Telegram Web Link
У своїй роботі я керувався лише одним критерієм. Якщо суб’єкт господарювання шкодить довкіллю - треба виходити до нього на перевірку та штрафувати за порушення. Інше мене не цікавило. Проте, ні для кого не секрет, що у кожного великого бізнесу є своє лоббі у парламенті та в уряді. Ось приклад одного з них. Саме цей слуга народу завжди був невдоволений моїми діями і вимагав мого звільнення. Виявилось, що він пов’язаний із власником мережі АЗС «Glusco», які перевіряла Інспекція.

https://glavcom.ua/country/politics/zvilneniy-glava-ekoinspekciji-nazvav-deputata-slugu-yakiy-lobiyuje-interesi-zapravok-medvedchuka-680425.html
Переробка відходів. Цим питанням зараз стурбований увесь світ, адже відходів стає все більше, а відправляти їх на переробку готовий далеко не кожний.

За даними ООН, щороку в океан потрапляє близько 13 мільйонів тонн пластикових відходів — це 80% всього сміття в світовому океані. Пластик під впливом сонячних променів розпадається на дрібні частинки і починає викидати в навколишнє середовище шкідливі речовини, що завдає природі непоправної шкоди.

Португальський фотограф Пауло де Олівейра своїми роботами намагається привернути увагу до проблем забруднення навколишнього середовища, від яких страждають не лише люди.
Методика розрахунку збитків за забруднення атмосферного повітря опублікована, а значить, набула чинності.

Я нещодавно писав, що методика зареєстрована Мін’юстом. Тепер вже остаточна перемога – вона набула чинності. Це базовий документ для Екоінспекції, тому що більшість забруднювачів шкодять саме повітрю, яким ми дихаємо. Погодьтеся, що не мати юридичного інструменту в боротьбі із забруднювачами повітря і програвати через це суди - неприпустимо.

Тому ця методика заслужила трохи передісторії її публікації. Загалом, вона є базовою в питанні розрахунку завданої шкоди довкіллю від роботи металургійних підприємств, теплових електростанцій, цементних заводів і так далі. Це набір формул та розрахунків, які не кожен може зрозуміти і розібратися. Цим займається лабораторія Екоінспекції. Тобто, по суті – це основний важіль тиску на суб’єктів господарювання, які забруднюють повітря.

Методика була скасована Окружним адміністративним судом м.Києва 2 серпня 2018 року. Звичайно, ми розуміємо, що це скасування було дуже вигідним суб’єктам господарювання і ніхто не поспішав її поновлювати. Ви тільки вдумайтесь. Цілих 20 місяців Інспекція була не в змозі штрафувати забруднювачів повітря. Нам знадобилося 4 місяці, щоб її реанімувати.

Бюрократичний шлях, який доводиться проходити подібним документам дійсно довгий. Поясню чому. За регламентом, ти маєш погодити документ з ДРС, Міністерством економіки, Міністерством фінансів, з профільним Міністерством, а потім затвердити в Мін’юсті. Якщо у когось з цих відомств є зауваження чи правки – проходиш це коло заново. Якщо змінюється уряд, а відповідно і підписанти, як це було в нашому випадку – знову все спочатку.

Над цим документом працювала спеціальна робоча група в інспекції. Хочу подякувати Наталії Грицан, яка курувала цей процес, і сиділа над методикою і вдень, і вночі.

Хочу зазначити, що в подальшому потребують оновлення й інші методики: щодо вирубки лісів, забруднення водних ресурсів, засмічення земельних ділянок. Вони не оновлювалися вже років 20, у той час як кліматична ситуація в країні і в світі змінюється кожного дня.

Подібні історії наглядно демонструють, що для реалізації якоїсь ідеї одного бажання – недостатньо. Щоб ідея стала реальністю потрібно докласти титанічних зусиль і зануритися в роботу з головою.
Поговорили з Politeka щодо мого звільнення, реформування Держекоінспекції та подальші кроки, які повинні бути зроблені в екологічній сфері, щоб забезпечити запит людей на чисте та безпечне довкілля.

Як би не склалася ситуація зі звільненням, я в будь-якому випадку буду залишатися в екологічній сфері і буду боротися за прийняття законів, покликаних врятувати наше довкілля.

https://www.youtube.com/watch?v=5rZtjxngPtI&t=184s
Це фото зроблено у місті Варанасі, Індія у грудні минулого року, ще до того, як світ охопила епідемія вірусу. Так сортують сміття в Індії. Через пандемію, використання пластику збільшилося у сотні разів. І хоча зараз вкрай важливо дотримуватися гігієни та піклуватися про своє здоров’я, ми все ще можемо докласти зусиль, щоб обмежити використання пластику та зробити розумний вибір для майбутнього нашої планети. ♻️
На сайті Кабміну зареєстроване розпорядження про призначення на посаду голови Держекоінспекції нового керівника. Усі мої спроби отримати пояснення від керівника уряду так ні до чого і не призвели.

Тому, я хотів би прозвітувати у парламенті про те, що зробив за час роботи на посаді. І окреслити рамки реформи екоконтролю - цей законопроект зараз готують до першого читання. Закладений фундамент змін і навіть поточні результати - це те, чим ми пишаємось. Вкрай важливо зафіксувати досягнення на цьому етапі, щоб з новим керівництвом не відбувся відкат назад.

Я звернувся до Дмитра Разумкова офіційним листом із проханням надати мені таку можливість. Більше 40 депутатів є авторами та ініціаторами постанови про мій звіт у Парламенті. Гадаю, це було б правильно. Мені є що сказати, я не боюся виступити та відповісти на всі питання щодо моєї роботи.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68894
З Днем вишиванки, друзі!
Ви знали, що вишиванка це супер еко одяг? Без синтетики та барвників! Будьте завжди в еко-тренді, це корисно для довкілля і дуже гарно!)
​​Друзі, хочу крайній раз прозвітувати про перевірку великого підприємства-забруднювача. Я вже анонсував раніше, що ми розпочали перевірку Центрального гірничо-збагачувального комбінату, який входить до компанії МЕТІНВЕСТ. Після перевірки підприємство має сплатити 2,1 мільйони гривень.

Під час перевірки державними інспекторами Кіровоградської області, було встановлено засмічення земельної ділянки відходами розроблення кар’єру залізної руди. Загальна площа засміченої ділянки складає 774 квадратних метри. Згідно методики визначення розмірів шкоди зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів, через порушення природоохоронного законодавства, сума збитків склала майже 2,1 мільйони гривень.

Претензію на відповідну суму надано підприємству для досудового відшкодування. Сподіваюсь, що позитивне рішення буде прийнято в найкоротші строки. І хочу подякувати колективу Кіровоградської інспекції за сумлінну та якісну роботу, це той терорган, який я завжди ставив у приклад іншим.

P.S. У когось може скластись не вірне уявлення, що інспекція навмисно штрафує лише одну промислову групу. Насправді, так стається тільки тому, що саме ця група майже кожного разу допускає інспекторів до перевірок. А якщо є допуск на велике підприємство, то і штрафи будуть великими. Вийти з перевірки топ-забруднювача, нарахувавши десятки і навіть сотні тисяч - це сором. Ми працювали чесно, тому і маємо такі результати.
#econews
Данія планує побудувати два «енергетичні острови» загальною потужністю 4 ГВт, плануючи зменшити викиди на 70% з рівня 1990-х до 2030 року та стати експортером зеленої енергії.

Данія також зобов’язалася стати вуглецево нейтральною до 2050 року.

«Данія повинна бути зеленою піонерською країною, тому ми тримаємось за високі кліматичні амбіції, навіть якщо ми знаходимося в умовах історичної кризи», - заявив міністр клімату Данії Йоргенсен, посилаючись на поточну пандемію коронавірусу.

Denmark proposes two huge 'energy islands' to meet 2030 climate target
Дякую за гарний матеріал KyivPost. Цікаво, що журналісти у процесі його написання звернулися за коментарем навіть до Ігоря Коломойського. Гадаю, вам буде цікаво почитати його відповідь.

«Коломойський повідомив KyivPost, що порекомендував Фірсову призначити Ігоря Горжія на посаду керівника Держекоінспекції у Полтавській та Черкаській областях. Однак Горжій не був призначений, а місце отримала інша людина в результаті конкурсу».

Можу підтвердити, що саме так все і було насправді. Більш того, така історія не єдина. Довелося відмовляти і Коломойському, і іншим впливовим та заможнім бізнесменам щодо призначень їхніх креатур. У своїй кадровій політиці ми керувалися лише критеріями професіоналізму. Тому призначали тільки самих достойних. Напевно, саме тому пропрацювати вдалося так недовго, але це вже інша історія...

https://www.kyivpost.com/ukraine-politics/ukraines-top-ecology-inspector-becomes-latest-victim-of-drive-to-oust-reformers.html
Як і обіцяв, хочу підсумувати основні досягнення за 6 місяців на посаді очільника Держекоінспекції. Без зайвих слів, лише факти.

Переконаний, що реформа Держекоінспекції повинна успішно продовжуватися, незважаючи ні на що. Це дійсно один з основних органів влади, завдяки успішній роботі якого ми зможемо жити в чистій країні. Успіх роботи Екоінспекції є важливим для кожного з нас.

https://blogs.pravda.com.ua/authors/firsov/5ecb5c84df9ba/
Карпати сьогодні.
26 травня☃️
Сьогодні Кабмін прийняв рішення про створення Міністерства охорони навколишнього середовища та природних ресурсів.

Законопроекти про відходи, про екологічний контроль, про моніторинг, датчики викидів та скидів на стаціонарних джерелах забруднення, підвищення санкцій за порушення екозаконодавства, нові методики європейських стандартів - усе це окремий порядок денний, який вимагає окремого міністерства і окремої пріоритетної політики.

Я цілком підтримую це рішення, тому що екологія та енергетика - це,все ж таки, контраверсійні речі. Зрозуміло, що питання тепла в домі завжди будуть конкурувати з питанням чистого повітря та води.

Але вкрай важливою є підтримка нового міністра з боку Верховної Ради та Президента. Тому що важко бути одному на такому масштабному полі бою. Сподіваюся, цю посаду отримає гідна людина, якій не все одно на зміни клімату, на те, що ми їмо, чим дихаємо і яку воду п’ємо.
У Раді зареєстрували законопроект № 3543, який передбачає стимулювання водокористувачів до зменшення скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти. Закон передбачає підвищення ставки екоподатку в 10 разів, а також нові санкції щодо перевищення скидів і відсутності дозволу. Ми також долучилися до його розробки, адже саме санкції за порушення природоохоронного законодавства стимулюють суб’єктів господарювання до модернізації.

Наразі питання водних ресурсів стоїть дуже гостро. У Всесвітньому фонді дикої природи заявили, що в сфері водних ресурсів України назріває критична ситуація з запасами прісної води. Головною причиною ситуації називають невиконання норм чинного законодавства. Саме тому потрібно робити кроки на шляху до його оновлення.
В австралійському парку дикої природи вперше після руйнівних лісових пожеж в Новому Південному Уельсі народилася коала🐨

https://edition.cnn.com/travel/article/australian-park-baby-koala-scli-intl-scn/index.html
2024/09/30 08:34:21
Back to Top
HTML Embed Code: