Telegram Web Link
​​«Немає ледачих людей. Є цілі, котрі не надихають».

© Тоні
Роббінс

Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 Індекс S&P 500 оновив історичний максимум.

🔎 Ціни на каву підскочили у січні на 11% на тлі конфлікту у Червоному морі.

🔎 У Міноборони розповіли, коли запрацює електронний кабінет військовозобов’язаного.

🔎 Кібератака на monobank: банк знову атакували.

🔎 Amazon інвестує $13,5 мільярда у Японію на тлі буму ШІ.

🔎 Apple дозволила сторонні сервіси безконтактної оплати на iPhone.

🔎 Стартап з розробки ШІ Ілона Маска отримав інвестиції у розмірі $500 мільйонів.

🔎 Бізнес-бум: де в Україні найбільша економічна активність.

🔎 Цифровізація охорони здоров’я: які сервіси з’являться у 2024 році.

Business Week
​​Що потрібно, аби стати справжнім лідером?
#поради #карєра #бізнес

Чомусь лідерами прийнято називати керівників компаній, відділів та всіх тих, хто займає високі управлінські позиції. Але насправді формальні лідери часто можуть не володіти необхідними якостями, і на практиці бути далекими від прописаних посад. Які ж навички повинен мати лідер?

Цілеспрямованість. Кожен лідер повинен мати якусь глобальну мету. Звичайно, лідер не просто має мету стати мільйонером і мріє про це, лежачи на дивані. Він складає шлях до її досягнення і йде ним, ведучи інших за собою.

Здатність до навчання. Лідери — освічені люди, вони мають знання не в одній вузькій спеціалізації. Разом з тим вони постійно прагнуть до розвитку. Навіть якщо лідер займає топову позицію в компанії, він все одно знайде, що потрібно вивчити, адже світ не стоїть на місці.

Ініціативність. Справжній лідер ніколи не боїться вийти із зони комфорту та ризикнути. Якщо вчасно не проявити ініціативу, доводиться платити серйозну ціну. Тому коли у вас виникають ідеї, не соромтеся їх виразити, навіть, якщо боїтеся, що їх висміють.

Помилки як можливість. Лідер знає, що помилки — це сходинки до успіху. У нього немає страху перед помилками, перед думкою інших — він йде до своєї мети, оступається і вчиться на цьому, щоб наступного разу зробити краще.

Впевненість. Без впевненості ви не зможете навіть стояти перед аудиторією, вона допомагає мотивувати підлеглих і вселяти їм віру в краще у кризові часи.

Емоційний інтелект. Розвинений емоційний інтелект допомагає чітко розуміти та контролювати свої емоції, а також відчувати настрої інших людей. Лідер повинен мати стійкість до стресів, бути непохитним у критичних ситуаціях, вміти справлятися з негативними емоціями.

Business Week
​​​​5 фінансових уроків, які варто зрозуміти до 30 років
#поради #фінанси

Але навіть якщо вам трохи за 30, не пізно змінити свою стратегію і завести корисні фінансові звички.

1. Держава не забезпечить вам пенсію, потрібно накопичувати та інвестувати. Пенсійна система, яка діє зараз в Україні не забезпечує сучасним пенсіонерам гідного життя, не забезпечить і вам. Тому почніть заздалегідь відкладати собі на старість та інвестувати ці гроші, щоб убезпечити їх від інфляції та примножити.

2. Ви не зможете заощаджувати, поки не встановите собі власні “податки”. Іноді поведінкові зміни і є найбільшою інвестицією. А все тому, що до своїх грошей потрібно ставитись дисципліновано. Потрібно один раз прийняти рішення відкладати гроші, і робити це регулярно, не шукаючи виправдань. І найкращий спосіб це зробити — “обкласти себе податком” — мінімальною сумою, яку ви відкладаєте перш за все за будь-яких умов.

3. Якщо ви не вкладаєте гроші, ви їх втрачаєте. Тут навіть не потрібні ніякі економічні знання чи математичні розрахунки, бо про інфляцію знають всі і вона тільки зростає. Обов’язково потрібно розібратися з інвестуванням та почати вкладати накопичення — і заробляти на цьому. Вибір інвестиційних інструментів — справа індивідуальна.

4. У вас має бути декілька джерел доходу. Окрім своєї основної діяльності, знайдіть можливості для додаткового заробітку. Це може бути невеликий бізнес після роботи, платні консультації або уроки, підробіток на біржах фрилансу тощо. Сподіватися на єдине джерело доходу — занадто ризиковано в такі нестабільні часи.

5. Не шкодуйте грошей та часу на навчання та саморозвиток. Розберіться, як працює економіка, це допоможе уникнути зовсім простих помилок; навчіться фінансовій грамотності та з’ясуйте, як аналізувати ефективність інвестицій; підвищуйте робочу кваліфікацію, щоб заробляти більше. Інвестиції в себе завжди окупаються.

Business Week
​​Як приймати важливі рішення ефективніше?
#поради

В період невизначеності збільшується кількість ситуацій, вирішення яких відіграє велику роль — у бізнесі, кар'єрі чи просто повсякденному житті. Ось декілька порад які допоможуть збільшити шанси на прийняття правильних рішень.

Позбудьтеся подразників. Чим їх менше — тим світліший розум. Дослідники з'ясували: на фактори, що відволікають (шум, незручне крісло, поганий інтернет, сповіщення на телефоні) людина витрачає до 6 годин на день. А на те, щоб потім знову повноцінно сконцентруватися на завданні, здебільшого йде близько 23 хвилин.

Ухвалюйте важливі рішення до обіду. Дослідження показали, що «пікова продуктивність» мозку припадає на 13:30 — це найкращий час для обробки інформації, аналізу та ухвалення рішень. Вже після полудня мозок втрачає здатність ефективно оцінювати дані та обирати між сотнею варіантів.

Розвивайте критичне мислення. Розумом легко маніпулювати — сформульоване запитання вже впливає на вибір. Розвинене критичне мислення допомагає оцінювати дані та факти, відсіювати зайві деталі, робити висновки та ухвалювати рішення правильно. Для його прокачування виходьте зі звичного кола спілкування та аналізуйте різні точки зору, несхожі на вашу.

Уникайте ухвалення рішень на емоціях. Чим сильніше почуття, тим менша об'єктивність у діях. Щоб не діяти на гарячу руку, спробуйте використати інструмент Сьюзі Велч 10/10/10: розгляньте свої наміри у трьох тимчасових рамках: як ви ставитиметеся до такого вибору через 10 хвилин? А за 10 місяців? А за 10 років? Це ефективний спосіб дистанціюватися від своїх рішень та «охолонути», щоб потім зробити правильний вибір.

Вивчайте когнітивні викривлення. Щоб бути більш об'єктивним у своїх судженнях та вчинках, виберіть будь-який когнітивний патерн і протягом дня поспостерігайте, чи впливає він на вас, змушуючи діяти на автопілоті. Записуйте, коли ви піддаєтеся впливу шаблонів, і робіть висновки.

Business Week
​​​​10 секретів ефективності оформлення резюме
#поради #карєра

Підготовка резюме — це не просто формальність, а справжній маркетинговий крок для продажу ваших професійних навичок та досягнень. Зосередьте увагу на цих ключових аспектах, і ваше резюме стане ефективним інструментом для власної кар’єрної реалізації.

Доля вирішується у перші 5-10 секунд. В середньому роботодавці приділяють лише від 5 до 10 секунд на оцінку кожного резюме, тому воно має бути інформативним.

Дизайн важливий. Згідно із дослідженнями, роботодавці витрачають більше часу на перегляд резюме, де використовуються графіка, візуальні елементи та чітко структуровані блоки інформації.

Фото. Згідно зі статистикою LinkedIn, резюме з фотографією мають на 21 раз вищу ймовірність привернути увагу рекрутера.

Соціальні мережі. Близько 75% рекрутерів використовують соціальні мережі для перевірки інформації про кандидатів. Майте це на увазі.

Чітка структура. Резюме має легко читатися. Використовуйте зрозумілі заголовки, списки та абзаци, щоб зробити його зручним для перегляду.

Об’єктивність та конкретність. Уникайте загальних слів та фраз. Вказуйте конкретні досягнення та результати, яких ви досягли на попередніх місцях роботи.

Ключові навички та освіта. Виділіть ключові навички, які роблять вас ідеальним кандидатом для обраної посади. Зазначте вашу освіту та додаткові курси, які можуть бути важливими для роботи.

Статистика. Додайте конкретні цифри та показники до свого досвіду. Інформація «Збільшив/ла продажі на 25%», ймовірно, швидше справить враження на рекрутера, ніж просто «Підвищив/ла продуктивність».

Культура підтримки та розвитку. Розкажіть про свою роль у розвитку корпоративної культури та участь у проєктах розвитку співробітників. Ваша здатність до саморозвитку — вагомий бізнес-бенефіт.

Кейси та портфоліо. Додайте їх, якщо ваша професія це дозволяє.

Business Week
​​«Якщо ви вирішили щось зробити, але не почали це робити протягом 72 годин — у 85% випадків ви не зробите це ніколи».

© Бодо
Шефер

Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 Декларації Зеленського: у 2022 році доходи президента зменшилися майже втричі.

🔎 Створено Раду з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного часу.

🔎 Євро кидає виклик Єні, як основній валюті carry trade.

🔎 Данія виділить Україні $8,7 мільйона на підтримку боротьби з корупцією.

🔎 Джек Ма викуповує акції Alibaba, коли їх вартість впала на 35%.

🔎 Суд не дозволив націоналізувати мережу АЗС Shell.

🔎 НБУ анонсував другий етап валютної лібералізації.

🔎 OpenAI оновила ChatGPT й знизила вартість підписки.

🔎 Ажіотаж навколо запуску біткоїн-ETF вщухає.

🔎 Страхування воєнних ризиків планують запустити у другому кварталі 2024 року.

🔎 Microsoft звільнить президента Blizzard й майже 2 тисячі працівників ігрового підрозділу.

Business Week
​​​​Як розробити стратегію професійного розвитку?
#кориснареклама

Women in Leadership
— практичний онлайн-курс для жінок у бізнесі від Laba

Сформуйте персональну карту розвитку на 12 тижнів, опануйте мистецтво публічних виступів, гармонізуйте різні сфери життя та розпочніть свою історію жінки-лідера.

Головні теми курсу:
• Розвиток персонального бренду
• Стратегія професійного розвитку
• Робота з командою

Лекторка — Марина Ляшенко, перша жінка на посаді генерального директора Michelin Ukraine:

→ має 16+ років практичного досвіду в топових міжнародних корпораціях, таких як Procter&Gamble, Omega Pharma (Perrigo), Michelin
→ входить до 100 найуспішніших жінок України за версією Європейської Асоціації Розвитку Бізнесу
→ амбасадорка жіночого лідерства, менторка лідерських проектів для жінок за підтримки ООН, Фонду Олени Пінчук

Guest-лекторки:
Валерія Гузема, увійшла до списку Forbes 30 Under 30;
Інна Мірощниченко, адвокатка, громадська діячка, лауреатка премії "Родина року 2021"

Старт: 13 лютого
Програма курсу і реєстрація 👈🏼
​​Neuralink вперше вживила у мозок людини імплант
#новини

Американський мільярдер Ілон Маск заявив, що його стартап Neuralink, який займається розробкою мозкових імплантатів, вперше вживив чип у мозок людини. Про це Маск написав на своїй сторінці в X.

"Вчора перша людина отримала імплантат від Neuralink і успішно відновлюється. Початкові результати показують багатообіцяюче виявлення спайок нейронів", — написав Маск.

Бізнесмен додав, що мозковий імплант дозволяє керувати телефоном або комп'ютером, а через них майже будь-яким пристроєм, просто за допомогою думки.

Продукт Neuralink називається "Телепатія" і його першими користувачами будуть ті, хто втратив можливість користуватися своїми кінцівками.

На тлі цієї новини курс однойменного токена, який ніяк не пов’язаний із фірмою, підскочив на 3400%.

Business Week
​​​​5 принципів лідерства Михайла Федорова
#поради #бізнес

Міністр цифрової трансформації України та один з найефективніших управлінців країни поділився власними управлінськими принципами та чим він керується при формуванні команди.

Ефективний менеджмент. За словами Федорова, потрібно шукати таких менеджерів, які не занурюватимуть в операційну роботу, адже у нього фізично немає можливості зустрічатися по всіх темах. «Якщо проаналізувати, 80% мого часу йдуть на проєкти, які дають 20% результату. На ті, які швидко “вистрілюють” і добре працюють, я майже не витрачаю час. Тобто менеджери побудували систему і не занурюють мене в проблеми», — говорить Федоров.

Чітка візія, відповідальність і цінності. Лідер, по-перше, повинен мати чітке бачення і вірити в нього. Бо тільки тоді ви будете надихати інших своїм бачення і вести за собою людей. Друга риса успішного управлінця — сміливість брати на себе відповідальність. У складні моменти потрібно її нести, а не ховатися. Третя — лідери повинні мати внутрішні цінності. Останні своєю чергою акумулюватимуть навколо людей з такими ж цінностями.

Амбітні цілі. «Навіщо жити, якщо не ставити амбітних цілей?», — говорить Федоров. З таким підходом він запускає проєкти Мінцифри. На думку міністра, якщо ставити амбітні цілі на кшталт «побудувати найбільш вільну країну світу», то завжди можна знайти кращі рішення.

Постійний розвиток та розуміння своєї справи. Лідер має бути різносторонньо розвиненою людиною. Наприклад, багато читати, знати історію, розвиватися в стратегіях, щоб швидко приймати ефективні рішення.

Служити іншим та дотискати до результату. Окрім менеджерських навичок, лідеру потрібне внутрішнє бажання служити іншим, а також розуміння, що треба дотискати до результату, незважаючи на перепони і нерозуміння інших.

Business Week
​​6 помилок, які допускає поганий керівник
#поради #бізнес #карєра

Речі, які можуть призвести до недовіри, вигорання і зниження ефективності в роботі команди.

Відсутність на робочому місці. Якщо керівник чекає, що його команда і співробітники старанно працюватимуть по 40 годин на тиждень, але сам пропадає невідомо де (для співробітників) — немає нічого дивного в тому, що вони ставляться до нього вороже. Ймовірно, він працює більше за інших, вирішуючи робочі питання поза офісом, але співробітники мають це теж розуміти.

Не доносяться цілі й місія компанії. Коли співробітники не розуміють загального напряму розвитку компанії (які темпи зростання, як досягаються поставлені цілі, як формується прибуток), це призводить до браку довіри з боку співробітників. Люди ставитимуть під сумнів мету компанії, її місію і взагалі сенс її існування.

Приховується інформація. Якщо керівник приховує інформацію або, що ще гірше, спотворює правду, співробітники у результаті все одно дізнаються про це. Так руйнується довіра. Не довіряючи своєму лідерові, люди швидко розчаровуються і втрачають повагу. Продуктивна робота в таких умовах навряд чи можлива.

Нестача авторитету. Керівники, яким бракує авторитету, бояться вдаватись до жорстких рішень, не проводять ефективних змін, не гарантують достатній зворотний зв’язок. Усе це негативно впливає на результат і може призвести до вигорання команди, непродуктивних процесів і відсутності зростання.

Невміння слухати. Якщо керівник не прислухається до своїх працівників, вони не будуть особисто йому висловлювати свої чесні думки, відгуки і критикувати керівні ініціативи. Виходить, що керівник має повноваження вносити великі зміни, але не може отримати чесний фідбек за цими змінами.

Відсутність довіри. Мікроменеджмент — це погано, але ще гірше, якщо керівник принципово не вірить в думку і досвід своїх співробітників. Це повністю їх деморалізує і гальмує.

Business Week
​​​​8 книг, які допоможуть прокачати емоційний інтелект
#рекомендація #книга

Як перетворити власні емоції на рушій та додатковий ресурс для роботи? Тримайте добірку книг, які розповідають все про емоції, їхню взаємодію з мозком, значення у бізнесі.

«Емоційна сміливість» Пітер Бреґман. Книга вчить, як приймати абсолютно всі свої емоції та використовувати їх для досягнення цілей. Вона допоможе вдосконалити управлінські навички.

«Емоційний інтелект лідера» Денiел Гоулман, Енні Маккі, Річард Бояцис. Ця книга змінить ваше уявлення про лідерство. Бо сучасне лідерство — це вміння надихати, мотивувати, направляти.

«Сила емпатії. Ключ до конструктивного спілкування та успішних перемовин» Донні Ебенштейн. Автор вчить, як вирішувати конфлікти та контролювати себе в напружених ситуаціях, з якою інтонацією розмовляти, щоб заспокоїти людей та викликати у них довіру.

«Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності» Ліз Фосслін, Моллі Вест Даффі. Авторки на прикладах показують, що емоції працюють на нашу користь, потрібно лише навчитися їх розрізняти. Настільна книга для всіх, хто працює з командами та потерпає від надмірного навантаження.

«Технологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та житті» Валерія Козлова. Авторка не лише розповідає про свою методику, а й додає багато практичних завдань. До книги також увійшли кейси, які автор збирала під час роботи з власними клієнтами.

«Як залишатися людиною на роботі» Деніел Ґоулмен. Ця книга розкаже, як бути лідером і не втрачати чуйність до людей, як стати стресостійким та відновлювати себе після чергового провалу чи помилки, як набути харизматичності та залишатися при цьому собою.

«Емпатія в бізнесі: цінність співпереживання як двигун успіху» Марія Росс. Авторка показує на прикладах, як корпоративна емпатія впливає на бренд та посилює його.

«Емоційний інтелект у переговорах» Роджер Фішер, Деніель Шапіро. Фахівці з переговорів створили книгу, яка описує, як саме використовувати емоції в переговорному процесі.

Business Week
​​«Бізнесмени часто задають питання: "Чому?". Це хороше запитання, але не менш важливе: "Чому б і ні?"».

© Джефф
Безос

Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 Нацбанк прогнозує скорочення допомоги від партнерів у 2025-2026 роках.

🔎 Bitcoin може досягти $120 000 вже у 2025 році.

🔎 Ціни на какао-боби досягли максимуму з 1977 року.

🔎 Безос планує продати до 50 мільйонів акцій Amazon.

🔎 Tether відзвітувала про рекордний прибуток у $2,85 млрд.

🔎 В Україні спростили умови для великих інвесторів.

🔎 Meta виплатить Марку Цукербергу близько $700 млн дивідендів за рік.

🔎 Покоління Z витрачає гроші на предмети розкоші, щоб заспокоїти свій економічний відчай.

🔎 Збитки від атак на криптопроєкти досягли $1,9 млрд.

Business Week
​​Інвестиції в фондовий ринок: як розібратися
#рекомендація #фінанси

За даними експертів, в Україні 53% населення зберігає вільні готівкові гроші вдома і вони знецінюються внаслідок інфляції. Один із шляхів уберегтися від інфляції і примножити капітал — інвестиції у фондовий ринок.

Якщо хочете навчитися самостійно інвестувати, читайте FairValue — авторський канал про інвестиції. В ньому автор ділиться своїм досвідом інвестування в фондовий ринок, корисними порадами і навчальними матеріалами.

З чого почати? Як відкрити і профінансувати рахунок? Як сформувати портфель фінансової свободи? Як оцінити інвестиційний актив? Скільки насправді коштує Microsoft?

Відповіді на ці питання та ще багато цікавого про інвестиції шукайте на каналі FairValue.
​​​​4 шкідливі звички, які зменшують продуктивність на роботі
#поради

Понад 40% наших щоденних справ ми виконуємо за звичкою. Якісь із них ми помічаємо, а якісь — ні. Але шкода від певних звичок завжди помітна, коли ми стаємо непродуктивні.

1. Завжди перевіряти пошту. Це відволікає від важливої роботи. Не переглядайте вхідні повідомлення щоразу, як вони надійшли протягом дня, а виділяйте на перевірку пошти певний час. Це допоможе сконцентруватися на більш важливих завданнях.

2. Негайно відповідати на повідомлення в чатах та месенджерах. Навіть коли повідомлення можна прочитати пізніше, ми все одно відчуваємо гостру потребу відповісти тієї ж миті. Але, як і у випадку з поштою, ця звичка не дає працювати продуктивно. Встановіть допустимий час очікування на відповідь. Щоб не відволікатись на повідомлення, вимкніть сповіщення та спливаючі вікна. Тоді ви просто не побачите повідомлення, коли не хочете цього.

3. Тримати відкритими безліч вкладок. Якимось чином вкладки замінили навіть список справ. Замість того, щоб відразу попрацювати з необхідною сторінкою, ми залишаємо її “на потім”. Але постійне відкривання великої кількості вкладок практично завжди призводить до суттєвого падіння продуктивності. По-перше, доводиться шукати потрібну сторінку, і ви відволікаєтесь. По-друге, велика кількість вкладок пожирає оперативну пам’ять комп’ютера.

4. Постійно бути на зв’язку, навіть у позаробочий час. Дослідження показують, що люди, які не здатні психологічно відключитись від роботи, відчувають більшу втому, багато часу витрачають марно та не мають нормального балансу між роботою та особистим життям. Встановіть обмеження на те, скільки часу ви приділяєте роботі. Якщо у вас взагалі немає різниці між робочим часом та часом, коли ви мали б відпочивати, це означає, що потрібно по-іншому організувати робочі комунікації.

Business Week
​​​​Бізнес-етика: правила, які варто знати усім
#поради #бізнес

Етика ділового світу — це особливі правила, вихід за рамки яких може коштувати дуже дорого. Аби бути "своїм" у цьому середовищі, варто знати про базові аспекти, порушення яких — табу.

Як планується час, так і виконується робота. Здавалося б, така проста річ, як запізнення, давно мала б втратити актуальність, однак ні — велика кількість людей часто цим грішать. Це неприпустимо для будь-якої сфери, а особливо — у діловому світі, коли кожна хвилина може бути на вагу золота.

Окрім того, важливо цінувати час інших та навчитися якщо не спартанської, то принаймні наближеної лаконічності. Довгі розмови краще залишити для бізнес-ланчу або корпоративу на барбекю.

Чесність — одна з найвищих чеснот. Клієнти, керівник, завідувач відділу, інвестори — в усіх комунікаціях потрібно бути чесним. Вияв навіть мінімального обману стане катастрофою для репутації, про яке б питання не йшлося, і якими б благими не були наміри. Навіть якщо людині не вдається виконати взяті на себе зобов'язання чи просто вона запізнюється із дедлайном — одразу варто про це повідомити.

Справедливість та вміння конкурувати. Світ бізнесу — це завжди про змагання та боротьбу за увагу клієнтів. Разом з тим, не варто забувати про елементарні правила доброчесності та взаємоповаги, що б не стояло на кону.

Відповідність суспільному порядку денному. Комунікація та діяльність бізнесу повинні відповідати суспільним запитам, і це стосується не лише надання послуг, чи придбання товарів. Особливо зараз потрібно розуміти, що світ бізнесу нерозривно пов'язаний з усіма суспільними процесами, тому треба проявляти чутливість та обачно фільтрувати усе, з чим йдете в публічний простір.

Business Week
​​Нацбанк готує обмеження на карткові перекази і зарахування готівки через термінали
#новини #фінанси

НБУ готує проєкт рішення про обмеження карткових переказів та запровадження граничних лімітів переказу готівки через термінали самообслуговування. Про це розповіла перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

За її словами, можливе запровадження таких обмежень пов'язане з проблемою тіньових платежів, яка наразі справді актуальна.

Рожкова зауважила, що вона не стосується всієї країни, але зачіпає значну частиину бізнесу, який продовжує використовувати "найрізноманітніші механізми ухилення, зменшення оподаткування та інше".

"Тому з урахуванням досвіду, який ми маємо, ми зараз опрацьовуємо це питання і далі вже радимося з нашими колегами з профільного комітету, як краще нам це зробити, щоб, з одного боку, не обмежити нормальний бізнес, нормальних людей, а з іншого — все ж таки зменшити можливості маніпуляцій та обходу закону", — додала Рожкова.

Business Week
​​​​5 виступів TED про те, як вдало проводити переговори
#поради #карєра #бізнес

Хочете дізнатися секрети вдалих переговорів та легкий шлях до переконання? Ця добірка виступів для вас.

«Шлях від «ні» до «так» Вільям Урі. Письменник та фахівець із вирішення конфліктів пропонує елегантний та простий, але у той же час нелегкий спосіб дійти до згоди навіть у найбільш складних ситуаціях, таких як сімейні сварки або, можливо, конфлікт на Близькому Сході.

«Мистецтво вибору» Шина Айєнгар. Спікер вивчає, яким чином люди роблять вибір, і що при цьому відчувають. Вона розповідає як про тривіальний вибір між колою та пепсі, так і про більш важливі вибори, які доводиться робити людям. А також ділиться своїм революційним дослідженням, яке обґрунтовує деякі дивні ідеї щодо прийняття рішень.

«Що коїться у вас в голові, коли ви укладаєте угоду?» Колін Камерер. Американський економіст і професор поведінкової економіки у своєму виступі задається питанням: коли двоє людей намагаються укласти угоду, що справді відбувається у них всередині – вони конкурують чи співпрацюють? Він розповідає про своє дослідження, яке демонструє, наскільки погано ми можемо передбачити, про що думають інші.

«Мова вашого тіла формує вас» Емі Кадді. Лекторка розглядає взаємозв’язок між мовою тіла, владою і самоприйняттям, а також досліджує концепцію «пози влади» і те, як прийняття певних невербальних виразів впливає не лише на те, як нас бачать інші, але й на те, як ми бачимо себе.

«10 способів вдосконалити своє вміння вести розмову» Селесте Хедлі. У виступі Селесте пропонує конкретні поради для поліпшення якості наших розмов. Замість того, щоб фокусуватися на загальних проблемах спілкування, лекторка подає десять конкретних дій (базуються на власних спостереженнях).

Business Week
​​«Коли здається, що весь світ налаштований проти тебе, пам'ятай, що літак злітає проти вітру».

© Генрі
Форд

Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 Вартість біткоїна вперше за два роки перевищила $48 000.

🔎 Кабмін виділяє понад 40 мільярдів на допомогу підприємцям.

🔎 Шоколад може подорожчати: ціни на какао оновили історичний рекорд через Ель-Ніньйо.

🔎 Європейська асоціація вільної торгівлі інвестує в Індію $100 мільярдів.

🔎 Угода на понад $2 мільярди: Безос вперше за три роки продав частину акцій Amazon.

🔎 Moody's вперше в історії знизило кредитний рейтинг Ізраїлю.

🔎 Польща прогнозує зростання ВВП на 2% завдяки українським біженцям.

🔎 Що буде з ринком нерухомості України у 2024 році.

Business Week
​​​​Як читати бізнес-літературу правильно і ефективно?
#поради #бізнес #карєра #книга

У мережі та й на нашому каналі можна знайти сотні рекомендацій бізнес-літератури. Проте як отримати максимальну практичну користь від її читання?

Почніть з мети. Складіть план читання, виходячи з потреби та можливості. Інакше витрачатимете час на книги, які або не мають стосунку до справи, або низької якості. Визначте, для чого вам це потрібно.

Прочитайте вступ. Хороший вступ — стислий виклад книги. Він повинен коротко викласти тему, окреслити проблему й пояснити центральну ідею.

Остерігайтеся довгих книг. Якщо автор не може перейти до суті, то він її не знає. Так, існують винятки, коли автори пропонують потужні ідеї, але перевантажують довгими прикладами та дослідженнями. У таких випадках швидко прогляньте їх.

Сперечайтеся з тезами. Не існує однозначної відповіді чи формули, які розв’яжуть вашу проблему. На кожну тему існують поради, що конкурують. Автор — ваш партнер з міркувань. Він кидає вам виклик, а не думає за вас. Ніколи не віддавайте своє критичне мислення на аутсорсинг.

Читайте, переглядайте або киньте. У будь-який момент, якщо співвідношення витрат і вигод від продовження читання не таке, як хотілося б, — кидайте книгу. Немає нічого героїчного в тому, щоб закінчити її.

Фіксуйте. Виділяйте основні моменти та робіть помітки. Потім запишіть ключові ідеї та критичні зауваження. Зберігайте цей список та періодично переглядайте. Поділіться отриманими знаннями з колегами.

Тестуйте варіанти використання. Книга повинна не говорити вам, що думати, а навчити думати. Як тільки засвоїте концепцію, аргумент, теорію чи інструмент, знайдіть застосування тому, що вивчили.

Кількість не дорівнює якості. 100 посередніх книг ніколи не зрівняються за цінністю з однією дійсно гарною. Ваша віддача від інвестованого часу вимірюється позитивними змінами і досягненням кращих результатів. Можливо, замість того, щоб взятися за ще одну книгу, прочитайте гарну двічі.

Business Week
​​4 поради, щоб винести користь із власних помилок
#поради #карєра #бізнес

Наші помилки — це безцінний досвід. Але тільки в тому разі, якщо ми правильно їх приймаємо і проводимо над ними роботу. Ось декілька порад стали корисним досвідом, а не тягарем.

Змінюйте фокус. Коли не можете сприйняти спокійно власну помилку, спробуйте змінити фокус своїх роздумів. Починайте думати про те, як виправити її і що особисто ви можете зробити, щоб розв’язання проблеми було успішним (якщо це можливо).

Шукайте причину. Мучити себе за скоєне не потрібно, але зовсім забути про невдачу також неправильно. Для того, щоб не повторювати помилку в майбутньому, — знайдіть її причину. Зробивши висновки, ви зможете заповнити прогалини та більше не повторювати своїх хиб.

Знайдіть плюси. У власному провалі потрібно побачити не лише мінуси та втрати, а й плюси. Проаналізуйте свої дії, їх наслідки, почуте від інших і намагайтеся відшукати, що доброго принесла вам ця ситуація.

Зачиняйте двері. Важливо навчитися залишати помилку у минулому. Вам потрібно навчитися робити висновки з помилок, зачиняти за ними двері і рухатися далі.

Business Week
2025/02/24 18:37:23
Back to Top
HTML Embed Code: