Telegram Web Link
На річці Случ зафіксували масову загибель риби. Померло більше 8 тисяч рибин, а збитки, завдані державі, склали майже 900 тисяч грн.

Для розуміння ситуації – це далеко не вперше. Це трапляється із року в рік і залишається без вирішення ситуації і покарання винних.

https://censor.net.ua/ua/photo_news/3125065/u_richtsi_sluch_na_jytomyrschyni_znovu_zafiksovano_masovyyi_mor_ryby_derjekoinspektsiya_foto.

Усі новини і розслідування завершуються словами «спеціалісти відібрали проби води та проводять лабораторний аналіз». Який результат аналізів? Де це все аналізується? Ніхто не коментує. Зі свого професійного досвіду можу сказати, що матеріально-технічне забезпечення українських лабораторій та оплата праці лаборантів – це те, на що треба негайно звернути увагу. Це один з основних інструментів у роботі екологічних служб, які дійсно зацікавлені в охороні навколишнього середовища.
Премьер-министр Украины Денис Шмыгаль объявил, что намерен сделать уголь основным видом топлива для производства электроэнергии.

Действительно, ситуация в экономике сейчас не проста. Непроста она и в угольной отрасли. Но то, что декларирует Шмыгаль – не решение проблемы, а отсрочка ее решения. Мир отказывается от угля, и для Украины этот отказ также неизбежен. Но у нас чиновники упорно продолжают поддерживать грязные, устаревшие, неэффективные производства.

https://blogs.pravda.com.ua/authors/firsov/5eedbc8a5ec88/
​​Хорватія
Сніг
20 червня
​​Підтримую позицію UAanimals та Александр Тодорчук
Керівництву Парламента скоріше винести на голосування проект 2232 припинити садизм над тваринами.

У нашому законодавстві досі існують норми, які дозволяють використовувати тварин, як тренажери для вбивства.
Час припиняти варварські методи минулих сторіч.
Грінпіс оцінив екологічний збиток для вод у регіоні поблизу міста Норильск, що в Росії, в 1,4 мільярда доларів.

29 травня сталася аварія на території ТЕЦ, яка належить Норильськ-Таймирській енергетичній компанії: через розгерметизацію резервуара в річки і грунт потрапило близько 20 тисяч тонн дизельного палива. Токсичні речовини забруднили річки, і тепер характерний червоний колір води в них видно навіть з космосу. Причина аварії доволі банальна: економія коштів і використання обладнання, яке давно вийшло з ладу.

У цій ситуації, на жаль, можна відслідкувати аналогію з українськими реаліями. Керівництво НТЕК не допускало до перевірки робітників екологічних та надзвичайних служб протягом багатьох років. До прикладу, співробітників Росприроднагляду, які приїхали на місце аварії, не пропустила охорона ТЕЦ. За даними Ростехнагляду, на момент події аварійний бак резервного палива де-юре знаходився на ремонті більше трьох років (з 2016 року), що виключало можливість його перевірки відомством. Норильськ-Таймирська енергетична компанія повідомляла про ремонті роботи резервуара у всіх річних звітах про виробничий контроль. Тобто завжди знаходили лазівку, щоб не допускати служби до перевірки потенційно небезпечного об’єкту.

По суті, ця аварія сталася через те, що російські екологічні та надзвичайні служби були не в змозі здійснити перевірку потенційно небезпечного об’єкту через певні прогалини у законодавстві і запобігти екологічній катастрофі.

І хоча нам здається, що це десь далеко і нас ніяк не стосується, це оманливе враження. У будь-якому разі, ми повинні винести урок з цієї ситуації. По якому шляху підемо ми: європейських практик чи практик Росії? Поки останнє, бо перевірка небезпечних суб’єктів господарювання Держекоінспекцією завершується недопуском через те, що законодавство дозволяє «відмазатися» за 750 грн.

Мине щонайменше 10 років, щоб водні ресурси та стан грунтів у місці, де стався розлив, повністю відновилися.
В Італії покривають льодовик гігантськими білими простирадлами для того, щоб уповільнити його танення.

Кожного літа льодовик Пресена на півночі Італії захищений від сонця світловідбиваючими брезентами, таким чином підтримуючи температуру нижчу за зовнішню і зберігаючи якомога більше снігу.

Людство вигадує все нові й нові методи боротьби з глобальним потеплінням, наслідки якого відчутні вже сьогодні.

Italian team covers glacier with giant white sheets to slow melting | Environment | The Guardian
Відео з Яремче (Івано-Франківська область). 23 червня.

«Мама, мне страшно»,- кричить дівчинка, у якої земля йде з-під ніг.
Зрозумій, донечко, люди вирубили сотні тисяч гектар лісу заради грошей. Тому сьогодні ти змушена пережити цю страшну пригоду. І саме тому ти сьогодні бачиш повені, зсуви, пилові бурі.

Та саме тобі доведеться вирішувати цю проблему коли виростеш, адже ті, хто цей ліс рубали, точно зможуть купити собі нові хати, або поїхати жити в інші країни, де за незаконну вирубку дерев вони б отримали тюремний термін.

Такими темпами ми будемо все частіше отримувати нові «привіти» від природи.

https://www.youtube.com/watch?v=3D4v7yt8lbI&feature=share
​​Коблево сьогодні після дощу трохи нагадує Венецію
Мене дуже непокоїть той факт, що Прем’єр-міністр виключає масштабну вирубку лісу як одну з причин повеней на Закарпатті.

На цю тему було написано багато наукових робіт і зараз науковці дискутують між собою, скільки сосна може тримати тон води та скільки вона споживає води у літній період. Загалом сосна (діаметром 30 см) споживає у літній період до 500 літрів води. Є думка, що завдяки деревам, моху, та іншій лісовій рослинності, ліс може утримувати до 30 відсотків води. Нехай науковці сперечаються між собою. Але є один очевидний факт - гора без лісу не здатна затримати воду, що ми наявно побачили.

За півроку роботи в інспекції ми провели більше 400 перевірок пов’язаних з вирубкою лісу, нарахували збитків понад 135 (!) мільйонів гривень. Тобто ми маємо офіційні цифри незаконних рубок, підтверджені документами і фактами. Усі ці дані ми передавали в прокуратуру.

Наведу декілька прикладів: - Олевський лісгосп - більше 7 млн;
- Гутянський лісгосп більше 7 млн;
- Великоанадольський лісгосп - майже 5 млн і тд.

Питання до Прокуратури: де суд, де слідство, де вироки?

Нещодавно був прийнятий закон про інвентаризацію лісів, проходить кадрове оновлення голів лісгоспів, запроваджена система електронного чіпування деревини. Зараз говорять про якусь нову концепцію лісової галузі, але все це не спрацює, якщо не буде покарання для осіб, які заробляли і заробляють до сьогодні на вирубці лісу.

https://youtu.be/8LvA0_4bWxA
Не можна святкувати день Конституції і залишити після себе купу сміття у парку, недопалки у піску на пляжі та незагашене багаття у лісі.

Відверто скажу. Як правило, людина частіше шкодить природі, ніж великі підприємства-гіганти. Авто, тонни сміття кожен день, підпали сухостою.

Окрім прав, Конституція говорить і про наші екологічні обов’язки. Стаття 66 стверджує, що кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.

Це означає, що:
- не можна спалювати сухе листя, щоб не витрачати час на його прибирання
- не можна підпалювати сухостій
- не можна купувати все підряд і викидати просто на смітник, не замислюючись як це буде утилізовано
- не можна використовувати одноразовий посуд і пластикові пакети
- не можно використовувати світло і воду нераціонально

І ще багато різних «не».

Але найголовніше з цього - це те, що в День Конституції (і не тільки) не можна її порушувати і залишати після свого святкування купу сміття, яке буде вас чекати на тому ж місці, куди ви ж самі і повернетеся у наступному році!
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🐋В Італії водолази годину розрізали рибальські сітки, щоб врятувати кита.

Капітан риболовецького судна був звинувачений в адміністративному правопорушенні за використання незаконного спорядження і був змушений сплатити штраф в кілька тисяч євро.
З сумом спостерігаю за ситуацією з танкером Делфі у Одесі.
Люди купаються прямо поряд на пляжі.
В листопаді Держекоінспекція встановила перевищення нафтопродуктів у воді у 157 разів! Добре, що то була майже зима і охочих купатися не було. Через 7 місяців потому, з нього знову виливається паливо, яке поширилось вже на 400 квадратних метрів. Така концентрація нафти у воді вкрай небезпечна для того, щоб в ній купатися. Я думаю, це зрозуміло і без наукових праць.

Проте, пляжі Одеси поряд з танкером переповнені. Заборона ніби і існує, але ніхто не контролює відпочиваючих, які не розуміють, що наражають себе на небезпеку. Місцева влада мала б взяти під свій контроль цей процес, адже це напряму загрожує здоров’ю людей. І непогано було б застосувати нафтосорбуючі бони, які б локалізували цю пляму.

Якщо чиновникам не вистачає організаційних навичок або ж кваліфікації, щоб ліквідувати цю аварію, підняти судно і забути про нього, я із задоволенням запропоную свою допомогу на волонтерських засадах.
Запустив свій ютуб-канал. Будемо говорити про захист довкілля.

Підписуйтесь!)

Спочатку думав записати блог по пояс голим, але передумав, бо буде не так ефектно. Треба вже тільки повністю голим знімати. Хто зна, можливо, прибережу цю карту на пізніше😂

https://www.youtube.com/watch?v=dEFS_evYe-I&t=26s
Друзі з подивом дізнаюсь про кадрову політику нового очільника ДЕІ Андрія Мальованого. Зараз повним ходом йде відкат по всім позиціяи, до посад повертаються "старі добрі кадри" з величезним досвідом та "здобутками".

Так вчора повернули на посаду Миколу Маланича, який 5 років керував Львівською інспекцією і якого я звільнив після першої ж бесіди. Як там у Львові порядок з екологією? Тепер буде ще краще. Я вже не кажу про те, в який спосіб відбулося це призначення, кому цікаво почитайте авторитетну ГО Екологія.Право.Людина - https://www.facebook.com/185650678123057/posts/3162688360419259/?d=n

Але це ще квіточки, справжнє свято відбулося у Дніпрі. І як це прийнято у пана Шибка, він святкує з MOET. Там в.о. начальника інспекції призначили Дмитра Половицю. Це людина яка багато років працює першим заступником Шибка. Про пана Шибка я напевно писав і говорив більше за інших, це людина яка не може існувати без кримінальних проваджень. Його довелося буквально з кріслом виносити. Але схоже що когось він та його креатури влаштовують. Я навіть здогадуюсь чому - https://gorod.dp.ua/news/163435

Ми не по приколу звільнили 80% старих очільників терорганів. Не програли жодного суду, щодо поновленння. Їх дійсно було за що звільняти. Тому зараз я з подивом спостерігаю за цими поновленнями.

Отакі справи друзі, я не знаю хто може вплинути на ситуацію, але екоінспекцію вже треба рятувати.
Питання, яке зараз турбує всю Україну - через що сталася катастрофа на Закарпатті і як запобігти її повторення. Відповідь є, і рішення також є. Головне не закривати очі на порушників законодавства і берегти українські ліси.

Не хочете подумати про себе? Подумайте хоча б про дітей та наступні покоління. Ліси збережуть для них країну без повеней та з чистим повітрям.

https://www.radiosvoboda.org/a/nelegalna-vyrubka-lisiv-shcho-zminylosya-za-rik/30693929.html
Чи знали ви, що бабаки - це найбільші соні у світі тварин?
Багато недалекоглядних або недалеких чиновників стверджують, що зв’язку між вирубкою лісів і повенями - немає. Я багато дискутував, наводив приклади, посилався на наукові роботи, але все марно. Отже, вирішив зробити наглядний експеримент, який раз і назавжди доведе зв’язок між вирубками і повенями. Сподіваюсь, що це відео відкриє очі можновладцям і змусить боротись з вирубками, а не розповідати казки.

Мені самому було цікаво дізнатись, що вийде з експериментом - результат приголомшує!
Подивіться, та прошу поширити.

https://youtu.be/KoPorqnEDKk
«Пакет потрібен?», - запитає вас жіночка на касі. Добре, якщо ви заздалегідь взяли екосумку з дому, але якщо погодились, то цей пост точно для вас.

Найстрашніше в пакетах не те, що вони жахливо виглядають, а те, що будуть розкладатися тисячі років. Ви тільки уявіть, скільки зміниться поколінь, а пакетик буде залишатись в лісі, або океані та ускладнювати життя місцевим мешканцям. Або ж забивати каналізаційні зливи, спричиняючи масштабні затоплення.

В інших країнах про негативні наслідки такого невідповідального споживання вже встигли подумати і на законодавчому рівні зменшили, або взагалі заборонили використання поліетиленових пакетів. Наприклад, у Кенії, кожному, хто буде продавати, виробляти або користуватися такими пакетами, загрожує штраф в розмірі 38 тис. доларів або до чотирьох років позбавлення волі. Жорстко, не популярно, але дієво. В Ірландії жителі платять податок на використання пакетів. Лише за перший рік після впровадження податку, кількість пакетів зменшилася на 90% — до 21 пакета на людину. Замість 5%, поліетиленове сміття склало 0,22%. Штат Нью-Йорк також заборонив продавати одноразові пакети. Компанії, які порушують заборону будуть штрафувати на 500 $. І таких прикладів дуже багато.

Якщо людство продовжить використовувати пакети з такою ж швидкістю, то вже у 2050 році на звалищах лежатиме 12 млрд тон пластикового сміття.

Проте, в Україні, закон про пакетики №2051-1 так і залишився лежати в Раді. Нікого не цікавить, що через декілька років ми будемо плавати в смітті, а наступним поколінням залишимо країну, яку вже неможливо врятувати.
Голова ДЕІ Мальований вчергове звільняє достойного керівника

На цей раз з посади йде Сергій Волков. Цю людину я і все екологічне середовище буквально вмовляли прийти на держслужбу. Сергій погодився, почав працювати і демонструвати реальні результати. Розпочав чистку однієї з найкорупційнвших інспекцій. Не боявся йти на штурм ТОП-забруднювачів.
Курував перевірку КиївВодоканалу, яка завершилась штрафом в 17 мільйонів гривень.
Постійно знаходився в Чорнобильській зоні під час пожежі лісів, роблячи кожну годину заміри радіації.
Але виявилось, що таке завзяття і такі бійці новому керівнику не потрібні.

На Сергія завели якусь липову дисциплінарку, і почали тиск. Дисциплінарка стосується того, що підлеглі Сергія зупинили добування піску на Дніпрі під час нересту. Знайшли до чого причепитись, незважаючи на реально добру і правильну справу. Такі реалії держслужби, підвести до звільнення можна за те, що ти захищав довкілля.

Хоча в цьому випадку, я знаю хто був власником барж і причини звільнення Сергія криються саме в цьому. За безконтрольним та нелегальним добуванням піску завжди були і є великі інтереси.

Вчергове переконуюсь, що Екоінспекція повертається до своїх найгірших практик.
Якщо хтось у владі подумав, що мене звільнять і на Екоінспекції знову можна починати заробляти, то цей «хтось» дуже помиляється.

Я завів свій ютуб канал - і буду розповідати про все важливе, що відбувається в сфері охорони довкілля.

Про наші мізерні штрафи (типу 3 долари за забрудення повітря)
Про гори сміття в кожному регіоні
Про бєзпредєльні заводи, що труять людей.
Про бездіяльність уряду. Та багато іншого.

Попереджаю, буду нав’язливим, а що мені зрештою втрачати? Заспамлю вас своїми блогами і текстами - тому краще просто підпишіться на мій ютуб канал одразу 🤘🏼

Цей випуск про те, як інспекція повернулась до старих добрих схем.

https://youtu.be/z3WNlUWWulg
2024/09/30 16:27:45
Back to Top
HTML Embed Code: