Telegram Web Link
Послуга «єМалятко» онлайн! Новоспечені батьки нарешті можуть оформити свідоцтво про народження та ще кілька послуг не виходячи з дому.

Державна реєстрація народження та визначення походження дитини є базовою (обов’язковою) послугою комплексу «єМалятко», отримати інші послуги окремо від цієї технічно неможливо.

Для новоявлених батьків створено інструкцію по отриманню послуги.
Заповнення заяви займає до 20 хвилин на порталі «Дія» https://diia.gov.ua/services/yemalyatko

Щоб подати заяву, потрібні:
🔹номер медичного висновку про народження дитини у форматі ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Медичний висновок видається лікарем у пологовому будинку, номер висновку надсилається в смс;
🔹кваліфікований електронний підпис (КЕП).

Додатково заявники можуть обрати такі послуги:
▪️реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (присвоєння дитині номеру платника податків);
▪️внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису (УНЗР) в ньому;
▪️визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
▪️призначення допомоги при народженні дитини;
▪️призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
реєстрація місця проживання;
▪️внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я.

Повідомлення про результат кожної замовленої послуги з’явится у кабінеті громадянина і буде відправлено на електронну пошту. Коли свідоцтво про народження буде готово, його можна забрати у відділі ДРАЦС або отримати поштою.
9 листопада відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Сердечно вітаю з професійним святом всіх, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, популяризувати і розвати національну культуру. Протягом століть саме завдяки культурі наш народ зберіг свою духовність та самобутність.

Щиро вдячний працівникам культури, викладачам спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, бібліотекарям, фахівцям музейної справи, всім, хто невтомно працює задля збереження національної культурної спадщини, розвитку народної творчості та мистецтва в Україні.

Бажаю вам міцного здоров’я, успіхів у професійній діяльності, творчих здобутків і невичерпної наснаги!
А чи знаєте ви, що мати видатного українського композитора і виконавця Володимира Івасюка — автора пісень «Червона рута» та «Водограй» родом з Херсонщини? Про це свідчать документи Державного архіву Херсонської області. Детальніше у моєму новому відео: https://youtu.be/tebZrwTabKE
Щиро вітаю вас з державним святом — Днем Гідності та Свободи.
У цей непростий для країни час, як ніколи, важливими стають питання про збереження честі і гідності кожного громадянина, про необхідність завжди залишатися Людиною, незважаючи на будь-які обставини. Ми добре знаємо, що лише народ, якому притаманні свобода і демократія, народ, сповнений енергії та натхнення плідно працювати на благо рідної Батьківщини, може творити дива.
Бажаю нам усім мирного неба над головою, єдності, благополуччя і затишку у рідних домівках, миру та злагоди в нашій країні.
У 2020 році виповнилося 130 років від народження у місті Херсоні Володимира Івановича Кедровського – українського державного, політичного і військового діяча, журналіста та письменника. Детальніше у моєму новому відео: https://youtu.be/IDj24sva_SU
Щорічно цими днями глибокої осені ми згадуємо одну з найстрашніших трагедій в людській історії минулого століття. Нестерпним болем закарбувалися в національній пам’яті українців події 1932-1933 років, коли організація штучного масового голоду спричинила загибель мільйонів людей. Ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються смутком та щемом у душі кожного небайдужого до подій того часу.

Пам’ятаймо, що надзвичайно дорогою ціною, у вимірах мільйонів людських життів, наш народ заплатив за право жити на рідній землі. Долучаймося до Всеукраїнської акції «Запали свічку», вогник якої символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників, які на собі перенесли жахливі страждання за свою любов до України, за її волю і за те, що вони були українцями.

Вічна пам’ять жертвам Голодомору!
На проспекті Ушакова у Херсоні розміщено невеликий обеліск. Якщо підійти ближче, то на плиті можна прочитати, що це пам’ятний знак Джону Говарду – вихідцю з Лондона, що так багато зробив для міста: https://youtu.be/ZdUsI0CPJD8
​Сьогодні виповнюється 11 років з дня створення Національного природного парку «Джарилгацький». Основою створення парку є острів Джарилгач та прилегла до нього акваторія. Ця територія, яка має велике значення для збереження акваторії Чорного моря та птахів, ще сторіччя тому привернула до себе увагу науковців.

Острів-коса Джарилгач, що у перекладі з тюркської мови означає «обпалені дерева», розташований у Каркінітській затоці Чорного моря. Покриваючи площу в 56 квадратних кілометрів, він є найбільшим островом в Україні та Чорному морі взагалі. Цікавою пам’яткою на острові є Джарилгацький маяк, спроектований самим Гюставом Ейфелем.

Зусиллями багатьох науковців було доведено, що острів і однойменна затока є місцем мешкання багатьох видів рослин і тварин, місцем багатих запасів промислових видів риб, базовим місцем перебування під час міграцій та зимівлі водоплавних птахів. Завдяки цьому у 2009 році було створено НПП «Джарилгацький».

Вітаю всіх працівників Національного природного парку «Джарилгацький» з цією важливою подією!
18 грудня 2020 виповнюється 128 років від народження на Херсонщині українського драматурга, представника Розстріляного Відродження Миколи Гуровича Куліша. Детальніше: https://youtu.be/2bOeq4xrpNg
Серед мистецьких постатей Херсонщини ХХ століття виділяється Яків Володимирович Дюмін — талановитий музикант, педагог, просвітянин, фундатор музичної освіти на Херсонщині. Детальніше у моєму новому відео: https://youtu.be/IYUJ0aFluE8
Минає ще один непростий рік. Він був сповнений напруженої праці, звершень, пошуку правильних рішень та результатів. Саме зараз час підвести підсумки: https://youtu.be/AL6mpn2PLOk
Сьогодні мій останній робочий день на посаді заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації. Це був дуже крутий досвід, за який я безмежно вдячний Юрію Гусєву.

Хочу поділитися коротким переліком того, що було зроблено по моїм напрямкам роботи.

За моєї ініціативи на базі ДУ "Херсонський обласний контактний центр" створили комунікаційний хаб для жителів тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя. Контактний центр опрацьовував також звернення, які надходять з гарячої лінії МОЗ з питань COVID-19, і на всіх нарадах з Міністерством охорони здоров'я нашу область відзначали як одну з тих, які найкраще вирішують проблеми громадян. А коли весь колектив установи захворів коронавірусом, і жодного працівника не було на робочому місці, простій в роботі склав лише один день.

Спільно з Державною архівною службою, газетою "Кримська світлиця" та ГО "Євромайдан-Крим" було створено інтернет-проєкт "Крим — це Україна" (https://crimea-is-ukraine.org), на якому розміщено більше 200 архівних, музейних, науково-публіцистичних, просвітницьких та інформаційно-аналітичних матеріалів на підтвердження тісного зв'язку Криму з материковою Україною. Це проєкт, яким я особливо пишаюся.

Запустили чатбот для звернень і запитів на інформацію. Створили мобільний додаток для оповіщення населення про надзвичайні ситуації. Зробили оцінювання роботи чиновників за допомогою QR-коду, відсканувавши який можна залишити відгук про роботу посадовця. На залізничному вокзалі у Херсоні та на контрольних пунктах в'їзду-виїзду з Кримом з'явився безкоштовний Wi-Fi. Херсонська область стала однією з перших, де в пілотному режимі запровадили комплексну послугу “єМалятко”, яка дозволяє отримувати до 10 державних послуг, пов'язаних з народженням дитини, за однією заявою. Аеропорт "Херсон" став одним з перших приймати мобільний додаток "Дія" під час внутрішніх рейсів.

Офіс реформ Херсонської області спільно з ПРООН провів аналіз наслідків пандемії COVID-19, аналогів якого немає в Україні, а також підготував дев’ять проєктів направлених на подолання цих наслідків та напрацював для цього план заходів, який був включений в стратегію області до 2027 року. Спільно з USAID було реалізовано три проєкти, а саме: закупівля дитячій обласній лікарні обладнання для зберігання вакцин; закупівля об'єднаним територіальним громадам мобільних кейсів для надання адмінпослуг; просування крафтових виробників Херсонської області.

Запустили безкоштовну доставку медичних препаратів спільно із сервісом “Ліки24” та безкоштовні медичні аудіо-консультації з DOC.ua.

Обласний архів оцифрував близько тисячі описів справ своїх фондів.

Разом зі спільнотою Dozorro ми регулярно здійснювали моніторинг закупівель, завдяки чому зупинили декілька незаконних тендерів на загальну суму 30 млн грн. Стали активно використовувати Prozorro Market та почали здійснювати допорогові закупівлі через Prozorro ще до того, як це стало мейнстрімом... :)

Продовження в наступному пості... ⬇️
Продовження попереднього посту 👆

Ми привезли на Херсонщину групу журналістів в рамках ініціативи "Мандруй Україною" та презентували їм туристичний маршрут "Херсонщина неймовірна". Влаштували тур по ключовим туристичним об'єктам для кіновиробників. Провели першу в Україні конференцію кінокомісій та підписали меморандум про співпрацю зі StarLightMedia. Продемонстрували делегації послів з 15 країн світу туристичний та інвестиційний потенціал області. Відкрили перший в Україні пілотний Офіс євроінтеграції.

Вперше чотири пляжі Херсонщини на Арабатській стрілці долучилися до міжнародної програми "Блакитний прапор". За нашої ініціативи Міністерство інфраструктури відкрило доступ для відвідування туристами маяків України. Відеоролик "Вирушай за мрією до Херсонщини!" протягом літніх місяців транслювався на залізничних вокзалах України та в бортових відео журналах на 540 моніторах потягів Інтерсіті, що курсують державою. Відео, розроблені у кооперації з МАУ транслювалися у рамках промоційної кампанії авіаперевізника. І на завершення, Херсонська ОДА здобула першість у спеціальній номінації Державного агентства розвитку туризму України “Регіональний прорив року” премії “Ukraine Tourism Awards 2020”.

Була ще купа поточки, але не думаю, що це буде вам цікаво... ;)

Дякую кожному, хто був долучений до роботи за цими напрямками, починаючи від головних спеціалістів до керівників структурних підрозділів. Дякую головам районних адміністрацій та населених пунктів області.

Також особлива подяка моїм колегам-заступникам голови — Дмитру Бутрію, Вадиму Чабану, Сергію Козирю, Олександру Самойленку та керівнику апарату Андрію Шибаєву.

І, звичайно, величезна подяка усім жителям області. Херсонщина дійсно неймовірна!
В Херсоні минулоріч було трохи тепліше... ;)
Радий повідомити, що проєкт «Крим — це Україна» (crimea-is-ukraine.org), яким я займався в Херсонській ОДА, так би мовити, у позаробочий час, увійшов до збірки історій «Громадянське суспільство та влада – кращі практики співпраці», яка створена спільно Міністерством культури та інформаційної політики України, Ініціативою секторальної підтримки громадянського суспільства, УНЦПД та Центром демократії та верховенства права.

Дякую партнерам по проєкту: голові Державної архівної служби України Анатолію Хромову, головному редактору газети “Кримська світлиця” Андрію Щекуну та голові ГО «Євромайдан-Крим» Сергію Мокренюку.

Працюємо далі!
Я не так багато разів був у Криму. Двічі у дитинстві на базі відпочинку з батьками. Потім один раз поїхав в гості на запрошення свого друга. Тому я не можу сказати, що Крим якось особливо близький мені.

Проте, після його окупації Російською Федерацією, ця тема не дає мені спокою. І я не маю відповіді на запитання чому. Можливо через відчуття несправедливості, з якою стикаються люди, що були вимушені покинути свої домівки і переїхати на материкову Україну. А можливо через відчуття того, що в моєї країни вкрали частину території, а в мене — частину душі, частину спогадів і життя.

Тому я намагаюся в будь-яких ситуаціях знаходити можливість зробити можливо невеликий, але все ж таки свій внесок.

Одразу після початку подій в Криму у мене вдома більше місяця жив мій друг з сім’єю. А перебуваючи на посаді в Херсонській обласній держадміністрації я шукав можливості підтримати кримчан, хоча цього і не було в моїх посадових обов’язках і ніхто мені таких завдань не ставив.
Одним з проєктів стало створення разом Держархівною службою та громадськістю сайту crimea-is-ukraine.org, іншим — комунікаційний хаб для кримчан на базі контактного центру Херсонської області. Шкодую, що не встиг створити в Херсоні центр дистанційної освіти для дітей з Криму...
Але якщо узагальнити досвід роботи в цьому напрямку, то я стикнувся з тим, що в органах державної влади на кримчан, як то кажуть, “фіолетово”. Не без виключень звичайно, є і такі службовці, які щиро переймаються кримською проблематикою, але більшою частиною, якщо згори задачу не зпустили — ніхто нічого робити не буде. Далеко не всі усвідомлюють, що окупація Криму це не тільки про кримчан, це про всю Україну. Крим — це питання нашої Гідності. Напевно це тема окремого допису...
Цей пост без моралі чи заклику до дій. Просто спогади навіяні нещодавною масовою зміною аватарів користувачів Фейсбуку до дня спротиву. Але мені здається, треба робити трохи більше, аніж раз на рік ставити на аватарку напис “Крим — це Україна”.
Радий повідомити, що я пройшов відбір та став одним із стипендіатів ім. С. Нижного та вже завтра почну навчання в Школі державної політики ім. Лі Куан Ю при Національному університеті Сінгапуру.

Цей онлайн-курс з викладачами та політиками з Сінгапуру, що читається українською мовою, став можливим завдяки нещодавно створеній Київській школі державного управління ім. С. Нижного.

Дякую всім причетним до започаткування школи та стипендії.
Радий провідомити, що сайт "Крим — це Україна", який я робив спільно з партнерами із Державної архівної служби України, газети “Кримська світлиця” та ГО "Євромайдан-Крим" отримав нову домівку.

Відтепер він розміщується на платформі Weblium, за що я дуже їм вдячний. Це дуже круто, коли українські компанії підтримують гарні, правильні ініціативи.

Сайт переїхав на нову платформу за лічені дні. Для відвідувачів перехід відбувся максимально непомітно. Контент перенесено, дизайн збережено, а деякі речі були допрацьовані і покращені.

Ну, а тим, хто раптом забув адресу сайту, нагадую: https://crimea-is-ukraine.org.

Заходьте, там є багато цікавого! 🙂
2024/09/29 15:26:50
Back to Top
HTML Embed Code: