Telegram Web Link
https://youtu.be/Fbs8NMLjcoQ

Головною книгою випуску стала «Корона. Книга 1. Єлизавета II, Вінстон Черчилль. Становлення молодої королеви (1947–1955)», автор – Роберт Лейсі. Єлизавета II залишила про себе різноманітні згадки - здається її життя чи не найповніше висвітлювалась скрізь - і в біографіях, і в медіа. Але ця видимість таїть в собі багато загадок і непрогнозованих наслідків її правління. Про це і поговоримо.
🔥3
https://youtu.be/lTdyQ8euNJA

Харарі пише про наш світ, який кожного дня стає складнішим для розуміння. Як нам боротися із епідемією фейкових новин? Як працюють Великі дані (Big Data)? Що таке кібер- або діджиталетика?Чи зможемо захиститися від ядерних катастроф? Що зупинить тероризм? Які цивілізації домінують: Іслам, Захід чи Схід? Чи буде нова Світова війна? Чи здатне людство знищити себе? І це може статися як унаслідок застосування ядерної чи іншої зброї масового ураження, або у наслідок інших причин. Кого з історичних постатей Харарі вважає найвизначнішим і чий внесок хоче виокремити. Який результат россійсько-української війни бачить Харарі?
👍3
https://youtu.be/bVp57tDKABY

Ураган "Йен" стал не только природным, но и политическим катаклизмом, обнажив ряд проблем во время начавшейся предвыборной кампании в Конгресс США. Какие выводы сделали для себя республиканцы и демократы? Удастся ли администрации Байдена купировать экономический кризис и падение рейтинга демократов? Есть ли президентские амбиции у Рона де Сантиса и Илона Маска? Об этом в сегодняшнем выпуске программы Культ Личности беседуют Руслан Бизяев и Алексей Якубин.
👍3
Нещодавно, у віці 75 років помер Бруно #Латур - цього філософа, соціолога науки я неодноразово цитував тут.

Ось деякі його цитати про самого себе:

"В глубине души я философ, но антропологи приняли меня за своего, поскольку я занимался вопросами модерна, а модерн сегодня превратился в проблему антропоцена. Поэтому работа, которую я проделал много лет назад, заявив, что мы никогда не были людьми модерна, наконец-то получила свое оправдание. Все согласны с тем, что нам не удастся модернизировать планету. Вместо этого происходит нечто другое. Оно называется Антропоценом. И, несмотря на то, что ни один социолог не принимает меня за своего, я — социолог".

"Мы показываем, что наука является неотъемлемой частью культуры, и что сегодня наша культура практически втянута в войну против самой науки".

"Я католик, и это крайне важный момент, объясняющий мой интерес к текстам. Я также очень чувствителен к злоупотреблениям религией. У меня хороший слух, я всегда чувствую, когда религиозные взгляды переносятся в политику. Поэтому я внимательно слежу за тем, чтобы не смешивать политику и религию".

"Да, я хожу в церковь. Но религию понимают еще меньше, чем науку, и, должен сказать, это меня обескураживает. Люди преобразовывают религию в идеологию, в веру, хотя она не имеет никакого отношения к вере. Я не верю в веру как категорию".

"Потому что Церковь, несмотря на все ее ограничения и медленное преобразование религии в веру и идентичность, по-прежнему активна в самых разных сферах. Эти понятия — Слово [Logos], Дух — меняют жизнь тех, к кому вы обращаетесь. Именно это я хочу холить и лелеять, но это совсем не то же самое, что вера.

С точки зрения информативности, содержание Библии крайне ограничено. Но нам стоит отказаться от определения религии, которое, к сожалению, является доминирующим практически повсюду. Это проявляется и в политике, которую практически заменили вопросы идентичности, опять же, с точки зрения веры. «Я верю в то-то и не собираюсь это обсуждать. Это не подлежит обсуждению». Поэтому такая страна как США сегодня связывает вопросы политики и веры. С такими ощущениями нельзя заниматься политикой".
👍31
Підсумки Рамштайну-6: на які рішення дозріли союзники України
https://society.comments.ua/ua/news/warrussia/pidsumki-ramshtaynu-6-na-yaki-rishennya-dozrili-soyuzniki-ukraini-703177.html

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін зазначає, що Україна хоче від "Рамштайну" та інших подібних форматів задоволення ключових запитів щодо зброї. Зараз, за його словами, це навіть не так системи протиповітряної оборони (ППО), як протиракетної оборони (ПРО).
"Ми бачимо, що із цим колосальні проблеми. І наші союзники після масового ракетного обстрілу Росією території України, схоже, узгодили необхідні нам речі. Інша річ, коли ми зможемо все це отримати, – каже політолог. – Системи ППО та ПРО досить складні. Але українські військові демонструють чудові успіхи в освоєнні нових видів озброєння. У ті ж США є запаси відмінних протиракетних систем "Patriot". Питання, наголошую, що і коли ми реально отримаємо".
На думку Олексія Якубіна, позитив, що формат "Рамштайн" працює, намагається гнучко реагувати на те, що відбувається в Україні. Але при цьому, зазначає він, наші прохання виконуються дуже дозовано по чайній ложці.
"Про те, що нам потрібні ППО та ПРО, було ясно з перших днів війни, коли критичні об'єкти, включаючи АЕС, перебували (і перебувають) під загрозою ударів. З усіма витікаючими… Процес надання необхідної допомоги рухається, але повільно. Все робиться із запізненням, – вважає експерт. – А повільність пов'язана із бажанням країн НАТО додатково не ескалювати ситуації з РФ, тим більше на тлі сигналів звідти про можливе використання зброї масової поразки".
👍4
2025/07/13 09:36:24
Back to Top
HTML Embed Code: