Telegram Web Link
​​💪 Як A-Players будують потужні екосистеми в Центральній та Східній Європі — про що розповідав проєкт TRMNL4 на цьогорічному Web Summit

До української делегації на конференції в Лісабоні долучився TRMNL4 powered by Genesis, — проєкт, що обʼєднує стартапи з Центрально-Східної Європи, big tech компанії та інвесторів. Тетяна Ладанова, StartUp Program Lead у TRMNL4, розповіла про стан стартапів у ЦСЄ, а також виокремила переваги роботи з регіоном.

Як підкреслила Тетяна, ринок ЦСЄ постійно розвивається та пропонує нові технологічні рішення, а Україна — одна з лідерок зі зростання в регіоні:

– з 2017 року ринок ЦСЄ виріс у 7 разів, загальна вартість стартапів цього регіону становить понад $190 млрд;
Україна входить до трійки країн ЦСЄ, де стартапи зростають найшвидше;
– у 2022 році в ЦСЄ-регіоні з’явилося три єдинороги, двоє з яких — українські компанії;
– лише 12 % українських стартапів були змушені закритися, водночас 40% — показали впевнений ріст за час війни;
в регіоні ЦСЄ оперує майже 200 стартап-акселераторів;
– щосезону на освітні програми TRMNL4, як от Genesis StartUp Academy together with Meta, подаються понад 2000 стартапів, а T4.Community наразі налічує понад 100 перспективних бізнесів із 20+ країн.

📈Серед причин інвестувати в стартапи ЦСЄ — концентрація талантів та їхнє прагнення створювати нові можливості, бажання масштабуватися на міжнародні ринки через порівняно малий внутрішній ринок та фокус на прибутку.

Раді були цьогоріч бути партнерами української делегації, розповісти про стартап-екосистему в Центральній та Східній Європі та підсвітити українські бізнеси, які попри всі складнощі продовжують створювати цінні продукти 🇺🇦

Більше про Web Summit та переможців змагань стартапів читайте в матеріалі нашого блогу.

#websummit #startup #cee #trmnl4
🪖Історія мобілізованого веброзробника про навчання на курсі «Вишкіл капітанів»

Владислав Сергієв — веброзробник з Чернігова. На початку 2023-го він був призваний на військову службу і зміг отримати посаду, пов’язану з програмуванням. Хоча Владислав і закінчив військову кафедру, він швидко зрозумів, що військових навичок та знань йому бракує — тож керівництво спрямувало його на курс «Вишкіл капітанів».

📎 Курс «Вишкіл капітанів» спрямований на навчання військових лідерів. Його проводить Командування Сил територіальної оборони ЗСУ разом з фондом «Повернись живим» за підтримки головних партнерів — ІТ-компаній Genesis та SKELAR та за участі ІТ-компаній appflame, AMO, Headway, Universe.

Читайте про навчання на курсі у дописі та переглядайте повне інтерв’ю для DOU, у якому Владислав розповів, як його мобілізували, фінальні іспити на «Вишколі капітанів», як навчання допомагає на військовій службі, та що його мотивує.

#вишкілкапітанів
​​🔖 Новини блогу

Scrum справді прискорює розробку або ж численні церемонії та додаткові ролі ускладнюють життя інженерів? Які бувають помилки в інтерпретації принципів SOLID? Що відомо про переможця змагання стартапів на Web Summit? Які актуальні вакансії наразі є для продакт-менеджерів? Про це та про інше актуальне зі світу tech — розповіли у генезійському блозі. Гортайте добірку матеріалів і переходьте за посиланнями, щоби дізнатися більше👇

✍️ Принципи SOLID — що це та як їх застосовувати. Єгор Ілющенко, Back-end Engineer у Legit з екосистеми Genesis, поділився кейсами та прикладами, а також розповів про поширені помилки в інтерпретації цих правил.

💼 «Почну з понеділка»: вакансії для продакт-менеджерів. Пропозиції — на різний смак, напрям і ґрейд. У нашому новому дайджесті знайдеться пропозиція для кожного.

👀 6 міфів про Scrum у продуктових командах. Сергій Матчук, Product Lead команди Kismia в Quarks, партнерській компанії Genesis, спростував найпоширеніші міфи про Scrum та розповів, як адаптувати цей фреймворк до цілей продуктової команди.

🏆 Web Summit оголосив переможця змагання стартапів PITCH. У матеріалі розповідаємо, що про нього відомо та хто представляв Україну на сцені найбільшої технологічної конференції у світі.

#блогgenesis
⚙️ Методи масштабування реляційних баз даних

Ключову роль у підтримці високої продуктивності та доступності високонавантажених систем відіграє масштабування реляційних баз даних. Є чимало підходів для масштабування: реплікація Master/Slave та Master/Master, функціональне та горизонтальне партиціювання, шардинг, денормалізація. Максим Коханський, Lead Back-End Engineer в компанії OBRIO з екосистеми Genesis, розповів про кейси використання кожного з них.

Переглядайте допис і читайте повний матеріал на DOU, аби дізнатися детальніше про переваги та недоліки усіх наведених підходів👆

#backend #obrio
​​🎧Здіймаємо рокіт та слухаємо подкаст «Без оголошення війни» разом

Genesis виступила партнером одного з найпопулярніших подкастів України «Без оголошення війни». У ньому автори Ілля Кабачинський та Олександр Аврамчук розповідають про події минулого, щоб краще зрозуміти майбутнє.

📌 Так, слухачі можуть дізнатися більше про вибори під час війни з досвіду США, зануритися в конфлікт Ізраїлю та Палестини вісімдесятирічної давнини, дізнатися, як виглядала радянська дипломатія та чому в Києві не було жодного посольства інших країн тощо. Нові епізоди виходять двічі на тиждень.

🔗Послухати подкаст можна за посиланням.

#безоголошеннявійни
👀 Функції Laravel, про які корисно знати

З кожною новою версією Laravel з’являються цікаві функції та вдосконалення, які роблять процес розробки простішим та ефективнішим. У дописі ми розглянули декілька функцій Laravel, які можуть знадобитися під час роботи з кодом.

Переглядайте та зберігайте на майбутнє 🗂

#laravel #backend
2024/09/23 19:28:02
Back to Top
HTML Embed Code: