Telegram Web Link
​​Христина Гринько з Google написала чудову статтю, яка досить добре пояснює відмінності між продуктами Looker, Looker Studio і Looker Studio Pro (так, є і такий). В статті є багато корисних посилань, але я б окремо хотів би виділити безкоштовний 6-годинний міні-курс Exploring Data with Looker, який познайомить вас з інтерфейсом Looker та моделюванням даних в ньому за допомогою LookML. Доречі, з недавнього часу ви можете створити проект Looker з консолі Google Cloud та протестувати цей BI інструмент протягом 30 днів безкоштовно.

via @WebAnalyst
​​В Google Analytics Data API (GA4) значно підняли ліміти і тепер звіти в Looker Studio, які використовують стандартний GA4 коннектор будуть працювати трохи краще.

via @WebAnalyst
Forwarded from BigQuery Insights
​​Вчора в рамках Google I/O було анонсовано дві нові фічі для GA4 BigQuery Export, які з'являться уже найближчим часом:
- нові поля, що будуть містити дані про джерела трафіку на рівні окремих подій,
- абсолютно новий щоденний експорт даних про всіх користувачів, чиї дані змінилися протягом останнього дня. Ця окрема таблиця на рівні користувача буде містити таку інформацію, як LTV та різні прогнозні метрики, наявність користувача в аудиторіях та його user-scoped custom dimensions. Детальніше про це: https://www.youtube.com/watch?v=c0mqBuXPrpA

@BigQuery
​​Google оновив стандартний Looker Studio коннектор для Google Analytics 4 і тепер підтягує поля напряму з #GA4 API (раніше цей коннектор працював за іншою логікою і мав фіксований список полів). Завдяки цьому тепер в джерелах даних з'явилось більше сотні нових параметрів. Для того, щоб у раніше створених джерел даних GA4 з'явились ці поля, потрібно зайти в їх налаштування, натиснути кнопку Refresh Fields і застосувати зміни.

via @WebAnalyst
​​Практичні та теоретичні навички по роботі машинного навчання (ML) для девелоперів: навчальний курс “Machine Learning Bootcamp” від Google

🔗 Реєстрація на програму за посиланням!

Курс націлений допомогти спеціалістам, які цікавляться ML, знають Python та володіють англійською мовою на середньому рівні чи вище, здобути практичні навички з використання машинного навчання (ML) й отримати можливість застосовувати їх одразу під час навчання. Перший тренінг відбудеться вже 6 липня о 17:00.

Учасники програми отримають:

✔️практичні навички машинного навчання за допомогою TensorFlow;
✔️можливість отримати сертифікат TensorFlow Developer Professional Certificate на Coursera та ваучер на іспит TensorFlow Certificate;
✔️навчання онлайн у зручний час;
✔️отримати поради від спікерів Google та інших компаній під час лекцій, відкритих дискусій та індивідуальних консультацій;
✔️виграти цінні нагороди у розіграшах наприкінці кожної лекції.
​​На останньому WWDC від Apple з'явилась новина, що в iOS 17 і macOS Sonoma трекінг параметри будуть автоматично видалятись із URL-адрес. Про це та інші privacy фічі Apple дуже гарно розписав Branch. Зараз досить мало інформації про те, як саме це все буде працювати, але поки що не все так страшно. По-перше, поки що це буде працювати тільки в Private Browsing mode (тобто incognito режим) Safari, а також в Messages і Mail додатках. По-друге, на даний момент UTM-мітки не відносяться до переліку тих параметрів, які будуть видалятись. Проте, такі параметри, як gclid (Google Click ID), fbclid (Facebook Click ID), twclid (Twitter Click ID) все ж таки будуть видалятись.

На місці Google/Facebook/Twitter у відповідь на такі обмеження я би або передавав Click ID в headers, або додав можливість (як мінімум для рекламодавців, як максимум на всі посилання конкретного домену, для якого підтверджено право власності) вказувати Custom Click ID параметри для передачі їх в URL-адресах на свої ресурси. Наприклад:

https://test.com/?random_parameter_name={fbclid}

Відповідно поточні обмеження не будуть діяти на такі параметри і з'явиться можливість «повертати» цей параметр у систему для правильного трекінгу.

via @WebAnalyst
​​В Looker Studio відтворили інтерфейс Universal Analytics на даних Google Analytics 4. Можна вибрати свій аккаунт #GA4 і аналізувати дані в форматі, до якого всі так звикли :)

https://bit.ly/3NtDEEI

via @WebAnalyst
​​В Google Analytics 4 з'явився нова системна подія — campaign_details. Відправляючи її, можна перевизначити дані про джерело трафіку для майбутніх подій. Мабуть, це дійсно корисно тільки для подій, відправлених через Measurement Protocol, для яких не можна перевизначити джерело трафіку через UTM-параметри (на відміну від client-side трекінгу #GA4).

Детальніше про цю подію в документації: https://bit.ly/3DaOtXJ

via @WebAnalyst
​​В документації Google Analytics 4 з'явилась інформація про те, як #GA4 працює з даними про джерела трафіку на різних рівнях: користувач, сесія, подія. Також є наглядний приклад user flow з різними джерелами трафіку та як це потім буде атрибутуватись в інтерфейсі системи аналітики: https://bit.ly/44FKgrf

via @WebAnalyst
​​Google нарешті представив офіційне розширення для Google Sheets, яке дозволяє вивантажувати дані з Google Analytics 4 прямо в таблиці: https://bit.ly/44aQa2g

via @WebAnalyst
​​Раніше Google анонсував новий експорт даних з #GA4 до BigQuery — User data export. Тепер ця функція стає доступна для всіх користувачів. Новий експорт буде відбуватись у дві таблиці — Pseudo ID та User ID. В ці таблиці щоденно будуть експортуватись нові актуальні дані для тих користувачів, які були активні в цей день. Більш детальна інформація по цьому експорту з описом полів є в документації: https://bit.ly/44c8Ezm

via @WebAnalyst
Forwarded from BigQuery Insights
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
В Google BigQuery з'явився новий крутий функціонал:
- BigQuery Studio — можливість досліджувати дані за допомогою мови програмування Python і Colab Notebooks.
- Duet AI — генеративний AI, що допоможе швидше і ефективніше писати SQL-запити і код на Python в BigQuery Studio.
- BigQuery DataFrames — це Python API, який можна використовувати для аналізу даних і виконання ML-завдань в BigQuery Studio.

Подати заявку для отримання доступу до нових функцій можна уже зараз: https://bit.ly/44ACzBA

@BigQuery
Forwarded from BigQuery Insights
​​Побудова різноманітних моделей атрибуції на даних Google Analytics 4 з візуалізацією та шаблоном SQL-запитів в BigQuery.

@BigQuery
​​Якщо ви побачили спайк direct трафіку своїх GA4 аккаунтах починаючи з 8 листопада — не потрібно шукати причину, це глобальний збій в GA4. Інженери Google повинні виправити це і оновити дані ретроспективно.

via @WebAnalyst
​​Хороша стаття про те, як досліджувати, виявляти і класифікувати трафік від ботів використовуючи дані #GA4 та #BigQuery ML: https://bit.ly/47joACz

З цим ChatGPT вже всі починають забувати про традиційний ML 😄

via @WebAnalyst
​​Looker робить 2-денний онлайн-хакатон в рамках якого можна попрацювати над найновішими функціями в Looker та Looker Studio Pro, а також поспілкуватись з командою розробників цих продуктів.

https://bit.ly/3sMVfRP

via @WebAnalyst
Forwarded from MarkeTech (Діма Осіюк)
​​Нарешті і в Google Ads публічно з'являється Conversion Lift — рандомізований контрольований експеримент (A/B тест), який дозволяє вимірювати інкрементальний ефект від рекламних кампаній. Поки що такі дослідження не доступні прямо на всіх аккаунтах (як це зроблено в Facebook Ads), але це вже хоч щось. Якщо ваш бренд достатньо відомий і вас хвилює рівень канібалізації вашої реклами — зверніть увагу на цей функціонал, як на мене — це найкращий спосіб вимірювати ефективність від реклами (більш детально про це я розповідав колись на 8P: https://www.youtube.com/watch?v=9mlwokNyWvw).

via @MarkeTech
​​Якщо ви завжди думали, що Consent Mode для трекінгу якось обійде вас стороною, то здається є погані новини з цього приводу. Буквально декілька тижнів тому Єврокомісія зобов'язала Google (а також Amazon, Apple, ByteDance (TikTok), Meta, Microsoft) на своїй стороні вести логи станів згоди на трекінг користувачів. В зв'язку з цим, Google випустив Consent Mode V2 і з березня 2024 року буде вимагати його правильне використання від бізнесів, які використовують рекламні сервіси Google. Якщо ви вже знайомі з Consent Mode, то у 2 версії з'явилось два нових типи згоди: ad_user_data (для таких речей як Enhanced Conversions, Google Ads User ID) і ad_personalization (для ремаркетингу). Детальніше про це в документації Google: https://bit.ly/3TRfJUT

P.S. якщо ви ніколи не налаштовували Consent Mode — дуже рекомендую подивитись ці короткі 4 відео-уроки від Measureschool, які дають детальну інструкцію як правильно імплементувати Cookie Banner і прив'язати до нього Consent Mode V1 лише за допомогою Google Tag Manager: https://bit.ly/3tjDFp1

via @WebAnalyst
​​Google працює над додаванням Calculated metrics в GA4. Вже зараз це доступно в Google Analytics Admin API v1 Alpha. Доступні методи properties.calculatedMetrics: create / delete / get / list / patch.

via @WebAnalyst
​​Відео-мануал про те, як встановити Consent Mode V2 за допомогою Google Tag Manager та CookieBot. Чому це може бути для вас важливо — я писав раніше.

https://www.youtube.com/watch?v=KVXnCdImOSk

via @WebAnalyst
2025/04/09 09:17:54
Back to Top
HTML Embed Code: