Telegram Web Link
​​5 лекцій TED про бізнес, які варто подивитися
#рекомендація #бізнес

Чергова добірка лекцій від бізнесменів, дизайнерів, письменників, що діляться досвідом у бізнесі та дають корисні поради з ведення власної справи.

Кнут Хаанаес «Дві причини, що ведуть компанії до краху та як їх уникнути». Бізнес-стратег ділиться думками про те, як знайти баланс між удосконаленням того, що ми вже знаємо, та дослідженням абсолютно нових ідей, і пояснює, як уникнути двох основних стратегічних пасток, що призводять до банкрутства.

Метт Мулленвіг «Чому працювати вдома корисно для бізнесу?». CEO Automatic та співзасновник Wordpress Метт Мулленвіг розповідає, чому віддалена робота може бути більш ефективної для компанії, ніж офісна. Він дає поради, як керувати колективами, де люди перебувають на відстані одне від одного.

Саймон Сінек «Як класні лідери надихають діяти». Спікер представляє просту, але потужну модель того, як лідери надихають діяти, починаючи із золотого кола, та відповідає на запитання, чому їм це вдається. Він наводить приклади компанії Apple, Мартіна Лютера Кінга та братів Райт.

Паоло Кардіні «Забудьте про багатозадачність, спробуйте монозадачність». Дизайнер Паоло Кардіні ставить під сумнів ефективність багатозадачності, яку вважають правильним рішенням зокрема для підприємців. Він доводить, що, зосереджуючись на обмеженій кількості завдань, можна досягти більш якісного результату.

Памела Меєр «Як розпізнати брехню». Авторка книги Liespotting про розпізнавання брехні Памела Меєр розповідає, як дізнатися, що людина бреше. Вона впевнена, що щонайменше 10 разів на день кожному з нас кажуть неправду. Памела ділиться навичками, що допомагає розпізнавати такі випадки — незамінне вміння для кожного керівника (а також його підлеглих).

Business Week
«Звичайні люди одержимі розвагами. Лідери одержимі освітою».

© Стів
Форбс

Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 Кабмін затвердив і вніс до Ради проєкт держбюджету на 2025 рік.

🔎 Ціна на золото поставила черговий рекорд.

🔎 До податкового законопроєкту повернули 50%-вий податок на прибуток банків.

🔎 Аналітики спрогнозували зростання біткоїна до $92 000.

🔎 Українські компанії більше скорочуватимуть персонал, ніж найматимуть.

🔎 SEC заявила, що ніколи не називала токени цінними паперами.

🔎 Інвестиції у фінтех впали до $51,9 млрд.

🔎 Які спеціалісти в Україні отримують найвищі зарплати.

🔎 Ціни на нафту зросли в очікуванні зниження ставки ФРС.

Business Week
​​​​Як малому та середньому бізнесу працювати на Єдиному ринку ЄС?
#рекомендація #бізнес

Проєкт Business Bridge — Ukraine-Ready4EU пропонує фінансову та консультаційну підтримку в розвитку МСП.

Скористайтеся цією можливістю, щоб:

• стати помітними, відвідуючи ярмарки й ділові заходи ЄС;
• стати екологічним, опанувати цифрові технології;
• отримати сертифікати на продукцію;
• відповідати вимогам Єдиного ринку ЄС;
• захищати інтелектуальну власність.

Маєте активну компанію, яка зареєстрована та працює на території України або переміщена в ЄС? Ще не отримували підтримки в межах програми Business Bridge?

Подавайте заявку зараз за цим посиланням
Дізнатися більше можна в цьому документі.

Прийом заявок триває до 30 червня 2025 року або до вичерпання можливої фінансової підтримки.

Business Week
Старт бізнесу з франшизи: 6 переваг
#поради #бізнес

Більшість людей, які мріють відкрити свою справу, зупиняються перед страхом невдачі. Однак існує шлях, який починати не так страшно — франшиза. Які переваги цього варіанту?

Різноманітність можливостей. Франчайзинг надає безліч різних можливостей: від B2B-сервісів до фаст-фуду. Варіантів маса, головне ретельно вивчити найперспективніші і обрати те, що найбільше підходить саме для вас.

Сформована репутація франшиз. Головне завдання при запуску нової компанії — це створення позитивної репутації. Завдяки франчайзингу підприємці можуть приєднатися до відомого бренду, який вже завоював довіру споживачів.

Підготовлені ресурси і рішення. Працювати по франшизі — значить мати вже перевірені ресурси та рішення, які допоможуть досягти успіху. Це стосується реклами й маркетингу, закупівлі, логістики, сервісу тощо.

Навчання персоналу і контроль над бізнес-процесами. Зазвичай франчайзер забезпечує навчання менеджерів і персоналу франчайзі до початку бізнесу і в процесі його діяльності.

Група партнерів. Початківцям часто здається, що вони зовсім одні на своєму шляху. Франчайзинг же за замовчуванням надає групу партнерів, що проходять через те ж саме, і дозволяє обмінюватися з ними досвідом.

Постійні інновації. Як правило, власники бізнесу постійно впроваджують нові ідеї — у більшості з них є команда, що займається розробкою нових продуктів і послуг. Таким чином, бренд робить багато важкої роботи за франчайзі. Ви як і раніше несете відповідальність за вивчення нових продуктів і продаж, але підтримка з боку компанії допомагає не пропускати тренди.

Попри всі переваги, пам'ятайте, що у франшизи є і свої недоліки. Завжди самостійно приймайте рішення після ретельного аналізу кожного конкретного проєкту.

Business Week
5 фінансових пасток, які заважають на шлях до успіху
#фінанси

Ці пастки часто підстерігають нас, не даючи розкрити свій повний фінансовий потенціал.

Обмежене навчання обмежує доходи. Зв'язок між освітою і потенційним доходом незаперечний, і дослідження незмінно показують, що вищий рівень освіти корелює зі збільшенням доходу.

Кредити з високими відсотками призводять до низького капіталу. Борг може бути корисним інструментом, якщо його використовувати розумно, але для багатьох він стає пасткою, з якої важко вибратися. Зокрема, борг із високими відсотками може створити руйнівний цикл, який не дає змоги людям накопичувати багатство і тримає їх на межі фінансової нестабільності.

Погане здоров'я негативно позначається на добробуті. Взаємозв'язок здоров'я і добробуту часто не береться до уваги під час обговорення фінансової стабільності. Погане здоров'я може мати руйнівні економічні наслідки, висока вартість охорони здоров'я може перешкодити людям накопичити багатство або підштовхнути їх до бідності.

Більше грошей не завжди означає більше багатство. У міру зростання доходів існує природна тенденція до збільшення витрат на неосновні предмети і предмети розкоші. Це явище, відоме як інфляція способу життя, може стати суттєвою перешкодою для створення довгострокового багатства, особливо для представників середнього класу.

Прогалини в знаннях, які не дають змоги досягти багатства. Можливо, найпідступніша пастка, яка утримує людей від фінансового успіху, - це відсутність фінансової грамотності. Без чіткого розуміння основних економічних концепцій і принципів людям складно ухвалювати обґрунтовані рішення про заощадження, інвестування та ефективне управління грошима.

Business Week
Як розпізнати перспективну бізнес-можливість?
#поради #бізнес

Вміння розпізнавати багатообіцяючі бізнес-можливості буде відігравати важливу роль у вашій історії успіху. Їх пошук не є точною наукою, однак є явні ознаки, на які варто звернути увагу.

Шукайте явну неефективність ринку. Не дивно, що кращі ідеї приходять, коли ви помічаєте проблему. Серед найпростіших способів розпізнати бізнес-можливості — подивитися на складності, з якими стикається ваше оточення, або зробити висновки з того, з чим ви зіткнулися самі.

Визначте успішні бізнес-моделі на схожих ринках. Звертайте пильну увагу на бізнес-моделі та продукти, які добре працюють на аналогічних ринках, але поки не працювати у вашому регіоні. Шукайте способи донести ці концепції до локального ринку, оскільки вони будуть набагато менш ризиковими, ніж нові ідеї.

Шукайте новий підхід до перевіреної ідеї. Згадайте запуск eBay, коли засновники побачили можливість зв’язати продавців і покупців за допомогою віртуального блошиного ринку на єдиній платформі. Цей опис eBay, як «віртуального блошиного ринку”, не створює враження унікального продукту, але це допомогло компанії стати такою успішною.

Створюйте те, що просять люди. Прямий зворотний зв’язок з покупцем, споживчі тенденції та інші запити дозволяють краще зрозуміти, чого хоче ринок. Незалежно від того, чи знаходиться можливість в новому продукті або покращеному обслуговуванні клієнтів, пильна увага до слів користувачів є ключем до визначення бізнес-моделей, які будуть добре прийняті на локальному ринку.

Дійте швидко. Більшість з найбільш перспективних бізнес-можливостей — це ті, які дозволяють запуститися швидко і мають гнучкий, інтерактивний підхід. Так ви зможете оперативно реагувати на ринкові зміни та покращення обслуговування клієнтів з вашою ідеєю. Першість на ринку також допоможе вам утвердитися в ролі лідера.

Business Week
7 застосунків для підвищення продуктивності роботи
#рекомендація #карєра #бізнес

Добірка застосунків, які допоможуть покращити особисту ефективність. Зберігайте, тестуйте і обирайте найрезультативніший для вас.

Todoist. Застосунок, який допоможе впорядкувати справи та не загубитися між ними. Тут ви можете створювати та організовувати завдання, встановлювати для них дедлайни та змінювати їх за потреби. Також можна встановити пріоритетність задач та прописати цілі проєкту.

Forest. Застосунок для тих, хто постійно відволікається на соцмережі. Принцип роботи застосунку — ви ставите таймер для виконання певної задачі. Протягом цього часу на ваш телефон не приходитимуть жодні сповіщення і в застосунку буде поступово рости дерево. Проте воно може в мить загинути, якщо ви перейдете із Forest до сторонніх програм.

Toggl. З ним ви можете легко простежити та проаналізувати свою діяльність. Як тільки починаєте щось робити, вмикаєте таймер, коли закінчуєте — вимикаєте. Називаєте категорії справ, а програма розкладе витрачений на них час.

Be Focused. Додаток, який працює за методом Pomodoro: на кожні 25хв роботи 5 хв перерви. Проте можна налаштовувати перерви на власний розсуд. Також застосунок дає змогу відстежувати власний прогрес та досягнення цілей протягом певного відрізка часу.

Focus Keeper. Також допомагає підтримувати високу продуктивність, уникати вигорання та оптимально розподіляти час на виконання завдань.

Evernote. Один із найкращих блокнотів. Тут можна створювати теги для сортування та кращого пошуку своїх записів, складати чек-листи, додавати посилання, медіа тощо.

Notejoy. Ще одна програма, яка дозволяє ефективно зберігати та організовувати ваші ідеї та замітки.

Business Week
«Якщо ви перебуваєте на судні, яке постійно протікає, вірніше направити зусилля на пошук нового судна, а не на латання дір».

© Воррен
Баффетт

Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 Золото вкотре оновило історичний максимум.

🔎 Нацбанк оштрафував чотири банки на понад 30 млн за порушення фінмоніторингу.

🔎 Qualcomm розглядає купівлю Intel: йдуть перемовини.

🔎 Україна не буде повертати новий кредит на 35 млрд євро від ЄС.

🔎 Нацбанк не купував валюту на минулому тижні.

🔎 Баффет додатково продав акції Bank of America на $900 млн.

🔎 Нацбанк анулював ліцензію страхової компанії «Оранта-Січ».

🔎 Вартість оренди житла в Україні: у яких областях найдорожче та найдешевше.

Business Week
Стартувала грантова програма для підтримки ветеранських бізнесів «Бізнес вояжер»
#бізнес #новини

Це шанс отримати потужний поштовх для розвитку своєї справи. Три переможці отримають по 500 000 грн, менторську підтримку від провідних українських підприємців та стануть героями відеосюжетів на YouTube-каналі Forbes Ukraine.

Програма призначена для ветеранів війни, які ведуть підприємницьку діяльність.

Щоб взяти участь, потрібно:
• зробити пост у соцмережах (Instagram, Facebook) та розказати про свій ветеранський бізнес.
• тегнути Mastercard (в Instagram — @MastercardUkraine) та Forbes Ukraine (в Instagram — @Forbes.Ukraine.official), додати хештег #БізнесВояжер.
• заповнити анкету учасника, яку отримаєте в особисті повідомлення.

Також номінувати підприємців на участь у проєкті можуть всі охочі. Діліться історіями ветеранських бізнесів, які вас надихають, та допоможіть їм отримати підтримку для розвитку своєї справи.

Організатори програми — компанія Mastercard та Forbes Ukraine.

Деталі участі доступні для ознайомлення на офіційному сайті.

Business Week
4 перевірених часом правила досягнення фінансового успіху
#поради #фінанси

Цей допис не про швидкі та легкі способи розбагатіти, якими переповнений інтернет. Натомість це фундаментальні основи, засвоївши які, успіх в будь-якій сфері буде неминучим.

Зосередьтеся не на грошах, а на цінності. Коли людина прагне вирішувати проблеми, задовольняти потреби та приносити користь іншим, її продукт або послуга стають затребуваними та популярними. Такий підхід у підсумку сприяє позитивним результатам і в грошовому вираженні.

Постійне навчання. Це ключ, що дозволяє адаптуватися до змін та знаходити нові можливості. У світі, де технології та ринки дуже швидко розвиваються, ті, хто постійно вдосконалюють себе, виграють конкуренцію і стають лідерами в своїй ніші. Не сидіть на місці, розвивайтеся у своїй сфері, проходьте курси, опановуйте нові навички, поглинайте нові знання.

Нетворкінг. Побудова потужної мережі контактів допомагає знаходити можливості для кар'єрного зростання, пошуку клієнтів, перспективних проєктів, партнерств тощо. Відвідуйте галузеві конференції, семінари та інші заходи, щоб налагоджувати зв’язки та вчитися в інших.

Декілька джерел доходу. Залежати лише від одного грошового потоку дуже ризиковано. Тим паче, в такі нестабільні часи, як зараз. Шукайте можливості для додаткового заробітку і створення джерел пасивного доходу. Лише так ви зможете бути впевнені у завтрашньому дні.

Business Week
Алгоритм побудови кар'єрної стратегії
#поради #карєра

Кар’єрна стратегія — це своєрідний навігатор, що приведе вас до бажаної посади та рівня фінансової винагороди. І якщо у вас досі її немає, саме час зробити. Ось п'ять основних кроків для цього.

Вибрати сферу. Добре, якщо ви вже працюєте в тій галузі, де плануєте досягати висот. Якщо відчуваєте, що робота не приносить вам задоволення, то стати успішним в ній буде вкрай непросто. Тож оберіть сферу, що відповідає вашим навичкам та внутрішнім переконанням.

Вибрати бажану посаду та роботодавця. Далі потрібно визначитися, до якої посади та навіть роботодавця повинна привести написана вами стратегія.

Оцінити перспективи. Якщо ви залишаєтеся у компанії та у своїй сфері, то оцініть, наскільки реально тут просунутися кар’єрними сходами (якщо це у ваших планах). Якщо розглядаєте декількох роботодавців, під час працевлаштування також оцінюйте їх з огляду на можливість реалізації своїх кар’єрних планів.

Скласти план. Розпишіть, що вам потрібно зробити, аби прийти до тієї кар’єрної цілі, яку ставите із самого початку. Кожен пункт також можна поділити на декілька кроків, щоб краще було видно, що вже зроблено і не здавалося, що ви стоїте на одному місці. Для кожного підпункту намагайтеся ставити дедлайни — так буде більше мотивації для їх досягнення.

Діяти та відмічати результати. Після всіх роздумів та планів переходьте до дій. Не забудьте позначити все, що у вас виходить і похвалити себе за це. Також можете записувати фактори, які заважають вам на шляху і як ви з цим боретеся. Такий щоденник введення кар’єрної стратегії допоможе підбити підсумки або скорегувати її, якщо не буде виходити задумане.

Business Week
Як вигідно доставляти товари з США?
#рекомендація #бізнес

Пошук і доставка товарів з-за кордону за мінімальними цінами — одна з ключових задач для більшості компаній, які займаються різного роду ритейлом. Від цього напряму залежить маржинальність такого бізнесу.

Тому в таких справах краще довіритися професіоналам. Наприклад, компанії Vector, яка займається викупом та доставкою товарів з США. Їх склад знаходиться у безподатковому штаті, що дозволяє зекономити на митних зборах та отримати товари за найкращими цінами.

Тут можна замовити практично все: від новенького IPhone до цілого автомобіля. Швидка доставка, оригінальна продукція та високий рівень обслуговування. Працюють як з бізнесом, так і з роздрібними клієнтами.

Дізнатися більше можна за цим посиланням.

Business Week
Три трендові напрямки для заробітку онлайн під час війни
#поради #карєра #бізнес

Воєнний стан в Україні суттєво змінив економічну реальність, змусивши багатьох замислитися над тим, як знайти нові джерела доходу. Проте, незважаючи на кризу, можливості для заробітку не зникли.

Фриланс. Ринок фрилансу значно зріс, особливо в таких сферах, як IT, маркетинг, копірайтинг та дизайн. Платформи Upwork і Freelancehunt допомагають українським фахівцям знаходити міжнародних клієнтів, що гарантує стабільний дохід навіть у нестабільні часи.

Онлайн-бізнес і дропшипінг. Електронна комерція залишилася актуальною, незважаючи на логістичні труднощі. Дропшипінг дозволяє продавати товари без потреби в зберіганні, що знижує витрати. Інтернет-магазини, побудовані на Shopify або Etsy, дозволяють вийти на міжнародні ринки.

Онлайн-курси та освітні проєкти. Освіта залишається затребуваною. Якщо маєте експертні знання, можна створити курс на платформі Udemy або Coursera. Онлайн-навчання — це не лише джерело доходу, але й можливість допомогти іншим здобути нові навички.

Business Week
5 книг, які допоможуть бізнесу зростати
#книга #рекомендація #бізнес

Добірка книг про масштабування, стратегію, бізнес-секрети, силу волі та підприємницький дух.

«Від хорошого до величного», Джим Коллінз. Як перетворити середню компанію на велику? Відповідь знайдете у цій книзі. Джим Коллінз пише про результати свого шестирічного дослідження, в якому компанії, які здійснили прорив, порівнювали з тими, яким це не вдалося. У всіх великих компаній виявилися схожі елементи успіху.

«Почни з малого. Правила ведення бізнесу від засновника Subway», Джон Хейз, Фред ДеЛюка. Як маленькі стартапи перетворюються на гігантів індустрії, а мрійники без копійки в кишені — на мільйонерів? Про це розповідає книга. Вона заснована на історіях автора та інших підприємців, які починали з невеликого бізнесу — і досягали успіху.

«Great work», Девід Стерт. Вважається, що успіх залежить від IQ, таланту, рівня освіти, статі, посади. Але це не так. Книга розвінчує цей стереотип і показує, що інновації можуть прийти звідусіль, від будь-якої людини. Кожна людина — унікальна. У книзі названо 5 практичних навичок, які допоможуть придумувати нові ідеї, інноваційні підходи та працювати так, щоб вашу роботу помітили й оцінили.

«Доставка щастя», Тоні Шей. Про те, як Тоні Шей став бізнесменом, почавши в дев’ять років з… ферми з розведення черв’яків. І про те, як він продав свої компанії і кому: одну Microsoft, іншу — Amazon. Одна з найбільш веселих і життєрадісних ділових книг — завдяки письменницькому таланту автора, і одна з найкорисніших — завдяки його підприємницькому генію.

«Rework. Бізнес без забобонів», Джейсон Фрайд, Девід Ханссон. Автори книги — вельми успішні інтернет-підприємці. Їх книга про те, як почати власну справу, і про те, як удосконалити вже наявний бізнес, а точніше — ваші погляди на нього. Про те, який розмір компанії є оптимальним, навіщо їй зростати, що і як потрібно насправді планувати і чи потрібно вчитися на помилках.

Business Week
«Формальна освіта допоможе вам вижити. Самоосвіта приведе вас до успіху».

© Джим
Рон

Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 Ввезення готівкової валюти в Україну сягнуло рекордного рівня за останнє десятиліття.

🔎 Приватбанк продав 245 АЗС Коломойського за майже 700 мільйонів.

🔎 Intel і США укладуть угоду на понад $8 млрд.

🔎 НБУ зберіг прогноз зростання економіки на 3,7%.

🔎 Robinhood та Revolut розглядають можливість запуску власних стейблкоїнів.

🔎 Земельний ринок в Україні: ціни досягли найвищих значень за всю історію.

🔎 Засновника Binance звільнили з-під варти в США.

🔎 Чого чекати від курсу долара до кінця року.

🔎 Творець ChatGPT попередив про неминучу зустріч людства з надрозумом.

Business Week
Обмеження на переказ коштів вступили в дію
#новини

Відсьогодні набув чинності ліміт у розмірі 150 тисяч гривень на місяць для переказів фізичних осіб «з картки на картку» (також відомі як P2P, C2С). Як ми раніше повідомляли, обмеження діятимуть пів року — до 31 березня 2025-го включно.

Нові ліміти діятимуть на вихідні перекази по всіх рахунках клієнта, відкритих в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.

При цьому ліміт не застосовується:

• до рахунків офіційно зареєстрованих волонтерів;
• до осіб, щомісячні доходи яких із підтверджених джерел перевищують 150 тисяч гривень;
• у разі переказу коштів між власними рахунками клієнта, відкритими в одному банку, та переказів юридичних осіб;
• до операцій за реквізитами IBAN.

Як пояснювали в Нацбанку, ліміти були введені для боротьби з «дропами» — людьми, які за оплату передають реквізити та дані своїх карткових рахунків у користування третім особам. Згодом ці рахунки використовуються як «транзитні» для переведення та відмивання незаконних коштів.

Business Week
5 важливих складових справжнього лідера
#поради #карєра #бізнес

Лідер — це не просто людина, яка займає певну посаду. Це особистість, яка своїми діями та словами надихає інших, мотивує їх на розвиток і самовдосконалення. Справжній лідер володіє не лише професійними навичками. Які ж ключові якості потрібні?

Чітке бачення майбутнього. Лідер чітко розуміє, куди він веде свою команду, і вміє точно сформулювати це бачення. Це допомагає створювати стратегії та планувати дії, які ведуть до досягнення поставлених цілей.

Віра в себе та у своїх людей. Лідер своїм ентузіазмом та оптимізмом здатен зарядити інших людей і вселити в них упевненість у своїх силах. Віра в команду є ключовим фактором у створенні середовища мотивації та підтримки.

Вміння мотивувати. Лідер знає, як зацікавити людей у ​​спільній справі, як розкрити їхній потенціал і допомогти їм досягти своїх цілей.

Вміння делегувати повноваження. Лідер не намагається зробити все сам, а довіряє своїм людям і дає їм можливість самостійно приймати рішення. Адже це не тільки підвищує ефективність роботи команди, але й сприяє розвитку кожного її члена.

Відповідальність. Лідер усвідомлює відповідальність за свої дії та дії своєї команди. Це означає готовність взяти на себе відповідальність за результати, особливо якщо вони не завжди позитивні, з відповідними висновками для подальшого вдосконалення.

Business Week
Бути підприємцем: що потрібно розуміти перед стартом бізнесу
#поради #бізнес

Якщо ви тільки думаєте про власну справу або на початку свого підприємницького шляху, приготуйтеся, що бізнес це не тільки про свободу дій та вільний графік. Потрібно бути готовими до жорсткої реальності. Ось декілька порад для початківців.

Будьте готовими до багатозадачності. Спочатку на ваші плечі може лягти безліч задач: від стратегічно важливих рішень і рекрутингу до маркетингу та навіть клієнтської підтримки. Чи готові ви постійно переключатися між задачами, контролювати різні аспекти і "гасити пожежі"? Це не для слабких духом.

Навчіться говорити «ні». Підприємець повинен мати чіткі пріоритети і слідувати ним, не відволікаючись на інші, іноді навіть дуже заманливі пропозиції. Навчіться відмовляти, щоб зосередитися на головному. Пам’ятайте: не все, що просять, варте вашого часу.

Прощайтеся зі звичайним ритмом життя. Не на завжди, звичайно. Але перші місяці будуть важкими. Доведеться обмежити особисте життя, соціальні контакти і повністю сфокусуватися на справі.

Створіть розклад і дотримуйтесь його. Без жорстких рамок легко загубитися. Це лише зі сторони здається, що у підприємця вільний графік. Насправді ж без грамотного планування і чіткого розкладу дня можна потонути в купі справ.

Сформуйте фінансову подушку. Пірнати стрімголов у бізнес, несучи туди останню копійку — погана ідея. Відкладіть собі гроші на 3-6 місяців життя мінімум. Це ваш рятувальний круг у перші складні часи.

Пам'ятайте, підприємництво — це марафон, а не спринт. Це не легка прогулянка, а вибір, який вимагає не лише ідеї та грошей, а й сили волі та дисципліни.

Business Week
6 надихаючих історій успіху: бізнесмени, які починали з нуля
#бізнес #карєра

Якщо у вас немає значимої бази для старту — не хвилюйтеся: у багатьох успішних людей теж її не було.

Генрі Форд, засновник легендарної Ford Motor Company, пройшов шлях від інженера-механіка до володаря 161-го патенту, винахідника власної моделі "самохідного бензинового воза" і людини, який вперше в світі реалізував принцип конвеєрного збирання на виробництві.

Стів Джобс, один з батьків-засновників Apple і кіностудії Pixar, був відрахований з престижного коледжу після першого ж семестру. А початок своєї кар'єри він присвятив пайці комп'ютерних плат в гаражі і спробам здати їх на реалізацію в найближчі магазини.

Максиміліан Льовчин — людина, що створила одну з популярних світових платіжних систем PayPal. Киянин, який емігрував після розпаду СРСР в Чикаго, тричі зазнавав невдачі зі стартапами, перш ніж запустив по-справжньому геніальний продукт.

Інгвар Кампрад, батько-засновник ІКЕА, народився в невеликому містечку і не мав ніяких передумов до успіху. Але вже в школі він пробував заробляти гроші, продаючи сірники, а в 17 років, зібравши трохи грошей і частково взявши в борг у батька, відкрив магазин дрібниць "ІКЕА", який завдяки його винахідливості сьогодні знає кожний.

Гарланд Девід Сандерс, засновник KFC, так і не закінчив середньої школи, а ресторатором став в пенсійному віці. До того він був фермером, пожежником, страховим агентом і власником невеликої заправки.

Ян Кум, програміст, творець WhatsApp, разом з мамою поїхав в США з України в 1992-му: спочатку мама підробляла нянею, а Ян мив підлогу в супермаркеті. Паралельно багато читав, цікавився комп'ютерною літературою. Потім вступив в хакерський клуб і отримав роботу в Yahoo. У 2009-му придумав месенджер, який пізніше продав Цукербергу за 19 млрд $.

Business Week
«Немає нічого більш легкого, ніж бути зайнятим, і немає нічого більш важкого, ніж бути результативним».

© Ален
Маккензі

Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 SWIFT анонсувала запуск торгівлі криптовалютами та токенами у 2025 році.

🔎 В Україні хочуть ввести базову соціальну допомогу.

🔎 Уряд змінив умови «єОселя» на користь забудовників.

🔎 Марк Цукерберг обійшов Безоса та Арно у списку найбагатших.

🔎 «Нова пошта» скасувала комісію за повернення посилки.

🔎 МВФ знову закликав Сальвадор переглянути ставлення до біткоїна.

🔎 В НБУ назвали причину прискорення інфляції.

🔎 Які країни мають найбільший запас золота.

🔎 На нафтовий ринок вийшли так звані «туристи».

🔎 В Україні сповільнилося зростання реальних зарплат.

Business Week
2025/02/23 18:07:14
Back to Top
HTML Embed Code: