Telegram Web Link
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Вчора зʼявився тізер нового сезону «Футурами»🥳

До роботи над озвучкою повернулись всі оригінальні актори (і навіть Бендер)

Перший епізод зʼявиться вже 24 липня, тож є достатньо часу щоб передивитись всі 140 попередніх серій та фільми
Видавництво Жупанського сказали, що в видавничих планах є і інші книги Ніла Стівенсона (окрім вже виданого Снігопада), хоча і не дали більш конкретних подробиць.

Тож трошки нагадаю свій відгук на «Снігопад» та чому автора варто читати. Особливо якщо ви любите кіберпанк та талановиті мікси з різних жанрів.

Що треба знати перед знайомством зі Стівенсоном?

Автор змішує різні жанри і робить це майстерно.
Любить історію і вплітає реальні історичні події в свої книги.
Дуже глибоко занурюється в те, про що пише - вікіпедія буде кращим другом під час читання.
Після його книг ти 100% дізнаєшся щось нове.

Про сам «Снігопад»:

Це мікс жанрів з заглибленням в різні сфери - історія, релігія, інформатика, шумерська мітологія, лінгвістика, вірусологія…

Ця книга є однією із перших у автора - в ній вже відчувається фірмовий стиль змішування реальних фактів з фантастичною складовою, але ще є деяка шорсткість у вигляді хаотичності та нерівності оповідання.
Сюжет наповнений екшеном, який подекуди раптово переривається розмовами про досить заплутані хитросплетіння шумерської мітологіі і її зв’язок з релігіями та мовами програмування. От ви колись задумувались що ці речі повʼязані між собою? А вони повʼязані.
Також тут присутня певна ступінь пародійності та сатири, за якими ховаються дуже цікаві ідеї, що і через 30 років не втратили своєї актуальності.
Мені книга сподобалась, хоча і лишила деякі сюжетні лінії відкритими.

«Снігопад» свого часу мав певний вплив на сферу технологій, так, концепція «метавсесвіту» набула популярності у Кремнієвій долині і надихнула компанії на створення віртуальних світів, саме після «Снігопаду» набув широкого вжитку термін «аватар». Один із розробників Google Earth стверджував, що вони надихались моделлю показаною в «Снігопаді» (хоча це спірна заява, там є і інші версії).
Стівенсона взагалі люблять у долині, називають одним із кращих фантастів, серед його шанувальників Білл Гейтс, Сергій Брін, Пітер Тіль…

Анотація:

Головний герой, відомий як Хіро Протагоніст, в реальному житті — доставляє піцу, але у віртуальному світі він — відомий хакер і воїн-самурай. Хіро розкриває змову, пов'язану з поширенням «снігопаду» — наркотику, небезпечного і в реальності і віртуальності, та ледве не стає його жертвою. Завдяки своїм навичкам саме йому виявляється під силу розкрити тисячолітні таємниці, які стоять за цим наркотиком, і загрожують світу майбутнього Інфопокаліпсисом.


Замовити «Снігопад» можна на сайті видавництва
Ілюстраторка Марія Кінович поділилась, що її обкладинка до книги «Восьме життя (для Брильки)» потрапила в лонгліст премії World Illustration Awards 2023.

Отут можна детально почитати
про створення цієї роботи та роздивитись деталі

Дизайн «Брильки» був для мене коханням з першого погляду, я нічого не знала про авторку чи сюжет, але одразу зрозуміла що дуже хочу цю книгу. Буває у вас так?

Також в категорії «Книжкових обкладинок» представлена робота ще однієї українки - обкладинка від Андріани Чуніс до книги Євгенії Кузнєцової «Драбина».


Показуйте улюблені обкладинки, хочеться дивитись на всяке гарне👇
Адольфо Бйой Касарес «Щоденник війни зі свиньми»

Зрозуміла, що мені зараз складно оцінювати антиутопії, бо коли спостерігаєш за розвитком подій у сусідів в режимі реального часу, то до книжкового сюжету взагалі не виникає питань чи може таке статись насправді та як саме якась країна могла б прийти до того чи іншого розвитку подій. Ну бо може. До будь-чого і виявиться, що конкретній країни в принципі норм так жити.

«Найгірше — це те, що їм не потрібні розумні пояснення. Їм вистачає тих, які в них є.»©️

Касарес змальовує варіант, коли конфлікт поколінь загострився настільки, що молодь починає забивати стариків прямо на вулиці. Інші перехожі ігнорують та підкреслено дивляться в іншу сторону, влада не поспішає вирішувати проблему, тож старші люди живуть в постійній напрузі чи не виявляться наступними жертвами.
Не скажу, що розвиток сюжету дуже динамічний, проте увагу тримає і лишає місце на подумати. Автор чудово впорався із нагнітанням тривожної атмосфери. Від першої реакції невіри до поступового усвідомлення реальності та неминучості.

Не дивлячись на підняту тему протистояння для мене ця книга виявилась перш за все про самотність та тугу за минулим.
Проживаючі ці дні разом з головним героєм розумієш наскільки він самотній.
Так, він живе із сином - але максимум їхнього спілкування це обмінятись парою фраз на день.
Регулярно ходить на зустріч з «друзями», але зовсім нічого про них не знає.
Перекидається незначними фразами із сусідами, але також тримається від них на відстані.

Та і здебільшого дон Ісідро живе спогадами: про минуле, про колишніх коханок, про будівлі, які раніше існували на вулицях, якими він ходить. Він не живе в моменті, а постійно повертається до чогось, що вже пройшло. Навіть коли з ним трапляється щось хороше - подумки він занурюється в минуле.
І саме навколишні жахливі події змушують його трохи струситись, озирнутись навколо та вирішити чи варто так жити чи все ж можна щось змінити.

Як на мене книга вийшла доволі змістовна для свого невеликого обʼєму.

Чим люблю антиутопії - в них кожен бачить своє. Читала «Щоденник війни зі свиньми» не одна, а з компанією і враження вийшли доволі різними. Можете глянути відгук Запеклої книгожерки для порівняння.

Анотація від видавництва:

«Щоденник війни зі свиньми» — вражаюча антиутопія, де політична сатира межує з фантастикою. Протистояння молодості та старості — одна з вічних тем. У цій книжці людська сутність постає водночас відразливо слабкою та неймовірно сильною, огидною в своїй абсолютній жорстокості й гідною захвату в сповненій мужності любові до життя
Видавництво «Богдан» хоче забрати собі всі гроші та оголосило тиждень Фантастики. Пропонує знижку -20%
на свій фантастичний асортимент.

З того, що я прям дуже рекомендую:

Роберт Джордан «Колесо часу»
Ден Сіммонс «Гіперіон»
Н. К. Джемісін «Місто яким ми стали»
Чайна Мʼєвіль - «Вокзал на вулиці відчаю» та «Шрам»

Також по знижці можна знайти Корі, Бредбері, Лема, Желязни, Стросса та Дуґласа.

Подивитись всі знижки
Folio Society показали лімітоване (всього 750 пронумерованих копій) видання «Путівник по галактиці для космотуристів» Дуґласа Адамса і це підпал 🔥🔥🔥

Ілюстрації від Jonathan Burton, металеві зрізи, зображення на обкладинках збирається в пазл, ще й коробочка.

Якийсь щасливчик отримає екземпляр під тим самим номером 42.

Коштує це задоволення 600 £

Дивно тільки, що старт продажу сьогодні, а не 25 травня, та й таке.
Підгледіла тег #моїтоп7видавництв у спільноті Світ Книг і не можу пройти повз, бо не дарма ж я люблю розповідати про #нашівидавництва

Критерії топовості різні, але в основному це цікавий мені асортимент, якість видань та спілкування з читачами. Ну і цих видавництв на моїх полицях найбільше

1. Видавництво Жупанського. В цілому дуже гарне оформлення, серія Ad Astra моє окреме захоплення, а головне яка ж підбірка авторів🔥🔥🔥Ден Сіммонс, Ніл Стівенсон, Філіп К. Дік, Говард Лавкрафт, Томас Пінчон, Джеймс Джойс і ціле сузірʼя авторів готичної прози.

2. «Видавництво» доводять, що мальописи то не тільки супергероїка чи просто розважальний жанр. Соціальні теми які вони обирають не можуть не зачепити, а ще у «Видавництва» класна якість видань. Плюс вони розпочали нову серію фантастичної прози і я з нетерпінням чекаю яким же буде наступний анонс.

3. «Комубук» Дуже цікавий асортимент. Від знакових, вже ставших класичними творів до сучасних нобелівських лауреатів та нонфіку. Подобається, що вони обирають книги на свій смак, а не просто слідують трендам. З авторів для мене в першу чергу Дік, але також знайдете Джойса, Керуака, Міллера. Окремий плюсик за оформлення обкладинок.

4. «НК Богдан». Фантастика та фентезі. Тут було достатньо трьох авторів щоб мене підкорити - Сіммонс, Стівенсон та Джордан. А ще ж є М’євіль, Желязни, Лем, Дуґлас, Корі… (але на мій смак дизайнеру/художнику обкладинок все ж варто змінити стиль оформлення обкладинок)

5. «Темпора». Приваблює серією американського постмодернізму з яким я тільки знайомлюсь, але вже у захваті, що ці книги видані українською.

6. «Вовкулака» Вкрали моє серденько коміксами Мура. А ще у них можна знайти мальовані історії зі світів Відьмака та Кіберпанк.

7. «Мальопус» фандомні кулінарні книги та красивезні артбуки. І комікси звісно. І вони такі котики в спілкуванні

Я б дуже хотіла сюди ще якось втіснути «Апріорі» та «Дім Химер», але місць всього сім 🫠

Передаю тег вам:
📚Книжкові історії
📚Dolliтературне
📚Запекла Книгожерка
Розкажете про свої топ 7 видавництв?
Тим часом на сайті КСД зʼявились ціни новинок червня
«Казка» Кінга 440 грн
«Таємна історія» Тартт 410 грн

У продажу з 1 червня
РМ нарешті заговорили про комікси і показали приблизний видавничий план на рік

Продовженню Сендмена, Проповідника та Болотяної істоти бути в цьому році 🥳🥳🥳
Весь план тут

Також плануються різні додруки
2024/10/07 16:24:26
Back to Top
HTML Embed Code: