Telegram Web Link
​​Яким буде курс долара: новий прогноз від S&P
#новини #фінанси

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings очікує, що курс долара до кінця 2024 року зросте до 41,02 грн/долар, а до кінця наступного — до 43,89 грн/долар.

За прогнозом, економічне зростання України продовжиться у 2024 році завдяки розширенню внутрішнього попиту та подальшому відновленню морського експорту, проте воно знизиться до 3,9% із приблизно 5,5% минулого року через ефект високої бази, створеного сильним сільськогосподарським сезоном.

«За відсутності значної ескалації війни ми прогнозуємо, що економіка України зросте в середньому приблизно на 4−5% у середньостроковій перспективі, але відновлення до довоєнного рівня малоймовірне в найближчому майбутньому», — йдеться у повідомленні.

Business Week
​​6 варіантів заробітку в TikTok
#поради #бізнес #карєра

TikTok вже давно став однією з найпопулярніших соцмереж в Україні та всьому світі. А це означає, що це гарна можливість там заробляти. Проте як саме?

Реклама. Якщо зібрали велику аудиторію на своєму тікток-аккаунті, чому б не заробляти за допомогою рекламних інтеграцій. Рекламувати можна як з великі бренди, так і з маленькі інтернет-магазини, крафтові виробництва тощо. А якщо налагодити відносини з рекламними агенціями, то від клієнтів відбою взагалі не буде.

Співпраця з брендами. Робота полягає в тому, щоб знімати відео з товаром бренду, запускати челенджі, використовувати приховану рекламу, або навіть стати амбасадором бренду. Головне знайти крутий бренд для співпраці.

Монетизація прямих ефірів. Ця функція доступна лише тим, хто має 1 000+ підписників. Заробляти на ній можна двома способами: рекламуючи якийсь товар під час прямої трансляції або отримуючи донати від підписників.

Просування брендів. Можна розкручувати профілі інших брендів, виступаючи контент-креатором, або ж стратегічно займатися розвитком бренду в якості TikTok-маркетолога.

Розвиток і продаж сторінки. Оскільки не всі бренди хочуть створювати сторінку з нуля, з’явився попит на купівлю готових і розвинених профілів.

Продаж своїх товарів і послуг. TikTok є хорошим майданчиком й для продажу власних товарів або послуг. Тому, якщо ви, наприклад, власник інтернет-магазину одягу чи взуття, знімайте відео з оглядом товарів, корисними лайфхаками, порадами тощо, і запрошуйте підписників до вашого магазину.

Business Week
​​Нацбанк знизив облікову ставку до 14,5%
#новини #фінанси

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до рівня 14,5% річних. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний під час брифінгу з монетарної політики.

«Подальше сповільнення інфляції, збереження стійкої ситуації на валютному ринку, а також позитивні зрушення у питаннях отримання зовнішньої допомоги дають підстави раніше відновити цикл пом’якшення процентної політики», — зазначив Пишний.

За його словами, НБУ і надалі готовий динамічно адаптувати процентну політику, ураховуючи зміни в балансі ризиків для інфляції та курсової стійкості.

«Збереження контрольованої ситуації на валютному ринку та помірної інфляції, а також активізація надходжень зовнішньої допомоги створюватимуть передумови для подальших кроків зі зниження облікової ставки та пом'якшення валютних обмежень, що підтримають розвиток кредитування та відновлення економіки», — підсумував він.

Що означає зміна ставки
Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками. Чим вища облікова ставка, тим вища вартість кредитів та депозитів, що стимулює заощаджувати більше грошей. А зниження облікової навпаки – стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.

Максимальна облікова ставка в Україні становила 300% (жовтень-грудень 1994), а мінімальна 6% (червень 2020 — березень 2021).

Business Week
​​5 кращих фільмів про криптовалюти
#рекомендація #фільм #фінанси

Базове розуміння того, що таке цифрові активи, звідки вони з'явилися і куди прямує ця сфера, — сьогодні потрібне всім, бо це вже не "далеке майбутнє", а міцне сьогодні. Зібрали добірку фільмів, які розкривають цей цифровий світ. Зберігайте собі на вихідні.

Bitcoin: цифрове золото. У цьому документальному фільмі можна швидко ознайомитися з історією грошей і світовими подіями, які призвели до створення цифрових активів, таких як біткойн, — створення, яке виходить за межі традиційних валют, функціонуючи як програмовані гроші.

Банківські операції з біткойнами. Хоча біткойн, можливо, був запущений у 2009 році після фінансової кризи, його походження сягає набагато давнішого походження. Цей документальний фільм розглядає ідеології походження. Також висвітлюються деякі ключові перешкоди, які блокують справжнє впровадження — злочинці та великі банки.

Зростання та підйом біткойна. Цей фільм здатний надати сучасний погляд на те, наскільки далеко просунувся сектор цифрових активів за останні 10+ років. Перегляд цього документального фільму дасть глядачам уявлення не тільки про те, як працює біткойн, але й про те, як такі активи можуть змінити спосіб нашої взаємодії в глобальному масштабі.

Cryptopia: біткойн, блокчейн і майбутнє Інтернету. Зважаючи на стрімке зростання популярності цифрових активів, важливо розуміти, кому можна довіряти, а кому ні. Цей документальний фільм висвітлює як потенціал користі в цьому секторі, так і звичайні практики, які сприяють маніпуляціям і шахрайству.

Крипто: найбільше шахрайство у світі. Цей короткий фільм може здатися дивним вибором, але він добре підсумовує багато небезпек у цьому секторі.

Business Week
​​«Вчіться, поки інші сплять; працюйте, поки інші вештаються без діла; готуйтеся, поки інші грають; і мрійте, поки інші лише бажають».

© Вільям
Артур Вард

Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 ТОП-10 професій, які в майбутньому може замінити ШІ.

🔎 Українські інвестори заробили $850 млн на криптовалютах у 2023 році.

🔎 НБУ підняв офіційний курс долара на новий максимум.

🔎 ЄС виділить Україні перший транш за програмою Ukraine Facility наступного тижня.

🔎 Індія скуповує золото: імпорт у лютому зріс до $6,2 млрд.

🔎 Уряд США контролює понад 210 000 BTC.

🔎 Російський бізнес відрізали від хмарних сервісів Microsoft та Amazon.

🔎 Річний дохід TikTok у США сягнув рекордних $16 млрд.

🔎 Apple погодилася виплатити $490 млн за позовом про приховування падіння попиту на iPhone.

🔎 Корпорація Roshen отримала 5,6 мільярда прибутку.

🔎 За добу з криптовалютних бірж виведено біткоїни на $750 млн.

Business Week
​​​​Стратегія пошуку роботи: 7 порад від HR
#поради #карєра

Незалежно від того, чи йдете ви на роботу вперше, бажаєте змінити кар’єру чи шукаєте нові професійні можливості, чітко визначена стратегія пошуку роботи має важливе значення для вашого успіху.

Оцінка себе, саморефлексія та постановка цілей. Перед тим як розпочати шукати пропозиції на ринку, важливо бути чесним із собою. Поміркуйте, оцініть себе та поставте правильний саме для вас вектор руху.

Дослідження. Дослідіть компанії, куди б ви хотіли потрапити. Складіть можливі назви позицій, які ви розглядаєте. Назви посад відрізняються залежно від галузі та компанії. Розуміння відмінностей між назвами посад може значно розширити пошук.

Резюме та супровідний лист. Це перша можливість справити позитивне враження на потенційних роботодавців. Переконайтеся, що ваше резюме адаптоване до конкретної роботи, на яку ви претендуєте, підкреслюючи відповідні навички та досвід.

Соцмережі. LinkedIn, Facebook — ваш профіль має бути професійним відображенням вашого резюме. Розширюйте ваші кола контактів, додавайте HR та рекрутерів, публікуйте дописи про те, що ви відкриті до нових кар’єрних можливостей.

Шукайте пропозиції на job-сайтах та відгукуйтесь на них. Створіть профілі на можливих сайтах пошуку роботи, переглядайте відкриті вакансії відгукуйтесь на релевантні. Оптимізуйте свою видимість для потенційних роботодавців і налаштуйте сповіщення про нові вакансії.

Пишіть рекрутерам самостійно. Знайдіть контакти рекрутерів компаній, де б хотіли працювати, та надішліть своє резюме. Рекрутери можуть зберегти його та сконтактувати, як тільки така вакансія з’явиться.

Активуйте нетворкінг. Запитуйте у знайомих про відкриті вакансії в компаніях, де вони працюють. Зверніться до колишніх колег, однокурсників, щоб повідомити їм, що ви відкриті для пропозицій. Відвідуйте галузеві заходи і ярмарки вакансій.

Business Week
​​5 ідей для індивідуального бізнесу
#поради #бізнес

Якщо великий штат працівників та офіс вас не надто приваблюють, але відчуваєте, що бути підприємцем це ваше, придивіться до цих ідей.

Дропшиппінг. Маєте навички в маркетингу і продажах? Створіть свій інтернет-магазин, залучайте клієнтів і продавайте їм товар, якого в вас по суті немає. Але він є у вашого постачальника, який звільняє вас від головного болю з закупкою та доставкою товарів. Достатньо популярна схема сьогодні.

Консультативна діяльність. У вас була блискуча кар’єра або маєте цінний досвід в певній галузі? Консультанти заробляють на тому, що пропонують підприємствам свої знання й досвід. Це може включати безпосередню підтримку проєктів, проведення семінарів і тренінгів від їхнього імені або консультування керівництва щодо стратегічних рішень.

Організатор заходів. Ви влаштовуєте найкращі вечірки? Або завжди займалися організацією подій в школі, університеті, на роботі? Спробуйте себе в ролі організатора невеликих івентів: весільних церемоній, корпоративів чи вечірок.

Блогінг. Чи не найпопулярніший вид індивідуального бізнесу сьогодні. Заведіть свій YouTube-канал, профіль в Instagram чи в інших соцмережах, створюйте цікавий контент, залучайте аудиторію та монетизуйте її за допомогою реклами та партнерських програм.

Персональний тренер. Маєте за плечами спортивну кар'єру і тренерський хист? Організовуйте тренування та марафони, створіть власний курс або програму з персональним наставництвом, співпрацюйте з спортивними клубами і організаціями — варіантів заробітку багато.

Business Week
​​НБУ залишив обмеженим доступ до банківської таємниці, але є нюанс
#новини #фінанси

Національний банк оновив Правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Банківська таємниця
Порядок розкриття банківської таємниці про рахунки клієнтів не зазнав змін. Банки й надалі гарантують таємницю банківського рахунку, операцій за рахунком і відомостей про клієнта.

Відомості про операції, банківські рахунки чи платіжні картки, як і раніше, можуть бути надані банком виключно самим клієнтам, за рішенням суду або правоохоронним чи державним органам, які мають відповідні повноваження.

Що оновив НБУ
Відповідно до норм попередньої редакції Закону України «Про банки і банківську діяльність» правоохоронці могли запитати в банків номери банківських рахунків, залишки коштів на них і проведених операцій.

Наразі цей перелік доповнено можливістю отримати інформацію про номер платіжної картки клієнта банку. Відповідна інформація може надаватися виключно на запит уповноважених органів.

Інформація про номер платіжної картки допоможе правоохоронцям розслідувати справи про платіжне шахрайство, зокрема виманювання коштів методами соціальної інженерії, фішингу тощо. Адже платіжні операції можуть здійснюватися фактично і без використання номера рахунку, лише за номером платіжної картки.

Business Week
​​6 причин вигорання на роботі
#поради #карєра #бізнес

За даними ВООЗ, для вигорання характерне “почуття виснаження або виснаження енергії; стан підвищеної відстороненості або почуття негативізму або цинізму, пов’язані з роботою; зниження професійної ефективності”. Так що ж сприяє цьому явищу?

Перевтома. Понаднормова робота та залученість у надто багато проєктів — можливо, найпоширеніші причини вигорання. Якщо ви відчуваєте себе виснаженим або не можете вплинути на робоче навантаження, саме час трохи відпочити і відновити свій енергоресурс, перш ніж це серйозно вплине на якість життя.

Відсутність кар’єрного зростання. Якщо ви відчуваєте, що ваша кар’єра в застої — ви застрягли в ролі, яка вам більше не потрібна, в організації, яка більше не зростає — все це може викликати почуття образи, цинізм і негатив.

Дисфункційна динаміка робочого місця. Токсичне робоче середовище також може дуже швидко призвести до масового вигорання серед співробітників. Якщо ви маєте справу з токсичними колегами, важко залишатися зосередженим або вірити в місію компанії.

Дисбаланс між роботою і особистим життям. Коли офісне життя починає втручатися в особисте і впливати на ваші стосунки з друзями та коханими, ви можете відчути наслідки вигорання.

Одноманітність. Монотонна рутина пригнічує і зрештою впливає на те, як ми оцінюємо свою роль по відношенню до цілей організації, в якій працюємо. Тривалі періоди монотонності разом з відсутністю варіацій та іншими робочими проблемами можуть призвести до швидкого виснаження.

Відсутність результатів. Коли ви виконуєте роботу і намагаєтеся досягти певного результату, або не в змозі виправдати очікування чи просто не можете адекватно оцінити вплив своєї роботи на бізнес, це може призвести до відчуття, що ваша діяльність не має значення. Ви не бачите належних результатів своєї праці, і це також стає основною причиною вигорання.

Business Week
​​«Немає невирішуваних проблем, є лише неприємні рішення».

© Ерік Берн


Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 Україна готує до продажу два державні банки.

🔎 ЄС забороняє анонімні крипто та готівкові платежі.

🔎 Кабмін ухвалив важливі зміни щодо виплат ВПО.

🔎 Податкова буде телефонувати боржникам ЄСВ протягом трьох місяців.

🔎 МВФ оновив негативний сценарій для України: економіка відчує шок.

🔎 Bitcoin досягне $90 000 до кінця 2024 року.

🔎 Поступове зростання тарифів на комуналку: про що домовився уряд з МВФ.

🔎 «Власна справа»: скільки підприємців отримали кошти на створення бізнесу.

🔎 Україна отримала $230 мільйонів від Японії на відновлення сільського господарства.

🔎 Скільки коштів виплатив Spotify виконавцям за минулий рік.

Business Week
​​5 порад для підготовки вражаючої презентації
#поради #бізнес #карєра

Хочете провести презентацію так, щоб вона дійсно запам'яталася, і ніхто не позіхав? Ось декілька важливих моментів для всіх кому доводиться хоча б іноді проводити презентацію.

Менше слайдів — менше слів. Невипадково одні з найбільш пам’ятних промов і документів в історії є одними з найбільш коротких. Геттісбурзька промова складається з 272 слів, а інавгураційна промова Джона Ф. Кеннеді тривала менше 15 хвилин. Тому зменшіть перевантаженість там, де це можливо.

Не використовуйте марковані списки. Пункти списку — найменш ефективний спосіб донести свою точку зору. Експерименти в області пам’яті і комунікації показують, що інформація, передана у вигляді картинок і образів, із більшою ймовірністю запам’ятовується, ніж одні лише слова. Тому доповнюйте текст на слайдах фотографіями, відео і зображеннями.

Покращуйте свої вокальні дані. Дослідження стверджують, що люди, які ефективно переконують, змінюють свій голос, тон, гучність і, тим самим, стають більш впевненими в своїх аргументах. Наприклад, вони підвищують голос, коли підкреслюють ключове повідомлення, або роблять паузу після того, як озвучили важливу думку.

Створюйте «вау»-моменти. Люди не запам’ятовують кожен слайд і кожне слово презентації. Вони пам’ятають такі моменти, які їх дивують, захоплюють. Дайте своїй аудиторії щось екстраординарне.

Без репетиції нікуди. Більшість промовців не практикуються так, як слід було б. Так, звичайно, вони переглядають свої слайди заздалегідь, але нехтують годинами усвідомленої практики, яка змусить їх по-справжньому засяяти перед аудиторією. Не забувайте про репетиції, це важливо.

Business Week
​​​​Консервативні інвестиції: 6 варіантів для обережних інвесторів
#поради #фінанси

Багато з нас хочуть інвестувати, але не готові миритися з великими ризиками. І це нормально в нинішніх умовах невизначеності. В такому випадку варто розглянути наступні інвестиційні інструменти.

Нерухомість. Класичний і зрозумілий варіант для українців. Свої 7-8% річних на оренді квартири можна спокійно отримувати. Але поріг входу великий, не кожному по кишені.

Золото. Традиційний актив, який раніше користувався значною популярністю. Зараз золото не сильно росте в ціні. Але якщо розглядати, як довгострокову інвестицію, цілком прийнятний варіант.

Облігації США та фондовий ринок. Якщо з облігаціями все більш менш передбачувано, то з акціями треба бути обережними. Краще розглядати індексні ETF, S&P 500 тощо, які показують стабільний ріст.

Депозит та ОВДП. Ці інструменти мають багато спільного. В обох випадках інвестор отримує наперед обумовлений прибуток. Також держава гарантує як виплати за облігаціями, так і повернення депозитів у випадку банкрутства банку.

Готівкова валюта. Найпопулярніший спосіб тримати заощадження в Україні. Важко назвати це повноцінною інвестицією, зважаючи на інфляцію, але в сучасних реаліях має право на життя.

Криптовалюта. Незважаючи на те, що крипта вважається ризикованою сферою, такі активи як біткоїн або ефір, останнім часом показують доволі стабільний ріст. Але важливо грунтовно проаналізувати ринок і його перспективи перед прийняттям рішення про інвестування.

Business Week
​​5 книг, які допоможуть прокачати особистий бренд
#рекомендація #книга

В епоху соцмереж вже всі знають, як важливо працювати над персональним брендом. Але не всі ще розуміють, як це робити правильно. Ось декілька книг, які вам допоможуть.

«Перетвори себе в бренд. 50 вірних способів перестати бути посередністю» Том Пітерс. Автор стверджує для того, щоб не залишитися на задвірках життя в епоху змін, необхідно не просто бути першокласним фахівцем, а перетворити своє ім'я в синонім якісної та відповідальної роботи. І Том Пітерс пропонує 50 способів як це зробити.

«Інфлюенсер. Побудова персонального бренду за часів соціальних медіа» Брітані Хеннесі. Книга наповнена робочими інструментами для побудови персонального бренду в соціальних мережах. Вона буде корисною і для роботи з інфлюенсерами, і для самих інфлюенсерів.

«Трощачи все. Як великі підприємці зрощували свій бізнес та вплив, і як домогтися такого ж успіху» Гарі Вайнерчук. Гарі Вайнерчук — американський підприємець, який монетизував свій бренд і побудував імперію. Ця книга є путівником з успішної роботи із соцмережами та побудови свого особистого бренду.

«StoryBrand. Розкажіть про свій бренд так, щоб в нього закохалися» Дональд Міллер. Американський бізнесмен, генеральний директор маркетингової компанії StoryBrand Дональд Міллер у своїй книзі розповідає про те, як просувати бренд через історії. І чому найважливіше — це не товар або послуга, а легенда бренду і його головні герої — люди.

«Branding Pays: п’ятиступенева система створення персонального бренду» Карен Канг. Книга про те, як працює персональний брендинг і про інвестиції в себе. Засновниця компанії BrandingPays Карен Канг дає п’ять кроків побудови свого особистого бренду.

Business Week
​​«Єдиною перешкодою здійснення наших планів на завтра можуть бути наші сьогоднішні сумніви».

© Франклін
Рузвельт

Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 Microsoft збудує в пустелі дата-центр за $100 млрд.

🔎 Президент оприлюднив декларацію: скільки він заробив та витратив у 2023 році.

🔎 Колекційний віскі обігнав індекс S&P 500 за прибутковістю за 10 років.

🔎 У Google з’явилася функція відстеження криптогаманців.

🔎 Закордонні паспорти подорожчають: як зросте вартість оформлення.

🔎 Фінансовий рік у Японії завершився історичним рекордом фондового ринку.

🔎 Шлюб онлайн: українці зможуть одружуватись в «Дії» по відеозв'язку.

🔎 Meta впровадить штучний інтелект у свої розумні окуляри Ray-Ban.

🔎 Мінімальна зарплата зростає з 1 квітня: на скільки вона збільшилася.

Business Week
​​​​​​Емоційний інтелект: чому він важливий для успіху
#поради #карєра #бізнес

Емоційний інтелект, або EQ, належить до здатності людини розпізнавати, розуміти і керувати емоціями. EQ відіграє велику роль в тому, як працівники можуть впоратись зі стресом і конфліктами, а також досягти загальної ефективності роботи.

Чому емоційний інтелект може бути ключем до успіху на робочому місці:

• емоційний інтелект може призвести до кращих бізнес-рішень;
• емоційно інтелектуальні співробітники з більшою ймовірністю триматимуть емоції під контролем;
• ті, у кого високий EQ, здатні краще впоратись з конфліктами;
• емоційно інтелектуальні лідери, як правило, мають велику емпатію;
• співробітники з високим EQ більше схильні слухати, міркувати і реагувати на конструктивну критику.

Як підвищити емоційний інтелект?

• Станьте більш усвідомленим. Самосвідомість має на увазі усвідомлення різних аспектів самого себе, в тому числі емоцій і почуттів. Щоб розпізнати емоції і зрозуміти, що викликає ці почуття, вам потрібно спочатку усвідомити самого себе.

• Практикуйте саморегуляцію. Знайдіть методи, які допоможуть вам впоратись зі стресом на робочому місці. Тримайте себе в руках, коли на роботі виникають стресові ситуації. Подумайте, перш ніж вдаватись до якогось рішення.

• Покращуйте свої соціальні навички. Слухайте, що говорять інші. Зверніть увагу на невербальне спілкування. Відточуйте свої навички переконання. Переконайтеся, що ви здатні управляти конфліктом.

• Будьте більш емоційним. Емоційно інтелектуальні люди вміють поставити себе на місце іншої людини і зрозуміти, як вона себе почуває. Емпатія — це більше, ніж просто усвідомлення того, як інші відчувають; це також включає в себе те, як ви реагуєте на ці емоції.

• Працюйте над своєю мотивацією. Інший ключовий компонент емоційного інтелекту — це внутрішня мотивація. Люди з високим EQ більш схильні до досягнення цілей заради самих себе. Замість того, щоб шукати зовнішні стимули, вони хочуть робити щось, тому що вважають це гідним виконання.

Business Week
​​5 правил успіху Марка Рендольфа
#поради #бізнес

Netflix змінив світ телебачення та кінематографії і став однією з найуспішніших компаній у своїй ніші. Ось декілька порад від одного із засновників компанії Марка Рендольфа.

Сконцентруйтеся на головному. Рендольф підкреслює важливість визначення пріоритетів і фокусування на них, уникнення відволікань та зосередження на завданнях, які дійсно мають значення для досягнення поставлених цілей. Це допомагає ефективно управляти часом і ресурсами, спрямовуючи їх на найважливіші аспекти бізнесу або життя.

Звільніть розум від зайвого. Марк записує всі завдання, щоб чітко визначати свої цілі і пріоритети, а також керувати часом ефективніше. Цей підхід допомагає відсіяти неважливі або відволікаючі завдання, зосереджуючись лише на тому, що дійсно має значення для досягнення успіху.

Підтримуйте баланс між роботою та особистим життям.
Рендольф переконує, що важливо виділяти час для важливих аспектів особистого життя, таких як сім'я, здоров'я та відпочинок, щоб уникнути стресу та вигорання. Це допомагає підтримувати емоційну та фізичну рівновагу, що в свою чергу сприяє більш високій продуктивності та успіху в бізнесі.

Не бійтеся просити про допомогу. Марк Рендольф підкреслює важливість співпраці та взаємодії з іншими людьми, зокрема у вирішенні проблем або досягненні цілей. Це допомагає розширити коло ідей і можливостей, а також знизити власне навантаження, дозволяючи досягати кращих результатів.

Фокусуйтеся на стратегічних аспектах бізнесу. Успішні лідери повинні розуміти стратегічні аспекти свого бізнесу і ефективно керувати ними. Це означає розуміння напрямку розвитку компанії, грамотне розпорядження бюджетом та створення сильної команди. Лідери повинні бути здатні приймати стратегічні рішення, що сприяють успіху бізнесу в довгостроковій перспективі.

Business Week
​​Як зменшити робоче навантаження і вивільнити час
#поради #карєра #бізнес

Працювати треба не багато, а ефективно і якісно. Це істина, про яку ми часом забуваємо. Зібрали декілька лайфхаків, які здатні значно спростити ваші робочі будні.

Делегуйте. Зазвичай делегування розглядають як інструмент для менеджменту. Однак ця навичка також стане в пригоді звичайним фахівцям — і навіть фрилансерам, які хотіли б збільшити дохід. Подумайте кому і яку частину своїх справ ви б могли передати або віддати на аутсорс.

Автоматизуйте рутину. Автоматизуючи завдання, що повторюються, ви звільняєте час і ресурси мозку для творчості, а також для більш продуктивної роботи. Використовуйте додатки та програми, які здатні економити ваш час.

Використовуйте штучний інтелект. Вчіться працювати з сучасними інструментами на базі ШІ. Навіть той же Chat GPT здатний зекономити ваш дорогоцінний час.

Позбудьтеся факторів, що відволікають. Вимкніть повідомлення на гаджетах, облаштуйте зручне робоче місце, обмежте час скролінгу соцмереж, встановіть список пріоритетів на початку дня і уникайте факторів, що відволікають, доки всі справи не будуть завершені.

Полюбіть списки завдань. Без плану ви працюватимете старанно — але безсистемно і не так продуктивно, як могли б. Витратьте час на початку тижня, розписуючи основні завдання, і щовечора оновлюйте список наступного дня.

Подбайте про здоров'я. Низький рівень фізичної активності та поганий сон знижують продуктивність людини. Натомість регулярні помірні фізичні навантаження та здорове харчування покращують концентрацію та знижують стрес.

Business Week
​​ТОП криптовалютних бірж для інвестування і торгівлі
#поради #фінанси

Крипта — це високоризикова сфера. Але і високодохідна. Якщо вирішили інвестувати або займатися торгівлею криптоактивами, першим кроком є пошук надійної та зручної біржі. Ось список всесвітньо відомих перевірених бірж, які допоможуть у ваших починаннях.

Binance. Мабуть найвідоміша і найбільша криптобіржа у світі. Тут є практично всі фінансові інструменти, які потрібні, як новачку, так і досвідченому трейдеру. А ще одні з найнижчих комісій.

WhiteBit. Українська біржа, яка отримала визнання у всьому світі, одна з найбільших у Європі. Біржа надає можливості надійного зберігання: 96% активів зберігаються на холодних гаманцях. Велика кількість монет та торгових пар.

CoinBase. Проєкт, який стабільно входить у будь-який топ крипто бірж і вважається одним з найперших у світі. Зокрема, у США — це біржа №1. Платформа дає можливість напряму продавати криптовалюти за ринковою вартістю. Операції тут трохи швидші, ніж на інших біржах.

OKX. Ця криптобіржа підтримує понад 400 торгових пар. При цьому поповнити рахунок можна будь-якою з 40 фіатних валют на вибір. У користувачів є можливість вести торгівлю на деривативній та спотовій платформах, а також направляти кошти у стейкінг або подвійні інвестиції.

У кожної біржі є свої переваги і недоліки, різні інструменти та активності. Тому часто є сенс реєструватися одразу на декількох біржах, щоб можна було використовувати якомога більше можливостей для заробітку та диверсифікації.

Business Week
​​«Мислити за шаблоном — найвірніший спосіб завалити справу».

© Джон
Енрайт

Найцікавіше за вихідні
#дайджест #новини

🔎 Цукерберг випередив Маска й став третьою найбагатшою людиною в світі.

🔎 У Раді повернулись до обговорення блокування рахунків ухилянтів.

🔎 Ринок нових авто зріс у півтора раза.

🔎 Бізнес все більше відчуває дефіцит робочої сили.

🔎 Intel продала свій найбільший офіс в росії.

🔎 Акції Volvo зросли на тлі рекордних продажів.

🔎 Половина дорослих у світі відчувають стрес через фінанси.

🔎 Tesla передумала випускати дешевий електромобіль й зосередиться на роботаксі.

🔎 В Telegram з’явилася своя криптовалюта.

🔎 Alphabet, що володіє Google, готує найбільшу угоду в своїй історії.

🔎 Samsung заявив про десятикратне зростання прибутку.

Business Week
​​9 правил роботи з клієнтом від Девіда Огілві
#поради #бізнес #карєра

Девід Огілві — один з найвідоміших рекламістів ХХ століття. Зі свого величезного досвіду він вивів декілька порад щодо роботи з клієнтами.

Подбайте про однозначність повідомлень. Перед тим, як відправити лист, ще раз його перечитайте і дайте собі відповідь на питання: «Чи зрозуміє клієнт, що ви насправді від нього хочете?»

Знайте цінності потенційних клієнтів. Не витрачайте свій час на роботу з тими, чиї бізнес-принципи для вас неприйнятні (в першу чергу, в моральному плані).

Не працюйте на клієнта, якого ви не зможете дозволити собі втратити. Страх втратити їх зруйнує ваше життя. Ви не зможете давати відверті поради і будете «повільно ставати прислугою». Девід Огілві якось відмовив компанії Ford, сказавши наступне: «Бюджет, який ви нам пропонуєте, буде складати половину нашого обороту. Так нам буде важко зберегти свою незалежність».

Не ведіть себе як останній інтелектуал. Будьте лаконічні в листах і спілкуйтеся природно. Як на зустрічі, так і під час листування з клієнтом. Ви дійсно нічого не виграєте, якщо будете спілкуватися складними термінами.

Не говоріть «з папірця». Знайте, що будете показувати і розповідати, але не намагайтеся говорити точно так, як в підготовленій промови. Це неодмінно зіб’є вас з пантелику, якщо під час презентації щось піде не за планом.

Будьте уважні. Завжди слухайте, що кажуть клієнти. Це найвірніший спосіб розібратися, чи варто взагалі мати справу з конкретним замовленням.

Навчіться робити презентації. Ви ніколи не отримаєте клієнта і не станете великим рекламістом, поки не навчитеся робити хороші презентації. Це справжнє мистецтво і його можна опанувати.

Перевіряйте фінансовий стан клієнта. Щоб фірмі було, чим оплатити замовлення. А в разі порушення договору — ще й штрафи.

Визнайте помилки. Якщо у вас знайдеться сміливість визнавати помилки перед клієнтами, вони будуть вас поважати. Щирість, об’єктивність і інтелектуальна чесність — нереально важливі якості.

Business Week
2025/02/24 18:30:27
Back to Top
HTML Embed Code: