Telegram Web Link
Кожну неділю буду писати, не про работу. А про те як ми збираємо гроші на захисні костюми лікарям.

Тим хто пропустив, нагадаю, що після підпалу мого авто, було дуже багато коментарів і повідомлень у яких пропонуваил допомогу. Усім ще раз дякую, але прошу допомогти зібрати кошти не на нове авто, а на захисні костюми лікарям.
Разом з фондом Таблеточки ми зареєстрували кампанію по собору грошей.

В вже Тернополі зафіксовані випадки зараження лікарів. На жаль, але далі буле більше. Як і у 2014 році - протистояти біді ми будемо усі: держава, волонтери, бізнес.

Після декількох публікацій за тиждень, ми зібрали більше 50 тис грн. Це багато, але недостатньо. Треба 200 тис. Усього лише двома кліками Ви можете допомогти лікарям.

Не треба лайків, хвалебних коментарів - треба гроші, хто скільки може. Це збереже чиєсь здоров'я і життя! Дякую

https://super.tabletochki.org/uk/campaigns/zahistimo-ukrajinskih-likariv?fbclid=IwAR2QFnJ3TVJJ_9VQ_CVUPgAzbipY3eva9xPLkFIuj2dl961sk3J6vDCgQfk
​​Більшість нових обласних керівників екоінспекції вже приступили до своєї роботи. Тож буду намагатись, знайомити вас з кожним. Почнемо з Волині.

В цій області багато екологічних проблем, серед іншого вирубка лісу, браконьєри, забруднення водойм. Тому мій вибір пав на Олександра Кралюка не раптово, адже він заступник командира роти батальону Айдар (2014-2015), пройшов Дебальцево, магістр державного управління, 5 років працював на Чорнобильській АЕС.

Відповідальний, принциповий та рішучий. Впевнений, що соромно за Олександра на Волині точно не буде! І тепер я не заздрю браконьєрам та «чорним лісорубам» Волині, Олександр там відкриє фронт. Тож Саша, до роботи!

Вибачте, дещо забув. Ось номер телефону Олександра: +380 966 333 777 Прошу турбувати і допомагати, але не зловживайте. Інспекція дійсно змінюється, ми будуємо дієвий, ефективний та відкритий державний орган!
​​Щовесни маємо одну і ту ж проблему - випалювання сухої рослинності, яке має жахливі наслідки як і для навколишнього природного середовища, так і для здоров’я оточуючих. Цього року особливі погодні умови - малосніжна зима, рання весна, призвели до рекордного дефіциту вологи у ґрунті. Що сприяє швидкому розповсюдженню вогню. Страшно навіть уявити, наскільки зростуть негативні наслідки від вдихання смогу на тлі COVID-19.

Маємо багато звернень від громадян через соціальні мережі, щодо підпалів. Але Держекоінспекція, в межах своїх повноважень, може фіксувати випадки підпалу сухої рослинності під час проведення спільних заходів із представниками ДСНС, правоохоронцями, представниками управлінь лісового та мисливського господарства. Або в межах планових і позапланових перевірок.

У разі виявлення пожежі, будь ласка, звертайтесь до правоохоронних органів та до ДСНС. Держекоінспекція не може, за чинним законодавством, оперативно реагувати на підпали сухої рослинності. В той же час, розширення повноважень ДЕІ у цій частині передбачені проектом закону «Про державний екологічний контроль», адже всі розуміють які ризики несуть у собі пожежі.
За чотири місяці, які я обіймаю посаду голови екологічної інспекції, наша команда вже встигла достатньо вивчити питання утилізації небезпечних відходів і розробила план маштабної перевірки та ліквідації фейкових фірм. Зараз проблема посилилася ще більше. У країні бушує пандемія, і гостро стоїть питання утилізації медичних відходів (шприців, крапельниць, використаних масок та іншого). Такі відходи необхідно спалювати в спеціальних печах при високій температурі, щоб не дати вірусам та іншим збудникам жодного шансу! Але здогадайтеся, скільки з нині діючих компаній-утилізаторів мають такі печі? Ви будете здивовані, але реальних утилізаторів близько десятка.

Куди подіти інші відходи? Якщо не прийняти необхідні рішення то з великою ймовірності їх просто знову вивезуть на звичайне звалище, в ліс або на якийсь пустир.

На щастя, ми знаємо як змінити ситуацію.


https://m.dt.ua/ECOLOGY/feykovi-utilizatori-nebezpechnih-vidhodiv-realna-zagroza-v-umovah-pandemiyi-343094_.html
​​Хочу поділитися однією важливою інформацією, і послати месседж тим, хто задіяний у боротьбі з коронавірусом.

Справа в тому, що саме в цей час утворюється багато медичних відходів: тестів, масок, шприців і таке інше. Ці відходи є особливо небезпечними. І є окремий порядок їх утилізації. Натомість були зафіксовані факти, коли ці відходи знаходили в посадках, пустирях або на смітниках. Компанії-утилізатори, замість того, щоб знищити ці відходи, вирішили зекономити, наражаючи нас всіх на небезпеку.

Ми, в ДЕІ, знаємо яким чином треба здійснювати контроль за утилізаторами небезпечних відходів. Вчора утворили робочу групу, переважно з керівництва терорганів, і запланували інспектувати перший об’єкт.

Зібрав представників з усієї України, під моїм головуванням. Щоб провести ряд показових перевірок і передати цей досвід в області. Піклуючись про безпеку, про життя і здоров’я інспекторів - їм надано усі необхідні засоби захисту від зараження вірусом. Спец костюми, як на фото.

Але ряд заступників керівників терорганів не з’явились на перевірку. Телефоную і питаю в чому причина, відповідь класична: «Пішли на лікарняний». Схоже на те, що разом з одним вірусом, у нас різко збільшились випадки діареї.

Я розумію, що це не задоволення - перевіряти підприємство, яке утилізує мед відходи, які можуть бути і заражені. Мені теж це не дуже приємно, але це наш обов'язок, така в нас робота. І ніхто її не виконає за нас. І якщо хтось боїться, або не може - варто залишити місце керівника. Зараз не потрібні ті, хто не взмозі робити свою справу і ховатися за "лікарняними".

Кожен день, по всій країні десятки тисяч лікарів і медсестер, ризикуючи життям, роблять свою справу, контактуючи з хворими. І ніхто не втікає.

Можливо і не варто виносити подібні проблеми назовні, але саме у складні часи треба комунікувати і залишатись відкритими.

Я попереджаю всіх "діарейників", що буду направляти запити і виявляти фейкові лікарняні.

Але є і добрі новини - незважаючи на складнощі, ми продовжуємо здійснювати контроль утилізації відходів, щоб жоден шприц не був викинутий у посадку. Саме зараз для ДЕІ це основний пріоритет.
​​Щороку із 1 квітня до 15 червня триває «сезон тиші» - період, протягом якого забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Він спрямований на охорону середовища існування, умов розмноження, а також шляхів міграції тварин.

Під час «сезону тиші» забороняється:
пальба;
проведення вибухових робіт, феєрверків;
санітарні рубки лісу;
використання моторних маломірних суден;
проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Порушення встановлених вимог за собою покарання у вигляді штрафу:
від 510 до 850 грн для громадян
від 850 – 1190 грн для посадових осіб

Тверезо усвідомлюю, що такими штрафами нікого не налякати, але в той же час, одне з наших завдань - не лякати, а підвищувати культуру і обізнаність населення. Закликаю громадян свідомо ставитись до життя тварин, а державні інспектори прослідкують за дотриманням вимог природоохоронного законодавства.
​​Карантин, на жаль, не убезпечує від порушення законодавтсва. Тому ми продовжуємо працювати у звичайному режимі. Державною екологічною інспекцією у Луганській області 01 квітня 2020 року спільно з ГУНП в Луганській області виявлено факт незаконного видобування корисних копалин поблизу с. Борівське Луганської області.

Правопорушники, використовуючи спеціальну техніку, незаконно видобули 3577,99 куб.м піску будівельного. Було встановлено, що видобування здійснювалося ТОВ «Акватермсервіс».
Збитки, завдані державі, складають майже три мільйона гривень (2 839 006,26). Наразі готуються матеріали для пред’явлення претензії на добровільну сплату. Відомості за даним фактом внесені до ЄРДР.
​​Можу відзвітувати про завершення історії з ПАТ «Укртатнафта». Підприємство визнало власні помилки і у добровільному порядку сплатило майже 2 млн грн збитків, нанесених державі. Хочу відзначити кваліфіковану і професійну роботу ДЕІ Центрального округу.

Нагадаю, розпочалось все з «недопуску» державних інспекторів до проведення перевірки за дорученням Прем’єр-міністра. Через публічний розголос і широку увагу до цієї проблеми, підприємство все ж допустило інспекторів до перевірки.

В межах позапланової перевірки були зафіксовані численні порушення, серед яких: недотримання умов дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, недотримання умов дозволу на спеціальне водокористування, забір підземних вод за відсутності спеціального дозволу на користування надрами, забруднення земельної ділянки, засмічення земельних ділянок, а також порушення у сфері поводження з відходами.

Так, можливо хтось скаже, що 2 млн це небагато, але це реальні гроші, які надійдуть до державного бюджету у кризовий момент, коли дуже потрібна кожна гривня. І, можливо, саме вони стануть апаратом ШВЛ, який врятує чиєсь життя.
​​У важких умовах карантину, особливо важливим є поповнення бюджету, а відповідно і стягнуті до бюджету збитки за порушення законодавства.

Кожного місяця я про них звітую.
У порівнянні з минулим роком, кількість стягнутих збитків за відповідний період більша, ніж на 200%.

Такого результату ми досягли, враховуючи те, що в більшості регіонів відбувалися конкурси, керівництво тільки почало працювати, методика відшкодування збитків по повітрю досі відсутня і ми працюємо в умовах карантину, який передбачає припинення планових перевірок.

Проте і ці результати я не вважаю відмінними, нам є над чим працювати і що вдосконалювати.
Як ви пам’ятаєте, Центральним апаратом ДЕІ проведено перевірку ПрАТ «АК «Київводоканал». Загальна сума нанесених державі збитків - більше 17 млн. грн. Нагадаю, що «Київводоканал» є лідером топ-10 забруднювачів водних ресурсів України.

На даний час розраховано збитки та пред’явлено ПрАТ «АК «КИЇВВОДОКАНАЛ» в установленому порядку претензії на відшкодування збитків за фактами:

самовільного використання підземної води за відсутності дозвільного документ на суму 5 092 122,75 грн.;

наднормативного скиду забруднюючих речовин із зворотними водами Бортницької станції аерації у р. Дніпро на суму 8 935 337,29 грн.;

наднормативного скиду забруднюючих речовин із зворотними водами з випуску № 3 у Русанівську протоку на суму 2 004 212,73 грн.;

наднормативного скиду забруднюючих речовин із зворотними водами з випусків №№ 1 та 2 у р. Дніпро на суму 282 338,27 грн.

В запереченнях до акту перевірки ПрАТ «АК «Київводоканал» не визнає фактів перевищення встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин і самовільного використання підземної води.

Підприємство вирішило піти шляхом заперечень і не визнавати протиправних дій. Ми, у свою чергу, підемо до суду.
​​Той смог, який зараз можуть побачити мешканці Києва і прилеглих міст, пов’язаний з лісовою пожежею у зоні відчуження. Горить близько 20 га лісу біля села Володимирівка. ДСНС вже займається його ліквідацією.

Спеціалісти зі Столичного округу ДЕІ працюють на місці, фіксують рівень радіаційного забруднення. Наразі хвилюватися не потрібно, все в нормі.

А ось за що треба турбуватись, так це про підвищення штрафів за підпал трави. Станом на зараз такий штраф становить від 170 до 350 грн. І суха трава горить по всій країні, інколи з отакими несподіванками, як зараз. Депутатам варто було б підвищити штрафи і розширити відповідальність. А ми забезпечимо притягнення порушників до відповідальності.
​​Вогнеборці продовжують боротися з пожежою, яка виникла у Чорнобильській зоні. Ситуація складна. Вогонь поширився на Чернобильску зону 20 гектарів, але загалом палає більше 100 гектарів. Як це зараз часто буває, спочатку хтось підпалив траву, а потім вогонь перекинувся і на дерева...

Є погані новини - у центрі пожежі радіація вище норми. Як ви бачите на відео, показники приладу становлять 2,3 при нормі 0,14. Але така ситуація тільки в осередку пожежі.

На жаль, руки в нас зазвичай доходять до реформ лише тоді, коли трапляється біда. Проблема підпалів трави несвідомими громадянами навесні та восени в нас давно вже стоїть дуже гостро. Втім, штраф за таке порушення досі складає лише 175 грн. І кожен рік ми бачимо одну й ту саму картину - в усіх регіонах палають поля, очерет, ліси.

Це варварство необхідно нарешті вже припиняти. На першому ж засіданні парламенту депутати мають суттєво підняти штрафи за підпал трави. За відсутність маски зараз вас можуть покарати на 17 тисяч гривень. А за підпал, який може забрати чиєсь життя (як вже недавно відбулося на Житомирщині), штраф мізерний. Так тривати більше не може. Штрафи за підпали мають бути збільшені у 50-100 разів.

Відповідні законопроекти є. Сподіваюся, вони будуть проголосовані. Інакше масштабні пожежі будуть і надалі відбуватися кожної осені та весни.
​​Друзі, усім дякую, хто допомагає лікарям у цей непростий час. І тим, хто зробив свій вклад у кампанію «захистимо українських лікарів», яка створена для того, щоб забезпечити лікарів засобами захисту під час коронавірусу. Хочу нагадати, що збір коштів ще продовжується. А я звітую про перші результати. За два тижні ми з вами зібрали 75 тисяч грн. З цих грошей фондом «Таблеточки» наразі закуплено 35 костюмів по 990грн, які вже надійшли лікарям Охматдиту в користування, тепер чекаємо на наступну партію. Проте для того, щоб повністю забезпечити всю команду лікарні, необхідна орієнтовна сума - 200 тисяч. Тому закликаю вас переходити за посиланням та, витративши декілька хвилин, зробити дуже важливу справу - допомогти нашим захисникам.

https://super.tabletochki.org/uk/campaigns/zahistimo-ukrajinskih-likariv
Щодо ситуації у Чорнобильській зоні – хочу вас заспокоїти. Фахівцями з Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки було проведено радіаційний моніторинг ситуації. За результатами вимірювань, техногенних радіонуклідів на місцевості виявлено не було. Таким чином, відповідно до проведених вимірювань на місцевості, значення потужності дози гамма-випромінювання знаходилося у межах до 0,1 мкЗв/год, що відповідає нормальному радіаційному фону.

Як повідомляє ДНТЦ ЯРБ, станом на 17:00 5 квітня пожежа у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення не вплинула на радіаційну ситуацію у Києві та передмісті. Тому можете не боячись відчиняти вікна та провітрювати приміщення під час карантину.

https://sstc.ua/news/operativne-povidomlennya-shodo-radiacijnoyi-situaciyi-u-kiyevi-ta-peredmisti
Нещодавно представив вам нового голову ДЕІ Волинської області, і ось перші результати роботи під його керівництвом. ДЕІ Волинської області провела позапланову перевірку ДП «Волинський військовий лісгосп». Розрахований розмір шкоди, завданої навколишньому природному середовищу внаслідок незаконних рубок лісу складає майже вісім мільйонів (7 863 004,73) гривень, в тому числі 465051,00 гривень – шкода, завдана внаслідок незаконних рубок лісу на території Ківерцівського національного природного парку.

Державними інспекторами притягнуто до адміністративної 18 посадових осіб. Загальна сума штрафів складає 7310 гривень. Наразі готуються матеріали для виставлення претензії та передачі у правоохоронні органи.
Точно могу сказать, что за загрязнение окружающей среды платить необходимо и это неизбежно придется делать. Поверьте, в Украине еще очень лояльное законодательство в этом плане. В ЕС и США некоторые наши предприятия вообще не имели бы права работать. Их бы просто закрыли. Так что у нас в этой области пока раздолье. Но это не значит, что ситуацию не нужно менять. В будущем наше экологическое законодательство будет синхронизировано с европейским. Поэтому владельцам крупных грязных производств уже сейчас нужно думать об их модернизации. Цель нашей деятельности - не состоит в том, чтобы вытрясти с кого-то деньги. Мы лишь следим за тем, чтобы производители соблюдали чистоту и стимулируем их к этому. Штрафы - инструмент, но не самоцель, конечно же.

Мы не нападаем на бизнес, так задача не стоит. Бизнес тоже должен понимать, что охрана окружающей среды – это не абстрактное понятие, это не про будущие поколения, хотя и про них тоже, в первую очередь это про жизнь и здоровье граждан сегодня.

https://www.obozrevatel.com/economics/egor-firsov-ekologicheskaya-inspektsiya-nabiraet-oborotyi.htm
За самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність - 170-340 гривень для фізосіб. Чому штрафи повинні бути підвищені в десятки, а то і в сотні разів?

Перша очевидна проблема - загроза виникнення пожеж. Ви ж розумієте, що коли горить поле, або ліс, це призводить до загибелі тварин, знищення плодовитого ґрунту та, що вкрай небезпечно, до забруднення повітря, яким ми дихаємо. Спалювання листя призводить до створення продуктів неповного згоряння. В диму міститься дрібний пил, який може проникати глибоко в легені. І коли спалюється листя, в складі цього пилу можуть бути дуже отруйні хімічні сполуки, в тому числі діоксини. Через це шанси захворіти на рак або отримати інші захворювання зростають.

https://www.liga.net/society/articles/pochemu-sjiganie-listev---eto-ploho-kak-izbavitsya-ot-ejegodnoy-problemy-ukraintsev
​​Нерест триває. Вилов риби заборонено! ДЕІ на воді у всіх регіонах.

На фото кілометри сітки витянгутої інспекторами Центрального округу на Дніпрі біля села Шушвалівка.
Як правило, браконьєри ставлять свої сітки вночі, а вдень ми їх витягуємо. Іноді сітку витягують аж поки не вистачає місця у лодці.
2024/09/30 14:21:22
Back to Top
HTML Embed Code: