Telegram Web Link
Завтра Верховна Рада може прийняти рішення, яке поставить хрест на розвитку альтернативної енергетики на багато-багато років. Мова йде про законопроект N3658, який сьогодні розглядають на комітеті і завтра винесуть на позачергове засідання Ради. Він передбачає суттєве зменшення зеленого тарифу (для окремих СЕС на 50%!).

І якщо він буде прийнятий, то фактично зупинить розвиток відновлюваної енергетики в країні. А це буде означати, що ми знову перестанемо розвиватися і будемо відставати від розвинутих країн, які сьогодні розвивають перед усім зелену енергетику, поступово відмовляючись від викопного палива.

https://blog.liga.net/user/yefirsov/article/37478
Сьогодні Парламент проголосував за законопроект про управління відходами.

В останній день сесії встигли, і не в останню чергу тому, що минулого тижня ми провели акцію за сміттєву реформу. І принесли пакети зі сміттям під Раду. Тоді нас не пускала Поліція.

Але сьогодні проект прийняли у першому читанні. Розслаблятися зарано, оскільки друге читання зазвичай найскладніше. І не виключаю, що потрібно буде виходити на акцію ще раз, і не на одну.

І саме сьогодні настав час навчитися правильно сортувати сміття. Лише починаєте сортувати? Замислюєтесь над цим? Не знаєте, у який з баків кинути цю бісову бумажку? Переходьте за посиланням. Давайте споживати та сортувати відповідально разом!♻️

https://youtu.be/q5aqtNKrrcE
🔥Слов’янський район, Донецька область сьогодні. Фермери підпалили скошене пшеничне поле, бо так же ґрунт буде краще... (ні, не буде!). Це лише призведе до чергових катастрофічних наслідків. До того ж поряд розташований заповідник «Мелова флора», багатий на рослинність і на дерева, що входять до Червоної книги.

Не знаю, що відбувається в головах у людей, які це роблять, але вони мають бути покарані за таку безвідповідальність та егоїзм по відношенню до природи та людського життя.
📽 У 2017 році ми зняли документальний фільм про українську політику. Їздили показувати його країною і навіть мали певний резонанс, коли нам вимикали світло перед показом. Але тоді ми так і не виклали цей фільм у мережу, тепер виправлю цю помилку.

Фільм «Клептократія» це антологія українського політикуму від Кравчука і майже до Зеленського. В цьому фільмі ми пророкували глобальний запит на оновлення, але тоді ще не було зрозуміло яка сила з’явиться. І тим більше неможливо було передбачити наслідки такого оновлення...

Передивіться «Клептократію» і пригадаєте багато чого цікавого з нашої новітньої історії. Якщо вам сподобається, ми подумаєм на тим, чи є доцільним знімати другу частину.

https://youtu.be/vaaAaN-ckQE
Нещодавно я давав інтерв’ю одному з телеканалів. Розмовляли про роботу в Екоінспекції, про екологію, про звільнення. І ми зачепили доволі цікаву тему, яка, думаю, буде цікава багатьом.

Трохи інсайдів з минулого в Держекоінспекції. Така магічна штука ця держслужба. Усі навколо стають твоїми найкращими друзями. Так от, мій телефон щодня розривався від дзвінків різних людей. Це були і депутати, і бізнесмени, і, звичайно ж, олігархи. Бо кому ж ще "піклуватися" про екологію?

Мені навіть телефонував Ігор Валерійович, щоб порекомендувати людину на область. Довелося відмовити, звичайно. Але задумайтесь, якого тиску зазнають чиновники з різних сфер. Їм також 100% надходять подібні дзвінки. І тут вже питання: а чи вистачить їм сил сказати "ні" на сумнівні пропозиції?

Детальніше за посиланням)

https://youtu.be/yC2yIEa1LoA
Я вже розповідав історію про те, що на ввіз електромобілів повернули оподаткування. Рада проголосувала закон і вийшло непорозуміння з митними кодами. Звичайно, ніхто це не виправив, але зараз вони не оподатковуються на митниці. Проте відповідно до законодавства, оподаткування може повернутися будь-якої миті. Це спричинить підняття цін на 20-30%.

Я і сам хочу придбати собі електрокар. Зараз ціна на них стає все доступнішою. В принципі, Nissan Leaf можна придбати від 8 тис доларів.

Вирішив на цю тему записати відеоблог. Може, комусь стане корисним і підштовхне схилитись у бік електрокару при виборі авто.
Звичайне авто викидає в атмосферу більше 200 кілограм шкідливих речовин.

Нашій країні є на кого рівнятись - у Норвегії вже більше 50% ринку займають саме електромобілі. Норвежці поставили собі за мету до 2025 року перейти повністю на електрокари.

Подібних карколомних ідей не вистачає і нам🤪

https://youtu.be/1eiCEf3HmR4
Те, що ми зараз бачимо на відео - справжня революція. В Австралії ліквідують димоходи вугільної електростанції, яка до свого закриття у 2017 році вважалася найбруднішою в країні.

У нас є також свої найбрудніші ТЕЦ. Одна з них столична - Дарницька. Вона труїть шкідливими речовинами цілі райони, але відмовляється модернізуватися. Кожен рік власники обіцяють реконструювати системи газоочищення (встановити нові електрофільтри), але наразі встановлений лише один. Але, на жаль, обіцянки модернізуватися - не допоможуть людям дихати чистим повітрям .
Одне авто на рік в середньому викидає 200 кг шкідливих речовин.
В Україні більше 7 млн автівок. У Києві майже 170 тисяч автівок ( і це не враховуючи приїжджих з інших міст). Щоденно в столиці від авто у повітря викидаються тонни шкідливих речовин: сполуки азоту, вуглеводню, сірки.

Коли ми у місті дихаємо цим брудом - ми цього не відчуваємо, але насправді, шкідливі речовини осідають в наших легенях, зменшуючи продовжуванність життя та збільшуючи кількість захворювань.

Це не жахи - це сувора правда життя.
У Норвегії вже більша половина автомобілів на дорогах - на електриці. І плани у них амбітні - до 2025 року прибрати з доріг усі авто з двигуном внутрішнього згоряння.

Можливо тому в норвежців продовжуваність життя на 10 років більша, ніж у нас? Тому що вони розуміють причинно-наслідкові зв’язки поганої екології і здоров’я громадян?

У нашій країні таких причинно-наслідкових зв’язків чомусь не бачать. На електромобілі вводять податок, замість того, щоб збільшувати пільги, і не можуть навіть заборонити поліетиленові пакети, як зробив це увесь світ.

https://youtu.be/4LIt5uK9ITE
Відтоді, як я глибоко занурився в тему екології, я зрозумів одну просту річ. Сьогодні саме ставлення до навколишнього середовища є критерієм цивілізованості того чи іншого народу або держави. І особливо маркерним це питання є для Києва. Звідки, якщо не зі столиці мають починатися екологічні зміни?

Натомість, що ми маємо? Гори смердючого сміття, які гниють на сміттєзвалищах; вугільні ТЕЦ, завод Енергія, які отруюють повітря і відсутність системи моніторингу; Київводоканал, який є найбільшим забруднювачем Дніпра та не здатен забезпечити людей якісною питною водою; тотальна забудова зелених зон та знищення парків; розтрата екологічного фонду на лавки та бруківку, замість вирішення справді важливих питань. Це те, що спадає на думку одразу. Насправді, проблем набагато більше і ситуація ускладнюється з кожним роком бездіяльності.

Для всіх адекватних жителів столиці очевидно, що далі так тривати не може і ситуацію пора міняти. Якщо вже взялися наводити в Києві порядок і підтягувати його до рівня столиць інших європейських держав, то обмежитися велодоріжками і новою плиткою на центральних вулицях тут явно не достатньо. Один з головних викликів, який сьогодні стоїть перед нами – докорінна зміна ставлення до навколишнього середовища.

Як впоратися з цим завданням? Мені здається, я знаю відповідь. І запрошую всіх, кого ці проблеми дійсно чіпають і хвилюють, на зустріч під КМДА (Хрещатик, 36), в цю суботу (15.08 о 13:45). Останнім часом ми провели чимало зустрічей з київськими екоактивісти, громадськими діячами та просто небайдужими людьми, і у нас є для вас важливі новини. Приходьте.

https://blogs.pravda.com.ua/authors/firsov/5f34d7d8468a6/
Друзі, записав дуже важливе для мене звернення. Приділіть дві хвилини свого часу та подивіться його.

Я запрошую усіх вас на презентацію Екологічної Альтернативи для Києва! Презентація відбудеться у цю суботу о 13:45 біля будівлі КМДА (Хрещатик, 36). Дуже чекаю на вас! Приходьте!)

https://youtu.be/uhYDpdlNAu4
Друзі, важливе оголошення. Сьогодні екоактивісти Києва прийняли рішення брати участь у місцевих виборах і йти в Київраду своєю командою, а я буду балотуватись на посаду міського Голови. Для цього ми об'єдналися в партію Екологічна Альтернатива.

Мотив цього рішення дуже простий - жодна політична сила України сьогодні не пропонує чіткого вирішення екологічних проблем. На слуху що завгодно - тарифи, продаж землі, соросята, але тільки не проблеми стану навколишнього середовища, які насправді стосуються кожного з нас.

Ми прекрасно розуміємо, що пройти до місцевої ради буде непросто. У нас немає великого бюджету, тому завісити весь Київ своїми фізіономіями, як Пальчевський, Береза та інші, ми не зможемо. Зате у нас є головне - конкретна ідея і мета. Екологічна Альтернатива - це не черговий одноразовий проект під вибори і не імітація. В нашій команді дійсно справжні екологи та активісти, люди, добре впізнавані і авторитетні в своєму середовищі. І ми розраховуємо досягти результату не за рахунок валу реклами, а за рахунок роботи з людьми. Кожен з нас готовий йти до киян, зустрічатися і пояснювати наші цілі і завдання.

Я вірю в успіх, оскільки ми виступаємо з актуальним питанням і пропонуємо рішення проблем, з якими сьогодні стикаються сотні тисяч киян. Це в першу чергу - ліквідація золовідвалу Дарницької ТЕЦ і переведення самої ТЕЦ на газ, реконструкція вигрібної ями під назвою Бортницька станція аерації, будівництво мусоропереробного заводу для сортування і переробки відходів, від яких Київ сьогодні вже задихається, забезпечення якісною питною водою кожної оселі, збереження зелених зон, побудова екологічної інфраструктури, раціональне використання коштів єкологічного фонду та багато чого іншого. І на місцевих виборах голосувати за команду, яка займається локальною проблематикою для виборця набагато більш резонно, ніж підтримувати національні партії з більш глобальним порядком денним.

Сам я, керуючись тими ж цілями і принципами, висуваю свою кандидатуру на пост мера Києва. Безумовно, я реаліст. Але я вважаю своїм першочерговим завданням привернути увагу до жалюгідного стану київської екології. І буду використовувати свій статус кандидата в мери в якості трибуни для того, щоб ці проблеми, нарешті, були озвучені на належному рівні.

Вже писав раніше, і знову повторюся. Сьогодні рівень розвитку тієї чи іншої держави визначається вже не за наявністю хмарочосів, супермаркетів і Убера - все це зараз є навіть у відсталих, глухих куточках світу. Рівень розвитку визначається по відношенню до навколишнього середовища. У третьому світі ще вважається нормою викидати сміття на звалища і жити на відвалах металургійного комбінату, а в першому - вже ні. Давайте разом доведемо, що Київ - справді європейська столиця, а не столиця відсталої держави третього світу.
У Києві вчергове хочуть забудувати заповідну зону біля Дніпра. Просто спиляти багатолітні дерева та залити бетоном, не думаючи про наслідки. Місцева влада дала дозвіл на цей вандалізм. Подробиці дивіться у відео. Треба захистити унікальну природу! 🌲🐿🌳🦔

https://youtu.be/CDCBMrtkMqc
Бортницька станція аерації - це вигрібна яма поблизу густонаселеного району Києва, в якому живуть понад 300 тисяч киян. Вони дихають цим смородом круглий рік. Вона мала вже давним-давно бути реконструйована, але, як це часто буває у нас в країні, ще років 10 почекає. У нас немає цього часу.

Це станція комунального підприємства Київводоканал, яке має надприбутки. Модернізацію Київводоканалу ми почнемо саме з Бортничей. Якщо б депутати Київради та мери хоча б раз пройнялися цим запахом, вони б вже давно вирішили цю проблему. Ми - знаємо, як там смердить і знаємо, як виправити цю ситуацію. Тому пропонуємо Екологічну Альтернативу! Приєднуйтесь!

https://youtu.be/cd8VTU0VB0k
Ми не відкриємо Америку, якщо скажемо, що сміття, та управління відходами загалом, - величезна проблема Києва. Проте, ми вас здивуємо іншим. Уявляєте, цю проблему цілком реально вирішити! Якщо не витрачати бюджети екологічного фонду на плитку та лавочки. Якщо дотримуватися чіткої та послідовної стратегії запуску ринку сміттєпереробки.

Сміття для багатьох країн не проблема, а цінний ресурс. На якому, до того ж, можна непогано заробляти.

Ми втомилися розмовляти з недолугими чиновниками про вирішення сміттєвих проблем. Досить. Ми їх вирішимо власноруч. Бо ми знаємо, як це зробити. У Києва тепер є Екологічна Альтернатива!♻️🌱
Чергова дика та сумна ситуація, якої можна було уникнути, якщо б місцева влада звернула увагу на здоровенного 500-кілограмового лося, який бігав містом цілих два роки. Сьогодні його збив автомобіль. Тварина мучилась близько години, а згодом померла. Питань тут постає декілька. Чому дику тварину, яка могла зашкодити не лише собі, а й оточуючим, не помічала місцева влада і не вжила заходів до перевезення її у відповідне середовище проживання? Чому тварина годину не отримувала допомоги? Чому на виклик реагує поліція без ветеринара, який міг би ввести снодійне і врятувати тварину?

Загалом, ця ситуація дуже добре показує прогалини в управлінні безпекою міста та безпорадність при реагування на не таку вже й надзвичайну подію. Міські чиновники мають опікуватись тваринами і бути готовими діяти кваліфіковано та відповідально.
Забув сьогодні вікно закрити на ніч! Клята Дарницька ТЕЦ! Люди будьте обережні, не повторюйте моїх помилок!
2024/11/06 01:44:11
Back to Top
HTML Embed Code: