Telegram Web Link
100 років тому - Норман #Дейвіс про політику після Першої світової

"Американці підозрювали британців і французів в імперіалістичних задумах. Британці підозрювали французів в наполеонівських тенденціях. І британці, і французи сумнівались у щирості американської прихильності. Їхні страхи ще й як підтвердились, коли американський Конґрес не ратифікував ні Версальського договору з Німеччиною, ні членства США в улюбленому задумі Вілсона - Лізі націй. Союзницька дипломатія дуже недооцінювала проблему запровадження угод у життя. Одна річ — ухвалювати важливі політичні постанови в Парижі, і зовсім інша втілювати їх у далеких регіонах Європи, де західні держави мали невеликий вплив і не могли здійснювати контроль. Окремі міжсоюзницькі комісії давали тимчасову раду окремим осередкам неспокою. Проте Ліга націй народилася беззуба, США повернулися плечима до залагодження справ у Європі, Британія демобілізувалась, Франція відсахнулася від перспективі самій виконувати поліційні функції на континенті. Тож було тільки питанням часу, коли скривджені договором почнуть здогадуватись, що їм можна безкарно його порушувати".
Нічна і ранкова ракетна атака ще раз нам нагадали одну важливу річ - це війна технологій і ті хто мають самі передові технології- мають перевагу.

Це про якість, а не про кількість. Саме вона потрібна.
Прощаючись з цим роком, вдячний кожному, з ким перетнулися шляхи; цей рік навчив багатьом новим речам і ідеям. А також підсвітив справжню суть багатьох людей, показав їх по новому. Були моменти щирих захоплень, були й інші моменти.

Комусь я допомагав, а хтось допомагав мені. Тож подумки обіймаю і щиро щиро дякую усім хто був і є!

А це листок Дерева Бодхі Ficus Religiosa - який я виростив з маленької насінини. Багато тисячоліть тому саме під цим деревом Будда (саме Будда Ґаутама) медититував 40 днів і отримав просвітлення. Чого бажаю кожному з нас!
Тож вперед у 2024!

#ficus #buddha #2024 #happynewyear #bodhitree
Останнім часом багато читаю у соц мережах- що у нас тут треба формувати якийсь новий суспільний договір між владою і суспільством - чи цей суспільний договір буде виглядати ось так і так.

Так ось- читайте першоджерела. Суспільний договір - це ГІПОТЕТИЧНА - ідея часів Нового часу. Коли створювались з монархій чи їх колонії нові республіки - в першу чергу, Франція, США. Так про це писали мислителі, переважно просвітники у 17-18 сторіччях. Але вони розуміли - що це Гіпотеза. Логічна - але гіпотеза. Це мисленнєвий експеримент. Це концептуальна легітимація переходу від монархії до республіки. Яка була втілена в життя після революцій - Американської та Французької. І закріплена у юридичних документах тих часі. Детальніше колись зроблю про це відео.

Тож якщо коротко - Суспільний договорів у нас, в Україні, вже є, він втілений у ряді фундаментальних документів і з того часу нічого не змінилося - це результати референдуму за незалежність, Декларація про державний суверенітет і Конституція України. Читайте їх щоб знати наш суспільний договорів між владою і народом- якщо вже дуже хочете оперувати такими поняттями.

США мають свій Суспільний договір, що включає в себе Декларації про незалежність 1776 і Конституцію з 1787 з правками, які тільки розширювали права усіх громадян, а не звужували їх. Діють до цього часу.

На цьому все.
Коментар для Польського Радіо
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін розмірковує так:
"Рішення надати лобістській діяльності законодавчих рамок – чудова ідея. До того ж, це було зобов'язанням, яке Україна брала перед ЄС. При тому, що у багатьох європейських країнах таких законів немає. А ось у США є. І там дуже добре прописані норми, що розмежовують лобістську та корупційну діяльність. В Україні ж цим законопроєктом у правовому полі дається розуміння лобізму. Але проблема в тому, що у нас лобістською діяльністю займаються нерідко громадський сектор, різного плану НГОшки (недержавні організації). Чи зможе законопроект, ставши повноцінним законом, виявити реальну діяльність лобіста? На даний момент прописано, що організація має реєструватися як саме лобістська. Чи підпаде під це діяльність НУО?".
Є, за словами експерта, і прикордонні питання, та сама "зелена енергетика". Не секрет, що деякі організації, які виступають за неї, "топлять" не лише за екологію, скільки за ті чи інші компанії, на зарплаті яких негласно перебувають, наголошує політолог.
"У США лобісти – це насамперед люди, які використовують громадську думку для впливу на політиків. І там це працює. Хоча й не без проблем. Низка опитувань у США показує, що американці незадоволені засиллям впливу лобістів на конгресменів. Але принаймні там ця практика оформлена законодавчо. Що дозволяє обмежити корупційний вплив у цій сфері, – розповідає Олексій Якубін. – Наскільки я знаю, ЄС наполягав на ухваленні Україною цього законопроекту, бо був незадоволений нежиттєздатними ініціативами, які були запропоновані у нас як закон про деолігархізацію. Подивимося, наскільки це стане робочим та ефективним".
Очевидно, що лобістську діяльність слід регулювати, виводити з тіні, обмежити від корупції, цивілізувати. Але питання в тому, чи акцентує експерт, чи впорається з цим даний законопроект, який, на його думку, до другого читання зазнає значних змін.

https://politics.comments.ua/ua/news/rada/rada-progolosuvala-u-pershomu-chitanni-za-proekt-zakonu-pro-lobizm-scho-ce-dast-ukraini-723722.html
2024/12/28 20:03:31
Back to Top
HTML Embed Code: