Telegram Web Link
Рідко читаю чужі відгуки на книги, які у мене тільки в планах. Але тут погляд прям зачепився. Люблю коли пишуть не стільки про сюжет книги, як про свої емоції та думки, що ця книга викликала.

От і тут не просто відгук, а погляд на все під своїм кутом, сприйняття подій крізь особистий досвід і це переконує, що книгу варто читати, що аб‘юз не єдина тема, яка піднімається.

https://www.tg-me.com/call_me_booklover/190
Цей день настав 🎉
А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА оголосила передпродаж фінальної частини про Локвуда.
Зараз ціна 300 грн, розсилка планується з 31 травня
Видавництво Жупанського каже, що третій том короткої прози Філіпа К. Діка вийде орієнтовно в середині червня 👀
Книжкова Драконка
На що це натякає Мальопус? 😍😍😍 https://www.tg-me.com/malopus/41
Хто не в курсі, то ось-ось має вийти офіційна кулінарна книга по Всесвіту Відьмака.
А Мальопус активно взявся за видання ґікових кукбуків😏
Що подобається у Діка - ти ніколи не знаєш, що саме отримаєш від історії.
Фантастику? Філософські роздуми про буття? Антиутопію? Богослов‘я? Мікс всього цього?

Книга «Лийтесь сльози, сказав полісмен» заявлена як науково-фантастичний роман у футуристичній антиутопії.
Але по факту все це відходить на другий план, бо тут подорож героя важливіша за результат чи зовнішні обставини.

Тут майже нема ніяких пояснень щодо світоустрою, проте це не має значення. Хоча звісно тобі цікаво що ж трапилось і чому всі оточуючі (включно з системою) просто стерли зі своєї реальності сам факт існування конкретної людини і як же автор це пояснить — головний акцент переноситься на внутрішні роздуми, самоаналіз та пошуки себе.

Кожна людина, яку ми зустрічаємо, нещасна та травмована. Тут дуже багато монологів другорядних персонажів, сповнених болем, самотністю та тугою за минулим. А ще кожен цей монолог розкриває нову грань бачення любові.

«Лийтесь, сльози, сказав полісмен» книга не на одне прочитання. Саме з філософської точки зору - її можна і навіть потрібно перечитати, щоб помітити та проаналізувати всі зачіпки, які так щедро розсипав Дік.

Анотація від видавництва:

11 жовтня 1988 року Джейсон Тавернер - чи не найвідоміший на планеті телеведучий, розважальним шоу якого захоплюються десятки мільйонів глядачів, та вже наступного дня він прокидається у брудному мотелі цілковитим ніхто.
Він не просто втратив своїх друзів, славу й багатство, схоже, він втратив саму свою ідентичність. Відчайдушно намагаючись вижити в сповненому пасток і небезпек середовищі, герой роману ступає на шлях, який дасть йому змогу не лише розкрити таємницю власного «зникнення», але й поглянути на своє колишне життя з перспективи, що ніколи не відкрилася б тій марнославній знаменитості, якою він був всього кілька днів тому.

Купити можна на сайті видавництва Komubook
Хто полював за невловимою кольоровою серією Крісті - КСД озвучили ціну на додрук (поки що тільки на «Кишеню, повну жита»), в продажу вже зовсім скоро
Також в травні мають вийти «І не лишилось жодного» та «Карибська таємниця»
Офіційна кулінарна книга за всесвітом «Відьмака» - ваш вірний компаньйон у гастрономічній мандрівці Континентом!

Вісімдесят поживних та апетитних рецептів, натхнених видатною серією відеоігор «Відьмак» - від ситних страв і міцних напоїв з корчми і до розкішних бенкетів для застілля з друзями.

Здійсніть кулінарну подорож фантастичним світом «Відьмака завдяки довершеним рецептам, натхнених місцинами, персонажами та легендами з гри. У цій ілюстрованій кулінарній книзі Аніта Сарна та Кароліна Крупецька, авторки кулінарних блогів Nerds' Kitchen Ta Witcher Kitchen, діляться своїми ретельно укладеними рецептами. Вони дають змогу фанатам спробути неповторні страви, що їх куштує відьмак, мандруючи селами у пошуках монстрів та монет.

Передзамовлення на сайті видавництва
Орієнтовна дата надходження в продаж 30/06
Звісно навряд чи Мальопус подивились тоді на моє повідомлення і тільки через мене вирішили видавати кулінарну книгу по Відьмаку, але приємно думати, що я була однією з тих, хто показував попит і розповідав їм про свої книжкові бажанки❤️

Так що пишіть видавництвам про книги, які ви хочете побачити українською та частіше розповідайте про вже видане, щоб їх підтримати
Вийшов перший тізер нового сезону Чорного Дзеркала

https://youtu.be/k7uFcpF0pXk
Видавництво анонсує нову книгу Сатрапі, а я все ще не купила собі її Персеполіса

Анотація:
У листопаді 1955 року Нассер Алі Хан, двоюрідний дідусь авторки, шукає новий інструмент: його улюблений тар був зламаний. Але жодна заміна не звучить належним чином. З розбитим серцем Нассер Алі Хан вирішує, що життя більше нічого не варте. Тож він лягає до ліжка, відрікаючись від світу та всіх його принад…

Передзамовити можна на сайті
Розпочала свою подорож в класику української літератури разом з Неканонічним каноном від Віхоли
Перша зупинка - «Записки Кирпатого Мефістофеля» Володимира Вінниченко.

Я спеціально не дивилась рік написання заздалегідь. І знаєте що? Історія взагалі не втратила актуальності.
Тільки по окремим зачіпкам можна зрозуміти, що то не сьогодення, бо сімейні проблеми, які тут висвітлюються, лишились ті самі. З ким будувати родину? Йти чи не йти з сім’ї до коханки? А якщо дружина не згодна на розлучення? Обрати кохання чи обов’язок? Дітей забирати? А що як діти не мої? В чому взагалі полягає батьківство?

«Записки Кирпатого Мефістофеля» сповнені психологізмом та рефлексіями.
Головний герой втратив ідеали молодості і начебто знайшов своє місце в житті. Покинувши ідеї революції він став успішним адвокатом, непогано заробляє, має купу знайомих і хоча не побудував власної сім’ї стає участником сімейних драм оточуючих. Мефістофель цей з легкістю маніпулює людьми та не гребує використовувати різні методи. Підбиває викрасти дитину, бо матір не хоче її віддавати, підкупає свідків, перекладає відповідальність на інших. І робить це з насолодою, хоча і малює щоночі собі казку в якій будує ідеальне життя, життя де є місце чеснотам та щирості. Такий герой точно не викликає співчуття, але за ним цікаво спостерігати, бачити його сумніви. Разом з ним роздумувати про рішення оточуючих і оцінювати їхні вчинки.

Що з класики укрліту вважаєте мастрідом?

Анотація від видавництва:

«Записки Кирпатого Мефістофеля» — роман морального експерименту, у якому чи не вперше в українській літературі відверто аналізуються стосунки між чоловіком і жінкою. Герой, який хоче позбутися власної дитини, бо не бажає бути батьком. Жінка, яка відмовляється робити аборт. Небажана дитина, що зрештою стає психологічним прихистком для головного героя. Автор тестує своє кредо «роби, що хочеш, коли тебе не мучать докори сумління» та шукає межі особистої свободи у стосунках.
Темпора оголосила передпродаж книги Пилипа Білянського.
Я нічого не знаю про автора і не чула це ім’я раніше, але опис шепоче, що мені має дуже сподобатись:

Прокидатися. Висовувати голову з холодної води, витріщати очі в небо і ляскати ротом. Лякатися. Придумувати собі якийсь ґрунт, землю, основу. Відрощувати ноги, вуха. А опісля — прибиватися до двоногих риб. І скоса поглядати на воду, сумніваючись у правильності своїх рішень. Головний герой — чи то людина, чи то риба. Відбився від косяка, вигадує собі землю, викидається на берег і намагається йти далі, шукаючи мету. Усе в світі говорить з ним. Море, ліс, люди, речі, будинки. А людей навколо нього щодня дедалі менше, вони зникають невідомо куди. Чи це паранормальний феномен? Чи свідомість героя грає з ним у дивну гру?

Ціна 190грн, орієнтовно буде 07/06/2023

Передзамовити можна на сайті Книгарні Є

Або написати видавництву на пошту [email protected]
28 квітня 1948 року народився сер Те́ренс Де́від Джон «Террі» Пратчетт. Навіть якщо ви не читаєте фентезі, ви все одно знаєте це ім’я. Сьогодні йому могло виповнитись 75 років.
Тож зібрала трохи різних фактів про творця Дискосвіту.

В дитинстві Пратчетт хотів стати астрономом. З віком любов до зірок нікуди не зникла, він навіть побудував обсерваторію на своєму подвір’ї. На честь автора NASA назвали астероїд 127005 Pratchett.

Свою першу історію опублікував в 13 років у шкільній газеті, роком пізніше її надрукували «The Hades Business». Пратчетт отримав за це 14 фунтів на які купив друкарську машинку.

Майже не використовував розділи в своїх книгах. Пояснював тим, що реальне життя не ділиться на глави.

В 1996 році Times оголосили Пратчетта другим найбільш популярним автором у Великій Британії. Вгадаєте хто його обійшов?

Любив орангутангів, тому не тільки ввів такого персонажа в свої книги, а ще й був одним із засновників Британського товариства захисту Орангутантів (Orangutan Foundation UK).

Після того як Королева провела посвяту у лицарі Сер Террі Пратчетт заявив, що раз він тепер справжній лицар, то йому потрібен меч. Знайшов поле з родовищем заліза, самостійно викопав 81 кг руди, виплавив з неї залізо в саморобній печі з глини та сіна. Місцевий коваль допоміг викувати сам меч.

Після його смерті в Твіттері письменника з’явилась серія твітів, які розповідали його останню історію в якій за ним прийшов Смерть з Дискосвіту. Останнім твітом був «The End»

Згідно його останньої волі всі недописані романи були знищені. Жорсткий диск на якому були чорнетки до 10 книг переїхали паровим катком, а залишки кинули в кам‘яну дробилку.

Трошки більше фактів написала на Друкарні
Розповідайте, що по травневим планам покупок?
Люблю коли в книгах рецептів робочі рецепти із зрозумілих інгредієнтів, які не доводиться шукати полями, лісами, океанами.
Дякую Насті, що погортала для мене кулінарну книгу за мотивами всесвіту The Elder Scrolls від Мальопус.

Ну і пройти повз солодких бабок я не могла, тож їх і спробувала приготувати - вийшло просто, швидко та смачно

Замовити книгу можна на сайті видавництва
Для різноманітності підібʼю читацькі підсумки квітня, бо він вийшов доволі насиченим і навіть майже на все були відгуки:
Філіп К. Дік «Лийтесь сльози, сказав полісмен»
Дональд Бартелмі «Білосніжка»
Стівен Кінг «Довга хода»
Збірка «Хроніки Незвіданих земель» 1, 2, 3, 4, 5
Колсон Вайтхед «Нікелеві хлопці»
Джон Бірмінгем «Він помер з фалафелем в руці»
Алехандро Ходоровский «Каста Метабаронів. Том 1»
Винниченко «Записки кирпатого Мефістофеля»
І вже майже дочитаний
Філіп К. Дік «Людина у високому замку»

Що вам з прочитаного за квітень сподобалось найбільше?
Дональд Бартелмі і його «Білосніжка» яскравий представник американського постмодернізму.

І тут те почуття, коли найбільше в книзі тобі сподобалась післямова Нестелєєва, де зміст трохи розжували та піднесли на тарілочці😅

Що ми маємо - дуже вивернута відома всім казка покладена на побут 60х. Постмодерністський твір, для читання якого важливо розуміти контекст часу, в який він був написаний. Моїх знань точно було замало, якісь штуки я зчитала і навіть місцями отримала дивне задоволення, але все ж більшість часу я читала з думкою wtf?

Це точно не книга для пересічного читача. Але якщо ви шанувальник жанру, знаєте щось про ті роки, в які «Білосніжка» вийшла, полюбляєте вишукувати метафізичні рівні - то вона для вас.

Для мене знайомство з автором мабуть на цьому і закінчиться, бо трохи занадто, але з жанром дружити продовжу, на полицях вже чекає Дон Делілло і його «Художниця тіла».

Анотація від видавництва
Десь у середині ХХ століття сім чоловічків знаходять у нью-йоркському лісі Білосніжку — така передісторія першого колажного роману визнаного американського новеліста Дональда Бартелмі. Казкові персонажі ніби сходять зі сторінок братів Ґрімм та мультфільму Діснея й опиняються в надзвичайно антиказковому часі, де принців і слів бракує, лідери постійно відмовляються бути лідерами, а вирішити проблеми може тільки червоний рушник. Феєричний шедевр і «біблія контркультури» від культового автора.


Книгу придбати можна на сайті Книгарні Є, там ще й в цьому місяці кешбек від Моно 10%

А якщо ви хочете познайомитись з постмодернізмом, але не знаєте з чого почати чи просто цікаво що ж таке той американський постмодернізм - раджу подивитись відео Максима Нестелєєва
Я сьогодні гуляю ютубом і по ходу буду ділитись з вами всяким цікавим.

Якщо ви колись задумувалися про мову жестів (я в шкільні часи навіть знала алфавіт і могла показати якісь простенькі речення - це був доволі цікавий досвід) - трапився канал «Нюра покаже», де дуже мила дівчина розказує та показує особливості сучасної української жестової мови

https://youtu.be/J6Kb4hMAbHE
2024/10/08 00:22:56
Back to Top
HTML Embed Code: