Telegram Web Link
Міністерству захисту довкілля зараз потрібен лідер, який буде дійсно опікуватися проблемами екології в Україні.

Але, без політичної підтримки президента і парламенту змін не буде. Більше того - ці зміни іноді непопулярні. Для того, щоб змусити великі підприємства та людей з повагою ставитися до довкілля, щоб змусити великий бізнес відповідати екологічним нормам, потрібна жорстка рука. В першу чергу, мова йде про великі штрафи для підприємств-забруднювачів. Тому політична підтримка тут дуже важлива.

https://espreso.tv/article/2020/05/28/yegor_firsov_schob_zmusyty_velykyy_biznes_vidpovidaty_ekologichnym_normam_potribna_zhorstka_ruka?amp
Навіть слон прибирає сміття, може скоро і сортувати навчиться🤗♻️
​​Київ зараз)
У п'ятницю на голосування у парламенті винесене дуже важливе питання. Законопроект 2360 має на меті закриття з 2025 року підприємств, які розводять тварин для хутрового виробництва. Їх ще називають шкуродернями. І, на жаль, так і є. Щорічно для цієї галузі люди вбивають 100 мільйонів хутрових тварин. Тільки в Україні за 2018 рік було забито 850 тисяч пухнастиків.

Можливо, буде переконливіше, якщо скажу, що хутрове виробництво шкодить не лише беззахисним тваринам, а й екології та людському здоров'ю зокрема.

https://blogs.pravda.com.ua/authors/firsov/5ed89044c8234/
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
У норвезькій провінції Фіннмарк внаслідок зсуву ґрунту разом з будинками в море змило ділянку суші шириною 650 метрів. Природа нагадує про себе у будь-який спосіб.
Є така професія - захищати довкілля.
Усіх тих, хто робить це професійно і тих, хто приділяє цьому хоч крихітку свого життя - зі святом!

1. Сортуй відходи (здавай їх на прийом второсировини)
2. Не спалюй листя (бо це треш)
3. Менше купуй (споживай відповідально)
4. Використовуй ефективно енергію у побуті (менше використовуй світла, економ воду)
5. Відмовся від одноразового (пакунки, посуд, побутові речі)
6. Зведи до мінімуму використання пластику (це важко, але роби перші кроки, почни з відмови від пластикових пакетів і сумок)
7. Не купуй хутро (це дикість)
8. Використовуй менше автотранспорт (сідай на метро, електрокар, велосипед, ходи пішки)
9. Пропагуй екологічний спосіб життя (почни з найближчого оточення. Кожен тиждень переконуй когось в еко-звичках).
К сожалению, мои худшие опасения подтвердились. После моего увольнения из Государственной экологической инспекции, новое руководство в лице Андрея Малеванного вернулось к старым схемам.

Если помните, в конце апреля я сообщал о судне «Stavanger», которое в порту «Южный» сбросило в море 8 тонн пальмового масла. Тогда инспекция сразу же зафиксировала факт загрязнения окружающей среды. Информацию об этом опубликовали все ведущие СМИ страны.

https://tsn.ua/ukrayina/v-odeskomu-portu-pivdenniy-v-more-vilili-8-tonn-palmovoyi-oliyi-1541802.html

Ущерб экологии был оценен экспертизой в 65 млн грн. Судно «Stavanger» было задержано нами до тех пор, пока его владелец (корабль ходит под флагом Тувалу) не компенсирует убытки.

Через третьих лиц мне сразу же стали передавать просьбы «порешать» и отпустить корабль.
Именно поэтому я держал дело «Stavanger» на особом контроле. Позиция инспекции была однозначна - нарушитель выплачивает штраф в полном объеме. Но, видимо, наша принципиальность не понравилась руководству Кабмина.

После того, как меня без объяснения причин уволили, мне сразу же стало известно, что за «Stavanger» занесли, и его скоро отпустят. Но я не стал говорить об этом до официального подтверждения, чтобы не выглядело так, будто я от обиды поливаю грязью невинных людей.

Теперь же имеем и официальное подтверждение. Вчера господин Малеванный своим распоряжением отпустил «Stavanger» на все четыре стороны. Ни копейки штрафа в бюджет судно не уплатило. Решение Малеванного базируется на том, что «Stavanger» якобы перечислил 26 млн грн на депозитный счет хозяйственного суда Одессы. Но, во-первых, эта сумма почти в 3 раза меньше размера ущерба. А во-вторых, это не штраф. Через пару месяцев эту историю тихо сольют, эти деньги вернут владельцу судна, и история закончится ничем.

Сотрудники инспекции, которые за время нашей работы уже отвыкли от хамской коррупции и откровенного взяточничества, сейчас просто в шоке. Ведь этот случай был во всех СМИ, и люди были уверены, что чиновники не осмелятся так явно сливать это дело на глазах у всей страны. Многие пишут мне, спрашивают, что делать и как реагировать на происходящее? Выходит, что вся наша работы, все реформы - были напрасными? За неделю все вернулось к прежним порядкам, как было при Януковиче, Порошенко и т.д. Чего ж тогда стоят слова власти про реформы и борьбу с коррупцией?

После своей отставки я думал о том, что может быть действительно где-то не доработал, и меня заменили по объективным причинам. Но теперь я вижу, что единственной причиной по которой меня и мою команду убрали - было желание заниматься вот таким вот решаловом. Мы этому мешали. Поэтому нам подыскали замену в лице более сговорчивого руководителя. Грустно.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🌊Наслідки забруднення океанів пластиком.
Уряд Іспанії затвердив проект закону, який вводить новий податок на пластикові відходи. Непряме стягнення оподатковує виробництво, імпорт або придбання пластикової упаковки, що не використовується повторно, з інших країн Європейського Союзу для використання на іспанському ринку, повідомляє іспанське Міністерство екологічного переходу.

Міністерство заявило, що запропонований податок схожий з тим, що інші країни, такі як Великобританія та Італія, планують запровадити. Це вимагатиме сплати 0,45 євро за кожен кілограм пластикової упаковки, і, як очікується, принесе щорічний дохід у бюджет близько 724 мільйонів євро, виходячи з даних 2017 року.

Міністр екологічного переходу Тереза ​​Рібера попередила про "абсолютно непропорційне, нераціональне та безвідповідальне" використання пластикової упаковки. Ініціатива Іспанії входить до стратегії ЄС щодо скорочення відходів. Європейська комісія та такі міжнародні організації, як Організація економічного співробітництва та розвитку та Міжнародний валютний фонд протягом багатьох років закликають Іспанію збільшити зелені податки та запровадити більші штрафи за найбільш забруднюючу діяльність.

https://english.elpais.com/society/2020-06-03/spain-planning-to-raise-724-million-with-new-plastic-packaging-tax.html
Не лише українці вимагають закриття хутрових ферм. Протестувальники у Нідерландах через спалах коронавірусу на норковій фермі вимагають негайно припинити хутрове виробництво.

Коронавірус був знайдений на 10 із 140 ферм, що залишилися у Голландії. Минулого місяця уряд зафіксував два випадки, коли люди заразилися від норок - єдиною передачею від тварини до людини, відомої з моменту початку глобального спалаху в Китаї.

Як бачите, хутрові ферми дійсно є небезпечними не лише для тварин, а й для здоров’я людей. Нагадаю, що у Парламенті зареєстровано законопроект №2360, покликаний закрити хутрові ферми в Україні з 2025 року. При розгляді законопроекту Комітет з питань євроінтеграції не схвалив його. Після цього депутати Європарламенту закликали Верховну Раду все ж таки заборонити виробництво хутра, адже у більшості країн Європи такі ферми вже заборонені.

Минулої п’ятниці повинно було відбутися голосування за цей законопроект, проте він був знятий з розгляду, незважаючи на масштабну акцію під Радою в його підтримку. Під тиском активістів та євродепутатів, Комітет з питань євроінтеграції пообіцяв переглянути своє рішення. Тож будемо сподіватися, що законопрект все ж таки ухвалять.

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-netherlands-mink/dutch-protesters-demand-end-to-fur-farming-after-coronavirus-outbreak-idUSKBN23F2BG
​​Неодноразово публікував факти того, що наша країна засипається сміттям. Найпошириніше, тобто кожне третє звернення до екологічної інспекції, було пов'язано із засміченням. Більше 90 відсотків відходів йде на полігон, а переробці підлягає лише до 6% відсотків (у Європі в середньому 40%)

За 2019 рік збитки державі через засмічення становлять більше ніж один мільярд гривень. Потужної мережі сміттєпереробних заводів в Україні немає, бо наше законодавство рівня 90-х років і не дає відповіді на безліч питань, щоб запустити сміттєпереробну галузь.

І ось нарешті в Раді зареєстрували проект Закону України про управління відходами № 2207-1-д.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69033

Проект є базовим і рамковим, мушу сказати, що без нього питання відходів не зрушиться з мертвої точки. Про його зміст ширше напишу трохи згодом.
Але вся основна боротьба попереду, бо це лише реєстрація для повторного першого читання, і попереду дуже багато роботи.
Робота в ДЕІ дала величезний досвід, глибокі знання, оголила безліч екологічних проблем на місцях, показала суттєві прогалини в законодавстві. Наша команда вирішила не зупинятись. Ми вирішили й надалі залишатись в екологічній сфері та продовжувати реалізацію напрацьованих ідей, але вже з неурядової позиції. Для цього ми вирішили створити громадську організацію із символічною назвою - «Зелена альтернатива». Всіх запрошую до співпраці, приєднуйтесь!

https://blogs.pravda.com.ua/authors/firsov/5ee1c318ac312/
Фото з Хаджибейського лиману, що поблизу Одеси. Там стався масовий мор риби та креветок. Вода у лимані незвичного кольору і наявний запах сірководню. Скоріш за все, сталося це через зниження вмісту кисню у воді. Точні причини цього поки невідомі і, скоріш за все, відомі не будуть. Про цей інцидент, як завжди, забудуть.

Ситуацію с з лабораторними та дослідницькими центрами екологічних органів потрібно радикально змінювати. Інакше ми дуже дорого будемо платити за таку безвідповідальність.
Екосвідомість нашому суспільству потрібно ще розвивати й розвивати.

У самому центрі Києва, біля федерації футболу, стоїть спалене авто. Те, що його не прибирають - це ще півбіди. Не зрозуміло, що з власником. Моя автівка стояла місяць, поліція робила різні експертизи. Короче, то інша справа.

А ось місцеві працівники благоустрою скаржаться, що авто набивається побутовим сміттям,що доводиться вичищати сміття зсередини і нести в сміттєвий бак. І це в центрі Києва люди викидають сміття у спалену автівку! Жесть яка.

Освітні екопрограми, уроки екодисциплін в школі, соціальна реклама і передачі на ТВ, лекції в університетах на екотему - це все має бути максимальним пріоритетом. І великі штрафи потрібні, щоби екоосвіта засвоювалася краще!
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🦅Це явище в природі називається мурмурація. Багато хто схиляється до думки, що таким чином птахи відлякують хижаків, які рідко нападають на великі зграї. В результаті неймовірних танців, в повітрі виникають різні образи, фігури і картини. Ви тільки подивіться на цю красу.
Якось під час рейду ми піймали групу рибалок, «авторитетних» в місцевих колах, на великому човні і з класним спорядженням. Сидять ловлять і випивають.

Ми одразу складаємо протокол і пояснюємо: змотуйте вудки, зараз нерест, тому вилов риби заборонено.

Вони: та ми від Ніколаєвича, все нормально (це типу пароль і означає, що гроші вже віддані, а рибалити дозволено).
Ми: та хоч ви від царя річного, нічого не нормально. Будемо виписувати штраф і конфіскуємо знаряддя.
Вони: може домовимось?
Ми звичайно з ними ні про що не домовились і почали оформлювати протокол.

Рибалки розуміють, що все серйозно і перелякано цікавляться: а який штраф?
Ми відповідаємо, що зараз за порушення правил рибальства штраф від 34 (!) до 170грн. Вони, звичайно, видихають і сміються. Намагаються одразу сплатити штраф, ще й в більшому розмірі аби лише ми відчепилися. Потім зізналися, що боялися тюрми, великого штрафу і що конфіскують судно.

Вчора у першому читанні прийняли законопроект 2765, який посилює відповідальність за браконьєрство та підвищує штраф за порушення правил рибальства у 20 разів. Нарешті парламент почав поступово підвищувати штрафи за шкоду довкіллю, які не змінювалися десятками років.

До порядку людей можна привчити лише освітою і покаранням. Суворим і незворотнім. Непопулярно, жорстко, але тільки так.
На річці Случ зафіксували масову загибель риби. Померло більше 8 тисяч рибин, а збитки, завдані державі, склали майже 900 тисяч грн.

Для розуміння ситуації – це далеко не вперше. Це трапляється із року в рік і залишається без вирішення ситуації і покарання винних.

https://censor.net.ua/ua/photo_news/3125065/u_richtsi_sluch_na_jytomyrschyni_znovu_zafiksovano_masovyyi_mor_ryby_derjekoinspektsiya_foto.

Усі новини і розслідування завершуються словами «спеціалісти відібрали проби води та проводять лабораторний аналіз». Який результат аналізів? Де це все аналізується? Ніхто не коментує. Зі свого професійного досвіду можу сказати, що матеріально-технічне забезпечення українських лабораторій та оплата праці лаборантів – це те, на що треба негайно звернути увагу. Це один з основних інструментів у роботі екологічних служб, які дійсно зацікавлені в охороні навколишнього середовища.
Премьер-министр Украины Денис Шмыгаль объявил, что намерен сделать уголь основным видом топлива для производства электроэнергии.

Действительно, ситуация в экономике сейчас не проста. Непроста она и в угольной отрасли. Но то, что декларирует Шмыгаль – не решение проблемы, а отсрочка ее решения. Мир отказывается от угля, и для Украины этот отказ также неизбежен. Но у нас чиновники упорно продолжают поддерживать грязные, устаревшие, неэффективные производства.

https://blogs.pravda.com.ua/authors/firsov/5eedbc8a5ec88/
​​Хорватія
Сніг
20 червня
2024/09/30 02:29:28
Back to Top
HTML Embed Code: