Telegram Web Link
​​Послаблення гривні: який курс долара прогнозує Кабмін
#новини #фінанси

Кабінет міністрів України очікує зростання у 2025 році обмінного курсу гривні до долара до 45 грн у середньому за рік, а на кінець року прогнозує 45,6 грн за $1.

Детальніше щодо прогнозу
Згідно з постановою № 751 про схвалення Бюджетної декларації на 2025−2027 роки Кабмін прогнозує такий середній курс:

- у 2025 році 45,9 грн;
- у 2026 році 46,5 грн;
- у 2027 році 46,4 грн.

Раніше у вересні 2023 року, Міністерство фінансів публікувало інструкцію про підготовку бюджетних запитів на 2024−2026 роки, де прогнозувало зростання середнього курсу долара:

до 40,7 грн за $1 у 2024 році;
до 44,5 грн за $1 у 2025 році;
до 43 грн за $1 у 2026 році.

Майже за рік прогнози щодо середнього обмінного курсу долара змінилися на 50 копійок за долар у 2025 році та на 3,5 грн за $1 у 2026 році.

Таким чином, уряд очікує поступового послаблення гривні протягом наступних років. Темпи цього послаблення можуть бути вищими, ніж передбачалося раніше.

Business Week
​​Три правила побудови успішного великого бізнесу
#поради #бізнес

Майкл Рейнор і Мумтаз Ахмед із Deloitte Consulting провели дослідження 25 000 компаній і вивели 3 правила, завдяки яким компанії демонструють стійкі ринкові і фінансові результати упродовж десятків років.

Правило №1: «Краще раніше, ніж дешевше». Компанії, які перемагають конкурентів у своїх галузях, ніколи не конкурують за ціною. Вони весь час думають про те, яку додаткову цінність створити для своїх клієнтів, які важливі характеристики додати продуктам і послугам, щоб їм не доводилося весь час брати участь у «гонці озброєнь» щодо низьких цін, знижок і акцій. Клієнти розуміють, за що платять більше, купуючи продукти чи послуги саме цих компаній, а не конкурентів.

Правило №2: «Доходи важливіші за витрати». Великі компанії завжди думають про те, як вони можуть збільшити свої доходи, а не як вони мають скорочувати витрати. А це зовсім різні питання, і відповіді на них абсолютно різні. Більше того, часто рішення, спрямовані на підвищення доходів, також збільшують витрати. Але вас це не повинно хвилювати доти, доки дельта маржі від таких рішень перевищує дельту витрат, які викликає це рішення.

Правило №3: «Немає ніяких інших правил. Міняйте в своєму бізнесі абсолютно все, щоб виконувати правило №1 і правило №2». Це правило про фокусування. Ви можете бути «і розумною, і красивою», якщо послідовні і сфокусовані. Більше того, тут є важливою синхронізація між частинами бізнесу. Усі структури бізнесу мають підпорядковуватися єдиній бізнес-логіці. Тоді оркестр гратиме красиву симфонію.

Business Week
​​SWOT-аналіз: покрокова інструкція
#поради #бізнес #карєра

Цей цінний інструмент може допомогти досягти успіху в будь-якій сфері — бізнес, кар'єра або особистий розвиток. Він допомагає використати максимум з поточного становища, подолати можливі обмеження та розкритий потенціал. Але тільки якщо користатися цим інструментом правильно.

Визначте свою мету. Що ви хочете оцінити за допомогою SWOT-аналізу — ваш бізнес, проєкт, маркетингову кампанію, особисті цілі тощо. Це допоможе зосередитися на релевантних факторах під час аналізу.

Проведіть мозковий штурм. Складіть список сильних і слабких сторін вашого об’єкта аналізу, а також список можливостей та загроз.

Оцініть свої ідеї. Не всі сильні та слабкі сторони, можливості та загрози однаково важливі. Оцініть кожну ідею за її вагою та впливом: наприклад, від 1 до 5, де 1 — це найменш важливе, а 5 — найважливіше.

Структуруйте результати. Зазвичай SWOT-аналіз оформлюють у вигляді матриці з чотирма квадратами: сильні сторони, слабкі сторони, можливості та загрози. Розмістіть свої ідеї у відповідних квадратах матриці.

Проаналізуйте результати. Подивіться, як сильні та слабкі сторони вашого об’єкта аналізу співвідносяться з можливостями та загрозами. Подумайте, як пустити в дію свої сильні сторони для того, щоб скористатися можливостями. Знайдіть способи мінімізувати свої слабкі сторони та нейтралізувати загрози.

Розробіть план дій. Використовуючи результати аналізу, розробіть план дій, який допоможе вам досягти своїх цілей. Він має включати конкретні кроки, які будуть корисні для залучення сильних та подолання слабких сторін, використання можливостей та нейтралізації загроз.

Переглядайте та оновлюйте. SWOT-аналіз — це не одноразовий процес. Його необхідно регулярно оновлювати, щоб враховувати зміни у вашому об’єкті аналізу та зовнішньому середовищі. Це допоможе відстежувати свій прогрес та вносити необхідні корективи.

Business Week
​​​​5 правил успіху найбагатшої людини світу
#поради #бізнес #карєра

Засновник Amazon та аерокосмічної компанії Blue Origin, власник видання The Washington Post, Джефф Безос цієї весни повернув собі титул найбагатшої людини у світі, випередивши Ілона Маска. Його статки оцінюють близько 200 мільярдів доларів. Ось декілька принципів, які допомогли мільярдеру цього досягти.

Найважливіші зустрічі проводить до обіду. О 10 годині ранку Безос проводить «зустрічі високого IQ» — ті, що вимагають більш інтенсивних розумових зусиль. Якщо ж питання, що потребує такої зустрічі, з’являється пізніше протягом дня, Безос зазвичай відкладає його на наступний день.

Робить «перерви на роздуми». Типовий день Безоса складається з читання документів та відвідування зустрічей — особисто або через Zoom. Безос каже, що дуже добре вміє зосереджуватися, але не дотримується в цьому суворого графіка. Натомість полюбляє «блукати» подумки, і часто це триває понаднормово.

Ходить у спортзал майже щодня. В «хороший» день з допомогою тренера мільярдер займається 30 хвилин кардіотренуваннями та 45 хвилин — важкою атлетикою або тренуваннями з опором.

Спить 8 годин і прокидається без будильника. Безос вірить у силу восьмигодинного сну. І хоч, як йому здається, він міг би спати менше і залишатися продуктивним, якість його рішень тоді була б нижчою. А на думку Безоса, завдання керівника вищої ланки — приймати не тисячі рішень щодня, а кілька, проте високоякісних. Він лягає спати о 21:30, і зранку прокидається сам, без будильника.

Любить повільні ранки із сім’єю. Безос і його наречена, американська журналістка Лорен Санчес, люблять починати свій ранок зі щоденників, замість того, щоб одразу брати до рук телефони. «Мені подобаються розслаблені ранки, — каже Безос. — Я люблю читати газети. І пити каву».

Business Week
​​«Плани — це просто благі наміри, якщо вони не переростають у тяжку працю».

© Пітер Друкер


Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 Чи буде в Україні повноцінний дефолт?

🔎 «єДозвіл»: бізнес зможе отримувати ліцензії на порталі «Дія».

🔎 Акції Tesla зросли на 30%.

🔎 В червні безробіття в США досягло максимуму з листопада 2021 року.

🔎 Детінізація ринку торгівлі електронікою: схеми з реалізації аудіокниг припинено.

🔎 У першій половині 2024 року хакери вкрали криптовалюти на $1,38 млрд.

🔎 Робота в Польщі: на які вакансії шукають українців та скільки готові.

🔎 «Нова Пошта» вийшла на ринок Франції.

🔎 Складність біткоїн-майнінгу знизилася на 5%.

Business Week
​​​​Три фрази, які не можна казати на співбесіді
#поради #карєра

Ексрекрутер Google і СЕО компанії FairComp Нолан Черч поділився порадами для успішного проходження співбесіди на нове місце роботи.

Не говоріть «я працюю занадто багато» або «я перфекціоніст». Замість цього покажіть, що ви готові вчитися на своїх помилках і розвиватися. Наведіть приклади того, що вже взяли для себе зі своїх недоліків і як збираєтеся вдосконалюватися надалі.

Не критикуйте колишніх колег чи керівників. Важливо взяти на себе відповідальність за свої помилки.

Уникайте відповідей «я не знаю». Покажіть, що ви здатні знайти рішення, якщо отримаєте роботу. Якщо не знаєте відповіді, скажіть, що шукатиме рішення і наведіть приклади, я це можливо зробити.

Business Week
​​7 безкоштовних інструментів для бізнесу від Google
#поради #бізнес

А ви знали, що Google є не тільки найпопулярнішою пошуковою системою? Зберігайте корисні сервіси, які дозволяють заощаджувати час, оптимізувати робочі процеси та допомагають у досягненні високих результатів.

Google Analytics. Інструмент дозволяє відстежувати загальні показники сайтів і додатків (активність користувачів, їхня стать, вік, час, який проводять на ресурсі, регіони, з яких заходять люди), автоматизовувати воронку продажів, слідкувати за бізнес-подіями, проводити спліт-тестування тощо.

Market Finder. Сервіс допоможе вам шукати нових партнерів, клієнтів, виходити на потенційні ринки та збільшувати експорт. Також тут можна переглянути різні відео та почитати посібники й рекомендації для бізнесу.

Google Мій бізнес. Цей сервіс дозволяє створювати профіль свого бізнесу. Актуальним є для організацій, що мають фізичну адресу (наприклад, офіс, магазин, кавʼярня тощо).

Google Forms. За допомогою сервісу можна збирати потрібну інформацію серед компаній, співробітників, рекламодавців чи пересічних людей. Аби почати роботу, потрібно створити анкету, внісши туди потрібні питання, і розіслати посилання на дане опитування. Результати анкети будуть у вигляді діаграм і таблиць.

Google Workspace. До ваших послуг корпоративна електронна пошта, відеоконференції, хмарне сховище, обмін файлами та інші інструменти, потрібні команді для співпраці.

Google Keep. Сервіс призначений для створення, упорядкування та зберігання записів.

Google Meet. Це служба безпечних відеозустрічей за допомогою якої можна проводити конференції, важливі переговори чи просто спілкуватися з колегами.

Business Week
​​Цифрові рішення для ветеранських бізнесів та працевлаштування ветеранів і ветеранок
#новини #карєра #бізнес

Одним з важливих етапів повернення ветеранів та ветеранок до цивільного життя є пошук роботи та реалізація в професії. Тому robota.ua розробила та впровадила новий функціонал, метою якого є допомога ветеранській спільноті в пошуку роботи та співробітників. Зміни вже можна побачити на платформі.

Відтепер компанії, засновані ветеранами, отримують відзнаку — значок «Компанія, створена ветераном/ветеранкою», який сприятиме популяризації ветеранського бізнесу.

Бізнеси, що хочуть наймати ветеранів та ветеранок, відтепер можуть додати до вакансій тег «Надаємо перевагу ветеранам/ветеранкам».

На порталі також з’явився новий фільтр для шукачів роботи — «Вакансія для ветеранів/ветеранок», щоб було зручно здійснювати пошук релевантних вакансій.

Детальніше про впровадження функцій та плани на майбутнє читайте за цим посиланням.
​​Як вийти переможцем у боротьбі з прокрастинацією?
#поради #карєра #бізнес

Прокрастинація — один з головних перешкод на шляху досягнення ваших цілей. Але давайте не дозволяти їй завадити нашим мріям і планам.

Визначте причини прокрастинації. Подумайте, чому ви відкладаєте роботу. Можливо, страх провалу або перевантаження перешкоджають вашій продуктивності. Пізнайте свої почуття та спробуйте знайти рішення.

Головне почати. Просто почніть виконувати задачу. Часто проблеми, які ми відкладаємо на потім, не настільки погані чи складні, як ми думаємо спочатку. Сам початок змушує провести підсвідому переоцінку, в ході якої ми найчастіше виявляємо менше перешкод, аніж припускали.

Розбийте завдання на менші кроки. Поставте собі чіткі та досяжні малі кроки, а не намагайтесь все зробити одразу. Таким чином, вам буде легше зосередитись і рухатись до своєї мети.

Заплануйте свій час. Створіть розклад з конкретними часовими рамками для виконання завдань. Планування дозволить уникнути зайвого відволікання та просуватись вперед.

Уникайте спокус. Вимикайте музику, соціальні мережі та інші відволікаючі чинники, коли працюєте. Зосередження — ключ до успіху.

Визначте «ціну прокрастинації». Перерахуйте всі наслідки того, що ви ніяк не можете зробити, і ефект не змусить на себе чекати. Складіть перелік «збитків» від прокрастинації і оцініть їх якісно і кількісно.

Будьте терплячими до себе. Перемогти прокрастинацію — це процес, який вимагає часу і зусиль. Не бійтеся помилитися і не здаєтесь, якщо виникають труднощі. Кожен день — новий шанс стати кращим.

Business Week
​​«Зроби крок, і дорога з'явиться сама собою».

© Стів
Джобс

Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 Кількість продажів на ринку вторинної нерухомості обвалилася на 30−50%.

🔎 Велика приватизація: Кабмін затвердив початкові ціни для готелю «Україна» та ОГХК.

🔎 Аналітики опублікували прогноз вартості Ethereum на кінець 2024 року.

🔎 Гетманцев пояснив, чому в Україні прискорилася інфляція.

🔎 Великі американські банки попереджають про фінансовий стрес серед споживачів.

🔎 Які питання краще не ставити роботодавцю на співбесіді.

🔎 OpenAI працює над розширенням можливостей передових моделей ШІ.

🔎 Ветерани зможуть маркувати свою продукцію.

🔎 Google дозволить перевіряти дані про себе в дарквебі.

Business Week
​​Власний бізнес чи робота в наймі: що варто розуміти початківцям
#поради #бізнес

Як зрозуміти, чи варто ризикувати всім і будувати свою справу, чи піти працювати найманим співробітником, як 97% людей? Та що потрібно знати, перш ніж відкрити бізнес?

Бізнес — це нелегко, правда. Не потрібно будувати ілюзій, ніби ви розкусили свого попереднього роботодавця: що він нічого не робив і в нього все вийшло. Це не так.

Якщо ви відкриваєте бізнес тільки тому, що хочете більше грошей, то не варто його відкривати. Станьте більш кваліфікованим фахівцем, і почнете заробляти більше. Існує дуже багато найманих працівників, які заробляють більше, ніж 90% підприємців, і при цьому не ризикують усім своїм майном і грошима.

Вам доведеться розбиратися в управлінні фінансами, навіть якщо ви творча людина й не любите математику. Бо без цього у вас, найімовірніше, нічого не вийде.

У вас в житті буде набагато більше розчарувань: в людях, в системі, в собі. Але якщо все вдасться, то стане й набагато більше можливостей.

В бізнесі дійсно більше свободи. Ви можете створювати все, що вам хочеться, ви можете прокидатися о 12 годині дня, засинати о 2 годині ночі, і ніхто вам нічого не скаже. Але за цю свободу ви платите прийняттям ризиків та повною відповідальністю.

Бути підприємцем — це круто, поважно і цікаво. Це рішення, яке може змінити ваше життя. Але важливо тверезо оцінювати свої сили і грунтовно підходити до справи.

Business Week
​​6 книг, які рекомендує прочитати Михайло Федоров
#рекомендація #книга

Діючий міністр цифрової трансформації України та успішний підприємець в минулому поділився корисною добіркою книг, зберігайте.

«Американське економічне диво і Александер Гамільтон» Стівен Коен, Бредфорд Делонґ. Справжня історія американського успіху, що розкриває деталі новаторської економічної політики Гамільтона і його наступників.

«Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети» Ґреґ Маккеон. Автор пропонує власну концепцію есенціалізму, завдяки якій ви навчитеся помічати найсуттєвіше, відкидати непотрібне й устигати найважливіше.

«Без зусиль. Досягайте важливого легше» Ґреґ Маккеон. Друга книжка цього автора, яка доповнює і поглиблює розуміння есенціалізму. Вона про те, як досягати важливого легше, а часто — і без зусиль.

«Міряй важливе. OKR: простий метод вирости вдесятеро» Джон Дор. Легендарний венчурний капіталіст розповідає, як система OKR допомогла технологічним гігантам від Intel до Google досягти вибухового зростання.

«Робота рулить! Уроки Google: правила гри у команді мрії» Ласло Бок. Автор, директор Google по роботі з персоналом, на своєму досвіді показує, як набрати команду найкращих гравців, як зробити роботу ефективнішою, а людей щасливішими.

«Чипова війна. Боротьба за найважливішу технологію у світі» Кріс Міллер. Це книжка про те, як маленькі кремнієві пластини стали ключем до глобального впливу, а також про ризики й можливості війни технологій.

Business Week
​​​​Залиште рутинні обрахунки для Excel, щоб сконцентруватися на ефективних стратегічних рішеннях та розвитку компанії.

На онлайн-курсі Фінансове моделювання ви навчитесь, як прогнозувати фінансові результати, розробляти різні сценарії розвитку бізнесу та складати бізнес-плани для інвесторів або банку.

Після 10 онлайн-занять ви:

✔️оцінюєте стан бізнесу та його результати
✔️будуєте інтерактивні моделі діяльності компанії
✔️прогнозуєте прибутки та можливі збитки
✔️моделюєте структуру бізнесу або нового напрямку

Протягом курсу ви готуватимете фінальний проєкт — цілісну фінансову модель, яку зможете додати в портфоліо. На кожному етапі розробки фінмоделі ви отримаєте розгорнутий фідбек від викладача.

Викладач — Віктор Рижов, один із засновників компанії Bintels, що розробляє та впроваджує бізнес-аналітику на базі Microsoft Power BI.

Старт: 15 серпня

Детальніше про курс

#кориснареклама #бізнес #фінанси
​​Уряд готує підвищення податків: вже розробляється законопроєкт
#новини

Кабінет міністрів готується ухвалити законопроєкт, яким передбачено підвищення низки податків. Про це повідомив заступник голови комітету ВР з питань фінансів податкової та митної політики Ярослав Железняк.

За його словами, урядовий законопроєкт пропонує низку змін до Податкового кодексу України. Зокрема, передбачається підвищення ставки військового збору з доходів з 1.5% до 5%.

Вводиться сплата військового збору для ФОП на 1 та 2 групі єдиного податку за себе, в розмірі 5% щомісяця від двох мінімальних заробітних плат.
В цьому році це буде 710 грн. за місяць.

Вводиться сплата військового збору для ФОП на 3 групі в розмірі 1% від суми доходу. По суті, ФОП 3 групи просто буде платити не 5% податку, а 6% податків.

Інші новації законопроєкту:
• військовий збір у розмірі 5% від вартості банківських металів сплачуватимуть юридичні та фізичні особами, які здійснюють операції з придбання у банків банківських металів;
• 30% від вартості реалізованих ювелірних виробів сплачуватимуть підприємства, установи та організації і ФОПи, які здійснюють роздрібну торгівлю ювелірними виробами із золота, платини і дорогоцінного каміння;
• сплата 15% від вартості набутого рухомого майна підприємствами, установами тa організаціями, фізичними особами, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні;
• сплата 5% від доходу з продажу нерухомого майна фізичними особами, якими протягом звітного податкового року здійснено продаж одного об’єкта нерухомості;
• сплата 5% постачальниками електронних комунікаційних послуг, які надають послуги мобільного зв’язку.

Крім цього, встановлюється специфічна ставка акцизного податку у розмірі 0,1 євро за 1 літр солодкого напою.

За словами Железняка, очікуваний ефект від підвищення податків становитиме 140 млрд грн.

Варто заpначити, що уряд має подати відповідний законопроєкт до Верховної Ради, де він має пройти два читання. Лише потім його зможе підписати президент.

Business Week
​​Не обов'язково бути генієм: секрет успіху засновника Dell
#поради #бізнес #карєра

Нині компанія Dell відома на увесь світ завдяки своїм ноутбукам. І засновник компанії Майкл Делл переконаний — шлях до успіху доступний для всіх.

Для успіху не потрібно бути генієм. Майклу Деллу вдалося підкорити найвищі вершини світу бізнесу та увійти до списку 100 найбагатших людей планети. Однак він впевнений, що справа тут зовсім не у здібностях.

Щоб досягти успіху, не обов’язково бути генієм, фантазером або навіть закінчити коледж, — наголошує він. Для успіху потрібні лише дві речі. Саме вони підштовхують людей до великих звершень.

Вам потрібна мрія та фреймворк, якого ви будете неухильно дотримуватися у своїх діях, — стверджує Делл. Він впевнений, що маючи в озброєнні цих два компоненти, можна сягнути далеко з будь-якої життєвої точки.

Business Week
​​«Найвірніший спосіб домогтися успіху — спробувати ще раз».

© Томас
Едісон

Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 Нацбанк різко збільшив продаж валюти на тлі падіння гривні.

🔎 Скільки грошей приносить IT Україні

🔎 JPMorgan назвали відновлення крипторинку «тимчасовим явищем».

🔎 Глобальний технологічний збій: компаніям знадобляться тижні аби відновитись.

🔎 В Україні мобільний інтернет один із найповільніших.

🔎 Які країни світу переживали дефолтні події за останні 25 років.

🔎 Банкір розповів, які депозити принесуть найбільший прибуток.

🔎 Пропозиція на ринку нерухомості зростає, проте знайти покупця дедалі тяжче.

Business Week
​​Стажування в США для українських підприємців
#рекомендація #бізнес

Залучені у бізнесі та прагнете потрапити на стажування до США? Відкрито відбір на участь у програмі Ukrainian Business Leaders: Promoting Innovation and Entrepreneurship (UBL PIE) 2025 Spring.

UBL PIE — це програма для українських підприємців, що мають за мету розвиток сфер бізнесу, соціального підприємництва, інновацій, регіонального економічного зростання та технологій.

Програма UBL PIE передбачає стажування у США для бізнес-лідерів протягом 4 тижнів, організоване з метою набуття ними практичного досвіду та обміну знаннями із американськими колегами.

Учасники отримають доступ до сучасних бізнес-інструментів, концептів та принципів, що зміцнять їхні лідерські та технічні можливості за допомогою інтерактивних та персоналізованих проєктів, а також допоможуть побудувати тривалі професійні відносини між американцями та українцями, що поділяють спільний інтерес у сприянні економічного розвитку.

• Анкета доступна за цим посиланням.

• Більше інформації про програму можна дізнатися за цим посиланням.

Крайній термін подачі заявок: неділя, 1 вересня 2024 року
​​​​Фінансові ризики, про які варто завжди пам'ятати
#фінанси

Ухвалюючи фінансові рішення, потрібно враховувати можливі ризики та оцінювати ймовірні наслідки.

Ризик втрати платоспроможності. Регулярні грошові надходження можуть несподівано припинитись або значно зменшитись через хворобу або втрату роботи. Доходи підприємців можуть впасти через зниження попиту на їх продукцію. Особиста фінансова подушка безпеки допомагає пережити складний період в житті.

Ризик втрати фінансової стійкості. Фінансова стійкість може постраждати через втрату майна, чи відшкодування збитків, завданих іншим людям. Страхування майна — рекомендований спосіб захисту від такого ризику. Можна застрахувати своє майно або укласти договір страхування цивільної відповідальності для виплати компенсації постраждалим особам.

Ризик боргів або кредитний ризик. Якщо людина витрачає більше грошей, ніж заробляє, постійно бере кредити, погашає старі кредити за рахунок нових, вона може потрапити у «боргову яму». Будьте дуже обачними з кредитними коштами.

Ризик втрати грошей в банку. Це ризик вкладника втратити гроші, які він розміщує на рахунках в банківській установі. Незважаючи на те, що в разі банкрутства банку, ваші кошти має повернути Фонд гарантування вкладів, варто пам'ятати, що ми зараз живемо в умовах нестабільної економіки. Тому завжди пам'ятайте про диверсифікацію.

Business Week
​​Промислова інфляція в Україні підскочила на 14% за місяць
#новини

Промислова інфляція в Україні за місяць виросла на 14%. Це 30-річний рекорд. На різкий стрибок цін вплинуло подорожчання електроенергії у червні.

Востаннє вищі темпи були тільки під час гіперінфляції 1992−1995 років.

У річному вираженні (червень 2024 року до червня 2023 року) зростання індексу цін виробників промислової продукції прискорилося до 26,7%.

Зокрема, в енергетиці показник річної промислової інфляції сягнув 48,1%, у добувній промисловості - 10,8%, у переробній — 7,2%.

Business Week
​​6 фраз, які можуть свідчити, що вам час у відпустку
#поради #карєра #бізнес

Відсутність належного відпочинку може призвести до вигорання, зниження продуктивності та проблем у стосунках з близькими. Ось декілька фраз, які можуть свідчити про те, що вам необхідно відновити сили.

«Мене дратують найменші дрібниці». Коли на роботі чи в особистому житті все дратує, це може бути ознакою високого рівня стресу і втоми. Постійне роздратування, невдоволення, нервування не тільки погіршують загальний емоційний стан людини, а й можуть призводити до конфліктів з колегами, друзями та родиною.

«А який сьогодні день?». Втрата відчуття часу часто вказує на перевантаження та автоматичне виконання завдань. Дні починають зливатися в один безкінечний робочий процес, а ви настільки занурені в рутину, що вже не відрізняєте дні тижня? Це точно не окей. Можливо, до вигорання залишилися зовсім трохи.

«Скоріше б уже п’ятниця». Постійне очікування вихідних може свідчити про те, що ви не отримуєте задоволення від щоденної роботи. Нав’язливі думки про п’ятницю — це своєрідна підказка, що два дні вихідних не врятують ситуацію, вам потрібна повноцінна відпустка.

«Не пам’ятаю, як виглядають мої дружина/ діти / друзі». Якщо робота займає весь ваш час, і ви не знаходите можливість провести його з близькими, це явний сигнал, що баланс між роботою та особистим життям порушений. Відпустка дозволить відновити відносини та відчути підтримку з боку рідних і друзів.

«Таке відчуття, що вночі мене хтось бив». Якщо ви помітили, що немає різниці, скільки часу ви спите — 5, 8, 10 годин, і ви все одно прокидаєтеся втомленим, це може бути ознакою хронічного стресу та виснаження. А це погано впливає на ваші фізичні та розумові здібності, продуктивність і якість життя.

«У мене все болить, навіть кінчики волосся». Постійні фізичні симптоми, як-от головний біль, болі в спині, животі, у вусі та інших (часом непередбачуваних) частинах тіла можуть бути викликані накопиченим стресом. Ще це інколи називають психосоматикою.

Business Week
2025/02/23 21:05:53
Back to Top
HTML Embed Code: