх новин про те, що Facebook, Twitter і навіть Reddit планують реалізувати аналогічний функціонал аудіочатів на своїх платформах, майбутнє Clubhouse виглядає туманним.

Мораль тут проста: замість того, щоб витрачати всі ресурси на погоню за трендами, потрібно спочатку концентрувати свою увагу на тому, як на них реагує ринок.

P. S. "Наговорився?" — картина показує клубхаузера, який повертається у Facebook. Його зустрічають сестра бюті-блогер, мама з "Людоньки порадьте", молодший брат-тіктокер, і якийсь експерт після курсів.
Для того, щоб залучити більше клієнтів і підвищити їх обізнаність про те, чим ви займаєтеся і що можете запропонувати, вам просто необхідний хороший сайт.

П’ять питань – це простий і ефективний метод, який допомагає вам проаналізувати сам сайт і контент на ньому. У контексті бізнесу цей спосіб управління проектами дозволяє сформулювати правильні питання, щоб знайти конкретну проблему і вирішити її найбільш ефективно.
https://ag.marketing/stvorennya-uspishnogo-sajtu/
Будь-які витрати можна і потрібно оптимізувати. Особливо це актуально, якщо мова йде про рекламний бюджет. Однак, не завжди це вдається зробити по одній простій причині – є ризик втратити в плані ефективності, і разом зі зменшенням бюджету отримати і зниження продаж.

Але навіть не будучи експертом з інтернет-маркетингу, можна теж багато чого зробити і отримати при цьому швидкі результати. Ми склали добірку порад по чотирьом основним каналам digital-маркетингу, які ви може використати на практиці.
https://ag.marketing/yak-zekonomiti-byudzheti-na-internet-reklami/
​​7 маркетингових ідей для малого бізнесу, які ви можете використати тут і зараз

Хороші ідеї важливіші за гроші. І маркетинг не обов'язково повинен коштувати дорого. Тому тримайте добірку простих і недорогих у реалізації маркетингових ідей для малого бізнесу, які вам варто спробувати на практиці.

1. Запропонуйте знижку за рекомендацію. Якщо невеликий бонус отримає і той, хто приведе до вас нового покупця, і він сам, ви отримаєте одразу двох задоволених клієнтів.

2. Працюйте з локальними медіа. Це значно дешевше, ніж організовувати рекламу через ЗМІ національного рівня, а за рахунок більш точного таргетингу, може давати кращі результати.

3. Пропонуйте накопичувальні знижки. Це хороший спосіб стимулювання повторних продаж. Адже чим частіше і більше клієнт буде купувати у вас, тим суттєвішою буде ставати його вигода.

4. Створюйте додаткову цінність. Наприклад, запропонуйте безкоштовну доставку товару, безкоштовну консультацію, або ще якусь супутню послугу в якості бонусу. Іміджеві бонуси для компанії в такому випадку будуть вищі, ніж фінансові мінуси.

5. Використовуйте користувацький контент. Дуже цінна штука, яка буде особливо корисна в роботі з соцмережами. Люди завжди довіряють відгукам інших людей. Простий приклад: фотографії покупців інтернет-магазину одягу в Instagram.

6. Пропонуйте подарункові сертифікати. Це підходить не для усіх ніш, але може стати стабільним додатковим джерелом доходу. Люди можуть використовувати їх не тільки для себе, але і в якості подарунка з якого-небудь важливого приводу. 

7. Використовуйте чужі ресурси. Профілі компанії в бізнес-каталогах, сторінки на сайтах агрегаторів, в соцмережах, публікації в ЗМІ - все це дає можливість в рази збільшити охоплення аудиторії, на додачу до свого власного сайту.
Для того, щоб почати отримувати більше конверсій і продажів з сайту, необов'язково починати масштабний редизайн, розробляти складні і дорогі функції чи чекати, поки трафік на ньому зрівняється з відвінуваністю топових медіа, чи виконувати ще якихось 100500 умов. Інколи достатньо почати з декількох простих функцій, щоб отримати приємні результати.
https://ag.marketing/6-prostih-funkcij-na-sajti-kompaniyi-yaki-zbilshuyut-prodazhi/
Власні ресурси

Навряд чи знайдеться такий малий бізнес (та й бізнес в цілому), в розпорядженні якого були б необмежені ресурси. Нестача бюджетів якраз і є тією основною причиною, через яку більшість підприємців не ведуть маркетингової активності. Хоча практично усім хотілося б.

Але один простий спосіб як зменшити затрати на маркетинг, скористатися яким можуть практично всі. Мова йде про використання внутрішніх ресурсів компанії.

Це може бути програміст чи дизайнер в штаті, написані співробітниками статті і кейси, відзняте на виробництві відео і ще багато всього іншого. Звичайно, до професійного рівня таким речам зазвичай далеко. Але це все легко вирішується постобробкою. Наприклад, коли той же контент створюється працівниками компанії-замовника, після чого його "дошліфовує" редактор на стороні маркетингового агентства. 

В будь-якому випадку, це буде суттєво дешевше, ніж замовляти все на стороні, а результат на виході - цілком прийнятний. Саме той випадок, коли і вовки ситі, і вівці цілі.

Беріть на озброєння. Це працює.
Конвертувати відвідувача в клієнта ― завдання не менш важливе, ніж привести його на сайт. І якщо сайт програє в плані юзабіліті (зручність використання), то людина покине його ще задовго до того, як взагалі прийме рішення про покупку. І ось декілька ситуацій, які свідчать про те, що пора взятися за роботу над юзабіліті.
https://ag.marketing/8-situacij-koli-vam-potriben-audit-yuzabiliti-sajtu/
Інтернет-маркетинг розвивається, і на зміну звичним технологіям і методам роботи приходять нові. Однією з таких технологій є побудова тунелів продажів в месенджерах.

Детальніше про механізми їх роботи і переваги, які використання цього інструменту забезпечує бізнесу, читайте в цій статті.
https://ag.marketing/tuneli-prodazhiv-v-mesendzherah/
​​Тестуємо будь-яку нішу, менш ніж за $100

Неправильно вибрана ніша для бізнесу - стабільно входить в список ключових причин провалу, яку називають власники стартапів. Думаю, якщо провести подібне опитування серед підприємців в будь-якому сегменті, а не тільки серед стартапів, результат буде аналогічним.

Поділимося з вами одним простим способом, як протестувати практично будь-яку нішу, і відбутися при цьому мінімальними затратами грошей і часу. Алгоритм наступний:

1.    Запускаємо лендінг на Tilda. Створюємо сторінки під потрібні нам послуги чи товари. Ставимо ціни з врахуванням реальної націнки або середні по ринку.

2.    Налаштовуємо форми замовлення чи функціонал корзини, щоб все добре працювало.

3.    Підключаємо Google Analytics і активуємо фунціонал для відслідковування електронної комерції.

4.    Запускаємо кампанії в контекстній/таргетованій рекламі на декілька десятків доларів кожну.

5.    Аналізуємо результати і робимо відповідні висновки.
Сподіваємося, цей пост зекономить вам достатньо грошей, нервів і часу. А головне – допоможе вибрати справді вдалі ідеї.
2024/09/29 16:32:57
Back to Top
HTML Embed Code: