Telegram Web Link
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін упевнений, що головна мета зустрічі в Саудівській Аравії радників з нацбезпеки та політичних радників глав понад 40 держав – це спроба активно залучити країни Глобального Півдня (Захід і так на нашому боці) до обговорення справедливого виходу з російсько-української війни.
"Щоб представники Бразилії, країн Африки, Китаю (його представників не було на першій подібній зустрічі у Копенгагені) почали обговорювати це питання, – пояснює він. – Мені здається, багато представників не західних країн поїхали туди, щоби просто почути позицію України, Китаю, Саудівської Аравії – і доповісти керівництву своїх країн про ситуацію. Я з самого початку не очікував на прийняття якогось важливого рішення. Це не зустріч такого рівня. Але є певні підготовчі моменти".

На думку Олексія Якубіна, важливо, що країни не західного світу готові слухати Україну. Раніше, зазначає він, їхній порядок денний формувала Росія.
"Так, можливо, деякі й надалі дотримуватимуться нейтралітету. Але деякі будуть готові залучитися до тих чи інших положень нашої формули миру. У питаннях, пов'язаних з екологією, ядерною чи продовольчою безпекою тощо. Тобто частина таких умовно нейтральних країн виявиться залученою до низки важливих нам проектів", – наголошує політолог.

Позитивним він вважає, що на зустріч прибув представник Китаю. І хоч він знову репрезентував план КНР, але й взяв участь в обговоренні формули миру Зеленського.

"Частина країн незахідного світу, які мають вплив на Росію, приїхали. Тим самим порушуючи монополію РФ на думку про цю війну, – акцентує Олексій Якубін. – Ми бачимо, як активізуються країни, які потенційно мають виходи на Захід, Схід, Київ та Москву. Та ж Саудівська Аравія. У Китаю є труднощі із Заходом, що звужує його можливості щодо комунікації зі всіма гравцями. Саудівська Аравія має виходи на всіх. І на наших очах ця країна демонструє політичну амбіцію, яка допоможе нам отримати певні інструменти впливу на РФ. Невипадково в країні-агресорі так нервово реагують на цю зустріч".

Водночас, зазначає експерт, нам ще є де працювати – і в Америці, і в Азії, і в Африці, щоб залучати все більше країн до пошуку справедливого миру.

https://society.comments.ua/ua/news/developments/pershi-pidsumki-zustrichi-u-saudivskiy-aravii-scho-nayvazhlivishe-716481.html
👍1
Урядовий квартал LIVE❗️

📌 Результати зустрічі в Саудівській Аравії
📌 Що відбувається на фронті - Схід/Південь?
📌 Стратегія України щодо розблокування Чорного моря

🎙️ Про це та інше дивіться у нашій авторській програмі з Олексієм Якубіним «Урядовий квартал».

Спеціальний Гість - Мамука Мамулашвілі - військовик, засновник і командир «Грузинського національного Легіону».

https://www.youtube.com/live/tHcCTJtUCfY?feature=share
2
#Думкинаполях

Пропаганда від мислення відрізняється тим - що мислення - це завжди про невизначеність
- в мисленні немає вже готових напеперед остаточних рішень, а в пропаганди є. У ній усі відповіді готові наперед і їх потрібно просто повторювати.

В процесі мислення - певні позиції - просто вихідна точка - а далі починається пригода у невідомому наперед напрямі. І саме тому мислення - це про свободу.
А пропаганда в цьому ракурсі - це про обмеження і примус.

Щоб зрозуміти цю різницю чіткіше - згадайте випадки ставлення афінської громадськості до Сократа, якого звинувачували у підриві "моральних основ" Афін, лише за його питання різним людям. Ну або приклад з Галілеєм, який продовжував розвивати ідеї Коперника, навіть всупереч тодішній позиції Католицької церкви. І тих тортур, які були за це йому завданні - бо він не погоджувався з тогочасною церковною пропагандою. І лише в 90-х роках 20 сторіччя Католицька церква визнали свою помилку щодо Галілея та застосованого проти нього насильства.

Мислення - це і складно і водночас, звільняюче.
🔥5
Чудова історія від Еріка #Вейнера - адже життя суперечливе, і бали на табло поки гра не закінчена - ще нічого не означають.

"Есть такая притча о китайском крестьянине. Однажды у него убежала лошадь. Вечером к нему зашли соседи, чтобы посочувствовать. — Как жаль, что убежала твоя лошадь! — сказали они. — Просто ужасно. — Может быть, — сказал крестьянин. — А может быть, и нет.

На следующий день лошадь вернулась и привела с собой семь диких коней. — Вот это удача! — сказали соседи. — Теперь у тебя аж восемь лошадей. Как же тебе повезло! — Может быть, — отвечал крестьянин. — А может быть, и нет.

На следующий день сын крестьянина попытался объездить одну из новых кобыл, упал с нее и сломал ногу. — Вот так несчастье! — сказали соседи. — Может быть, — отвечал крестьянин. — А может быть, и нет.

На следующий день в деревню явились вербовщики в солдаты, но сына крестьянина они не взяли из-за сломанной ноги. И все соседи сказали: — Вот и замечательно! — Может быть, — сказал крестьянин. — А может быть, и нет.

Наша жизнь похожа на съемку широкоугольного мира длиннофокусным объективом. Всей картинки мы никогда не видим. И единственный разумный выход — это смотреть на вещи подобно тому китайскому крестьянину".

P.S. На фото суцвіття з однієї квітки

#blossom
🔥4
Чому зернова угода неможлива без рішення Ердогана? Чи може Україна покластися на Туреччину? Чи погодиться Путін на відновлення зернової угоди? Як Україна може тиснути на Путіна? Чому Зеленський не поїде на саміт G20? Навіщо міністр оборони Китаю приїхав з візитом до Росії та до чого тут ПВК “Вагнер” - в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua розповів політолог Олексій Якубін.

https://tsn.ua/svit/zustrich-edogana-ta-putina-chi-zmozhe-erdogan-zmusiti-rosiyu-povernutisya-do-zernovoyi-ugodi-2391163.html
👍2
2025/07/14 21:38:55
Back to Top
HTML Embed Code: