Telegram Web Link
Політолог Олексій Якубін теж поділяє думку, що ключовою метою Путіна на форумі було показати – він не перебуває в світовій дипломатичній ізоляції. Також диктатор хотів упевнитися, що Китай і надалі буде продовжувати економічну співпрацю з РФ.
– Росія за останні півтора року перетворилась на сателіта Китаю. Чим далі, тим більше помітно, що Росія просто не зможе обійтися без китайської допомоги як фінансово, так і технологічно. У самій Росії вже зараз є ситуація, коли всі компоненти для різних галузей промисловості подорожчали в декілька разів, особливо іноземні. Аналогів у них особливо й немає, окрім китайських, – сказав експерт Фактам ICTV.

Окрім того, заявами про намір будувати газогін із Китаю через Монголію в Росію Путін намагається показати, якщо РФ скорочує поставки газу в Європу, то вона знайде іншого споживача.
Водночас Якубін зазначає, що Китай та інші східні країни не будуть готові платити РФ такі суми, як платили західні країни.

Щодо китайсько-російської співпраці у військовому плані, то політолог вказує, що досі Китай уникав будь-яких прямих поставок, розуміючи, що потенційно китайські компанії можуть теж підпасти під санкції. Навряд чи цього разу Китай наважився серйозно допомогти Росії.

https://fakty.com.ua/ua/svit/20231019-analogiv-nemaye-okrim-kytajskyh-chy-vdalosya-putinu-vmovyty-si-czzinpina-dopomogty-u-vijni-proty-ukrayiny/
1👍1
Політолог Олексій Якубін допускає варіант подальшого посилення фінмоніторингу:
"Ми побачили парадоксальну ситуацію, коли навіть ті депутати, які проголосували за, різко почали критикувати закон. З огляду на норми ухваленого документа, як на мене, вони мають розрахунок, що згодом можна буде якось вирівняти, вирулити, через Конституційний суд, наприклад (норма про зворотну дію). Але, з погляду ЄС, який нам дає величезні суми, раціо – саме у такій жорсткій версії. І контроль лише посилюватиметься з урахуванням того, які кошти планують вкласти партнери у повоєнне відновлення країни".

https://vesti.ua/uk/politika-uk/politichna-elita-pid-naglyadom-reaktsiya-nardepiv-na-zakon-pro-pep
👍1
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін розмірковує так:

"Ключове питання зараз пов'язане з тим, чи Ізраїль (після візиту туди президента США) почне наземну операцію в Секторі Газа. Начебто, всі приготування зроблено. Але не виключено, що після візиту Байдена ЦАХАЛ не піде на цей крок, який означатиме новий виток ескалації. Невипадково у своїй промові, сказаній цієї ночі (за київським часом) американський лідер закликав не піддаватися гніву, наголошуючи, що бойовики ХАМАС не представляють палестинський народ. США явно намагаються зупинити сухопутну ситуацію Ізраїлю у Секторі Газа. Вмовити використовувати інші методи. Від того, чи це вдасться, залежатиме подальший хід подій".

За словами експерта, зараз схоже, що ключові антиізраїльські гравці в регіоні готові включитися в конфлікт, як тільки ЦАХАЛ почне сухопутну операцію в Газі. Що означатиме розростання конфлікту.
"Зрозуміло, що війна затягується, – констатує політолог. – На Близькому Сході є гравці, які бажають змінити статус-кво. І Ізраїль до таких не належить. Якщо в регіоні спалахне повномасштабна війна із залученням до неї не лише Ізраїлю та ХАМАСу, а й низки інших гравців, тієї ж ліванської Хезболли, то для України це погано. Адже частина уваги та військової допомоги, які могли бути зосереджені на нас, піде Ізраїлю. І певні тривожні дзвіночки вже є".

Олексій Якубін наголошує, що вигодонабувачем загострення на Близькому Сході є Росія. Особливо цього не приховуючи. РФ вигідно, щоб з'являлися нові точки нестабільності у світі. Так знижується увага до російсько-української війни, констатує експерт.

https://world.comments.ua/ua/news/near-east/visnovki-z-protistoyannya-na-blizkomu-shodi-hto-viyavlyaetsya-u-vigrashi-719638.html
👍2
Туман огортає світ. І робить його загадковішим. Туман це про неоднозначність, мінливість. І тому від нього не віє жорстким детермінізмом. Він нагадує.. свободу.

Тому це і про природу політики, етики і ринку . Адже якби політика була однозначна - то її вже б не було. Було б управління - та й годі. Етика - буда б простим однозначним зведенням правил. І ринок - він існує до тих пір поки є невизначеність. Адже якщо її немає - в ринку немає необхідності.

Люблю туман - Адже він про свободу. Як і усі вказані сфери.
2
Свого часу, один із "батьків засновників США" Томас Джефферсон зрозумів, прочитавши "Кіропедію" Ксенофонта про царя Кіра і давню Персію, що свобода совісті і віротерпимість, а також релігійна нейтральність держави - це запорука політичної стабільності. І цю аксіому у США зреалізував, на відміну від імперського Лондона тих часів. З усіма наслідками і для Британії і для молодих США.

Цю ж ідею в іншій формі повторив вже 44-й президент США Барак Обама у своїй книзі "The Audacity of Hope: Thoughts on Reclaiming the American Dream" критикуючи деяких американских консерваторів, які забули, що як вплив церкви на державу, так і вплив держави на церкву завжди має негативні наслідки для них обох.

Читайте, щоб засвоювати чужий позитивний досвід )
👍3
До Верховної Ради та депутатів можна ставитись як завгодно - але Парламент - то інституція без якої нашої представницької демократії, зрештою і тієї самої справедливості, просто не буде. І ніякі "сильні руки" не допоможуть.
1👍1
Вкрай цікаво спостерігати суперечки про кліп в церкві (навмисне без назв і так зрозуміло, якщо ви слідкуєте за медіа хвилями) - і чи можна чи не можна. На Заході в популярній і рок культурі - це був тренд у 60-80-х 20 століття - зробити щось таке і радикальніше в церковному приміщенні - тоді це був виклик. Зараз там таким уже нікого не здивуєш. Хоч кожного дня знімай. І це не просто вторинно - а дуже вторинно. Там шукають інші прийоми)

А у нас фукуямівська постісторія.
Нижня палата Конгресу США з новим спікером.

Попереду - показові голосування за допомогу Ізраїлю або/та Україні
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін розмірковує так:
"Дані про те, що рейтинг влади зберігається на високому рівні, говорять про наступне: попри затягування війни люди розуміють – багато в чому від рішень влади залежить ситуація в Україні. І в цьому сенсі не дивна потужна підтримка Зеленського". При цьому, уточнює експерт, слід розуміти, що в умовах війни люди обережно висловлюють свою думку.
"Дослідження щодо дискримінації, в якому на перше місце вийшла дискримінація за мовною ознакою, говорить про те, що в медійне, публічне поле періодично потрапляють такі скандали. І це могло підштовхнути низку опитуваних вказати саме мовний момент як найбільш дискримінаційний. Це не означає, що по факту є настільки великий утиск саме через мову", – вважає Олексій Якубін. На його думку, для влади, щоб утримувати тренд на високу довіру, важливо враховувати подібні дані – та реагувати на них. "Потрібно пам'ятати, що РФ завжди грала на видимості мовних протиріч — і не підігравати тут країні-агресору", — констатує політолог.

https://society.comments.ua/ua/news/developments/ukrainci-doviryayut-vladi-ale-vidchuvayut-diskriminaciyu-za-oznakoyu-movi-pro-scho-govorit-nove-opituvannya-719976.html
👍3
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію із закликом до перемир'я між Ізраїлем та ХАМАС.
Без прямого засудження останнього.

За 120 країн.

Цю резолюцію розробили група арабських країн.

Ось як хто голосував.

Нагадаю, що резолюції Генасамблеї мають скоріше дорадчий характер, але показують якою є світова громадська думка з певного питання.
2025/07/13 18:23:33
Back to Top
HTML Embed Code: