Telegram Web Link
♻️Сьогодні площу біля Верховної Ради підзасипало сміттям. Навіть поліція хотіла вберегти народних обранців від цього видовища. А що? Неприємно? Нам також не подобається!

Я не хочу спостерігати картину, як сміттєвоз забирає в один контейнер моє ретельно відсортоване сміття. Я не хочу бачити тонни пакетів зі сміттям у лісі, в парку, в озері. Воно має потрапляти на сміттєпереробні або сміттєспалювальні заводи. Для цього має бути прийнятий Закон про управління відходами, як в усіх цивілізованих країнах.

https://youtu.be/IG5pTLeLUYY
Я народився в російськомовній родині на Сході країни. У школі було пару уроків української на тиждень. І мову ми вчили по телесеріалу Друзі або Сімпсони. Тоді пробував у студентські часи говорити українською і в побуті. Сказавши щось, на тебе озиралось півмаршрутки.

Зараз вже остаточно перейшов на українську. І хочу, щоб діти говорили українською і англійською!

За свою мову треба боротись, битись і захищати її. Виходити на акції протесту! І якщо треба, я готовий виходити хоч на голодування, хоч на бійку, аби недолугі політики відчепились від цієї теми і дали спокій державній мові.
#щоробитиукарантин

Якщо у карантин вам набридло сидіти вдома, набрид диван, комп’ютер, телевізор, то збирайте речі, беріть сім’ю і мерщій у Богуслав! Не впевнені? Тоді дивіться новий випуск на каналі і точно передумаєте)

Я, можна сказати, здаю вам свою улюблену точку. Це місце дійсно мотивує та надихає.

Сподіваюся, мої підписники уже знають, що сміття після відпочинку треба забирати і викидати у спеціально відведені місця. Тому, просто нагадую😉

https://youtu.be/qbY_lS3osBY
Завтра Верховна Рада може прийняти рішення, яке поставить хрест на розвитку альтернативної енергетики на багато-багато років. Мова йде про законопроект N3658, який сьогодні розглядають на комітеті і завтра винесуть на позачергове засідання Ради. Він передбачає суттєве зменшення зеленого тарифу (для окремих СЕС на 50%!).

І якщо він буде прийнятий, то фактично зупинить розвиток відновлюваної енергетики в країні. А це буде означати, що ми знову перестанемо розвиватися і будемо відставати від розвинутих країн, які сьогодні розвивають перед усім зелену енергетику, поступово відмовляючись від викопного палива.

https://blog.liga.net/user/yefirsov/article/37478
Сьогодні Парламент проголосував за законопроект про управління відходами.

В останній день сесії встигли, і не в останню чергу тому, що минулого тижня ми провели акцію за сміттєву реформу. І принесли пакети зі сміттям під Раду. Тоді нас не пускала Поліція.

Але сьогодні проект прийняли у першому читанні. Розслаблятися зарано, оскільки друге читання зазвичай найскладніше. І не виключаю, що потрібно буде виходити на акцію ще раз, і не на одну.

І саме сьогодні настав час навчитися правильно сортувати сміття. Лише починаєте сортувати? Замислюєтесь над цим? Не знаєте, у який з баків кинути цю бісову бумажку? Переходьте за посиланням. Давайте споживати та сортувати відповідально разом!♻️

https://youtu.be/q5aqtNKrrcE
🔥Слов’янський район, Донецька область сьогодні. Фермери підпалили скошене пшеничне поле, бо так же ґрунт буде краще... (ні, не буде!). Це лише призведе до чергових катастрофічних наслідків. До того ж поряд розташований заповідник «Мелова флора», багатий на рослинність і на дерева, що входять до Червоної книги.

Не знаю, що відбувається в головах у людей, які це роблять, але вони мають бути покарані за таку безвідповідальність та егоїзм по відношенню до природи та людського життя.
📽 У 2017 році ми зняли документальний фільм про українську політику. Їздили показувати його країною і навіть мали певний резонанс, коли нам вимикали світло перед показом. Але тоді ми так і не виклали цей фільм у мережу, тепер виправлю цю помилку.

Фільм «Клептократія» це антологія українського політикуму від Кравчука і майже до Зеленського. В цьому фільмі ми пророкували глобальний запит на оновлення, але тоді ще не було зрозуміло яка сила з’явиться. І тим більше неможливо було передбачити наслідки такого оновлення...

Передивіться «Клептократію» і пригадаєте багато чого цікавого з нашої новітньої історії. Якщо вам сподобається, ми подумаєм на тим, чи є доцільним знімати другу частину.

https://youtu.be/vaaAaN-ckQE
Нещодавно я давав інтерв’ю одному з телеканалів. Розмовляли про роботу в Екоінспекції, про екологію, про звільнення. І ми зачепили доволі цікаву тему, яка, думаю, буде цікава багатьом.

Трохи інсайдів з минулого в Держекоінспекції. Така магічна штука ця держслужба. Усі навколо стають твоїми найкращими друзями. Так от, мій телефон щодня розривався від дзвінків різних людей. Це були і депутати, і бізнесмени, і, звичайно ж, олігархи. Бо кому ж ще "піклуватися" про екологію?

Мені навіть телефонував Ігор Валерійович, щоб порекомендувати людину на область. Довелося відмовити, звичайно. Але задумайтесь, якого тиску зазнають чиновники з різних сфер. Їм також 100% надходять подібні дзвінки. І тут вже питання: а чи вистачить їм сил сказати "ні" на сумнівні пропозиції?

Детальніше за посиланням)

https://youtu.be/yC2yIEa1LoA
Я вже розповідав історію про те, що на ввіз електромобілів повернули оподаткування. Рада проголосувала закон і вийшло непорозуміння з митними кодами. Звичайно, ніхто це не виправив, але зараз вони не оподатковуються на митниці. Проте відповідно до законодавства, оподаткування може повернутися будь-якої миті. Це спричинить підняття цін на 20-30%.

Я і сам хочу придбати собі електрокар. Зараз ціна на них стає все доступнішою. В принципі, Nissan Leaf можна придбати від 8 тис доларів.

Вирішив на цю тему записати відеоблог. Може, комусь стане корисним і підштовхне схилитись у бік електрокару при виборі авто.
Звичайне авто викидає в атмосферу більше 200 кілограм шкідливих речовин.

Нашій країні є на кого рівнятись - у Норвегії вже більше 50% ринку займають саме електромобілі. Норвежці поставили собі за мету до 2025 року перейти повністю на електрокари.

Подібних карколомних ідей не вистачає і нам🤪

https://youtu.be/1eiCEf3HmR4
Те, що ми зараз бачимо на відео - справжня революція. В Австралії ліквідують димоходи вугільної електростанції, яка до свого закриття у 2017 році вважалася найбруднішою в країні.

У нас є також свої найбрудніші ТЕЦ. Одна з них столична - Дарницька. Вона труїть шкідливими речовинами цілі райони, але відмовляється модернізуватися. Кожен рік власники обіцяють реконструювати системи газоочищення (встановити нові електрофільтри), але наразі встановлений лише один. Але, на жаль, обіцянки модернізуватися - не допоможуть людям дихати чистим повітрям .
Одне авто на рік в середньому викидає 200 кг шкідливих речовин.
В Україні більше 7 млн автівок. У Києві майже 170 тисяч автівок ( і це не враховуючи приїжджих з інших міст). Щоденно в столиці від авто у повітря викидаються тонни шкідливих речовин: сполуки азоту, вуглеводню, сірки.

Коли ми у місті дихаємо цим брудом - ми цього не відчуваємо, але насправді, шкідливі речовини осідають в наших легенях, зменшуючи продовжуванність життя та збільшуючи кількість захворювань.

Це не жахи - це сувора правда життя.
У Норвегії вже більша половина автомобілів на дорогах - на електриці. І плани у них амбітні - до 2025 року прибрати з доріг усі авто з двигуном внутрішнього згоряння.

Можливо тому в норвежців продовжуваність життя на 10 років більша, ніж у нас? Тому що вони розуміють причинно-наслідкові зв’язки поганої екології і здоров’я громадян?

У нашій країні таких причинно-наслідкових зв’язків чомусь не бачать. На електромобілі вводять податок, замість того, щоб збільшувати пільги, і не можуть навіть заборонити поліетиленові пакети, як зробив це увесь світ.

https://youtu.be/4LIt5uK9ITE
Відтоді, як я глибоко занурився в тему екології, я зрозумів одну просту річ. Сьогодні саме ставлення до навколишнього середовища є критерієм цивілізованості того чи іншого народу або держави. І особливо маркерним це питання є для Києва. Звідки, якщо не зі столиці мають починатися екологічні зміни?

Натомість, що ми маємо? Гори смердючого сміття, які гниють на сміттєзвалищах; вугільні ТЕЦ, завод Енергія, які отруюють повітря і відсутність системи моніторингу; Київводоканал, який є найбільшим забруднювачем Дніпра та не здатен забезпечити людей якісною питною водою; тотальна забудова зелених зон та знищення парків; розтрата екологічного фонду на лавки та бруківку, замість вирішення справді важливих питань. Це те, що спадає на думку одразу. Насправді, проблем набагато більше і ситуація ускладнюється з кожним роком бездіяльності.

Для всіх адекватних жителів столиці очевидно, що далі так тривати не може і ситуацію пора міняти. Якщо вже взялися наводити в Києві порядок і підтягувати його до рівня столиць інших європейських держав, то обмежитися велодоріжками і новою плиткою на центральних вулицях тут явно не достатньо. Один з головних викликів, який сьогодні стоїть перед нами – докорінна зміна ставлення до навколишнього середовища.

Як впоратися з цим завданням? Мені здається, я знаю відповідь. І запрошую всіх, кого ці проблеми дійсно чіпають і хвилюють, на зустріч під КМДА (Хрещатик, 36), в цю суботу (15.08 о 13:45). Останнім часом ми провели чимало зустрічей з київськими екоактивісти, громадськими діячами та просто небайдужими людьми, і у нас є для вас важливі новини. Приходьте.

https://blogs.pravda.com.ua/authors/firsov/5f34d7d8468a6/
Друзі, записав дуже важливе для мене звернення. Приділіть дві хвилини свого часу та подивіться його.

Я запрошую усіх вас на презентацію Екологічної Альтернативи для Києва! Презентація відбудеться у цю суботу о 13:45 біля будівлі КМДА (Хрещатик, 36). Дуже чекаю на вас! Приходьте!)

https://youtu.be/uhYDpdlNAu4
Друзі, важливе оголошення. Сьогодні екоактивісти Києва прийняли рішення брати участь у місцевих виборах і йти в Київраду своєю командою, а я буду балотуватись на посаду міського Голови. Для цього ми об'єдналися в партію Екологічна Альтернатива.

Мотив цього рішення дуже простий - жодна політична сила України сьогодні не пропонує чіткого вирішення екологічних проблем. На слуху що завгодно - тарифи, продаж землі, соросята, але тільки не проблеми стану навколишнього середовища, які насправді стосуються кожного з нас.

Ми прекрасно розуміємо, що пройти до місцевої ради буде непросто. У нас немає великого бюджету, тому завісити весь Київ своїми фізіономіями, як Пальчевський, Береза та інші, ми не зможемо. Зате у нас є головне - конкретна ідея і мета. Екологічна Альтернатива - це не черговий одноразовий проект під вибори і не імітація. В нашій команді дійсно справжні екологи та активісти, люди, добре впізнавані і авторитетні в своєму середовищі. І ми розраховуємо досягти результату не за рахунок валу реклами, а за рахунок роботи з людьми. Кожен з нас готовий йти до киян, зустрічатися і пояснювати наші цілі і завдання.

Я вірю в успіх, оскільки ми виступаємо з актуальним питанням і пропонуємо рішення проблем, з якими сьогодні стикаються сотні тисяч киян. Це в першу чергу - ліквідація золовідвалу Дарницької ТЕЦ і переведення самої ТЕЦ на газ, реконструкція вигрібної ями під назвою Бортницька станція аерації, будівництво мусоропереробного заводу для сортування і переробки відходів, від яких Київ сьогодні вже задихається, забезпечення якісною питною водою кожної оселі, збереження зелених зон, побудова екологічної інфраструктури, раціональне використання коштів єкологічного фонду та багато чого іншого. І на місцевих виборах голосувати за команду, яка займається локальною проблематикою для виборця набагато більш резонно, ніж підтримувати національні партії з більш глобальним порядком денним.

Сам я, керуючись тими ж цілями і принципами, висуваю свою кандидатуру на пост мера Києва. Безумовно, я реаліст. Але я вважаю своїм першочерговим завданням привернути увагу до жалюгідного стану київської екології. І буду використовувати свій статус кандидата в мери в якості трибуни для того, щоб ці проблеми, нарешті, були озвучені на належному рівні.

Вже писав раніше, і знову повторюся. Сьогодні рівень розвитку тієї чи іншої держави визначається вже не за наявністю хмарочосів, супермаркетів і Убера - все це зараз є навіть у відсталих, глухих куточках світу. Рівень розвитку визначається по відношенню до навколишнього середовища. У третьому світі ще вважається нормою викидати сміття на звалища і жити на відвалах металургійного комбінату, а в першому - вже ні. Давайте разом доведемо, що Київ - справді європейська столиця, а не столиця відсталої держави третього світу.
У Києві вчергове хочуть забудувати заповідну зону біля Дніпра. Просто спиляти багатолітні дерева та залити бетоном, не думаючи про наслідки. Місцева влада дала дозвіл на цей вандалізм. Подробиці дивіться у відео. Треба захистити унікальну природу! 🌲🐿🌳🦔

https://youtu.be/CDCBMrtkMqc
Бортницька станція аерації - це вигрібна яма поблизу густонаселеного району Києва, в якому живуть понад 300 тисяч киян. Вони дихають цим смородом круглий рік. Вона мала вже давним-давно бути реконструйована, але, як це часто буває у нас в країні, ще років 10 почекає. У нас немає цього часу.

Це станція комунального підприємства Київводоканал, яке має надприбутки. Модернізацію Київводоканалу ми почнемо саме з Бортничей. Якщо б депутати Київради та мери хоча б раз пройнялися цим запахом, вони б вже давно вирішили цю проблему. Ми - знаємо, як там смердить і знаємо, як виправити цю ситуацію. Тому пропонуємо Екологічну Альтернативу! Приєднуйтесь!

https://youtu.be/cd8VTU0VB0k
2024/10/01 09:18:47
Back to Top
HTML Embed Code: