Telegram Web Link
Мені здається, для дослідників міжнародних відносин зараз відкриваються абсолютно нові можливості побачити на власні очі, чи витримають випробування на незалежність різні транснаціональні структури. Або ж, як вважали реалісти, в основі міжнародних відносин усе ж лежать держави (nation-state), і вони є первинними, а ці транснаціональні структури без них не мають особливого впливу.

Зараз ми значною мірою спостерігаємо і будемо спостерігати протягом найближчих, як мені здається, пів року – року дуже серйозний тест для основоположних ідей конструктивізму, (нео)лібералізму чи ідей неореалізму/реалізму. Нові кейси на наших очах.
#Думкиполітолога

Мені здається, одна з ключових проблем, яка у нас повсякчас виникає у дискусіях про лібералізм і ліберальну демократію, полягає в тому, що лібералізм часто помилково сприймається як ідеологія з монополією на певну специфічну Істину. У нашому суспільстві люди часто вважають, що є певні «правильні ліберальні» істини, які потрібно проголошувати, а все, що залишається поза ними, – це нібито неліберально. І начебто завдання такого «лібералізму» – нав’язати цю «єдину істину» всім як універсальний стандарт життя і мислення.

Але це абсолютно не так. Точніше лібералізм, у своїй суті, визнає презумпцію незнання. Він не проголошує, який спосіб життя є правильним, яка релігія – справжньою чи яка ідея – істинною. Лібералізм виходить із того, що кожен має право висловлювати свої думки, навіть суперечливі, і жити так, як він вважає за потрібне. Лібералізм не містить свого власного уявлення про «правильне життя». Якщо ви виходите з такої презумпції- то ви ліберал.

Ліберальна держава займається базовими функціями – забезпеченням правопорядку і захисту власності – без нав’язування якихось світоглядних переконань. У цьому полягає основа лібералізму: не в утвердженні певних специфічних чеснот, а у визнанні принципу «живи сам і дай жити іншим, як вони хочуть». І все.

Якщо ви чуєте інше – це точно не має відношення до класичного лібералізму. Лібералізм виник не з віри в якусь Абсолютну Істину, яку треба донести, а з розуміння недосконалості наших знань про себе, мораль і світ навколо нас. Ліберал- це той хто точно не буде вам казати, як правильно жити.

Чому це так складно засвоїти – велике питання. 😊
Читаю зараз книгу "War" ("Війна"), яку в США визнали чи не головною книгою з актуальної політики 2024 року, автором якої є Боб Вудворд – двічі лауреат Пулітцерівської премії. Думаю, ви про неї чули.

Час від часу ділитимусь найцікавішими моментами та цитатами з книги, які мене особисто вразили. Почну з цієї історії – вона не має прямого стосунку до нас, але цікава тим, як показує американський політичний "бекстейдж" без зайвої патетики:

"Десять років тому, будучи віцепрезидентом, Байден переконував Обаму не вводити ще 30 000 американських солдатів до Афганістану, попри наполягання військових. Байден перервав свою сімейну відпустку на Нантакеті, щоб особисто звернутися до Обами:
'Послухайте мене, бос, – сказав Байден. – Можливо, я занадто довго перебуваю у цьому місті, але я точно знаю одне: коли ці генерали намагаються затиснути нового президента в кут'.
Він нахилився до Обами і пошепки додав: 'Не дозволяйте їм цього зробити'.

Обаму буквально завалили й "нагодували дурницями" його генерали, які, на думку Байдена, вели трагічну гру за владу проти молодого та недосвідченого президента.

Першопочатково вторгнення США в Афганістан у 2001 році мало на меті знищення терористичного угруповання Усами бен Ладена "Аль-Каїда", відповідального за теракти 11 вересня в Нью-Йорку та Вашингтоні. Але після того, як "Аль-Каїда" фактично була вигнана з Афганістану, місія розширилася до побудови держави.

На думку Байдена, це "повна нісенітниця".
Його головним аргументом було те, що місія США відійшла від початкової мети, і тепер абсолютно незрозуміло, у чому полягає їхній план".
(c) Bob Woodward

Що думаєте про цей епізод? І чи буде український переклад цієї книги.
Дякую, Девід Лінч - спочивай з миром

"Негативність подібна до темряви. А що таке темрява? Ми вдивляємося в неї й бачимо, що там нічого немає: темрява — це відсутність чого-небудь. Але варто ввімкнути світло — і темрява відступає.

Однак, наприклад, сонячне світло не може позбавити нас негативності. Воно проганяє темряву, але негативність залишається. Як же знайти те світло, яке, запалюючи, ми могли б розсіяти негативність так само, як сонячне світло розсіює темряву?

Це світло чистої свідомості, внутрішнього «Я», світло глибинної гармонії.

Не намагайтеся боротися з темрявою. Навіть не хвилюйтеся через неї. Просто запаліть світло, і темрява зникне. Запаліть світло чистого розуму, і все негативне зникне.

Ви можете сказати: «Як гарно звучить». Звучить надто гарно, щоб бути реальністю. Але це і є реальність".

Девід #Лінч "Піймати велику рибу.."
2025/07/04 20:40:21
Back to Top
HTML Embed Code: