Telegram Web Link
Ази реалізму у міжнародних відносинах досить прості - але як бачимо часто недосяжні для багатьох.
Нерозуміння різниці між намірами і результатами, словом і ділом - це і є проблема.
Але реальність - це результат.

Далі #Моргентау

"Неможливо стверджувати, що добрі наміри політика ведуть до моральної та успішної зовнішньої політики.

Аналізуючи його мотиви, ми можемо сказати, що він не буде навмисно проводити аморальну політику, але ми не в змозі визначити ймовірність її успіху.

Якщо ми дійсно хочемо зрозуміти моральні та політичні особливості дій політика, то треба судити не за його мотивами, а за самими діями.

Як часто політики хотіли поліпшити світ, але робили лише гірше? І як часто, прагнучи досягти однієї мети, вони досягали зовсім іншої?

Політика умиротворення Невілла Чемберлена була продиктована, наскільки можна судити, добрими мотивами. Він не шукав особистої влади, намагався зберегти мир і задовольнити всі зацікавлені сторони. Проте ця політика сприяла початку Другої світової війни.

З іншого боку, мотиви Вінстона Черчилля не були такими благородними і були спрямовані на досягнення особистої влади і сили нації, однак його зовнішня політика була набагато моральнішою і успішнішою, ніж у його попередника.

Якщо судити за мотивами, то Робесп'єра можна назвати найдобродійнішою людиною в історії. Проте утопічний радикалізм його доброчесності, що змушував його вбивати людей, зрештою привів його на ешафот і покінчив з революцією, лідером якої він був.

Добрі мотиви захищають від навмисно "поганої" політики, але вони не гарантують моральності та успішності політики, яку ініціюють. Якщо ми дійсно хочемо зрозуміти сутність зовнішньої політики, то нас повинні цікавити не мотиви державного діяча, а його здатність осягнути основи зовнішньої політики і втілити це в успішні політичні дії.

Якщо етика бере до уваги моральність мотивів людини, то політичну теорію повинні цікавити розум, воля і практичні дії політика.
🇺🇦🇷🇴
Стосунки Румунії і України, актуальні питання співпраці та підтримки між нашими країнами, інтеграція до ЄС і НАТО та багато іншого

Сьогодні мав честь зустрітися з паном послом Румунії в Україні Александру Віктором Мікулою і це все обговорити на експертному рівні.
Далі буде)

Сильніші разом!
#Україна #Румунія #дипломатія
Чи завжди багатозадачність - це благо ? І що може бути її альтернативою?

"Зростаюче навантаження на роботі також вимагає особливих методів управління часом та увагою, які, знову ж таки, впливають на структуру уваги. Багатозадачність як метод управління часом та увагою не є цивілізаційним прогресом.
Багатозадачність — це не здатність, якою людина могла б володіти лише в трудовому та інформаційному суспільстві пізньої сучасності. Швидше за все, йдеться про регрес. Багатозадачність поширена серед диких звірів. Це метод управління увагою, необхідний для виживання в дикій природі.

Звір, зайнятий споживанням їжі, одночасно має звертати увагу на інші завдання. Наприклад, йому потрібно відганяти голодних конкурентів від своєї здобичі. Він повинен постійно стежити за тим, щоб не стати чиєюсь здобиччю. Одночасно він повинен оберігати своїх нащадків і не зводити очей зі свого партнера. У дикій природі звір змушений розподіляти свою увагу між різними формами діяльності. Тому він не здатен зануритись у споглядання – ні під час їжі, ні під час спарювання. Звір не здатен зосередитись на своєму партнерові, тому що одночасно має стежити за фоном.

Не лише багатозадачність, але й такі активності, як комп'ютерні ігри, вимагають широкої, але поверхневої уваги, схожої на пильність дикого звіра. Останні суспільні тенденції та структурні зміни в увазі дедалі більше зближують людське суспільство з дикістю".

#Byung-Chul Han
Повчальна історія з Іспанії. Як справжній збережений спадок рятує.

Старовинна римська дамба в Альмонасид-де-ла-Куба, якій близько 2000 років, врятувала цілий муніципалітет від затоплення під час недавнього урагану, що пройшов країною наприкінці жовтня.
Більше 200 загиблих на зараз лише в районі Валенсії ((

Ця споруда, відома як Куба, є найвищою з усіх збережених римських дамб у світі.
Її збудували ще в І столітті, і з того часу вона кілька разів модернізувалася.

Як зазнчає видання El Espanol - саме завдяки цій тисячолітній інженерії вдалося уникнути трагедії та зберегти життя місцевим жителям.
2024/11/15 09:20:51
Back to Top
HTML Embed Code: